מיטב DSLR עבור צלמים שאפתנים לשנת 2020

0

לא איש מקצוע יהיה קשה לבחור מצלמה, אך לפעמים צלמים מתחילים צריכים להיות קלים, מכיוון שיש צורך להבין כמות עצומה של מידע שלא תמיד מובן. ושוק האלקטרוניקה מתעדכן מהר מאוד ומתמלא בחידושים מעניינים ובהצעות מפתות. על מנת להקל על הבחירה ולעזור לך להבין את המאפיינים הטכניים העיקריים, עורכי האתר "best-iw.designuspro.com" הכינו עבורך סקירה של מיטבי ה- DSLR הטובים ביותר למתחילים.

מהם הדגמים של מצלמות?

מכשירי הצילום מחולקים לסוגים הבאים:

 1. מצלמות קומפקטיות מוכרות היטב ל"כלי סבון ", סופר-זום ומכשירים קומפקטיים רב-תכליתיים. כלים לסבון הם המכשירים הפשוטים והזולים ביותר הנחותים מביצועיהם מכל שאר המצלמות. הם מאפשרים לך לצלם תמונות בלתי נשכחות לאלבום משפחתי, אך רוב הסמארטפונים המודרניים מצלמים תמונות טובות יותר. בתורו, ההבדל בין סופרזום טמון בעדשות המאפשרות לצלם ממרחק רב. העלות שלהם גבוהה יותר מ"כלי סבון ", אך גם איכות הצילום נמוכה. יחידות קומפקטיות אוניברסליות שייכות לקטגוריית הציוד המקצועי ומאפשרות לך לצלם תמונות טובות מאוד. המחיר עבורם גבוה למדי, אך איכות הצילום טובה בהרבה. החיסרון העיקרי הוא תפזורת ומשקל כבד;
 2. מצלמות SLR - המכשיר שלהן מבוסס על מראה, שממנה מגיע שם המכשיר. מראות נבחרות על ידי צלמים מקצועיים או כאלה שמתכננים להיות כאלה. הם טובים מכיוון שיש להם עדשות נשלפות, מאפשרים לך לצלם אובייקטים בתנועה ולספק תמונות באיכות גבוהה;
 3. טכנולוגיה ללא מראה - ממש כמו DSLR, למצלמות ללא מראה יש עדשות מתחלפות וביצועים מצוינים. עם זאת, ההבדל ביניהם הוא משמעותי - עקרון הפעולה וההגדרות של מצלמות ללא מראה הוא הרבה יותר פשוט, והמידות קטנות יותר. מכשירים ללא מראה נבחרים על ידי מי שזקוק לגרסה קלה של ציוד מקצועי בטיול ארוך או בנסיעת עסקים;
 4. מצלמות פעולה הן מכשירים המיועדים לצילומים במהלך פעולות אקטיביות (לעיתים קיצוניות).

מצלמת SLR - איך זה עובד

עקרון הפעולה של מצלמת SLR הוא שהאור העובר דרך עדשת העדשה נכנס למראה מיוחדת העשויה מחומר שקוף. חלק מהאור חודר דרכו ובשל השפעת השבירה נופל על המרכיב הרגיש לאור. המשימה של האחרון היא לקבוע אם המיקוד קיים. חלק אחר של האור מופנה לעינית, שבזכותו הצלם רואה את מה שהוא מצלם, ולכן יש לו אפשרות להתאים מיד את הגדרות המכשיר על מנת להשיג את התמונה הרצויה.

לאחר שתמונת העינית עונה על הדרישות, כל מה שצלם לעשות הוא ללחוץ על כפתור הצמצם. ברגע זה הסרעפת תיסגר וכמות האור המלאה תיכנס למטריקס. בהמשך מגיע עיבוד המידע, שתוצאתו תצלום מן המניין.

כדי להבין איזו מצלמה עדיף לקנות, כדאי לשים לב לקריטריונים העיקריים לבחירה.

כיצד לבחור מצלמת DSLR?

מַטָרָה

מכיוון שלמצלמות מודרניות יש מספר עצום של מאפיינים, בעת רכישת מצלמה לשימוש אישי, עליכם להתמקד במצלמות הבסיסיות ביותר. אחד הפרמטרים העיקריים הוא כדאיות. בהקשר זה ניתן לסווג את כל הדגמים בשוק באופן הבא:

 • מצלמות לצלמים מתחילים - ככלל, מדובר במכשירים תקציביים עם מעט פונקציונליות, שלרוב מחולקים לשתי קטגוריות: למי שלקח לראשונה טכניקה כזו בידיהם ולמי שנמצא ברמה מתקדמת יותר. הראשון הם המכשירים הפשוטים ביותר עם מינימום הגדרות ומצבים אוטומטיים. אך מתקני DSLR חובבים מתקדמים יכולים לספק מקום ליצירתיות ואפשרויות נוספות. המחיר עבורם נע בין 20 ל -30 אלף רובל;
 • מצלמות חצי מקצועיות הן גרסה פשוטה של ​​הסגמנט המקצועי, אשר בהשוואה למכשירים קודמים, יש לו פונקציות נוספות ושיפור ארגונומיה. הם נבדלים גם בגדלים ובעלות גדולים יותר - מחירם של DSLRs מקצועיים למחצה הוא כ- 50 - 80 אלף רובל;
 • ציוד מקצועי - מצויד במטריצה ​​איכותית, מספר עצום של הגדרות, הגנה מפני אבק ולחות, כמו גם משאבים משמעותיים התורמים לתפעול לטווח ארוך ללא בעיות. המחיר למצלמה מקצועית מתחיל ב 100 אלף רובל.

מַטרִיצָה

המטריצה ​​(או החיישן) היא החלק במכשיר בו נוצר התצלום העתידי. למעשה, זהו מעגל המורכב מאלמנטים רגישים לאור.

למטריצות יש רשימה שלמה של מאפיינים, והחשוב שבהם הוא גודל פיזי, רזולוציה, גורם החיתוך והפורמט.

המאפיין הבולט העיקרי של DSLR באיכות גבוהה הוא מטריצה ​​גדולה, שתמיד גדולה מזו של מכשיר קומפקטי. עם זאת, יש לזכור כי עלייה בגודל החיישן גוררת עליית עלות היחידה, ולכן חיישנים עם אלכסון גדול מותקנים רק במכשירים מקצועיים.

ישנם גם שני סוגים של מטריצות במצלמות SLR - מסגרת מלאה וקצוץ.

מסגרת מלאה פירושה נוכחות של חיישן שגודלו 36x24 מ"מ, כלומר שווה ערך לסרט צילומי 35 מ"מ. חיישן המסגרת המלאה מותקן במצלמות מקצועיות יקרות. זה תורם לפרטי תמונה טובים יותר ולכיסוי מסגרת מלאה. מכיוון שככל שהחיישן קטן יותר, איכות התמונות גרועה יותר.

חיישנים קצוצים הם קטנים יותר מאשר מסגרות מלאות. הם נקראים לעתים קרובות "מופשטים". יש להם גודל של 22.3x14.9 מ"מ ושדה ראייה צר. כלומר, על מנת לתפוס את מה שניתן ללכוד על ידי מצלמה עם מסגרת מלאה מבלי לזוז מהמקום, מכשיר עם מטריצה ​​קצוצה מהנושא יצטרך להתרחק כמעט פעמיים. ואיכות התמונה הסופית תהיה נמוכה יותר, אך מצלמות עם מטריצה ​​חתוכה זולות בהרבה.

רזולוציית מטריקס

רזולוציה מתייחסת למספר המגה פיקסל, כלומר למספר האלמנטים הרגישים לאור איתם מצויד החיישן, מה שמשפיע על גודל הצילום הסופי. לרדוף אחרי מספר גדול של פיקסלים אין טעם, מכיוון שפרמטר זה חשוב בעיקר עבור מי שמדפיס את תמונותיו באופן קבוע בפורמט גדול. ועבור צלם מתחיל, הרזולוציה אינה כה חשובה. העיקר שמספר הפיקסלים נמצא בקורלציה הרמונית עם הגודל הפיזי של המטריצה. וברוב המקרים מספיק 10 מגה פיקסל - התמונה תיראה טוב גם על נייר A3.ולהדפסת תמונות על A4, מספיק חיישן ברזולוציה של 3-4 מגה פיקסל.

תיאור המצלמה, שניתן על ידי היצרן בתיעוד הטכני למוצר, מכיל לרוב אינדיקציה בנפרד למספר הכולל של מגה פיקסל ומספר מגה פיקסל יעיל. מגה פיקסל יעיל מציין את הרזולוציה בפועל של החיישן, ואילו מגה פיקסל הכולל כולל אלה המשמשים באופן פנימי.

סוג ומבנה מטריצה

פורמט המטריצה ​​קשור ישירות לגודלו הפיזי, ולכן ניתן להתקין חיישן באחד מהפורמטים הבאים במצלמת SLR:

 • APS-C הוא פורמט החיישן הפופולרי ביותר המשמש כמעט את כל היצרנים;
 • APS-H - מותקן על ידי Canon במכשירי ה- DSLR המובילים שלהם;
 • פריים מלא - חיישן מסגרת מלאה למצלמות מקצועיות;
 • פורמט בינוני - לרוב נמצא בטכנולוגיית סטודיו.

סוגי מטריצות בהתקני מראה:

 • CMOS - נחשב לשכיח ביותר. לספק מהירות גבוהה של עבודה, לתרום לחיסכון באנרגיה, אך להגביר את רמת הרעש;
 • LiveMOS היא פיתוח עדכני המהווה גרסה משופרת של CMOS. סוגי החיישנים הנחמדים ביותר, שהם הרבה פחות נפוצים מהראשונים.

רגישות לאור

מרכיב חשוב במצלמה טובה הוא ISO, כלומר רגישות לאור. יש לו ערך מקסימלי ומינימלי והוא יכול לנוע בין 50 ל 26,000 יחידות. וככל שטווח ההפעלה ISO הרחב יותר שהחיישן מסוגל לספק עם הכי פחות עיוות ורמות רעש מקובלות, כן ייטב. זה מגדיל את יכולות המכשיר, מכיוון שלא תמיד הצילום מתקיים באותם תנאים, למשל, בתנאי תאורה נמוכה, נדרשת רגישות גבוהה לאור.

עינית

העינית משמשת למעקב אחר הנושא ולזיהוי גבולות הצילום העתידי. עיניות נפרדות משמשות כטווח טווח ומשמשות לשליטה באיכות התמונה ולמיקוד, כלומר להתמקד בדיוק בנושא שנמצא במרכז הצילום.

ישנם 4 סוגים של עינית:

 1. מראה - מספק תנאי עבודה אופטימליים, אולם בשל עיצובו המורכב הוא מותקן רק במכשירי DSLR מקצועיים וחצי מקצועיים. בין היתרונות - אין אפקט פרלקסה, והגדרת פרמטרי הצילום נשלטת על ידי הצלם;
 2. אופטי - נחשב לשכיח ביותר. זהו עיצוב המשלב אלמנטים אופטיים המכוונים את המצלמה לנושא ומגדירים את המסגרת. עלותו נמוכה מ- SLR, אך יש לה חסרונות - בשל הימצאותו של אפקט הפרלקסה, הצלם אינו מסוגל לקבוע עד כמה במוקד נעשה המיקוד;
 3. אלקטרוני - הוא מסך קטן עם עדשה. זה צורך הרבה אנרגיה, אך מבטל פרלקסה, והצלם רואה את התמונה על המסך בדיוק כפי שקבעה אותה המטריצה. המאפיין העיקרי של עינית אלקטרונית הוא רזולוציה, וככל שהיא גבוהה יותר, כך התמונה תוצג מפורט יותר;
 4. היברידי - משלב יכולות של עינית אופטית ומראה.

גם בשוק ישנם דגמים ללא עינית, ותפקידיו מבוצעים על ידי מסך LCD המציג תמונה המועברת לחיישן.

עֲדָשָׁה

מאפיין חשוב של העדשה הוא אורך המוקד המינימלי, המבהיר עד כמה עדשה זו או אחרת מסוגלת "להתקרב" או "להסיר" את נושא הצילום באופן אופטי. FR קובע את זווית הראייה של המצלמה, ולכן, ככל שאורך המוקד קצר יותר, כך זווית הראייה ויכולת המסגרת גדולים יותר.

אם לוקחים בחשבון את ערך ה- FR, כל העדשות מחולקות בדרך כלל לזווית רחבה במיוחד, רחבה, זווית רגילה, מיקוד ארוך, מיקוד ארוך במיוחד.

לזוויות רחבות יש שדה ראייה גדול יותר מזה של מוקדים ארוכים.

כמו כן, בהתאם לעיצוב, לעדשות יכולות להיות אורך מוקד קבוע ומשתנה (זום אופטי).

מרבית דגמי המצלמות הדיגיטליות המודרניות מצוידים בעדשות בתדר משתנה, המרחיבות את יכולות המכשיר - הן מאפשרות לצלם מרחוק מבלי להתקרב פיזית לנושא, לשנות את קנה המידה של המסגרת ולהרכיב את המסגרת בעמידה במקום אחד.

פרמטר חשוב נוסף הוא מספר f (מספר F) של עדשת מצלמה, המהווה מדד ליחס אורך המוקד לקוטר העדשה וקובע כמה אור פוגע בחיישן. ככל שמספר ה- F נמוך יותר, כך העדשה תעבור אור יותר ואיכות הצילום תהיה גבוהה יותר באור הסביבה הנמוך.

מספר f הוא מקסימאלי ומינימלי. המינימום נקבע על ידי עיצוב המצלמה ומבהיר מהו צמצם העדשה. המקסימום נקבע על ידי התאמת ההגדרות בהן מצויידת הסרעפת.

תַעֲרוּכָה

המונח "חשיפה" מתייחס לכמות האור הפוגעת בחיישן האור ליחידת זמן.

הפרמטרים הבאים חשובים לחשיפה:

 1. מהירות תריס היא מרווח הזמן בו תריס המצלמה מוגבה לצילום תמונה. זמן החשיפה קובע את כמות שטף האור שייפול על המטריצה. הוא מאופיין בערך המקסימום (לזמן החשוך ביום) והמינימום (לאובייקטים מוארים). ורוחב הטווח הזה קובע את יכולות הטכנולוגיה;
 2. עיבוד חשיפה אוטומטי - ישנם שני מצבים: עדיפות תריס ועדיפות צמצם. במקרה הראשון, מהירות הצמצם נקבעת על ידי הצלם, וערך הצמצם מותאם אוטומטית תוך התחשבות בתאורת האובייקט. במקרה השני, נבחר ערך הצמצם, ומהירות התריס מסתגלת באופן עצמאי;
 3. פיצוי חשיפה - משמש במקרים בהם החשיפה המחושבת אוטומטית על ידי המצלמה לא עמדה בדרישות ויש צורך לתקן ידנית את הפרמטרים שהתקבלו. פיצוי חשיפה מאופיין בטווח ובצעד מינימלי;
 4. סוגר הוא מצב צילום שבמהלכו לוקחים פריימים במהירות תריס ובערכי צמצם שונים ביחס זה לזה. כתוצאה מכך, הצלם מקבל סדרת צילומים שצולמו בהגדרות שונות. סוגר הוא אפשרות במצבים בהם לא ניתן לקבוע במדויק את החשיפה;
 5. מדידת חשיפה - חישוב כמות האור הנדרשת לקבלת תמונה איכותית וכן חישוב הצמצם ומהירות התריס הנדרשת. זה מבוצע על ידי המכשיר לפני כל פריים חדש. ישנם מספר מצבי מדידה, שכל אחד מהם תוכנן לתנאים סביבתיים ספציפיים - מדידה נקודתית, מדידה גלובלית, מטריצה ​​מרובת אזורים, משוקלל במרכז ומגוון צבעים.

מצבי פלאש

 • E-TTL - משמש במצלמות Canon וכולל דופק קדם מהיר מאוד;
 • E-TTL II - גרסה מודרנית של E-TTL, שפעולתו מבוססת על נתונים מחיישני מדידת אור ומידע על המרחק בו נמצא הנושא;
 • D-TTL - משתמש במדידת חשיפה למטריקס, לפיה פלט הפלאש מחושב על פי האיזון המרבי בין מידת התאורה של הרקע לנושא;
 • i-TTL - גרסה משופרת של D-TTL עם כל פונקציותיה נשמרות, בשימוש בטכנולוגיית ניקון;
 • P-TTL - מיועד למכשירי פנטקס;
 • ADI-TTL הוא אלגוריתם המשמש במכשירים של סוני ומינולטה. חישובי דרישות הספק מבוססים על מידע מרחק.

טיפים: כיצד להימנע מטעויות בבחירה?

כדי לא לבזבז את כספך, עליך לשקול את הנקודות הבאות:

 1. הקלטת וידאו - בחלק מהדגמים יש פונקציית הקלטת וידאו. עם זאת, יש לזכור שמצלמה אינה אנלוגית של מצלמת וידיאו, במיוחד במקרים בהם נדרש צילום וידאו מקצועי, ולא רק סרטון ליוטיוב.ריבוי פונקציונליות במצלמה לא כל כך חשוב למתחילים, המטרה העיקרית היא ללמוד כיצד לצלם תמונות טובות;
 2. הגדרות ידניות - למי שרק עושה את צעדיו הראשונים באמנות הצילום, עדיף לרכוש מצלמה ידנית המאפשרת לך להתאים את הפרמטרים של צמצם, מהירות תריס, איזון לבן, רגישות וכו ';
 3. כידון - מציין את סוג תושבת העדשה הניתנת להחלפה שניתן להשתמש בה עם דגם מצלמה ספציפי. לא פעם, כל יצרן מרכזי של ציוד צילום מפתח תקן עדשות משלו, התואם רק את הטכנולוגיה שלהם;
 4. ניקוי חיישנים - מרמז על קיומו של מנגנון מיוחד המסיר אבק מהחיישן, החשוב במיוחד למכשירי מראה. הניקוי מתבצע על ידי טלטול מעט של המטריצה ​​באמצעות אולטרסאונד;
 5. מייצב - מאפשר להחליק את לחיצת היד או הטלטול תוך כדי תנועה בזמן צילום. מערכות ייצוב מחולקות באופן רגיל לשני סוגים - עם שימוש באלמנט ניוד בעדשה ועם העברת מטריצה. האפשרות האחרונה נחשבת ליעילה ביותר, מכיוון שהיא מספקת מהירות עבודה גבוהה יותר. כדאי לדעת כי לא משתמשים במייצב בעת צילום באורכי מוקד ארוכים ובמהירות תריס איטית;
 6. תצוגה - יכול להיות סיבובי ומגע. סיבוב מאפשר לסובב אותו סביב צירו ב 90 מעלות. במסך המגע אין כפתורים ובחירת ההגדרות מתבצעת על ידי נגיעה במשטח המסך, מה שמאפשר להרחיב אותו באופן קונסטרוקטיבי.

יתרונות וחסרונות

יתרונות:

 • איכות תמונה גבוהה;
 • פרמטרי הצילום מותאמים בהתאם לגורמים חיצוניים ולדרישות לתצלום;
 • עדשות הניתנות להחלפה, שיש הרבה מאוד עבור כמעט כל הדגמים וטכניקות צילום יישומיות;
 • זמינות מיקוד ידני ופוקוס אוטומטי מהיר;
 • מגוון רחב של דגמים.

חסרונות:

 • העלות הגבוהה של המכשיר עצמו, בנוסף תצטרך לשלם בנוסף עבור רכישת עדשות להחלפה ואלמנטים אחרים העשויים להיות נחוצים;
 • משקל ניכר, שבמסגרתו צלמים רבים לוקחים מצלמות SLR לצילומי אולפן, ולאירועים המרמזים על פעילות ארוכת טווח, נבחרים מכשירים חסרי מראה;
 • המידות של ה- DSLR אינן קומפקטיות, כלומר, לא ניתן להכניס אותו לכיס או לתיק גב רגיל - לצורך אחסון ושינוע של המכשיר, תזדקק למארז מיוחד, אותו יש לרכוש גם בנפרד;
 • הגדרות מורכבות שייקח להן יותר מיום אחד.

איזו חברה עדיפה?

שוק האלקטרוניקה המודרני הוא נרחב מאוד וקשה להבין את המותגים הרבים. עם זאת, יש רשימה של חברות המייצרות ציוד צילום במשך שנים רבות. הם ראויים להכרה כמובילי תעשייה, ומוצריהם מבוקשים בכל רחבי העולם.

היצרניות הטובות ביותר של מצלמות SLR הן:

 1. סוני היא תאגיד רב לאומי במקור מיפן, שהאלקטרוניקה נחשבת לאחת הפופולריות ביותר;
 2. פוג'יפילם - הפעילות העיקרית של החברה היא יצירת ציוד צילום מקצועי וחצי מקצועי;
 3. ניקון היא יצרנית וחלוצה בתעשייה יפנית נוספת שהציגה חיישנים עם מסגרת מלאה לעולם;
 4. Panasonic - מייצרת מצלמות בשם המותג "Lumix", המפורסמות בקרב חובבי הצילום;
 5. Canon הוא מותג בעל שם עולמי המסוגל להתפאר במגוון רחב של קטגוריות מצלמות;
 6. לייקה היא אחת היצרניות הוותיקות ביותר של ציוד צילום, שרבים מהם הפכו לאייקוניים;
 7. סיגמא היא חברה שצלמים מקצועיים מכירים.

דגמים פופולריים מייצרים גם:

 • אולימפוס (יפן);
 • פנטקס (יפן);
 • ריקו (יפן);
 • רקאם (קנדה);
 • סמסונג (דרום קוריאה);
 • Hasselblad (שבדיה);
 • שיאומי (סין).

מאפיינים טכניים עיקריים

חֶדֶרמפרטיםהמלצות
1צִיוּדכסטנדרט, במצלמות SLR יש את גוף המכשיר עצמו ועדשה - סט כזה נקרא ערכה או KIT. הפופולריות של דגמים אלה נעוצה בעובדה ש- KIT מתאים למתחילים. אפשרות אחרת, המכונה Body, מיועדת לרמה מקצועית יותר, מכיוון שהיא מרמזת על מבחר עצמאי של עדשות.
2עֲדָשָׁהמאפייני האיכות של עדשה נקבעים על פי העיצוב שלה, כלומר על ידי מספר קבוצות העדשות המרכיבות את התוכנית האופטית. קבוצה מתייחסת לעדשות חופשיות או מודבקות זו לזו. מידת העיוות של האובייקט במהלך הצילום תלויה באילו קבוצות ובאיזו כמות שימשו בעיצוב העדשה.
3עומק צבעמאפשר לך להגדיר את המספר המרבי של צבעים וגוונים שניתן להעתיק בתצלום. הוא נמדד בסיביות לפיקסל, וככל שעומק הצבע גבוה יותר, כך ביצועי הצבע של המצלמה טובים יותר. למכשירים דיגיטליים ממוצעים מודרניים יש 24 סיביות / תמונה.
4"מברג"נמצא רק בדגמי ניקון, בהם המברג מתייחס למערכת שמסובבת את מנגנון הפוקוס האוטומטי של העדשה. אם למצלמת ניקון אין מברג, חייב להיות מנוע מיקוד בעדשה.
5חריריהנוכחות של חוט על העדשה עבור קבצים מצורפים מרחיבה את הפונקציונליות של המצלמה. הקבצים המצורפים הנפוצים ביותר כוללים את הממיר, ממיר זווית רחבה ועין הדג. ישנן גם עדשות לצילום מאקרו, מסנני אור, קבצים מצורפים לצילום שקופיות מחדש.
6יכולת תחזוקהDSLRs שייכים לקטגוריה של טכנולוגיה דיגיטלית מורכבת, ועדשות הן מכשירים אופטיים-מכניים. והתיקון של מכשירים כאלה צריך להתבצע על ידי אנשי מקצוע עם ניסיון בעבודה וידע מיוחד. אתה לא צריך להיכנס לתוכך.
7מִשׁקָלמצלמה דיגיטלית היא מכשיר שלעתים קרובות אתה צריך לקחת איתך. לכן, המשקל שלו אינו בעל החשיבות האחרונה. היצרנים לא תמיד מציינים את משקל המכשיר, ואם כן, הם לא נותנים את המשקל הכולל של המכשיר, אלא נתונים מבלי לקחת בחשבון את משקל הסוללה.
8כמה זה במחיר ציוד צילום למתחילים, בממוצע, זה יעלה 35,000 רובל.

דירוג של דגמים איכותיים של מצלמות SLR לשנת 2020

ערכת Canon EOS 4000D

יצרן: Canon (יפן)

מחיר ממוצע - 20,000 רובל.

משקל - 440 גרם (עם סוללה)

SLR פלסטיק שחור עם עדשות מתחלפות, מושלם עבור הצלם המתחיל. הטכניקה מצוידת באופטיקה ראשונית טובה, עינית מראה (TTL), פלאש מובנה עם הפחתת עיניים אדומות וחיישן CMOS בגודל 18 מגה פיקסל. איזון לבן אוטומטי וידני זמין, מהירות תריס וצמצם ידנית, עיבוד חשיפה במצב אוטומטי, ארבעה מצבים של מדידת חשיפה וכן סוגר חשיפה. פוקוס אוטומטי מסוג פאזה עם תאורה, מיקוד ידני והתמקדות בפנים. ניתן לשמור תמונות במצב JPEG או RAW, וקיבולת הסוללה מספיקה ל -500 תמונות.

ערכת Canon EOS 4000D

יתרונות:

 • עדשה כלולה;
 • הרכבה אמינה;
 • איכות תמונה טובה;
 • ממשק ידידותי למשתמש;
 • יש טיימר;
 • צריכת סוללה חסכונית;
 • יש Wi-Fi;
 • התצוגה יכולה לשמש כעינית;
 • צילום במצב Full HD;
 • תיקון צבעים טוב;
 • נוחות השימוש;
 • שדה הראייה 95%;
 • קל.

חסרונות:

 • אין מייצב;
 • מסך שאינו מסתובב ולא מגע במידות קטנות;
 • מהירות נמוכה של צילום רציף (3 פריימים לשנייה);
 • כידון עשוי פלסטיק.

ערכת ניקון D3500

יצרן: ניקון (יפן)

המחיר הממוצע הוא 30,000 רובל.

משקל - 370 גרם (ללא סוללה)

מצלמת SLR ארגונומית המשתלבת בנוחות רבה ביד ותסייע למתחילים ללמוד את אומנות הצילום.יש חיישן CMOS 24 מגה פיקסל, עינית מראה, פלאש מובנה ותושבת חצובה. ניתן להגדיר איזון לבן באופן אוטומטי וגם ידני, כך שאובייקטים בהירים במסגרת לא יתבררו כצהובים או אפורים. עיבוד חשיפה מתבצע עם עדיפות תריס ויתרון צמצם. מדידת חשיפה זמינה בארבעה מצבים, ניתן להשתמש בסוגריים גם. עם צילום מתפרץ, תצלמו ב -5 פריימים לשנייה. מסך LCD בגודל שלושה אינץ 'יכול לשמש כעינית. קיבולת הסוללה מספיקה ל- 1550 תמונות.

ערכת ניקון D3500

יתרונות:

 • משקל קל;
 • מערכת ייצוב טובה;
 • קלות שימוש;
 • תפריט ברור;
 • טווח ISO מורחב;
 • עם טיימר;
 • עם טווח מרחק אלקטרוני;
 • שדה הראייה 95%;
 • בלוטות;
 • אתה יכול להקליט וידאו.

חסרונות:

 • פלאש מובנה לא איכותי במיוחד;
 • אין "מברג".

ערכת Pentax K-70

יצרן: Pentax (יפן)

המחיר הממוצע הוא 70,000 רובל.

משקל - 630 גרם (ללא אלמנטים נוספים)

מצלמת רפלקס המתאימה למטייל הנלהב, שכן העיצוב החזק יכול לעמוד בכל זעזוע. המצלמה מצוידת בחיישן CMOS 24 מגה פיקסל, טווח ISO רחב, מייצב תמונה המבוסס על עקרון העברת חיישנים, טיימר ומצב זמן הקפות. שדה הראייה הוא 100% ומסך ה- LCD מצויד במנגנוני סיבוב. למיקוד האוטובי ההיברידי יש תאורה אחורית, מיקוד ידני, מיקוד פנים ופונקציית תיקון. תמונות נשמרות ב- JPEG או RAW. המצלמה מאפשרת לך להקליט וידאו עם סאונד. ניתן לשלוט במכשיר מרחוק.

ערכת Pentax K-70

יתרונות:

 • יריות בהירות וברורות;
 • צילום וידאו HD מלא;
 • מוגן מפני לחות, טמפרטורות נמוכות ואבק;
 • מהירות פרץ טובה (6 פריימים לשנייה);
 • צריכת סוללה חסכונית;
 • מיקום נוח של כפתורים;
 • עם פונקציית ניקוי מטריקס;
 • צִיוּד.

חסרונות:

 • קיבולת סוללה קטנה;
 • המנגנון כבד;
 • מחיר גבוה.

ערכת סוני אלפא SLT-A58

יצרן: סוני (יפן)

המחיר הממוצע הוא 28,000 רובל.

משקל - 580 גרם (עם סוללה)

SLR חובבני עם חיישן CMOS 20 מגה פיקסל ועומק צבע של 36 ביט. העינית ביחידה זו היא אלקטרונית עם שדה ראייה של 100%. המסך מסתובב עם גביש נוזלי. איזון לבן אוטומטי וידני זמין, מהירות תריס וצמצם ידנית, שני מצבים לעיבוד חשיפה אוטומטית ושלוש קטגוריות במדידת חשיפה. פוקוס אוטומטי שלב עם תאורה אחורית. על פי ביקורות הלקוחות, ממצא טוב מאוד במצלמה זו הוא פונקציית המתאר, המסייעת במיקוד ידני. חיישן כיוון זמין. קיבולת הסוללה מיועדת ל -690 תמונות.

ערכת סוני אלפא SLT-A58

יתרונות:

 • עם פונקציית ניקוי מטריקס;
 • צילום בתלת מימד;
 • מְיַצֵב;
 • מהירות צילום גבוהה פרץ (8 פריימים לשנייה);
 • עם טיימר;
 • הקלטת וידאו עם סאונד;
 • זום דיגיטלי;
 • פלאש מובנה מצוין;
 • משאב נהדר.

חסרונות:

 • כידון עשוי פלסטיק;
 • הקלטה איטית למדיה חיצונית.

ערכת D3400 של ניקון

יצרן: ניקון (יפן)

מחיר ממוצע - 24,000 רובל.

משקל - 400 גרם (ללא סוללה)

מצלמת DSLR CMOS 24MP מסוגננת ונוחה לשימוש עם פלאש מובנה ו- DSLR של שדה ראייה של 95%. אתה יכול גם להשתמש ב- LCD בגודל 3 אינץ 'כעינית. המיקוד האוטומטי ההיברידי מואר ומספק מיקוד ידני כמו גם מיקוד פנים אל פנים. התפריט זוכר את השינויים האחרונים שבוצעו ומציג אותם בלשונית נפרדת, וזה מאוד נוח. קיבולת הסוללה מספיקה לכ- 800 תמונות.

ערכת D3400 של ניקון

יתרונות:

 • תמונה איכותית ומפורטת;
 • עם טיימר;
 • עם טווח מרחק אלקטרוני;
 • הקלטת וידאו עם סאונד זמינה;
 • שלט רחוק;
 • עם חיישן כיוון;
 • יש Bluetooth;
 • משוב טוב.

חסרונות:

 • אין מייצב;
 • מסך פשוט;
 • מברג חסר.

כיצד להתקין את המכשיר?

 1. הדבר הראשון שיש לעשות הוא להתאים את איזון הלבן. מרבית המתחילים מעדיפים לצלם במצב אוטומטי.עם זאת, פונקציה זו לא תמיד פועלת כראוי. לדוגמא, קורה שאור שמש חם נראה קר וחסר הבעה. לכן, צילום חיצוני נעשה בצורה הטובה ביותר במצבי אור יום ושמש, מה שיהפוך את הצילום לאינטנסיבי יותר. אך האפשרויות הצלליות והמעונן נבחרות בצורה הטובה ביותר בתנאי צל או מזג אוויר מעונן;
 2. הבא מגיע החדות. ברוב המצלמות יש הגדרות מקסימום ומינימום. עדיף לבחור ממוצעים שכן המקסימום יכול להוביל לקצוות מנוגדים מדי ולחדות מוגזמת. מינימום יוביל לכך שפרטים קטנים מטשטשים, מה שישפיע גם על איכות התמונה;
 3. עכשיו אתה צריך להחליט על פוקוס אוטומטי. צלמים רבים עובדים בסביבה בה המצלמה מגדירה את נקודת המיקוד בפני עצמה. עם זאת, במקרה זה, ההנחה היא כי הנושא הוא הקרוב ביותר ובו זמנית במרכז המסגרת. אך אם אתה צריך לירות במישהו שאינו במרכז, ואפילו עם מספר מסוים של אובייקטים ברקע מסביב, אזי יהיה עליך להגדיר את המבטאים באופן ידני באמצעות הפונקציות "נקודה יחידה בודדת" ו- "בחר AF";
 4. והדבר האחרון שנדרש מהמתחיל בהתחלה הוא סנכרון פלאש. כברירת מחדל, הפלאש יורה בתחילת החשיפה, וזה טוב למהירות תריס מהירה וכשהנושא והמצלמה נייחים. עם זאת, במהירות תריס איטית ובנושא נע, הדבר יטשטש את החזית ויחדד את הרחוק. במקרה זה עליכם להפעיל את סנכרון הפלאש "סינכרון אחורי", שיאפשר לכם לצלם את הנושא כך שיהיה ברור והרקע שמאחוריו מטושטש. והתמונה תהיה טבעית יותר.

איך מנקים DSLR?

יש לנקות את המכשיר בזהירות, מכיוון שברוב העדשות העדשות מצופות, והזכוכית קלה לשריטה. בהקשר זה, יש להסיר אבק בעזרת מברשת מיוחדת או "אגס" מיוחד. מוצרי ניקוי נרכשים בצורה הטובה ביותר מקמעונאי מומחה ונלקחים איתך בעת הצילום במקום.

בשום מקרה אתה לא צריך לנשום על הזכוכית ולנסות לנגב אותה עם קצה הלבוש שלך או עם חתיכת סמרטוט ראשון שנתקלת בו. יש סיכוי גדול לפגוע בציפוי ולהשאיר פסים ומוך על העדשה. אל תיגע בעדשות בידיים, ויש להסיר פיסות לכלוך באמצעות מיקרופייבר.

אם יש לך ניסיון להשתמש במצלמות SLR המתוארות בדירוג, או במודל מעניין יותר, שתף את דעתך בתגובות.

השאר ביקורת

אנא הכנס את התגובה שלך!
אנא הזן את שמך כאן

קראתי את התנאים הסכמת המשתמש *