בחירת המסור הטוב ביותר בשנת 2020

0

בעבר הלא רחוק, בתחילת המאה העשרים, כריתת עצים, כריתת עצים, כמו גם הכנת עצי הסקה, דרשו מאדם להיות בעל כוח וסיבולת פיזיים גדולים. תהליך קצירת עצים להסקה וכריתת עצים בפני עצמו הוא תהליך גוזל זמן וקשה ביותר, אשר פשוט דורש שימוש במסורי שרשרת להשלמתו במהירות.

מנסרים המונעים על ידי מנוע בעירה פנימית הופקו לראשונה בסביבות שנות ה -20 של המאה הקודמת. מאז, ההתקדמות הטכנית, כמובן, לא עמדה במקום, וכיום ניתן למצוא מספר עצום של מסורי שרשרת ממגוון יצרנים, כמו גם למטרות שונות, עם מגוון פונקציות ומאפיינים טכניים. בשוק הבנייה הם מוצגים לפי תקציב (שעלותם משתנה עד 10,000 רובל), מודלים מקצועיים למחצה, כמו גם דגמים מקצועיים. עורכי האתר "best-iw.designuspro.com" מציעים לכם סקירה של מיטב מסורי השרשרת משכבות שונות, החל משנת 2020.

מה לחפש כשבוחרים מסור מנסרים

כלי כמו מסור שרשראות הומצא לפני זמן רב, אך עד לאחרונה הוא שימש אך ורק בכריתת עצים בקנה מידה גדול. בשוק המקומי המנסרים הפכו פופולריים בקרב הצרכנים יחסית לאחרונה. בעבר, הם שימשו רק בעת כריתת עצים או עצים מתים ביער. עם זאת, כיום כלי כזה הכרחי במהלך העבודה השוטפת היומיומית בקוטג 'הקיץ (כריתת עצים, קצירת עצים להסקה).

על פתק! מנסרים משמשים לרוב ככלי עבודה במהלך עבודות בנייה. הם משמשים לעתים קרובות גם בעבודה חקלאית ועירונית.

עבור כל מסורי שרשרת הבנזין, עיקרון הפעולה, כמו גם המבנה, אינם שונים בהרבה זה מזה. כלי זה מורכב ממנוע דו פעימות בנזין, אשר במהלך הפעולה מתחיל לסובב גלגל שיניים מיוחד הממוקם ישירות בגוף הכלים. גלגל השיניים עצמו, תוך כדי נהיגה, משגר את חלק הניסור של הכלי, המורכב מבר, כמו גם משרשרת מסורים מיוחדת עם שיניים חדות.

במילים פשוטות, המסור הזה הוא מכונה שמופעלת על ידי מנוע בעירה פנימית דו פעימות שפועל על בנזין. המבנה של מכונה זו מורכב מ:

 • מוטות שרשרת;
 • מצמד צנטריפוגלי;
 • גל ארכובה;
 • גלגל שיניים מוביל.

גלגל השיניים מונע ישירות על גל ארכובה. הוא מחובר אליו באמצעות מצמד צנטריפוגלי.

שוק הבנייה המודרני מיוצג על ידי מספר עצום של דגמים שונים של מסורי בנזין מיצרנים שונים. ככלל, הם נבדלים זה מזה הן מבחינת המטרה, המאפיינים הטכניים והן מבחינת עלות, מהירות חיתוך, מהירות סיבוב, עומק חיתוך מרבי.בהתאם למדדי החשמל, הם ביתיים (ככלל, העלות המקסימלית שלהם אינה עולה על 10,000 רובל), מקצועיים למחצה ומקצועיים. הם יכולים להיות מצוידים בהתחלה רכה, בקרת מהירות חלקה, משקל ואורך שונה של הצמיג.

צמיג

אחד הקריטריונים החשובים ביותר שצריך לחפש בבחירת מסור המנסרים הוא אורך הצמיג. ראוי לציין שעומק החיתוך של העץ תלוי באינדיקטור זה. במילים פשוטות, ככל שהסרגל ארוך יותר כך העץ ייחתך עמוק יותר.

אורך הצמיגים הממוצע למסורים ביתיים אינו עולה על 40 ס"מ. לכן, כאשר חותכים בולי עץ בקוטר גדול, יש לנסר את תא המטען משני הצדדים, מכיוון שאורך הצמיג, במקרה זה, אינו מאפשר לחתוך את תא המטען מגזירה אחת. דגמים של מסורים לשימוש חצי מקצועי ומקצועי, מסוגלים להתמודד עם ניסור אפילו גזעי עץ גדולים או בולי עץ בבת אחת בלבד.

הגנה נגד קיקבק

במהלך ניסור בולי עץ, במגע עם חפצים מוצקים, למשל אדמה או מסמרים, ניתן להשליך את המסור לעבר האדם החותך את העץ ישירות. במהלך בעיטה כזו, אדם יכול להיפצע קשה. לכן, על מנת להגן על המשתמש באופן מקסימאלי מפני מה שמכונה בעיטה זו, רוב היצרנים מציידים את הדגמים שלהם עם הגנה מיוחדת. הגנת הקיקבק היא ידית מיוחדת המתאימה ישירות לגוף המסור. כאשר ידית זו מסתובבת לעבר הצמיג, השרשרת נעצרת באופן מיידי, כך שאפשרות לפגיעה באדם במהלך בעיטה חוזרת ממוזערת.

בחירת שרשרת

בבחירת מסור המנסרים, כדאי לזכור גם שמבנה השרשרת משפיע על מדדי הביצוע שלה. השרשראות שונות בגובה הפרופיל, בגובה הצליל, כמו גם בצורת השיניים. שרשרת גובה קטן יכולה להפחית את הרטט במהלך הניסור, אך איכות ניסור העץ פוחתת משמעותית. גובה השרשרת נקבע תוך התחשבות במאפיינים הטכניים ובמאפיינים של הכלי, כמו גם באופי העבודה שהוא מבצע.

על פתק! במהלך הפעולה, גם בעומס מדורג, השרשרת על הבר תמתח. ניתן לכוון את אורכו ומתחו באופן ידני או באמצעות בורג הממוקם בצד גוף המסור.

זמינות של הגנה נגד רעידות

במהלך הפעלת מנוע הבעירה הפנימית, המצויד במסורי בנזין, מופיעים תנודות של משרעת חזקה. תנודות אלו מובילות לכך שבמהלך העבודה הידיים מתחילות להתאמץ שלא לצורך, ולאדם יש תחושת עייפות קשה וכאבי שרירים. לעתים קרובות למדי, אנשים העובדים ללא הרף עם מסורי שרשרת משבשים את זרימת הדם בגוף, ומחלות מפרקים מתפתחות.

מערכת נגד רעידות מיוחדת מסוגלת להפחית את משרעת הרטט המופיעה במהלך הפעלת הכלי. הדרך הפשוטה ביותר ובמקביל, הדרך הטובה ביותר לחסל רעידות כאלה היא להתקין אטמים מיוחדים מגומי, המותקנים ישירות בין הגוף לידית הכלי עצמה. במודלים מקצועיים, ההשפעה של הגנה נגד רטט מושגת בשל היחס האופטימלי בין מסת מנוע הבעירה וחלקים אחרים של המסור.

מנוע

המרכיב העיקרי של כל מסור המנסרים, כמובן, הוא המנוע שלו. הכל פשוט ואפילו בנאלי כאן, ככל שכוח המנוע רב יותר, כך מחוון התפוקה שלו עולה. בהתאם למדדי הכוח של מנועי הבעירה הפנימית, מסורי בנזין מחולקים לשלושה סוגים:

 1. משק בית המיועד לשימוש ביתי. תפוקת המנוע של מסורים כאלה אינה עולה על 2 קילוואט, ונפחם אינו עולה על 40 סמ"ק.
 2. מקצועי למחצה.לעתים קרובות הם נקראים גם חקלאיים, מכיוון שהם מצוינים לביצוע מטלות פשוטות. כוח המנוע של כלי כזה נע בין 2-3 קילוואט, ונפחו הוא 40-60 סמ"ק.
 3. מקצועי. מצויד במנוע בעירה פנימית בהספק של 3 קילוואט ונפח של 60 סמ"ק.

ראוי לציין כי מנועים איכותיים מצוידים במערכת בוכנה עם 2 טבעות דחיסה, ארכובה מתכתית וגל ארכובה מזויף. בנוסף, במנועים אמינים קירות הגליל מצופים כרום בנוסף.

על פתק! פרמטרי היעילות הם גם אחד ההיבטים החשובים שיש להדריך בבחירת כלים המופעלים על ידי בנזין. בדרך כלל, דגמים מהבית הם חסכוניים בהרבה מכלים מסוג מקצועי.

קיבולת מיכל המסור מתוכננת בדרך כלל לכ- 40 דקות פעולה רציפה. לכן, יש לציין שככל שנפח המכל וכלי הבנזין גדול יותר, כך צריכת הדלק תהיה גדולה יותר במהלך הפעלתו.

טבלה השוואתית של מסורי שרשרת משכבות שונות

סוגיתרונותחסרונות
ביתקומפקטיות-אי אפשר לעבוד הרבה זמן בלי לעצור (זמן העבודה הרציף הוא לא יותר משעתיים)
+ עלות נמוכה-בלאי מהיר
+ חסכון (צורכים כמות קטנה של דלק)-השרשרת מהודקת רק עם מפתח
+ אל תיצור רעש חזק במהלך הפעולה-זה קשה ולא נוח לנסר בולי עץ בקוטר גדול
-מספר מהפכות קטן לדקה
מקצועי למחצה+ מצויד בבלם חירום וכוונון שרשרת אוטומטי-במקרים מסוימים, רוחב החריץ לא יתאים לכוח הכלים שהצהיר על ידי היצרן
+ יש שיעורי עבודה רצופים גבוהים, שהם עד 8 שעות- הצמיג עלול להתכופף קשות במהלך ההתקף
+ מוצג על ידי דגמים עם טווחי מחירים שונים-עבור דגמים מסוימים, עליך לבחור, אם יש צורך, להחליף רק רכיבים מקוריים
מקצועייש דירוגי הספק גבוהים-עֲלוּת
+ מצויד בבלם חירום, רכיבים עמידים לבלאי באיכות גבוהה-משקל גבוה
+ יכול לחתוך בולי עץ עבים מחיתוך אחדבחלק מהדגמים ישנה רטט חזק בגלל נוכחות של מנוע בעל הספק גבוה
+ תקיים תקופה ארוכה של עבודה ותפעול

כיום בשוק ניתן למצוא מסורי שרשרת רבים ממגוון רחב של יצרנים, הנבדלים בשני האינדיקטורים הטכניים (אורך הצמיג, נוכחות של בלם שרשרת אוטומטי, מספר מהירויות שונה) ורמת ההספק. כדי לבחור את המסור הנכון, קודם כל, עליך להחליט על היקף השימוש בו ולקרוא בעיון את תיאורו. אחרי הכל, הם יכולים להיות גם מקומיים וגם מקצועיים, חצי מקצועיים. כמו כן, דגמים פופולריים של מסורי בנזין (כולל תקציביים), אפילו של מיטב היצרנים, בעלי פונקציונליות ומאפיינים טכניים שונים.

דירוג המנסרים הביתיים הטובים ביותר בשווי של עד 10,000 רובל

הנפוצים והפופולאריים ביותר בקרב הצרכנים הם דגמים של מעמד הבית. זאת בשל העובדה שיש להם כוח מקובל למדי, המאפשר לך להתמודד בהצלחה עם משימות ביתיות יומיות, רמת איכות מספקת, כמו גם עלות נמוכה.

עם זאת, לרוב האנשים יש שאלה טבעית לחלוטין: כיצד לבחור מסור חשמלי לבית (למגורי קיץ או לבית), איזו חברה היא הכלי הטוב ביותר, באילו קריטריונים לבחירה להשתמש בבחירת מסור שרשרת? בתשובה לשאלה זו, יש לציין כי בעת בחירת מסור שרשרת, עדיף להכיר את דירוג דגמי המסור האיכותיים ולנסות להימנע מהטעויות הנפוצות ביותר בבחירה. אחרי הכל, רוב האנשים, בבחירת מסורי שרשרת ביתיים, קודם כל, מונחים על ידי מחיר.יש לציין מיד כי כלים זולים אינם מתאימים לביצוע עבודות בנייה או תיקון. לכן, כשבוחרים אפילו מסור ביתי, עליכם קודם כל לשים לב לביצועים הטכניים ולפונקציונליות שלו.

קליבר BP-2200 / 18U

זהו כלי מונע בנזין לשימוש ביתי. מיועד לעבודה יציבה לטווח קצר ואיכותי בגינה או באתר בנייה. ניתן להשתמש בו גם במהלך קצירת וכריתת עצים להסקה. קליבר BP - 2200 / 18U היא מסור מנועי תקציב, בעל רמת ארגונומיה טובה, בנזו מרווח ומיכל נפט. זה פשוט וקל לשימוש.

קליבר BP - 2200 / 18U

יתרונות:

 • עלות נמוכה (בתוך 4000-4500 רובל);
 • הספק גבוה, שהוא 2.2 קילוואט;
 • נוכחות של בלם שרשרת;
 • אורכו של מוט המנחה הוא 450 מ"מ;
 • רמת רעש נמוכה, שנוצרת במהלך הפעולה (לא יותר מ -110 dB).

חסרונות:

 • משקל גדול (6.2 ק"ג);
 • השתמש רק בשמן ובדלק באיכות גבוהה.

מקאן MK 1158B

כלי מונע בגז זה הוא זול, אך נהדר לשימוש ביתי בו זמנית. הודות ל- Mekkan MK 1158B, תוכלו במהירות ובנוחות, ללא מאמץ רב, לקצור עצים להסקה בקוטג 'הקיץ שלכם או בבית פרטי. מתאים לניסור עצים קטנים וגזעים בקוטר קטן. יש לו ביצועים גבוהים ורמת נוחות טובה, למרות העלות הנמוכה שלו.

מקאן MK 1158B

יתרונות:

 • מצויד במוט ארוך (500 מ"מ);
 • הספק המנוע הוא 2.2 קילוואט;
 • קיבולת מיכל הדלק היא 550 מ"ל;
 • עלות נמוכה (המחיר הממוצע הוא 3600 רובל).

חסרונות:

 • לא נוח לתדלק דלק;
 • משאב מוטורי קטן (לא יותר מ -10,000 שעות).

Huter BS-52M

מסור הוטרה BS - 52M הוא כלי בנזין ביתי נוח ואיכותי העשוי מחומרים איכותיים. מושלם למשימות גינון יומיומיות. לנוחות העבודה, הוא מצויד במערכת נגד רעידות. קל להתחיל ולא יומרני במהלך הפעולה.

Huter BS - 52M

יתרונות:

 • עלות נמוכה (המחיר הממוצע הוא 5740 רובל);
 • הספק טוב (2.8 קילוואט);
 • מצויד במערכת נגד רטט ובלם שרשרת;
 • אורך המסילה הוא 450 מ"מ.

חסרונות:

 • משקל גדול (6.3 ק"ג);
 • מצויד במיכל שמן קטן לשימון שרשרת.

סקירה של מיטב המנסרים המקצועיים למחצה לשנת 2020

מסורי שרשרת של חצי מקצועי או, כפי שהם מכונים גם מעמד חקלאי, הם רציניים יותר מכלי ביתי. ככלל, לכלי המופעל על ידי בנזין חצי מקצועי יש מחווני כוח טובים, חיי מנוע טובים וזמן הפעלה ארוך, שאינו עולה על 5 שעות ביום.

ECHO CS-361WES-14

מנסרת השרשרת הקלה ECHO CS - 361WES - 14 מתאימה לעבודה עם סוגים שונים של עץ. זה קל משקל, נוח ואמין במהלך הפעולה. גופו מכוסה בציפוי מיוחד, שבגללו גדל משמעותית חיי השירות של הכלי המונע בגז זה. המשקל הנמוך של המסור הזה מאפשר להשתמש בו בגבהים גבוהים ולגזום עצים ביד אחת בלבד.

ECHO CS - 361WES - 14

יתרונות:

 • משקל קל (3.8 ק"ג);
 • מידה קטנה;
 • אינדיקטורים טובים לאיכות החומרים המשמשים במכלול;
 • אמין בעת ​​ביצוע עבודות;
 • ניתן להפעיל ביד אחת.

חסרונות:

 • מצויד באוטובוס קטן באורך (350 מ"מ);
 • מצויד במנוע הספק נמוך (1.6 קילוואט).

Oleo-Mac 941 CX-16

זהו אחד הדגמים הטובים והפופולאריים ביותר של מסורי בנזין מסוג חצי מקצועי. בעל רמת ביצועים טובה. מצויד 3 מצמד גומי, בוכנה, מצופה כרום. גל הארכובה ומוט החיבור של כלי חשמל זה עשויים פלדה מזויפת עמידה. המסור Oleo - Mac 941 CX - 16 הוא בעל עמידות ואמינות טובים והוא כמעט לא נחות בשום אופן מכלי כיתה מקצועיים דומים.

Oleo - Mac 941 CX - 16

יתרונות:

 • משקל קל (4.2 ק"ג);
 • מצויד במנוע דו פעימות חזק;
 • קל להתחיל בכל תנאי מזג האוויר;
 • קל לשימוש.

חסרונות:

 • עלות (19,990 רובל);
 • מנגנון מתיחת השרשרת ממוקם בצורה לא נוחה;
 • רועש במהלך הפעולה.

הוסקוורנה 450e

מסורי שרשרת הוסקוורנה, על פי הדירוג, הסקירות ועל פי הקונים נחשבים לאיכותיים ביותר. מבחינת אמינות ואיכות, זה כמעט לא נחות מכלים המונעים על ידי בנזין. הודות לידית הארגונומית, קל ונוח לשימוש.

הוסקוורנה 450e

יתרונות:

 • חסכוני;
 • בעל עתודת כוח טובה (2.4 קילוואט);
 • מתחיל במהירות ובקלות גם לאחר תקופות ממושכות של חוסר פעילות;
 • מיוצר מרכיבים אמינים.

חסרונות:

 • עלות (17374 רובל);
 • במידת הצורך (לתיקון) עליך לרכוש חלקי חילוף יקרים.

דירוג המנסרים המקצועיים הטובים ביותר

היתרון של כלי המופעל על ידי בנזין בכיתה מקצועית הוא בכך שניתן להשתמש בו ברציפות במשך תקופה ארוכה. לכלי כזה יש מדדי אמינות וביצועים גבוהים. במהלך ייצורו משתמשים ברכיבים איכותיים, עמידים ובלאי. לכן, ניתן להפעיל מסורי שרשרת מסוג מקצועי עד 8 שעות ביום, לאורך תקופה ארוכה (יותר מ 3-5 שנים). ככלל, כלי כזה משמש במהלך כריתה, לעבודות בנייה או לקציר כמויות גדולות של עצי הסקה.

הוסקוורנה 395XP

הוא משמש לניסור עץ קשה. בעל רמת ביצועים וכוח טובים. המשקל הקל של הוסקוורנה 395XP מקל על עבודת כריתת עצים בגבהים גבוהים. בזכות מומנט המנוע הגבוה צריכת הדלק של הוסקוורנה 395XP היא מינימלית. מצויד במערכת אנטי רעידות טובה, התחלה קלה ופונקציית התחלה מהירה. בנוסף, הוא מצויד בנוסף במערכת צנטריפוגלית לניקוי האוויר המסופק.

הוסקוורנה 395XP

יתרונות:

 • כוח מנוע (5.2 קילוואט);
 • מצויד במשאבת שמן מתכווננת;
 • ארון הארכובה עשוי ממגנזיום וסגסוגות אלומיניום;
 • פילטר האוויר מצויד בחיבור מהיר לשחרור.

חסרונות:

 • עלות גבוהה (46,910 רובל);
 • לעבודה, עליכם לרכוש אוזניות מגן מיוחדות, מכיוון שהיא יוצרת רעש רב.

STIHL MS 661 C-M-25

סובל בקלות עומסים קיצוניים, בעל רמת ביצועים וכוח טובים. מסור השרשרת STIHL MS 661 C - M - 25 הוא הבחירה הטובה ביותר לחיתוך עצים להסקה מעצים גדולים. הוא מצויד במערכת אנטי-רעידות איכותית, שבגללה ממוזער העומס על הגוף.

STIHL MS 661 C - M - 25

יתרונות:

 • מצויד במערכת יעילה נגד רעידות;
 • אורך צמיג טוב (640 מ"מ);
 • הספק גבוה (5.4 קילוואט);
 • מתחיל בקלות במזג אוויר וטמפרטורות סביבה שונות.

חסרונות:

 • עלות גבוהה (71,990 רובל);
 • כבד (7.4 ק"ג).

מקיטה EA6100P45E

מוצרי המותג Makita פופולריים מאוד בכל רחבי העולם. למסור השרשרת של מקיטה EA6100P45E יש מחווני כוח טובים, כמו גם מרווח בטיחות גדול. זה הכרחי והאפשרות הטובה ביותר במהלך עבודה ארוכת טווח הקשורה לקטיף עצים. פשוט וקל לשימוש.

מקיטה EA6100P45E

יתרונות:

 • הספק טוב, שהוא 3.4 קילוואט;
 • מצויד בצמיג שאורכו 450 מ"מ;
 • מצויד בבלם שרשרת ומערכת נגד רעידות;
 • השרשרת והבר המגיעים עם המנסרה עשויים מחומרים איכותיים.

חסרונות:

 • משקל גדול (6.1 ק"ג);
 • עלות (41,880 רובל).

מה המנסרה הכי טובה לקנות

בעת בחירת כלי בנזין, עליכם להיות מונחים קודם כל על ידי קריטריונים כגון איכות הבנייה ורכיבים, כוח, חסכון, פונקציונליות.בנוסף, בבחירת מסור המנסר מומלץ לקרוא את חוות הדעת של משתמשים שכבר רכשו ובדקו מודל מסור כזה או אחר בהפעלתו. לפני שבוחרים מסור מנסרים, קודם כל, עליכם לקבוע את היקף היישום שלו ואת התקציב שניתן להשתמש בו לרכישתו.

מסורי שרשרת ביתיים מושלמים לצרכים ביתיים יומיומיים. למרות האינדיקטורים הקטנים של כוח ומשאבים מוטוריים, הם עדיין יבצעו בקלות את המשימות שהוטלו עליהם. בנוסף, כלי ביתי זול בהרבה מכלי מקצועי. כדי לבצע ולפתור משימות מורכבות יותר, למשל כריתת תעשייה או כריתת עץ בכמויות גדולות, מומלץ לרכוש איש מקצוע או, במקרים קיצוניים, כלי מקצועי למחצה. אם יש לך ניסיון בשימוש בדגמי המסור המתוארים בדירוג, או אם אתה משתמש בדגם מסור מעניין יותר, ספר לנו על כך בתגובות.

השאר ביקורת

אנא הכנס את התגובה שלך!
אנא הזן את שמך כאן

קראתי את התנאים הסכמת המשתמש *