מבחר הספרים הטובים ביותר בנושא פסיכולוגיה ופסיכותרפיה

1

כיום חנויות הספרים מלאות בספרים על פסיכולוגיה. ואת המחלקה של חנות הספרים, שם הם נמכרים, ניתן להשוות רק בפופולריות למחלקה לספרות בלשית, שם המדפים מרופדים בכמויות ספרות בהירות של דריה דונטסובה וטטיאנה פוליאקובה. אפילו סיפורי אהבה סנטימנטליים נמוגו ברקע. ועולם הבדיון נח לגמרי בצד.

אבל פסיכולוגיה היא מדע עדין. ואם לא יהיה שום נזק מקריאת ספר המספר על טכניקות שונות שבהחלט יעזרו להשיג הצלחה, למעט זמן מבוזבז, אז אתה יכול לסבול מהשימוש בהן. כדאי לקרוא רק ספרות איכותית, רצוי להיבחן בזמן. שקול מבחר קטן מהספרים הטובים ביותר בנושא פסיכולוגיה ופסיכותרפיה בהקשר לתחומי היישום שלהם.

תוֹכֶן

מהי פסיכולוגיה וכיצד היא שונה מפסיכותרפיה

פסיכולוגיה היא מדע החוקר היבטים של התנהגותם של אנשים מסוגם. היום זה רלוונטי מתמיד. המעגל החברתי מתרחב בקצב מהיר. בני זוג, ילדים והורים, בוסים וכפיפים, מוכרים וקונים, נהגים והולכי רגל, עובדים מכל מיני רשויות - זה רק חלק קטן מהאנשים שאיתם אתה צריך ליצור קשר כל יום. וכדי להשיג את התוצאה הרצויה כל אחד זקוק לגישה משלו.

כדאי להוסיף כאן ולחץ אינפורמטיבי קשה, כי כל יום אדם צריך להטמיע עוד ועוד מידע. וקצב החיים התזזיתי. לא היה לי זמן, לא יכולתי, לא מנעתי את זה, איחרתי, לא חשבתי על זה. המסה של "לא" משפיעה לרעה על המצב הפסיכולוגי. ויחד עם בעיות אחרות זה מוביל להפרעות פסיכולוגיות. כאן נכנסת לפסיכותרפיה. בעזרת שיטות שונות להשפעה טיפולית על נפש האדם, היא מסייעת בשיפור מצבו הרגשי, ביצירת קשרים חברתיים שבורים, בהיפטרות מתסביכים ובמתן ביטחון עצמי. באופן עקרוני, שתי הנקודות האחרונות קיימות גם בפסיכולוגיה מעשית.

אף ספר אחד, אפילו הספר הפופולרי ביותר של הסופר הטוב ביותר, לא יוכל לרפא מחלות כמו דיכאון או נוירוזה. הבעיה היא שקשה לאדם רגיל שאינו מזוהה עם פסיכיאטריה לתפוס את הקו שבו אי הנוחות נגרמת מעומס יתר או מצרות קלות בעבודה, ושם כבר יש צורך בעזרת הרופא.

לכן, ספרים על פסיכולוגיה שווים כמובן לקרוא, אך מקווים שהם יהפכו לאותו כדור קסם - לא.יתר על כן, כדי להשיג תוצאה מוחשית, אתה צריך לעבוד הרבה על עצמך.

ספרי פסיכולוגיה לכולם ולכולם

בין הקריטריונים לבחירת ספר על פסיכולוגיה, אחד החשובים ביותר הוא קהל היעד. ישנם רבי מכר שכדאי לקרוא על ידי כל חובבי הז'אנר המשקפים היטב בעיות תקשורת, מחלקים אותם לקבוצות ועוזרים למצוא תשובות לשאלות רבות. אבל לפעמים יש צורך גם בספרות צרה יותר. האם יש נער בבית? ילד בן שלוש יוצא משליטה ובעלה יוצא משליטה? מערכות יחסים עם המין השני לא מסתדרות? כדאי לנסות למצוא את התשובה לשאלה הנצחית "מה לעשות?" וידע התשובה הוא למעשה הפיתרון לרוב הבעיות.

הספרים הטובים ביותר בנושא פסיכולוגיה תקשורתית

כולם מכירים את ההרגשה כשעוד מוקדם בבוקר, והאור הלבן כבר לא נחמד. מכיוון שיש הרבה דברים לעשות, כמה פגישות, משא ומתן, בוס שלא מרוצה מכל מה שיש בעבודה, ועימותים, סכסוכים, סכסוכים. והיעדר הסיכויים לצמיחה והתפתחות. במקרה זה לא יהיה מיותר לקרוא את אחד הספרים הרבים בנושא פסיכולוגיה של תקשורת עם אנשים.

"משחקים שאנשים משחקים. אנשים שמשחקים במשחקים ", אריק ברן

אחת הדוגמאות הקלאסיות הטובות ביותר לחובבי הז'אנר הפסיכולוגי. באמצע המאה הקודמת היא עמדה בראש כל מיני רייטינג במשך כמעט שנתיים, וההפצה שלה הודפסה בקביעות מחדש. מה המשמעות העיקרית שלה. כולנו ממלאים את התפקידים שלנו. מישהו יותר, מישהו פחות. חלקם מתוך הרגל, אחרים לצורך השגת יתרונות. חשיבה וחיים במסגרת סטריאוטיפים מסוימים מקשים לעיתים על התבוננות מפוכחת על המצב, הערכתו, הסקת מסקנות והתחלה לחיות מחוץ למסגרת ולקלישאות. מדוע, אם אישה, אז עקרת בית מצוינת ואמא אוהבת. וגבר בהכרח מצליח. הספר מכיל 120 מצבים או משחקים מוזרים שמבוגרים משחקים.

N "משחקים שאנשים משחקים. אנשים שמשחקים במשחקים ", אריק ברן

יתרונות:

 • הספר נקרא בנשימה אחת;
 • הוא מכיל דוגמאות רבות מחיי היומיום;
 • מספק עצות מעשיות כיצד לזהות מניפולציות ולמנוע את התרחשותן במערכת היחסים שלך.

חסרונות:

 • לדעת הקוראים הספר לא נוגע בהיבטים הפסיכולוגיים.

וכן, זה לא רע להיות מסוגל לתפעל אנשים, אבל בפועל כדאי ליישם את הכישורים הללו רק כמוצא אחרון. תמיד יהיה מישהו ששכלל את הכישורים האלה הרבה יותר טוב. ואף אחד לא אוהב להפסיד.

כיצד לזכות בחברים ולהשפיע על אנשים מאת דייל קרנגי

אפשרות קלאסית נוספת. דור בני 40 היום של ימינו למד לחיות ולתקשר במציאות הפוסט-סובייטית החדשה עם ספריו של מחבר זה. חלפו יותר מעשרים שנה, אך עצתו עדיין תקפה. אגב, קרנגי עצמו תיקן את פרסומיו מספר פעמים, והביא אותם בקנה אחד עם המציאות החדשה. והכי חשוב, ספריו אינם מלמדים כיצד לתפעל, הם מלמדים להבין את בן השיח ולהרגיש את המצב. ועל בסיס זה בחרו את קו ההתנהגות שלכם, שיגרום ליריב להתעניין בכם ובדעתכם.

כיצד לזכות בחברים ולהשפיע על אנשים מאת דייל קרנגי

יתרונות:

 • הספר קל לקריאה;
 • כתוב בשפה נגישה;
 • משפיע על היבטים כמו חוסר אמון ביכולות של עצמו, חוסר יכולת לרצות אחרים ולזכות בתשומת ליבם;
 • נהדר לקרוא את הבוסים והכפופים.

חסרונות:

 • לעיתים רחוקות יש לקלאסיקה פגמים, אך אולי הם מיושנים מעט.

ההנחות של דייל קרנגי די פשוטות. חיוך, נימוס, ידידותיות. והם עדיין עובדים.

“אל תנהום על הכלב! ספר על אילוף אנשים, בעלי חיים ועצמך, "קארן פריור

ספר דו משמעי, אבל גם די שימושי. מלמד אותך כיצד לגרום ליריב שלך להגשים את משאלתך. יתר על כן, לא רק להגשים, אלא גם ליהנות מזה. ניתן לראות אותו כספר עיון למנהיג או להורה. אחרי הכל, הרבה יותר נעים לכפוף לשמוע שבחים מאשר תוכחות רגילות. עם זאת, כמו ילד.לדוס שוב? כל הכבוד. אחרי הכל, הייתה יתד אתמול. אך קודם כל, ספר זה יעזור לך להבין את עולמך הפנימי ולהפסיק לנהום עליו ובלעדיו.

N “אל תנהום על הכלב! ספר על אילוף אנשים, בעלי חיים ועצמך, "קארן פריור

יתרונות:

 • ספר מעניין שמעורר שאלות רבות;
 • נחשבים למצבים ספציפיים;
 • מלמד אותך לשמור על רגשות.

חסרונות:

 • לדעת הקוראים, התוכן הוא חד צדדי במקצת
 • הפסיכולוגיה של העמדות נחשפת בצורה גרועה, או הסיבות לפעולות אלו או אחרות.

אנשים מתרגלים במהירות לדברים טובים. בעוד רגע, שבחים יכולים להיות דבר שבשגרה. או שהם יתחילו לתפעל אותך בניסיון להשיג תגמולים. אתה צריך להיות זהיר.

"גראנד-מאסטר לתקשורת", סרגיי דריבו

אחד המוצרים החדשים של הוצאת הספרים הרוסית. המיומנות החשובה ביותר בתקשורת היא היכולת להקשיב ולשמוע את בן השיח. ואם אתה עדיין לומד לתפוס לא רק מילים, אלא גם הבעות פנים, טון, תנועות ידיים ועוד הרבה יותר, אז אתה יכול להבין בקלות על מה בן השיח רצה לשתוק. קלף טראמפ נפלא בשרוול, גם בתקשורת עסקית וגם בשיחה לא נעימה מדי בחיי היומיום.

"גראנד-מאסטר לתקשורת", סרגיי דריבו

יתרונות:

 • ספר מרגש למדי עם איורים רבים;
 • התוכן מלא בדוגמאות לסיטואציות שנויות במחלוקת וניתוח מפורט של דרכים לצאת מהן;
 • מלמד אותך לשמוע את בן השיח ולבנות שיחה נכונה כך שדעתך תישמע.

חסרונות:

 • יותר כמו מדריך לתקשורת עסקית מאשר ספר פסיכולוגיה.

הספר באמת יהפוך לעוזר מצוין אם מצבי סכסוך מתעוררים באופן קבוע על רקע אי הבנה, חוסר מיומנויות תקשורת.

ספרים על פסיכולוגיית ילדים

הרבה ספרות פופולרית פורסמה בנושא זה. לא כולם קלים לקריאה, רבים מלאים במונחים מדעיים. מהדורות של מחברים זרים לרוב אינן חלות על תנאינו. עם זאת, יש ברירה.

"איך לדבר כך שילדים יקשיבו, ואיך להקשיב כך שילדים ידברו", איליין מזליש, אדל פאבר


אחד מספרי הלימוד הזרים הבודדים בנושא פסיכולוגיית ילדים, שהפך בשנת 2018 למוביל המכירות בקרב פרסומים מסוג זה. הספר חושף בצורה מושלמת את סודות הדרך ללמוד לשמוע את ילדכם. לעתים קרובות מאוד התקפי זעם של ילדים צעירים והתעלמות מוחלטת מדעותיהם של מבוגרים במתבגרים הם דרך להגיע לאנשים הקרובים ביותר עם צרותיהם. זה לא סוד שמה שהוא זוטות לאדם חכם, עבור ילד הוא טרגדיה ענקית.

"איך לדבר כך שילדים יקשיבו, ואיך להקשיב כך שילדים ידברו", איליין מזליש, אדל פאבר

יתרונות:

 • הצגת חומר מרתקת, הזמינה לא רק להורים, אלא גם לילדיהם;
 • הספר מספק ניתוח מפורט של מצבי סכסוך;
 • עוזר להורים להבין טוב יותר את שלבי ההתפתחות הפיזיולוגיים והפסיכולוגיים;
 • המחברים מדברים על שיטות הורות יעילות המבוססות על אמון והבנה הדדית, ולא על ענישה;
 • הספר יהיה שימושי לקריאת בני נוער. אולי הם יבינו שההורים שלהם מונעים מכוונות טובות.

חסרונות:

 • כמה טכניקות פסיכולוגיות אינן מועילות במערכת החינוך שלנו.

למרות פגמיו הקלים, הספר הוא מקום נהדר להתחיל לבנות מערכות יחסים בין זוטרים לקשישים לשלב הבא.

“לתקשר עם הילד. איך? ", יוליה בוריסובנה גיפנייטר

ספר פופולרי מאת סופר רוסי. הפופולריות שלו ראויה בהחלט. הספר מחולק לשני חלקים. בשני נותן המחבר דוגמה להפיכת נכדו מנער קשה לגבר צעיר עם מערכת ערכים, סמכויות, שאיפות ורצונות משלו. אנו יכולים לומר שהסופרת עצמה עברה תקופה קשה בה תינוק מתוק וצייתני הופך לעריץ אמיתי של כל המשפחה.

“לתקשר עם הילד. איך? ", יוליה בוריסובנה גיפנייטר

יתרונות:

 • הספר מחולק לבלוקים שכל אחד מהם מלווה בשאלות בקרה ומשימות בדיקה;
 • המחבר מתאר בפירוט את הרקע של פעולות מסוימות ומעניק המלצות ספציפיות כיצד להגיב עליהן.

חסרונות:

 • הספר בהחלט לא לקריאה בתחבורה. היא תדרוש תשומת לב. אבל, זה בקושי יכול להיקרא חסרון.

לפני זמן לא רב התפרסם ספר מאת המחבר שכותרתו "אנו ממשיכים לתקשר עם הילד. כך?". מעניין לקרוא את הרהורי המחברת ויחד איתה לנסות לפתור מצב סכסוך זה או אחר.

"הספר הגדול של" האמא העצלנית ", אנה ביקובה

לעתים קרובות מאוד חרדה מוגזמת והרצון של האם לשלוט בכל דבר ובכל דבר הופך לבעיות גדולות. ואם אצל ילדים בגיל הרך מדובר רק בבעיות של אמהות, אז בהמשך הן תמיד יתפתחו להיות הבעיות של ילד מבוגר. לפעמים הדרך היחידה להיפטר מהגנת יתר עבורו היא לברוח מהמשפחה.

"הספר הגדול של" האמא העצלנית ", אנה ביקובה

יתרונות:

 • הספר מספק שיטות ודרכים להיפטר מחרדות;
 • קריאה מדוקדקת ויישום עצותיה יאפשרו לכם לגדל ילד עצמאי שלא יתבלבל במצב קשה וייכנס בבטחה לבגרות.

חסרונות:

 • אל תמלא אחר עצות באופן עיוור. כדאי לנווט על ידי הילד. סביר להניח שהוא עדיין לא מוכן מבחינה פסיכולוגית לעצמאות.

נעים להיות אם "עצלה", אך אסור לשכוח שלמרות היותו עצמאי, הוא עדיין זקוק לאהבה וטיפול. גם אם הוא בן 20, והוא כבר מזמן הגדיל את הוריו. חייבת להיות תמיכה מהימנה בחייו של כל אדם. ככל האפשר.

"תמיכה חשאית: התקשרות בחייו של ילד", לודמילה פטרנובסקאיה

לודמילה פטרנובסקאיה היא מחברת סדרת ספרים בנושא פסיכולוגיית ילדים. ספר זה מיועד לאמהות שאיפות. הוא מספר עד כמה חשוב ליצור נכון את הקשרים החברתיים והפסיכולוגיים הבסיסיים בין הורים לילדים בשנים הראשונות לחיים. להיות עבור הילד לא רק תמיכה, אלא גם סמכות.

"תמיכה חשאית: התקשרות בחייו של ילד", לודמילה פטרנובסקאיה

יתרונות:

 • הספר כתוב בשפה נגישה;
 • תוכנו, הטיפים והטריקים בו יסייעו למשפחות צעירות בתקופה הקשה של הפיכתם להורים אמיתיים.

חסרונות:

 • מוקד הפרסום במעגל צר של קוראים.

כולם רוצים לראות את ילדיהם כפרטים מצליחים ובטוחים בעצמם. לא ניתן לעבור בדרך זו ללא קונפליקטים, מריבות ותוכחות, מכיוון שילד נולד מיד כאדם בעל אופי משלו. כדאי להתייחס אליו כהרפתקה מרגשת שאורכה 18 שנים ויותר. אגב, גיבוש אישיות עובר סכסוכים והגנה על דעתו. כל ספר על פסיכולוגיית ילדים יאשר זאת.

ספרים על פסיכולוגיה של מערכות יחסים בין גברים ונשים

כולם רוצים להיות נאהבים ומאושרים. לא כולם יודעים איך. קל ללמוד, קשה לעבוד כל הזמן על עצמך ועל מערכות יחסים. גבר ואישה שונים מאוד, ולכן הם נמשכים זה לזה.

"איש ואישה", מיכאיל ליטבק

סופר רוסי ידוע הקדיש את אחד מספריו ליחסים בין גבר לאישה. בכך הוא חושף את ההבדלים בין תפיסת הגבר לנשים את העולם ומוצא מיד נקודות מגע.

"איש ואישה", מיכאיל ליטבק

יתרונות:

 • הספר קל לקריאה, מתאים לנשים וגברים כאחד;
 • זה עוזר להיפטר מתסביכים, ללמוד לשמוע את הנפש התאומה שלך ולהפסיק להתנגש.

חסרונות:

 • ספר מצוין לזוגות נשואים מצליחים. אך לא מתאים לצעירים שנמצאים על סף הקמת משפחה.

הם אומרים שיחסים משפחתיים הם עבודה מתמדת. אולי עלינו להפוך אותם להנאה.

"טעויות של אהבה, או 10 דרכים להרוס מערכת יחסים עם גבר", אלנה אנטונוביץ '

הספר מיועד לקהל נשי. מתוכנו הם ילמדו כיצד לבחור את הגבר הנכון ולזכות בתשומת ליבו. ואיך לא לקלקל את הקשר.

"טעויות של אהבה, או 10 דרכים להרוס מערכת יחסים עם גבר", אלנה אנטונוביץ '

יתרונות:

 • ספר מרגש בהומור קל;
 • מתאר את ההיבטים העיקריים של הפסיכולוגיה הגברית;
 • לדוגמא, נותחו כל הסימנים של אדם שאינו יכול להפוך לבן זוג אמין.

חסרונות:

 • מיועד לקהל נשי בלבד.

אם יש ספר לנשים, אז חייב להיות ספר לגברים העוסק בסודות ה"הגיון הנשי ".

"אִשָׁה. מדריך לגברים, דאגלס אברמס, רייצ'ל קרלטון אברמס, ג'ון גוטמן, ג'ולי שוורץ-גוטמן

מדריך מצוין לגברים שיחשוף את כל סודותיה של נשמה נשית עדינה. יתר על כן, כראיה לעובדות רבות, ניתן ראיות מדעיות למדי. הספר נוגע לא רק בהיבטים הפסיכולוגיים של התנהגותן של נשים, אלא גם בחומרים מהותיים למדי הקשורים לרקע ההורמונלי.

"אִשָׁה. מדריך לגברים, דאגלס אברמס, רייצ'ל קרלטון אברמס, ג'ון גוטמן, ג'ולי שוורץ-גוטמן

כָּבוֹד:

 • קל לקריאה;
 • כיף וממכר;
 • הספר יעזור לך להבין טוב יותר אישה, את התנהגותה והגיונה.

חסרונות:

 • כדאי לקרוא בפרטי. נשים בהחלט יכולות להגיע לפרסום וללמוד ממנו הרבה.

ספרי פסיכולוגיה היום הפכו לשרביט קסמים אמיתי שלא רק יעזור לכם להכיר זה את זה וללמד הבנה הדדית, אלא יסייעו לכם להגיע להצלחה גם בתחום המשפחתי וגם בעסקים. אבל אף ספר לא ילמד אותך לאהוב, להכיר חברים ולהתייחס לילדים ולהורים עם כל תשומת הלב. וגם, הודה בתבוסות שלך ולא שבח את הניצחונות שלך.

תגובה 1

 1. לאחרונה קניתי ספר מאת אריק ברן, Games People Play. אני מסכים עם תיאור הספר במאמר. המחבר ניסה להעביר את המידע בשפה קלה. אקח כמה ספרים מהמאמר לצורך הערה. אני מאוד מתעניין בנושא היחסים עם אנשים, כמו גם בין המינים.

השאר ביקורת

אנא הכנס את התגובה שלך!
אנא הזן את שמך כאן

קראתי את התנאים הסכמת המשתמש *