בחירת המטחנה הטובה ביותר בשנת 2020

0

מכונות השחזה הן מכשירים מיוחדים. לפני הרכישה, עליך להכיר נכון את הסיווג והסוג שלו, לברר כמה זה עולה. זה יאפשר לך לקבוע איזה דגם של מטחנה עדיף לקנות.

בנוסף, על מנת לבחור מטחנה בדיוק לצרכים שלכם, מומלץ להכיר את הקריטריונים לבחירתו לפני הקנייה, ולבחון גם נוכחות של כל מיני פונקציות נוספות במכשיר חשמלי זה. בבחירת דגם מסוים, מומלץ לשים לב לדרישתו בקרב הקונים. עורכי האתר "best-iw.designuspro.com" הכינו עבורכם דירוג של מטחנות איכותיות וטובות ביותר נכון לשנת 2020.

תיאור המכשיר

המטרה העיקרית של מטחנות היא טחינת משטחים מסוגים שונים. עם זאת, בחירת הדגם המתאים ביותר של מכונה כזו לעצמכם אינה משימה קלה מכיוון שהיא עשויה להיראות במבט ראשון. העובדה היא שכלי חשמל אלה מחולקים לקבוצות על פי קריטריונים מסוימים, כמו גם מאפיינים טכניים.

לדוגמא, לפי רמת המורכבות של העיצוב, כמו גם לפי קטגוריית המחירים, הם מחולקים לשני סוגים - ביתיים (למשימות פשוטות) ומקצועיים (לביצוע משימות מורכבות יותר). בדרך כלל, מטחנות ביתיות הן בעלות דירוג הספק נמוך, הן קומפקטיות וקלות לשימוש ביום יום. יתרון נוסף של דגמים מסוג זה הוא בית העלות הנמוך שלהם, אשר יהיה מקובל כמעט על כל צרכן. החיסרון של כלים ביתיים אלה הוא שהם אינם מיועדים למשימות ארוכות וכבדות. לא מומלץ גם להעמיס עליהם עומס גבוה מדי.

כלי מקצועי (מטחנות כיתה מקצועית), שתוכנן ומחושב במיוחד לביצוע עבודה כבדה וארוכת טווח. עם זאת, החיסרון שלהם הוא שהם, ככלל, הם בעלי מסה גדולה, שלא תמיד נוחה בעת ביצוע עבודות מורכבות, וגם צורכים כמות גדולה של אנרגיה. בנוסף, מכונות כיתה מקצועית יקרות בהרבה מכלי חשמל ביתיים זולים.

עֵצָה! בבחירת מטחנה לצרכים ביתיים, שתשתמש בה מעת לעת, אין לקנות מודל מגושם ומקצועי שקשה ללמוד אותו, ויתרה מכך עולה כסף רב.

לצרכים ביתיים, אתה יכול לקנות מודל תקציבי, ורכישה של מכשיר אוניברסלי זול המצויד בזרבובים להחלפה תבטל את בעיית ההתמחות המוגבלת של המטחנה.

סוגי מטחנות

ישנם סוגים רבים ושונים של מטחנות. הם נבדלים זה מזה הן בעיצוב חיצוני והן במאפיינים טכניים.

התקני השחזה, על פי סוג החומר המעובד, הם:

 1. לשיוף רצפות פרקט. הם יכולים לעבד לא רק פרקט, רצפה, אלא גם ציפויי עץ אחרים.
 2. לעיבוד חומרי בטון.הם משמשים לטחינת המגהץ בטון, תקרות או קירות במהלך עבודות בנייה.
 3. לטחינת אבן. ניתן להשתמש אך ורק לעיבוד חומרים עשויים אבן מלאכותית או טבעית.
 • מטחנות זווית

מכשירים כאלה נקראים באופן פופולרי בולגרים. הם הכלים החשמליים הפונקציונליים ביותר, המאפשרים ליטוש משטחי אבן, מתכת או בטון. לעתים קרובות הם משמשים לחיתוך מגוון חומרים (מתכת, בטון). המטחנה (בקוטר של מעגל עד 150 מ"מ) נחשבת למכשיר קומפקטי. קל לשימוש לשיוף גם במקומות שקשה להגיע אליהם. היתרונות של מכשירים כאלה כוללים גם את הרבגוניות שלהם. כלומר, מטחנת זווית יכולה להתמודד כמעט עם כל מוצר, בשביל זה אתה רק צריך להחליף את דיסק השחזה.

על פתק! לא ניתן להשתמש במטחנות (מטחנות זווית) לטיפול במשטחים העשויים מעץ. כמו כן, לא מומלץ להשתמש בהם לאורך זמן, ללא הפרעות. אחרת, עלולה להתרחש התחממות יתר בנאלית של המנוע וכתוצאה מכך המכשיר ייכשל.

 • יָשָׁר.

אידיאלי לעבודות ליטוש מדויקות. מטחנות ישרות אלו מתאימות גם לחריטה ולחיתוך שכבות קטנות של חומרי עבודה. היתרון של מכשירים כאלה הוא הקומפקטיות והקלילות שלהם. ניתן להשתמש בהם אפילו ביד אחת.

 • סרט הדבקה.

משטח העבודה של מטחנה כזו הוא סרט של נייר זכוכית. זה קבוע בין הגלילים. מתאים לעבודות השחזה ראשוניות. לדוגמא, הוא יכול להסיר שכבה של לכה או צבע מהחומר שעובד, או ליישר משטח עשוי עץ.

 • תמהוני.

מתאים רק לגימור. ניתן להשתמש בהם בשיוף מגוון חומרים כמו עץ, פלסטיק, מתכת.

 • רוֹטֵט.

משמש גם לגימור וגם לעיבוד ראשוני של החומר. אתה יכול להשתמש בסוג זה של מכשיר לטחינת משטחים שטוחים במיוחד.

 • מִברֶשֶׁת.

אידיאלי לשיוף עץ. היא יכולה ללטש פרקט, להסיר לכה וצבע מיושן מעץ. לא מתאים למוצרי מתכת, בטון או אבן.

 • דלתא טוחנת.

הוא משמש לביצוע עבודה מדויקת. מכשירים כאלה משמשים לטחינת פינות על מסגרות חלונות, בליטות על רהיטים. מתאים לטיפול בחללים.

 • מֵרוּט.

זהו כלי בעל פרופיל צר. הוא אינו משמש לביצוע עיבוד ראשוני של חומרים.

רב תכליתי (MFI). שייך למעמד המכשיר הרב-תכליתי (MFI). מכשיר זה משלב את היכולות של התקני ליטוש, רטט ודלתא. קבצים מצורפים הניתנים להחלפה של מכשיר זה מאפשרים לך לעבד כל סוג של משטחים העשויים מחומרים שונים.

ראשית כל, יש צורך לבחור מכונת השחזה על פי סוג הפעילות שלה וספציפיות שלה והמשימות שלשמן היא נרכשת. לתיקונים גדולים ורציניים הכוללים עבודות גמר, עליכם לבחור בעצמכם מלטשת מסלולית, פנאומטית, רטט או אקסצנטרית. אם יש צורך לעשות את הגימור, אתה יכול לרכוש דגם זול וקל יותר, למשל, מטחנת משטח.

מפרטים

ישנם בשוק דגמים פופולריים רבים של מכונות השחזה, אשר נבדלים במאפיינים הטכניים שלהם. ראוי לציין כי בעת בחירת כלי חשמל כזה, עליך גם לשים לב למאפיינים הטכניים שלו. ישנם רק 4 פרמטרים המשותפים לכל המטחנות:

 1. כמות האנרגיה הנצרכת.לשימוש ביתי, מדי פעם, עדיף לבחור מכשיר עם צריכת אנרגיה נמוכה.
 2. צריכת חשמל. זהו הקריטריון העיקרי לבחירת מטחנה. אחרי הכל, רמת הביצועים של המכשיר תלויה במחווני החשמל. רמת ההספק יכולה להשתנות באזור של 400 וואט - 3 קילוואט. לעבודה עם מוצרים עשויים אבן או בטון, מומלץ לרכוש מנגנון בהספק של יותר מ -2 קילוואט.
 3. מידות, משקל. נוחות השימוש בכלי החשמלי תלויה באינדיקטורים אלה, כמו גם ביכולתו לעבד משטחים במקומות שקשה להגיע אליהם. כלי חשמל כבדים ומסיביים אינם מתאימים לביצוע עבודות מדויקות, במקרה זה עדיף להשתמש בשיפוצים.
 4. גודל משטח העבודה. ככל שמשטח העבודה של המטחנה גדול יותר, כך נוח יותר להשתמש בו בעת עיבוד מוצרים בשטח גדול.

במקרה שמשתמשים בנייר זכוכית לעיבוד במכונה, עליכם לשים לב לגרגיריותו. במילים פשוטות, ככל שערך החצץ נמוך יותר של נייר הזכוכית, כך הגימור יהיה עדין יותר. לעיבוד ראשוני של חומרים ממתכת, בטון או אבן, עדיף להשתמש בנייר זכוכית גס.

אם נבחרה מכונת השחזה שבמהלך פעולתה כרוכה בשימוש בדיסקים, יש לשים לב לאינדיקטורים של קוטרה. ככל שקוטר המעגל גדול יותר, שטח החיתוך גדול יותר, כמו גם עומק החיתוך. בקוטר, מעגלים הם:

 • קטן (קוטר פחות מ -150 מ"מ);
 • בינוני (150-200 מ"מ);
 • גדול (קוטר יותר מ -250 מ"מ).

בדגמים מודרניים של מטחנות ניתן להחליף את הדיסקים בקלות. בבחירת מלטשת אקסצנטרית, מומלץ לשים לב לגודל הציר. הוא מסומן בסימן מיוחד, המורכב מאות (בדרך כלל האות M) ומספר. האפשרות הפופולרית ביותר היא ציר M14. עם זאת, יש לזכור כי יצרני מטחנות מסוימים עשויים להשתמש בתקני סימון אחרים לזיהוי הציר.

בחירת המטחנה הטובה ביותר בשנת 2020

כיצד לבחור מטחנה, איזו חברה היא הכלי הטוב ביותר, מה לחפש ואילו טעויות להימנע בבחירת מכשיר כזה? ישנם גורמים רבים ושונים שיש לקחת בחשבון בבחירת מטחנה. כפי שתואר לעיל, קודם כל, יש לשים לב לאינדיקטורים של כוחה, כמו גם לממדים - אלה הם אחד הקריטריונים החשובים ביותר לבחירת מכונה כזו. עם זאת, בהתחשב בהמלצות המומחים, אין לשכוח את נוכחותם של כל מיני פונקציות נוספות שאפשר להצטייד בהן בדגמים פופולריים. מומלץ לשים לב גם לארץ המוצא.

לדוגמא, נוכחות של ידית נוספת מאפשרת להפחית את התנודות הנובעות מהמכשיר, דבר שמפשט מאוד את תהליך ביצוע העבודה עצמה.

קולט האבק (המוצג בצורה של מיכל מיוחד) אוסף אבק ופסולת שנוצרת במהלך הפעלת המכונה.

דגמי סוללות הם כלים ניידים. ניתן להשתמש בהם במקומות שבהם אין חיבור לחשמל, למשל, בקוטג 'קיץ. התקנים המצוידים במערכת ייצוב מהירות ובמגביל זרם זרם אינם מאפשרים להאט את הדיסק בעומס כבד ובכך לשפר משמעותית את איכות גימור פני השטח.

דרמל 3000-2 / 25 חרט

חרט Dremel הוא מכשיר רב-תכליתי רב-תכליתי שיכול לעשות את העבודה של מלטשת ונתב. בנוסף, הודות לשימוש במכשיר זה, ניתן לחרוט על משטח העבודה. מכשיר זה מצויד במנוע 130 וואט.

בעזרת חרט Dremel ניתן לנקות משטחים או תפרים. כמו כן, מכשיר זה מושלם למכונית, המבצעת עבודה עם משטחי מתכת. בעזרתו ניתן לחרוט אותם.הכפתורים להפעלה והתאמה של תדירות הסיבובים ממוקמים בנוחות על פני גוף המכשיר, מה שמפשט מאוד את תהליך ביצוע העבודה. המהירות המרבית של המכשיר היא 33,000 לדקה.

דרמל 3000-2 / 25 חרט

יתרונות:

 • ידית ארגונומית שלא מחליקה ביד;
 • היכולת להשתמש במגוון קבצים מצורפים;
 • זהו כלי רב תכליתי;
 • משקל קל (550 גרם);
 • מארז אחסון מיוחד כלול במכשיר.

חסרונות:

 • לעבודה מורכבת, כוח המנוע לא יכול להספיק;
 • עלות (5 930 רובל).

LBM Wortex CAG 1812

למכשיר Wortex CAG 1812 מטחנת זווית יש מגוון רחב של יישומים. ניתן להשתמש בו למגוון רחב של יישומים, הן כמטחנת זווית והן ככלי לחיתוך חומרים. מצויד בידית ניתנת להחלפה הניתנת לחיבור לצד שמאל או ימין. זה מגדיל משמעותית את הקריטריונים לנוחות בעת שימוש בכלי זה. מכשיר זה אינו פועל מהחשמל, אלא מסוללה (מצבר) נשלפת. הודות לכך, מטחנת הזווית של Wortex CAG 1812 היא מכשיר נייד שניתן להשתמש בו באותם מקומות שאין אפשרות להתחבר לרשת החשמל. קוטר הדיסק המרבי בו ניתן להשתמש במטחנת זווית זו הוא 125 מ"מ.

LBM Wortex CAG 1812

יתרונות:

 • מופעל על ידי סוללות;
 • מספר רב של מהפכות (8,000 מהפכות לדקה);
 • משקל קל (1.6 ק"ג);
 • עלות נמוכה (3 467 רובל).

חסרונות:

 • עם הזמן קיבולת הסוללה פוחתת, ולכן יהיה צורך לשנות אותה;
 • כוח המנוע לא יכול להספיק לעבודה קשה ומורכבת.

UShM Interskol UShM - 150/1300

מצויד במנוע חשמלי חזק של 1.3 קילוואט. בזכות ההספק הגבוה של המנוע החשמלי, במהירות מקסימאלית (8,500 סל"ד), ניתן להשתמש בכלי חשמל זה לאורך זמן. UShM Interskol UShM - 150/1300 מצויד בידית להחלפה, הניתנת להתקנה בשלושה מצבים שונים. קוטר הדיסק המרבי המשמש הוא 150 מ"מ. מכשיר זה מופעל באמצעות רשת החשמל ומצויד במנעול כפתורי הפעלה.

UShM Interskol UShM - 150/1300

יתרונות:

 • עלות נמוכה (3,030 רובל);
 • מספר רב של מהפכות;
 • מצויד במנוע הספק גבוה;
 • יכול לשמש לאורך זמן לביצוע עבודות מורכבות.

חסרונות:

 • משקל גדול (2.5 ק"ג);
 • בשל הממדים הגדולים של המכשיר, לא תמיד נוח לטפל במשטחים שנמצאים במקומות שקשה להגיע אליהם.

מלטשת חגורה מקאן MK82605

זהו, לטענת הקונים, אחד הכלים המקצועיים הטובים ביותר באיכות בנייה גבוהה. לא מתאים לטחינת משטחים גדולים. ניתן להשתמש במלטשת החגורה מקאן MK82605 לצורך שחיקה מחדש של חלקים גדולים בייצור. היא גם משייפת מושלם חלקים קטנים וקטנים. גודל הקלטת של מכשיר זה הוא 533x75 מ"מ.

העיצוב של מלטשת החגורות מקאן MK82605 אינו מאפשר להשתמש בו לעבודות טחינה ארוכות טווח. זאת בשל העובדה שגופו עשוי מפלסטיק.

מלטשת חגורה מקאן MK82605

יתרונות:

 • נוכחות של ידית נוספת;
 • מצויד בבקרת מהירות חגורה;
 • מצויד במנעול הפעלה;
 • הערכה כוללת אספן אבק;
 • עלות נמוכה למכשירים מסוג זה (המחיר הממוצע הוא 3,500 רובל);
 • כוחו של המכשיר הוא 1010 וואט.

חסרונות:

 • מתאים רק לעבודות קטנות.

מלטשת אקסצנטרית VORTEX ESHM - 125E

גוף המרקם מקל על השימוש. בעת ביצוע טיפול פני השטח, רמת הרטט הנפלטת ממטחנת VORTEX ESHM-125E ממוזערת. כלי חשמל זה מאוזן היטב, ובכך מפחית את רמת הלחץ על הידיים בזמן העבודה.

במטחנת האקסצנטרית של VORTEX ESHM - 125E כפתור ההפעלה / כיבוי מבודד באופן אמין מפני חדירת אבק.זה מגדיל משמעותית את חיי השירות של המכשיר. מספר המהפכות של הדיסק הוא 14,000 סל"ד. הסדין מחובר למשטח בעזרת סקוטש.

מלטשת אקסצנטרית VORTEX ESHM - 125E

יתרונות:

 • לא יקר (המחיר הממוצע הוא 2,320 רובל);
 • מכשיר אבק מיוחד כלול;
 • מצויד במהירות סיבוב דיסק מתכווננת;
 • מצויד בידית נוספת ומנעול נגד הפעלה בשוגג.

חסרונות:

 • הספק נמוך של המכשיר (450 וואט);
 • קוטר הדיסק המרבי הוא 125 מ"מ (קשה במכונה של משטחים גדולים).

מטחנה ישרה של מקיטה GD0600

מלטשת של אחד מיצרני כלי החשמל הטובים ביותר של מקיטה, ה- GD0600 הוא כלי רב עוצמה המושלם למפרקי דיוס בשני הצינורות ובמתכת. מספר המהפכות המרבי של מכשיר זה הוא 25,000 לדקה. מכונה זו קלת משקל, ולכן היא מושלמת לעבודות שיוף עדינות. משקל מקיטה GD0600 1.6 ק"ג בלבד.

מטחנה ישרה של מקיטה GD0600

יתרונות:

 • נוכחות של כפתור חסימה מהפעלה מקרית;
 • עלות נמוכה יחסית לכלי ממעמד זה (5,085 רובל);
 • מצויד בקולט (6 מ"מ).

חסרונות:

 • כוח מנוע חשמלי (400 וואט);
 • יוצר רעש חזק במהלך הפעולה.

LBM Einhell TC - DW 225

זהו ציוד חשמלי ביתי. עם זאת, למרות זאת, דגם זה פופולרי ואף יעוץ על ידי אנשי מקצוע רבים לטחינה. LBM Einhell TC - DW 225 מיועד לטחינת משטחים מטויחים. משתמשים בו במהלך עבודות שיפוץ כאשר יש צורך במישור, כמו גם החלקת תקרות או קירות. כלי חשמל זה משמש בשלב הגמר של טיפול בקיר או בתקרה, רגע לפני הצביעה. מצויד בגלגל שחיקה בקוטר גדול (225 מ"מ).

LBM Einhell TC - DW 225 מצויד במערכת בקרת מהירות. ניתן לתקן את המהפכות בכמה מהירויות - ב 600 ו 1500 סל"ד. לנוחות השימוש, כלי זה מצויד בסרגל טלסקופי מיוחד. הודות לשימוש בו ניתן לשייף משטחים הממוקמים בגבהים גבוהים. ישירות על גלגל השחזה ישנם חורים מיוחדים דרכם נשאב האבק שנוצר במהלך העבודה על ידי הצינור ונשלח לשואב האבק המחובר דרך האבזר.

LBM Einhell TC - DW 225

יתרונות:

 • מצויד במנוע חסכוני (600 וואט);
 • זמינות של מערכת קירור אוויר יעילה
 • בשל האפשרות להשתמש בדיסק בקוטר גדול, משך העבודה על משטחים גדולים מצטמצם משמעותית;
 • מצויד בווסת סיבוב דיסקים דו כיווני;
 • עלות נמוכה יחסית לכלים מסוג זה (11 135 רובל).

חסרונות:

 • אורך כבל הרשת (4 מטר) לא יכול להספיק בעת ביצוע עבודות פנימיות בחצרים גדולים.

טבלה השוואתית של מאפיינים טכניים של מכונות השחזה

שם (תיאור)מחוון מתח (W)מידות גלגל השחזה בשימוש (מ"מ)מהפכות (סל"ד)פונקציית בקרת מהירותמחיר, שפשף.)
דרמל 3000-2 / 25 חרט130משתמשים בזרבובים33000לא צוין5930
LBM Wortex CAG 1812לא מוגדר1258000לא צוין3467
UShM Interskol UShM - 150/130013001508500לא צוין3030
מלטשת חגורה מקאן MK826051010סרט משומש (533x75 מ"מ)לא צויןיש3500
מלטשת אקסצנטרית VORTEX ESHM - 125E45012514000יש2320
מטחנה ישרה של מקיטה GD0600400-25000לא צוין5085
LBM Einhell TC - DW 2256002251500יש11135

המטרה העיקרית של מטחנות היא שיוף משטחים. בהתאם למפרט המטחנה, ניתן להשתמש בו למגוון רחב של משטחים. בעת בחירת מכשיר חשמלי כזה, יש לשים לב לעוצמת המנוע שלו, לאינדיקטורים של מספר הסיבובים לדקה.כמו כן יש צורך לבחור את המכשיר על פי צרכיך.

לצרכי משק הבית, תוכלו לקחת מודל תקציבי זול ופשוט. לשימוש מקצועי קבוע, למשל, בבנייה, עדיף לבחור דגם עם דירוג הספק מוגבר (יותר מ -2 קילוואט). אם אתה משתמש בדגם של כלי חשמל המתואר בסקירה זו, או אם אתה משתמש במטחנה של דגם אחר, שתף אותנו בדעתך לגבי המכשיר בתגובות.

השאר ביקורת

אנא הכנס את התגובה שלך!
אנא הזן את שמך כאן

קראתי את התנאים הסכמת המשתמש *