תרופות הצטננות ושפעת הכי חסרות תועלת לשנת 2020

2

קשה למצוא משפחה שבארון התרופות הביתי שלה אין תרופות לטיפול בהצטננות, זיהומים נגיפיים חריפים בדרכי הנשימה ושפעת. יתר על כן, לא כולם מנסים להבין האם כדאי להשתמש בתרופות האנטי-ויראליות או החיסוניות כביכול במקרה כזה או אחר. או שעדיף לעשות את השיטות של סבתא מקטגוריית חלב חם או תה עם דבש. עם זאת, תעשיית התרופות אינה עומדת במקום ומציעה מדי שנה תרופות חדשות שמטרתן להילחם בהצטננות. שקול את התרופות הצטננות ביותר נגד שפעת. אבל ראשית, בואו להבין מה הכוונה במונח ARVI.

הסימנים העיקריים למחלות בדרכי הנשימה

אם כבר מדברים על הצטננות ומחלות נגיפיות, הרופאים, בדרך כלל, מבחינים בין כמה סוגים מהם. התכונה הנפוצה היא שהם נגרמים על ידי וירוסים מסוימים.

דלקות בדרכי הנשימה קרות או חריפות

ראוי לומר כי אין דבר כזה הצטננות ברפואה. רוב המחלות בדרכי הנשימה העליונות נגרמות על ידי פתוגנים נגיפיים. לרוב, הם מסתובבים זמן רב בקרב האוכלוסייה, מה שמציב בפניהם חסינות.

ככלל, המחלה מתבטאת בצורה קלה. הטמפרטורה לעיתים נדירות עולה מעל 37.5 מעלות. בין התופעות העיקריות הם כאבי גרון, גודש באף, שיעול וכאבי ראש. לחולים מוצג טיפול סימפטומטי. כלומר, לשתות הרבה נוזלים, לגרגר, לשטוף את האף, לנוח. נטילת תרופות אנטי-ויראליות, במיוחד האבקות והטבליות המיידיות הפופולריות כיום, נוטות יותר לפגוע בגוף מאשר לעזור להשתפר. הם כוללים רכיבים נגד חום. רופאים לא ממליצים להוריד את הטמפרטורה מתחת ל -38 מעלות. כמובן, אם זה לא חל על בעיות בריאותיות קיימות. לדוגמא, נטייה להתקפי חום.

אבל זה מה שמכונה הצטננות שגורמת לרוב לאנשים לרוץ לבית המרקחת בחיפוש אחר תרופת קסמים שתסייע להיפטר מסימני המחלה בעוד כמה ימים. הרי המצב לא קשה מדי ויש רצון לחזור לקצב החיים הרגיל בהקדם האפשרי. אבל ... כמו שסבתותינו נהגו לומר, "אם מטפלים בהצטננות, זה יחלוף בעוד 7 ימים, ואם לא, אז בעוד שבוע". ואם אין הבדל, אז מדוע להרעיל את הגוף בתרכובות סתומות מבית המרקחת.

ARVI

המחלה גם ויראלית. בטבע ישנם מיקרואורגניזמים רבים העלולים לעורר מחלה. זה מתחיל בביטויים קטנים של הצטננות, אך לאחר מספר שעות עולה חדה חדה בגוף, ומופיעים הפרעות ניכרות בדרכי הנשימה או העיכול.

טיפול תרופתי עצמי באמצעות חומרים אנטי-ויראליים לא רק שאינו עוזר, אלא לעיתים אף פוגע בגוף. במיוחד כאשר לוקחים בחשבון שזיהום נגיפי בביטויו הראשון מתבלבל בקלות עם חיידקי. לדוגמא, תעוקת חזה, דלקת ריאות או מונונוקלאוזיס, אשר הטיפול בהם מחייב שימוש באנטיביוטיקה. ניסיונות לטפל בתסמינים חריפים באמצעות תרופות אנטי-ויראליות או חיסוניות, כרוכים בתוצאות על הגוף.

שַׁפַעַת

בגדול, זה הכל אותו זיהום חריף בדרכי הנשימה.עם זאת, זני הנגיף משתנים מדי שנה. המחלה מתבטאת בהרעלה רעילה חריפה של הגוף. חום, כאב ראש, פוטופוביה וכאבי שרירים. ככלל, הטיפול נקבע על ידי רופאים בהתאם לזן שפעת המזוהה. טיפול בתרופות הקיימות בבתי מרקחת יכול רק להקל על המצב, מכיוון שלרובם יש השפעות נוגדות דיכאון ומשככי כאבים.

יחד עם זאת, השפעת הריפוי שלהם יכולה להטעות. הטמפרטורה יורדת, התחושות הכואבות פוחתות. אך בשלב זה יכולים להתפתח סיבוכים, שרובם קשורים לעבודת הריאות והלב. זה חשוב במיוחד כאשר משתמשים בתרופות בשנת 2020, כאשר וירוס חדש החל לצעוד ברחבי כדור הארץ, שאפילו לביולוגים ואפידמיולוגים אין מעט מידע עליו.

סקירה של התרופות היעילות ביותר להצטננות וסארס

לא כל התרופות להצטננות ולסארס המוצעות בבתי מרקחת חסרות תועלת לחלוטין. אך כשרוכשים תרופת פלא שריפאה יותר מאדם אחד בפרסומות, כדאי לבחון. והאם יצרני התרופות, אם כי הטובים ביותר, אינם מנסים לחלץ רווחים בלתי סבירים מארנקו של המטופל? מה לא לקנות לטיפול בזיהומים ויראליים.

אַנְטִיבִּיוֹטִיקָה

אפילו סטודנט שנה א 'לרפואה, אם לא דילג על יותר ממחצית הזוגות, יסביר את ההבדל בין נגיפים וחיידקים. והוא יגיד לך את הגישות העיקריות בטיפול במחלות מסוגים שונים. בפרט העובדה שאנטיביוטיקה שנועדה לעצור זיהומים חיידקיים אינה פוגעת בנגיפים. ככלל, הם קשורים למאבק בסיבוכים של שפעת וסארס. רופאים שוקלים תרופות אנטיבקטריאליות אם הטיפול בזיהום נגיפי אינו מעניק השפעה חיובית תוך 5-7 ימים, והמטופל ממשיך לחום גוף גבוה, והתסמינים לא רק נמשכים אלא גם מחמירים.

השימוש באנטיביוטיקה אפשרי רק לאחר התייעצות עם רופא.

אחרי הכל, צריכתם הבלתי מבוקרת עשויה שלא להשפיע על החיידקים שגרמו לתהליך הדלקתי, לפגוע במערכת העיכול האנושית. וגם, בקנה מידה עולמי, לעורר התאמה של חיידקים לתרופה והמוטציה שלהם נוספת.

חומרים חיסוניים

סוג אחר של תרופה שצבר פופולריות בשנים האחרונות. לרובם יש זכות קיום. אבל, זה לא מתאים לטיפול בהצטננות ושפעת.

חסרונות

המוצר מבוסס על חומר טבעי המתקבל מצמח המרפא אכינצאה. צבר פופולריות בתחילת המילנימים בעבר ובהווה, כסוכן יעיל לחיסון חיסוני. זה נקבע הן למבוגרים והן לילדים. עבור החבר'ה, התרופה פורסמה כנטולת תופעות לוואי. עבר פחות מעשור ומדענים הוכיחו כי אין לו השפעה על נגיפים. במקום זאת, זה לא הורג נגיפים פעילים. אבל, יש לו אפקט טוניק והוא עשוי לשמש למניעת הצטננות אצל מבוגרים וילדים. התרופה מיוצרת עדיין על ידי חברת לק מסלובניה בצורת טבליות או טיפות.

חסרונות

יתרונות:

 • הרכב טבעי על בסיס מרכיבים צמחיים;
 • מכיל כמות גדולה של ויטמין C, המאפשר לא רק לחזק את הגוף, אלא גם להחלים מהר יותר לאחר מחלות נגיפיות;
 • מקל על תסמיני המחלה;
 • מונע הידבקות חוזרת;
 • יש לו תכונות מניעה וטוניק טובות;
 • לטיפות יש טעם נעים ומתקתק מעט, מה שמקל עליהן לתת לילדים.

חסרונות:

 • בעל השפעה ממושכת על הגוף. במילים פשוטות, אין לקוות לרפא הצטננות בעזרת "Immunal". כדי להשיג אפקט טיפולי, מתחילים להשתמש בתרופה 1-2 חודשים לפני שיא השכיחות הצפוי.
 • כמו כל תרופה המבוססת על חומרי גלם צמחיים, היא עלולה לגרום לתגובה אלרגית.
 • מיושן משהו כרגע.

אריזת התרופה עולה 400 רובל. זה נמשך חודש. אבל, הקורס כפי שנקבע על ידי הרופא יכול להיות עד חודשיים.

אנאפרון

עוד סוכן חיסוני ללא מרשם, הפעם בייצור מקומי. זה הופיע על מדפי בתי המרקחת בתחילת שנות האלפיים. זה היה מקודם באופן פעיל כאמצעי להגברת החסינות וטיפול בשפעת ו- ARVI בקרב ילדים. כעבור כמה שנים הופיעו מינונים למבוגרים. המרכיב העיקרי שלה הוא דם ארנבונים מעובד ומולקולות אינטרפרון אנושיות. אולי אחת התרופות השנויות במחלוקת. למרות שהוא ממוקם כתרופה לטיפול בהצטננות, הרפס, אבעבועות רוח ומונוקלאוזיס.

אנאפרון

יתרונות:

 • היכולת להצטבר בגוף ולהשפיע עליו במשך זמן מה, להגדיל את פונקציות המגן;
 • היעדר כמעט מוחלט של תופעות לוואי;
 • אפשרות לשימוש בטיפול מורכב במחלות נגיפיות.

חסרונות:

 • כתרופה לטיפול בהצטננות "אנאפרון" אינו מזיק כמו שהוא חסר תועלת;
 • ריכוז מעט מדי של מרכיבים רפואיים בכדי לבצע פעולה מהירה והכי חשוב, יעילה במאבק נגד הצטננות;
 • אין נתונים מהימנים לגבי השפעת התרופה על גופן של נשים וילדים במהלך ההריון וההנקה.

Anaferon זמין בצורה של כוסות. בדרך כלל יש 20 כאלה בחבילה. עלות אריזת התרופה לילדים היא מ -250 רובל, למבוגרים - 600-700 רובל.

אפלובין

תרופה הומאופתית נוספת המבוססת על תמצית ממרכיבים צמחיים. לדברי היצרנים, הוא מתמודד כמעט עם כל הספקטרום של מחלות נגיפיות. מ- ARVI ועד דלקת מפרקים שגרונית. לדברי מומחים למחלות זיהומיות, זוהי תרופה חסרת תועלת לחלוטין במהלך העונה הקרה. זה לא רק שלא מחלים, אלא גם לא עוזר להגנת הגוף. עם זאת, דלקת מפרקים שגרונית היא לרוב סיבוך של זיהומים חיידקיים בעבר. למשל, כאבי גרון. זה כל מה שאתה צריך לדעת על תכונות הריפוי של אפלובין.

אפלובין

יתרונות:

 • הודות לפרסום אגרסיבי בו זמנית, יש לו אפקט פלצבו מצוין.

חסרונות:

 • זה חסר תועלת הן לטיפול במחלות נשימה חריפות והן למניעתן;
 • עלול לגרום לתגובה אלרגית.

Aflubin זמין בצורה של טיפות או כוסות. עלות התרופה: בין 300 ל -500 רובל, תלוי בצורת השחרור.

חומרים אנטי-ויראליים

השם עצמו מרמז כי הם נועדו להשפיע על נגיפים. האם זה באמת כך? אחרי הכל, ישנם אינספור זנים, וללא בדיקה יסודית, גם עובדים רפואיים לא תמיד בוחרים בפעם הראשונה בטקטיקות הטיפול הנכונות. מה אנו יכולים לומר על תרופות הנרכשות בעצת חבר או רוקח. יש הרבה תרופות בספקטרום הפעולות הזה.

ארבידול

זה הופיע על גל "שפעת החזירים" בשנים 2009-2010, כתרופת פלא למחלה איומה. ורק כמה רופאים מנוסים יודעים שהתרופה החלה להשתמש במחצית הראשונה של המאה הקודמת כחומר חיסון חיסוני. ואז הוא נשכח בבטחה בגלל יעילות לא מוכחת. בזמן המגיפה, הוא נזכר, הרכב שונה מעט והוצע לחולים כמציל חיים.

ארבידול

יתרונות:

 • לדברי מטופלים, הוא יכול להתנגד לזני שפעת השייכים לקבוצה A, ולהפחית את תקופת הסימפטומים החריפים של קטרל ב -1.5 יום;
 • אולי מונע סיבוכים.

חסרונות:

 • מחקרים מפורטים על מידת ההשפעה הטיפולית על הגוף לא בוצעו או סווגו בעת ובעונה אחת;
 • התרופה אינה מוכרת כתרופה בשום מדינה בעולם, למעט המרחב הפוסט-סובייטי.

עלות חבילה של 40 טבליות: כ -1000 רובל.

קגוצ'ל

אחת התרופות החדשות להצטננות ושפעת.לא הוכחו מדעית יתרונותיה ולא חסרונותיה. הוא מכיל אינדוקציות אינטרפרון אנושיות המסייעות לריפוי והגנה על הגוף מפני נגיפים. הצרה היא שהם מוכרים כתרופה רק במדינות ברית המועצות לשעבר. שאר העולם יותר מאשר ספקן כלפיהם. למרות שהתרופה ראויה לביקורות חיוביות מצד רופאים וחולים מתרגלים.

קגוצ'ל

יתרונות:

 • הוכח כי נטילה בשעות הראשונות לאחר הופעת המחלה משפרת משמעותית את הרווחה ומקצרת את תקופת המחלה;
 • ניתן להשתמש בו מכל יום של מחלה. נכון, יעילות התרופה מופחתת משמעותית. עם זאת, הקבלה שלה מונעת סיבוכים.

חסרונות:

 • עד כה לא נערכו מחקרי מעבדה יסודיים;
 • יש דעה כי "Kagocel" יכול להשפיע על הפוריות, משתמשים בזהירות לטיפול בילדים ובצעירים;
 • תוכנית פרימה מורכבת;
 • מחיר גבוה. עשרה טבליות עולות כ 200 רובל. הקורס דורש לפחות 3 חבילות.

תרופות להקלה על הסימפטומים

אתה יכול להתווכח הרבה זמן על היתרונות שלהם. התרופות בקבוצה זו אינן מרפאות שפעת ו- ARVI, אך מקלות היטב על הסימפטומים. ככלל, הם מכילים מספר רכיבים שמטרתם להוריד את הטמפרטורה ולהפחית חום, אנטי היסטמינים, כלי דם מכווצים וחומרים מחזקים.

אנטיגריפין

תרופה המסייעת להקל על מצבו של המטופל.

אנטיגריפין

יתרונות:

 • מפחית טמפרטורה;
 • מקל על נפיחות באף הוושט;
 • לוויטמין C יש אפקט טוניק;
 • נוח לקבל;
 • תוכלו לבחור מכל טעם, מלימון ועד בננה.

חסרונות:

 • לא מרפא הצטננות.

עשר טבליות מסיסות עולות כ -300 רובל.

ל- Fervex, Teraflu ולתרופות רבות אחרות יש אותה השפעה בערך. אי אפשר לומר שהם חסרי תועלת לחלוטין. התרופות טובות להקלה על תסמיני הצטננות. אבל זה לא חל על סארס ושפעת. במקרה זה, ההשפעה היא קצרת מועד ומחייבת את המטופל לשתות אבקות או טבליות שוב ושוב. זה לא יכול להשפיע על מצב מערכת העיכול. בנוסף, תרופות כאלה מכילות כמויות גדולות של סוכר או ממתיקים, צבעים וטעמים מלאכותיים.

חסרון נוסף הוא יצירת תחושה כוזבת של ריפוי מוחלט. לאחר נטילת האבקה, רבים הולכים לעבודה ומשתפים וירוסים עם אחרים במהלך היום. בערב הם מגלים שמצב הבריאות התדרדר משמעותית וטמפרטורת הגוף שוב הועלתה.

אל תזניחו את בריאותכם ובריאותם של אחרים. הצטננות, SARS ושפעת מנוהלים בצורה הטובה ביותר בבית תחת פיקוח רפואי. ובמקום חומרים חיסוניים וחומרים אנטי-ויראליים, שתו תה עם פטל או לימון. עירוי של דומדמניות עשיר בויטמין C. מצוין. גרגור עם עירוי מרווה, קמומיל או ציפורני חתול יסייע לכאב גרון. שטיפת הסינוסים בתמיסה של מלח ים תקל על גודש באף ונפיחות בריריות. ותרופות שקבע רופא יעזרו להקל על החום ולהיפטר משיעול.

2 הערות

 1. רופא הילדים שלנו מאוד אוהב לרשום סיטוביר -3 לכל מחלה. פעם הגענו לבית החולים למחלות זיהומיות. שם שאלתי את הרופא על התרופה הזו, והתלוננתי שזה לא עוזר לנו, והגענו אליהם. היא נראתה מופתעת ואמרה שתרופה כזו אינה קיימת. הם מטפלים על פי פרוטוקולים מסוימים ואין תרופות כאלה שם אפילו קרובות.

 2. כמו שאמר לי פעם רופא הילדים שלנו: "אם לא מטפלים בנזלת, זה נעלם בעוד שבוע, אם מטפלים - בעוד 7 ימים."זה אותו הדבר עם תרופות המכילות אינטרפרונים: אם אנו נותנים את התרופה, הריכוז הנדרש עשוי להופיע בגוף ביום השלישי, אבל! והגוף עצמו בשלב זה כבר יתחיל להגיב על ידי ייצור אינטרפרון משלו, ספציפי למין בלבד. אז למה לבזבז את הכסף שלך

השאר ביקורת

אנא הכנס את התגובה שלך!
אנא הזן את שמך כאן