🧈 שמן ריז'יקובי - מחסן לבריאות

0

שמן קמלינה מסווג כמוצר טבעי. הוא מתקבל בתהליך לחיצת הזרעים הקטנים של צמח שמן השייך למשפחת המצליבים. צמח זה, ייחודי בתכונותיו, ניתן למצוא בכמה אזורים בארצנו, גדל בעיקר באירופה. עם זאת, היתרונות של שימוש בשמן קמלינה יהיו רק אם הוא נבחר ונלקח כהלכה.

הרכב

כדי להבין היטב מהו שמן קמלינה, ומאילו תכונות יש לו, עליך לברר ממה הוא מורכב. המוצר המוצג מכיל כמות גדולה של יסודות קורט שימושיים.

הרכב חומצות השומן של השמן הוא כדלקמן:

חומצת שומןלַחֲלוֹק,%סוג חומצה שומנית
א-לינולניק35-39רב בלתי רווי (אומגה 3)
Oleinovaya11.01.1900חד בלתי רווי (אומגה 9)
לינולאיק14—22רב בלתי רווי (אומגה 6)
אייקוזניק12,5—16חד בלתי רווי (אומגה 9)
איקוסדיאני1—2 רב בלתי רווי (אומגה 6)
פלמיטיק5—7רָווּי
סטארית2—2,5רָווּי
ארוקובאיה2—4חד בלתי רווי (אומגה 9)

הוא מכיל גם ויטמינים:

ויטמיניםאלמנטים מיקרו / מאקרוחומצת שומןחומרים פעילים
אמגנזיוםאומגה 3פוספוליפידים
דאֶשׁלָגָןאומגה 6כלורופיל
הזַרחָןאומגה 9קרוטנואידים
Fסִידָןפלמיטיקפיטוצידים
קבַּרזֶלסטאריתפיטוסטרולים

על פי המאפיינים התזונתיים שלו, לשמן המיוצר מזרעי קמלינה יש דמיון מסוים עם זרעי שומשום. הוא בולט בטעם לוואי חריף, מעט חריף ובניחוח יוצא דופן.

מאפיינים:

המאפיינים הערכיים של שמן קמלינה נובעים בעיקר מכך שהוא מכיל כמות שיא של חומצות שומן אומגה 3. באחוזים, הם מהווים לפחות 35% מכלל המסה. הוא מכיל גם אומגה 6. רכיבים אלה תורמים לנורמליזציה של חילוף החומרים של כולסטרול ושומנים בדם. המרכיבים המרכיבים תומכים ביעילות בעבודת הלב, באיזון ההורמונלי, מגבירים את החסינות ומשפרים את איכות הדם. הודות להרכבם הכימי העשיר, שמן זנגוויל מסוגל להדק את צעירותם של תאי העור, להגן מפני הזדקנות מוקדמת ולשמור על יופי נינוח.

התכונות השימושיות החשובות ביותר של שמן קמלינה כוללות:

 • היכולת לחזק את המערכת החיסונית;
 • שיקום רמות הורמונליות;
 • מניעת פתולוגיות כגון ערמונית, אוסטאופורוזיס, טרשת עורקים וסוכרת;
 • צמצום האפשרות לפתח התקף לב;
 • חיזוק תאים וראייה;
 • עלייה בטון הגוף;
 • חיזוק דפנות כלי הדם;
 • המוגלובין מוגבר;
 • נורמליזציה של לחץ הדם;
 • הגנה על שיניים וחניכיים;
 • חידוש מטבוליזם השומנים בדם.

היתרונות של כל הרכיבים המרכיבים את השמן פשוט לא יסולאו בפז לכל הגוף.

יישומים

שמן קמלינה נמצא בשימוש נרחב בכל מיני תחומים. פופולריות וביקוש כאלה מוסברים על ידי המאפיינים השימושיים שלה.

יישום ברפואה

השימוש במוצר משפיע באופן אינטנסיבי על הרכב הדם, ומשנה כמעט לחלוטין את הרכב השומנים בו. בנוסף, מנורמלים תהליכים מטבוליים, כולסטרול ושומנים, מה שמפחית משמעותית את הריכוז שלהם.

השמן מנרמל את לחץ הדם, מגביר את הטון של דפנות כלי הדם, מגרה את מערכת החיסון ובעל השפעה נוגדת חמצון חזקה, ומבטל כל מיני תהליכים דלקתיים. מומחים ממליצים להשתמש בשמן קמלינה ליתר לחץ דם, טרשת עורקים, מחלות לב, כולסטרול גבוה, מחלות עיניים, כיבים בקיבה ופתולוגיות עור.

מומלץ להשתמש בשמן לא רק לטיפול בפתולוגיות, אלא גם לצורך מניעה.

שימוש בקוסמטיקה

בשל העובדה ששמן קמלינה מכיל כמות משמעותית של חומצות שומן רב בלתי רוויות, כמו גם ויטמינים ופיטוסטרולים, הוא נפוץ בקוסמטיקה.

לשמן יש השפעה חיובית על העור, מזין אותם עמוק ורווי אותם בכל הרכיבים הדרושים לבריאות ולמראה אטרקטיבי. לאחר מספר יישומים בלבד, העור הופך בעליל, מתרכך והופך אלסטי ומוצק.

מכיוון שהרכב שמן קמלינה מכיל נוגדי חמצון טבעיים ופיטוסטרולים, נמנעת הזדקנות מוקדמת של העור, חומרת כתמי גיל, וכן מספק הגנה יעילה מפני ההשפעות השליליות של חשיפה אולטרה סגולה.

שמן קמלינה נמצא בשימוש נרחב בקוסמטולוגיה לטיפול בעור בכל הגוף, שיער ועיסוי. ניתן להוסיף אותו לקוסמטיקה שתוכננה במיוחד לטיפול בעור ובשיער. בנוסף, ניתן להשתמש בשמן קמלינה אפילו לטיפול עדין בעור תינוק עדין ורגיש.

שמן קמלינה יכול לשמש כקוסמטיקה ביתית, באופן אינדיבידואלי או כחלק מהרכבים. מוצר זה מושלם לכל סוג עור. בעזרתו ניתן להכין תערובות קרצוף ביתיות או לעשות איתו אמבטיות טיפוליות.

בנוסף לקוסמטיקה, שמן קמלינה משמש לעתים קרובות גם לרפואת עור. זאת בשל פעולתו ללא תחרות על העור. לאחר יישומו, העור מתרכך בצורה ניכרת ומספק הגנה יעילה מפני תגובות אלרגיות, כמו גם תהליך ההזדקנות מאט. על מנת למקסם את ההשפעה, ניתן להוסיף כמות קטנה של שמן קמלינה למוצרי טיפוח העור והשיער. בין היתר, שמן זה הוא המרכיב העיקרי בכל מסנני קרינה.

השתמש בבישול

לרוע המזל, לא רבים יודעים כי ניתן להשתמש בשמן קמלינה בבישול. אפילו שיש להם מושג על המאפיינים השימושיים שלו, רבים אינם יודעים כיצד לבשל איתו מוצרים. ניתן להשתמש בו באותו אופן כמו שמן צמחי רגיל.

בבישול ניתן להוסיף שמן קמלינה כתוסף למנות מוכנות. ניתן גם לטגן עליו אוכל, אך יש לזכור כי במהלך העיבוד תכונותיו המועילות משתנות כלפי מטה.

כאמצעי מניעה, מומחים ממליצים לקחת כמה כפיות שמן על קיבה ריקה. נדרש להוסיף אותו לסלטים בכמויות קטנות, מכיוון שהוא ארומטי מאוד ויכול להכריע את טעם החומרים.

היתרונות של שמן קמלינה

מי ולמה מעדיף לקחת שמן קמלינה זו שאלה מאוד פשוטה. אחרי הכל, יש לו השפעה חיובית על גוף האדם, ללא קשר לגיל. השימוש בשמן במהלך הילדות, לדברי הרופאים, יעזור ליצור מערכות בריאות של כל הגוף. עבור מבוגר זה יעניק כוח ועזרה להתנגד למתח רגשי ופיזי, אך כאשר משתמשים בו אנשים מבוגרים זה ימנע סיבוכים בתפקוד מערכת הלב וכלי הדם.

מכיוון ששמן פטריות אינו מכיל חומרים משמרים, GMO וגלוטן, כדאי לכולם לקחת אותו במינון מסוים.בנוסף, המוצר מכיל את הכמות הדרושה של חלבונים, שומנים ופחמימות, ולכן הוא רווי בכל הדרוש לשיפור החסינות, להגנה מפני מחלות זיהומיות. השמן אף מונע התפתחות של סרטן.

אין להפריך את היתרונות של שמן קמלינה. זה אפילו עוזר בשיפור מערכת הרבייה אצל גברים ונשים כאחד.

אנשים רבים מאמינים ששמנים שונים, כולל קמלינה, יכולים לעזור לך לרדת במשקל בזמן הדיאטה. למרבה הצער, שמן קמלינה אורגני אינו מכיל חומרים שיאפשרו את פירוק השומנים בגוף. בין היתר, אם אתה משתמש בשמן בצורה לא נכונה, אתה יכול להפך לעורר מראה של קילוגרמים מיותרים.

אך למרות המידע הזה, לצורך הרזיה, עדיין ניתן להשתמש בשמן קמלינה. לשם כך, המינון היומי שלו חייב להיות בגדר הנורמה המותרת. האפשרות הטובה ביותר במצב כזה תהיה לקחת שמן כתרופה משלשלת על קיבה ריקה. יש לזכור שהתוצאה המתקבלת בדרך זו לא תהיה יציבה. בנוסף, גישה זו יכולה להשפיע לרעה על מצב הבריאות, ולכן מומחים כלל אינם ממליצים לנקוט בה.

כדי להשיג את התועלת המירבית משמן קמלינה, מומלץ להוסיף מעט ממנו למנות האהובות עליכם ולצרוך אותו רק בצורה זו. זה אפילו יכול לעזור לך לרדת במשקל. בין היתר, עם יישום זה, הגוף יהיה רווי בכל אבות המזון הדרושים.

כטיפול ומניעה, מומחים ממליצים גם לצרוך 10 גרם שמן מדי יום על קיבה ריקה במשך שלושה חודשים. בשום מקרה אסור לחמם את השמן ולהשתמש בו בצורה זו. למרות שהוא מצוין לטיגון.

שמן קמלינה הוא מוצר טבעי לחלוטין. הוא מתחמצן בצורה גרועה וכתוצאה מכך הוא נשמר לאורך זמן ומשאיר את תכונותיו השימושיות והתזונתיות.

יתרונות במהלך ההריון וההנקה

הודות לשמן קמלינה, ניתן לסנתז הורמונים ולווסת את התפקוד המיני. במהלך ההריון לשמן יש השפעה עמוקה לא רק על גוף האישה, אלא גם על הילד. בשל תכולת הוויטמינים בו, כל החומרים המזינים הדרושים ניתנים לצמיחה תקינה והתפתחות תקינה של העובר.

השמן מועיל לנשים מיניקות. במהלך ההנקה, זה תורם לקבלת המרכיבים הנחוצים מאם לילד, הופך את החלב למרוכז ומזין.

במהלך ההריון וההנקה, שמן תורם ל:

 • הפחתת הסיכון ללידה מוקדמת;
 • שיפור מצבה הפסיכו-רגשי של האם המצפה;
 • הגנה מפני מחלות מולדות;
 • הפחתת הסבירות לרעלת הריון;
 • היווצרות מערכת העצבים של הילד;
 • להילחם בביטויים של רעילות;
 • התפתחות נכונה של המוח בעובר;
 • הפחתת הסיכון לחוסר שליה;
 • שיפור הסבלנות של תעלת הלידה.

התכונות המועילות של השמן הוכחו אך ורק על ידי ביקורות חיוביות.

לבריאותם של מבוגרים וילדים כאחד, שמן קמלינה הוא פשוט מוצר שאין לו תחליף. אין זה אסור לאף אחד להשתמש בו, כמובן, אם אין אלרגיה וחוסר סובלנות לרכיבים.

התוויות נגד

במשך כל זמן השימוש בשמן קמלינה טבעי, לא אושר נזק לגוף. כפי שמראה תרגול ארוך טווח, כאשר משתמשים בו, היתרונות והנזק יכולים לנטרל זה את זה.

בעת השימוש בשמן, הקפד לזכור שמדובר במוצר עתיר קלוריות, ולכן יש להשתמש בזהירות רבה במקרה של בעיות במשקל עודף.

לפני השימוש בשמן קמלינה, חובה לוודא כי אין תגובה אלרגית לרכיביו, מכיוון שהמוצר הוא ממוצא צמחי. לכן על הסובלים מאלרגיה לטפל בזה בזהירות ובזהירות.

השימוש בשמן בפנים, ללא קשר לחברת היצרן, אסור לאנשים הסובלים ממחלות בלבלב וכיס המרה, וכן לאנשים הסובלים מכולסטרול גבוה. זה מוסבר בכך שלתכולת השומן של המוצר יכולות להיות השפעות הפוכות ישירות על איברים חולים.

על מנת להשיג את התועלת המקסימאלית מהשימוש, יש צורך לרכוש שמן לא מזוקק ממיטב היצרנים, מכיוון שלשמן מזוקק יש חסרונות כמו חמצון מהיר, ולכן הוא עלול לפגוע בגוף.

העלות

לפני שבוחרים ורכשים שמן קמלינה, אנשים רבים חושבים על עלותו. אחרי הכל, זה יכול להיות שונה משמעותית. מחיר הנפט משתנה בהתאם ליצרן. יצרנים רוסים מציעים מוצר במחיר ממוצע של 80 עד 250 רובל.

ניתן לרכוש את המוצר בעלות סבירה ביותר באתר iherb.com.

שמן קמלינה

למי ואיך לקחת

מוצר צמחי מרפא זה שימושי לכל גיל. לשמן התוויות נגד מינימליות והוא יכול לשמש למטרות רפואיות לשיער, גוף, עור, לירידה במשקל. המוצר מתאים גם לקשישים וגם לילדים.

שמן קמלינה משמש לעיתים קרובות לארומתרפיה והוא מתווסף למוצרי עיסוי ומשמש גם לטיפול בעורו העדין של התינוק.

שמן קמלינה מסייע ביעילות נגד נשירת שיער. תוכלו לטפל בהם בעזרת שמפו שתוכלו להכין בעצמכם. לשם כך, ערבב את המרכיבים הבאים יחד:

 • שמפו - 200 מ"ל;
 • שמן קמלינה - 50 מ"ל;
 • מרתח חזק של קליפת עץ אלון - 25 מ"ל;
 • מרתח של שורשי בורדוק - 25 מ"ל;
 • אלכוהול - 3 כפות. l.

יש לערבב ולקרר את כל הרכיבים בכדי להבטיח את בטיחות תכונותיהם המועילות והתזונתיות. חיי המדף של שמפו זה הם לא יותר מחודש. אתה יכול להשתמש בשמפו זה אם אין סובלנות לשמן.

הרפואה המסורתית פופולרית מאוד בקרב אנשים מקבוצות גיל שונות. לעתים קרובות, רבים אפילו לא חושבים על העובדה שהתרופות המשמשות יכולות לעורר התפתחות של תופעות לוואי ויש להן התוויות נגד מסוימות, כמו תרופות הנמכרות ברשתות בתי מרקחת. זה חל גם על שמן קמלינה. כך, למשל, כאשר משתמשים בשמן קמלינה, כדאי לקחת בחשבון שלא מומלץ ליטול כמויות גדולות ממנו. הסיבה לכך היא שזה יכול להיות מקור לשומן. לכן, לפני השימוש בו, עליך להתייעץ תחילה עם רופא.

כמו כן יש לזכור כי השמן מכיל עודף של חומצה לינולנית, אשר אם משתמשים בה באופן שגוי, יכולה להשפיע לרעה על גוף האדם.

שמן קמלינה נחשב לאחד האמצעים הזולים והמשתלמים ביותר שניתן להשתמש בהם בתחומי יישום שונים לחלוטין. לא משנה כמה משתמשים בשמן, זה תמיד המוביל הבלתי מעורער בהשוואה לכל השמנים האחרים.

ניתן להשתמש בשמן קמלינה לבישול, ניקוי הגוף וטיפול בשיער ובעור.

היצרנים המובילים

כעת לא יהיה קשה לרכוש שמן קמלינה מיצרנים שונים. החברות הפופולריות ביותר המייצרות מוצר זה כוללות:

 1. KFK Bagrintsev A.V;
 2. חברת מזון בריא;
 3. מסחר בנפט;
 4. אלטאי אגוז;
 5. בית הארז;
 6. סביטאר;
 7. בית המסחר RosBelImport;
 8. טנקה;
 9. לבריאותך;
 10. תוצר חקלאי.

הנפט המיוצר על ידי החברות הרשומות שונה בעלותו. איזה לבחור יהיה תלוי לחלוטין בהעדפה האישית. בכל עת, שמן קמלינה היה מאוד פופולרי ומבוקש. אבל בתחילת המאה העשרים הוא הוחלף על ידי חמניות. בעולם המודרני, הפופולריות של שמן הקמלינה מתחילה לצבור תאוצה מחדש. הפופולריות שלו נובעת מטעמו הייחודי, כמו גם מתכונות שימושיות ותזונתיות. לכן אנשים רבים מעדיפים לא רק לבשל איתם אוכל, אלא גם להשתמש בהם לטיפול בעור ובשיער.

השאר ביקורת

אנא הכנס את התגובה שלך!
אנא הזן את שמך כאן