Var זני ענבי היין הטובים ביותר לשנת 2020

0

היצרנים הטובים ביותר של זני ענבים נבחרים משפרים ללא הרף את הזנים שלהם לייצור יין בבית. מדי שנה מספרם של אלו שאוהבים לגדל ענבי יין באתרם גדל.

במאמר תוכלו למצוא מידע על זני ענבים מודרניים, כמה עולה שתיל ותצלום של כל אחד מהם.

עורכי האתר "best-iw.designuspro.com" מביאים לידיעתכם דירוג של זני ענבי יין איכותיים לשנת 2020.

כל בטנה מכסף

התחממות האקלים הפכה לבעיה רצינית עבור האנושות, רק גננים חובבים בארצנו שמחים על כך. בשלושים השנים האחרונות החורפים באזור האמצעי התחממו כל כך, עד שגבול האקלים של גידולי יבולים שאינם מסורתיים לתנאינו כמעט התקרב לחוג הארקטי.

זה חל בעיקר בענבים. גידולו לייצור יין עצמאי הפך פופולרי מאוד. אך התחממות אינה הסיבה היחידה לכך. המחיר הממוצע של מוצרי יין הולך וגדל, ואיכות יינות התקציב מותירה הרבה מהדבר הרצוי. זה מאלץ רבים לנקוט בייצור ביתי של מוצרים דלי אלכוהול.

טכנולוגיה חקלאית לא פשוטה

למרות העובדה כי ענבים הם באופן מסורתי תרבות דרומית, הם, כמו צמח, אינם גחמניים במיוחד. הצורות הפראיות של שיח רב שנתי זה יכולות לעמוד בכפור קשה ובצורת קצרה. גדל על אדמות גיר וסלעים. הודות לכך ענבים הם אחד הצמחים הראשונים שאנשים פרהיסטוריים החלו לטפח.

איפה עדיף לשתול

הודות לשיטות רבייה מודרניות, גודלו זנים רבים העמידים בפני כפור שניתן לגדל ללא שיטת כיסוי. אך עבור אזורי הצפון, מומלץ לכסות את הגפן בצורה המסורתית: במגני קרש, דשא חתוך או חומר כיסוי. סוג המקלט אינו חשוב, העיקר שהוא חייב לנשום כדי שהצמח לא יירקב במהלך ההפשרה.

בבחירת אדמה לשתילה יכולות הגנן מוגבלות במה שיש באתר. רשימת דרישות הקרקע אינה מגוונת. מרבית המינים מניבים פרי לא רק בקרקעות עשירות אורגניות, אלא גם בקרקעות חימר דלות וסביבות. ברוב המקרים יש להימנע משטחי מים רטובים ומי תהום גבוהים.

העיקר הוא להגן על הצמחים מפני טיוטות. באזורים פתוחים, מפוצצים בכבדות, המברשות הולכות וקטנות והתפוקה יורדת בחדות.

איך לטפל בגפן

ענבים, כמו כל צמח מעובד, מגיבים היטב לטיפול קבוע. קודם כל, מדובר בגיזום אביב לאחר הסרת המקלט. עובש נמצא לעיתים קרובות על הגפן. אין צורך למהר להילחם בזה עם כימיקלים. המתן עד שהוא יתייבש ונעלם מעצמו.

המינים המודרניים ביותר עמידים בפני מחלות פטרייתיות. אבל העיקר הוא לבצע ריסוס מונע של השיחים והקרקע תחתיהם בתמיסה של 3% של נחושת גופרתית לפני שבירת הניצנים. זה בדרך כלל מספיק כדי לשמור על צמחים מפני מזיקים.

יש להוסיף את רשימת המחלות אליהן הענבים נחשפים בהתקפות של המוני צרעות על גרגרי יער מתוקים.לאחר הביקור בהם, רק צדפות עשויות להישאר מהמברשות. מלכודות מיוחדות יכולות לעזור במקרה זה, אך ידרשו טעינה תקופתית. כדי להילחם בצרעות, יש תרופה עממית איטלקית: אתה צריך להכניס זרד של בזיליקום לכל חבורה. האם זה תמיד מתמודד עם הפונקציה של מגן צרעות אינו ידוע, אך במקרים מסוימים זה עוזר.

השלב הבא הוא לקשור את הגפן. לא נשקול את הפופולריות של דגמי סורג לקשירת גפנים, מכיוון שהם משמשים לנטיעות בקנה מידה גדול. בקוטג 'קיץ, מספיק להשתמש בגדר או במבנה פשוט של צינורות וחוטים למטרות אלה.

בדרך כלל ענפי הבת, משנה שעברה, מתחזקים במצב נוטה, וחיצים פירות במצב אופקי. כאשר המברשות בשלות, יש להסיר מעת לעת את העלים החוסמים את אור השמש.

בעת קשירת גפנים, אתה יכול להשתמש בדגמים פופולריים של כלי חשמל.

עשבים שוטים והשקיה מסובכים את רשימת התחזוקה, ובדרך כלל מספיקים לקבל קציר טוב של פירות יער טעימים.

דירוג זני ענבי היין הטובים ביותר לשנת 2020

שֵׁםסוכר%תקופת ההבשלהיציבות ° Сמחיר ליחידה אחת ר.
פִּרחִי23אמצע מאוחר-27300
כתף צפונית25אֶמצַע-32300
רֵפוֹרמָה25בשלב מוקדם מאוד-27280
חֲבֵרוּת21מוקדם במיוחד-24243
גָבִישׁ18בשלב מוקדם מאוד-29300
מרלו22אמצע מאוחר-27320
סגול מוקדם22מאוחר-27240
חן25מוקדם-40346
פלטובסקי20מוקדם-30300
שרדונה23אֶמצַע-20390

פִּרחִי

הציון הטכני נפוץ במדינות חבר העמים. הבשלה מאוחרת בינונית, תוך 140 יום. המברשות אינן גדולות, צפופות מאוד ומשקלן 200 גרם. תכולת סוכר - 23%, חומציות - 10%.

עמיד בפני כפור עד -27 ° C, מוגן בצורה גרועה מפני בצורת. הם נטועים באזורים מושקים או במקום בו יש מי תהום גבוהים. התוצאות הטובות ביותר מתקבלות על קרקעות חימר אלקליין קלות או חלבי שמנות.

נגזר ללהקה האמצעית. באזור מוסקבה, זה נותן תשואות טובות, זה יכול להיות מומלץ לאוראל. דורש מחסה לחורף בדרכים מסורתיות.

הוא עמיד בפני טחב אבקתי. בלחות גבוהה ובטמפרטורות נמוכות יותר, הוא נוטה לריקבון אפור וטחב אבקתי. במקרה זה, טיפול בקוטלי פטריות נדרש ארבע פעמים בעונה.

סוג היין של ענבים מייצר פירות יער עסיסיים מאוד עם טעם אגוז מוסקט מורגש.

יתרונות:

 • גדל על אדמות חרס;
 • עמיד בפני טחב אבקתי.

חסרונות:

 • לא אוהב לחות גבוהה;
 • רגישות מוגזמת לבצורת.

כתף צפונית

זן יין טכני נמרץ בעל מאפיינים יציבים. קיבל את השם לצורה האופיינית של היד בצורת גוף עם כתפיים. המסיק ליין הוא באמצע ספטמבר. תכולת הסוכר מגיעה ל -25%. טעמם של פירות היער נעים ללא זיהומים. תשואת מיץ גבוהה עד 86%, פופולרית בייצור יין אדום.

עמיד בפני כפור, עד -32 מעלות צלזיוס, חורפים ללא מחסה, הגפן נכנסת מתחת לשלג. לא בררן בטיפול, מומלץ למתחילים. מעדיף אדמה רופפת, תשואות טובות מתקבלות כאשר מגדלים אותה על קרקעות טיט חוליות עם חומציות ניטרלית. לא אוהב שטחי ביצות. עמד במבחן ארוך טווח באזור כדור הארץ השחור ובבלארוס.

עמידות למחלות היא ממוצעת. הרגישים ביותר לטחב אבקתי, יישום קבוע של אפר עץ מפחית את השכיחות.

יתרונות:

 • גדל ללא מחסה, עומד בכפור עד -32 ° С;
 • לא ניתן להחלפה להכנת יין חייב;
 • טעם ענבים טהור נדיר.

חסרונות:

 • נשירה מהירה של פירות יער בשלה;
 • חוסר עמידות למחלות.

רֵפוֹרמָה

מגוון מוקדם מאוד של מבחר הונגרי שייך לבינוניים. בגרות מלאה מתרחשת בסוף אוגוסט. חבילות בצפיפות בינונית מגיעות למשקל של 250 גרם. הגרגרים הלבנים קטנים ומתוקים. החמיצות הנמוכה הופכת את הטעם להרמוני, עם גוון אגוז מוסקט קל.

מאפיינים אופטימליים לייצור יין מושגים כאשר מגדלים אותם על קרקעות ניטרליות ומעט אלקליות. בינוני עמיד בפני מחלות פטרייתיות, אינו סובל קרקעות רטובות.

סוג עמיד בפני כפור, עמיד בטמפרטורות של עד -27 ° C. לקראת החורף, עדיף להשתמש בחומר חיפוי למקלט, תרדמת שינה מתחת לשלג.

יתרונות:

 • מוקדם מאוד, בגרות טכנית מתרחשת בסוף אוגוסט;
 • חומציות נמוכה מאפשרת הכנת יינות קינוח.

חסרונות:

 • עמידות בינונית לטחב.

חֲבֵרוּת

מגוון אוניברסלי ולא יומרני של בחירה משותפת עם מדענים בולגרים. תקופת ההבשלה המוקדמת מאוד מאפשרת קציר באמצע אוגוסט. גרגרי היער הם בצבע ירוק-ענברי ובעל ניחוח אגוז מוסקט עדין. תכולת סוכר עד 21% וחמיצות בינונית הופכים אותו לחיוני ליין לבן.

גידול ענבים ידידות דורשת גישה אחראית לבחירת אתר שתילה. תאורת האתר ממלאת תפקיד גדול יותר מאיכות האדמה. אינו סובל ספיגת מים, במקרה זה נדרש ניקוז של אתר הנחיתה.

עמידות כפור ממוצעת דורשת מחסה של הגפן לחורף, במיוחד באזורים הצפוניים של הפדרציה הרוסית. העיקר לבצע את העבודה הזו בזמן. מחסה בטרם עת מוביל לריקבון הגפן.

הטיפול כולל גיזום והזנת הצמח מעת לעת. עמידות למחלות פטרייתיות מקלה על העבודה העונתית. עם זאת, יש לרסס אותו בקוטלי פטריות לפני הפריחה ולאחר הקטיפה.

חוסר היומרות של המגוון מאפשר לנו להמליץ ​​עליו עבור ייננים מתחילים. כיצד לגדל, מתי לשתול ומה להפרות ניתן למצוא בפירוט באתרים מיוחדים באינטרנט.

יתרונות:

 • דרישות נמוכות לטיפול;
 • ארומה בולטת של אגוז מוסקט;
 • תקופת הבשלה מוקדמת מאוד.

חסרונות:

 • עמידות בפני כפור;
 • איכות שמירה ירודה של פירות יער.

גָבִישׁ

זן מאוד מוקדם להכנת יין בבית. זה הוכיח את עצמו כשגדל לא רק באזורי הדרום, אלא גם בצפון, שם הקציר מתחיל בסוף אוגוסט. תכולת הסוכר הממוצעת בענבים 18% מסייעת בהפחתת החומציות ל -3.5 גרם / ליטר. זה מגביל את השימוש בסוג זה ליינות קינוח. פירות יער הם בצבע צהוב-ירוק עם עיסה עסיסית בטעם דבש.

הטיפול בו אינו תובעני, אלא מורכב מגיזום והתרופפות בזמן. ניתן לגידול על קרקעות חוליות, אך מצריך הכנסת יסודות קורט, במיוחד מגנזיום. לא סובל מקומות פתוחים, מפוצצים. מומלץ לגנים בהם עצים גדולים מגנים על השתילה מפני הרוח.

עמיד בפני מחלות. טעם הדבש של גרגרי היער מושך צרעות, לכן עליכם לתלות מלכודות עבורם ולהרוס את הקנים.

יתרונות:

 • לא נפגע מעובש אפור;
 • טיפול קל;
 • מתאים להכנת יינות כמו שרי.

חסרונות:

 • בעת התעבות השחלה מתפוררת;
 • מושך צרעות רבות.

מרלו

באיחור בינוני, בעיקר ליין אדום. חומר היין השני בפופולריות בעולם עבור ייננים מנוסים. חבילות קטנות במשקל של עד 150 גרם, פירות יער עם עור שעווה צפוף הם בעלי טעם הרמוני עם טעם של לילה. קציר בסוף ספטמבר. נפוצה בדרום, בשטח קרסנודר. מבחינת עמידות בפני כפור, הוא מתאים גם לאזור מוסקבה. עמיד בפני כפור עד -27 מעלות צלזיוס, הוא דורש מחסה באזורים הצפוניים.

תכולת הסוכר תלויה מאוד בעונה, בשנים חמות היא מגיעה ל -23%, חומציות בינונית 5-7 גרם / ליטר. לתירוש יין יש צבעים עשירים של טעמים, החל מדובדבנים ושזיפים ועד שוקולד וקפה. יין מיושן עם טעם עשיר מכיל מעט טאנינים.

הקרקעות הטובות ביותר עבור מרלו הן חרסניות, וזה עובד טוב על חריבות. עדיפה תגובה אלקליין ואז ליין יש טעם בהיר יותר.
עמידות ממוצעת לכפור ולבצורת ואינה סובלת קרקעות רטובות. עמידות גבוהה לעובש אפור, אך מצריכה 2-3 טיפולים בעונה כנגד טחב אבקתי. צרעות הותקפו.

יתרונות:

 • עמידות בפני כפור ובצורת;
 • לא יומרני בטיפול.

חסרונות:

 • לא טעים באכילה;
 • רגישים למחלת הפטרייה אודיום.

סגול מוקדם

זן יין שולחן פופולרי ברוסיה בזכות תכולת הסוכר הגבוהה וטעמו של אגוז המוסקט. טוב לייצור ביתי ויין. קציר מתחילת ספטמבר, יכול להישאר תלוי על הגפן לאורך זמן.בעל עמידות כפור ממוצעת, ניתן לגדל בתנאי אקלים שונים. זה עובד הכי טוב באזורים הדרומיים.

אחוז הסוכר הגבוה של 22% והחמיצות הנמוכה של 4.5 גרם / ליטר, יחד עם טעם האגוז המוסקט, הופכים אותו לבלתי הכרחי לייצור יין חובבני. עמידות למחלות אינה כוללת טיפול שלוש פעמים בקוטלי חרקים כנימות ענבים ותולעי עלים.

יתרונות:

 • יכול לגדול על ביצות כבדות;
 • גווני אגוז מוסקט נעימים;
 • עמידות גבוהה לטחב אבקתי;
 • עומד ב -30 ° C בחסות.

חסרונות:

 • דורש טיפול זהיר - צובט, מתנתק, צובט.

חן

מגוון טבלאי טכני חדש של תקופת ההבשלה המוקדמת. קציר במחצית השנייה של אוגוסט. גפן נמרץ, אשכולות עם פירות יער גדולים מגיעים למשקל של 600 גרם. טעם אגוז מוסקט מקורי עם רמזים לדבש ושושנה.

אחוז הסוכר הגבוה של 25% וחמיצות בינונית הופכים אותו לפופולארי לא רק כחומר יין, אלא גם כזן שולחן.
עמידות למחלות פטרייתיות מפחיתה את עלות אחזקת השתילה.

עמידות בכפור אינה דורשת כיסוי הגפן לחורף. גדל היטב על גבי טיט חול וקרקעות טיט, מעדיף ניטרלי. לא אוהב שטחי ביצות.

יתרונות:

 • תרדמת שינה ללא מחסה, עומדת ב -40 מעלות צלזיוס;
 • תכולת סוכר גבוהה 25%;
 • עמידות למחלות פטרייתיות.

חסרונות:

 • רגישים להתקף צרעות בגלל ריח הדבש.

פלטובסקי

ציון טכני בינוני להבשלה מוקדמת מאוד 110 יום. חבילות בגודל בינוני במשקל של עד 200 גרם. גרגרי יער לבנים קטנים (2-3 גרם). אחוז הסוכר 20% וחמיצות 8.9 גרם / ליטר הופכים את טעמו להרמוני.

עמידות למחלות פטרייתיות (טחב, אודיום, עובש אפור) אינה דורשת ריסוס אינטנסיבי עם כימיקלים. הזן שאינו מכסה הופך לנתיב האמצעי ועמיד בפני כפור עד -30 מעלות צלזיוס. עשוי להיות מומלץ לסיביר. כשגדל באזורים הצפוניים, עדיף לכסות את הגפן בשיטה המסורתית, לתת לו לישון שינה מתחת לשלג.

הצמח דורש טיט חולית או אדמה חרושתית של חומציות ניטרלית, בתנאים אלה מושגת תכולת הסוכר האופטימלית. בעת היציאה יש לשים לב לכך שהאשכולות מוארים היטב על ידי השמש, שעליו מוסרים עודפי עלים.

יתרונות:

 • דרישות מינימום לטיפול;
 • תקופת ההבשלה המוקדמת מאוד 110 יום;
 • עמידות גבוהה בפני כפור -30 ° С.

חסרונות:

 • לטענת הקונים, לעיתים יש טעם זר של לילה;
 • מברשות צפופות נרקבות.

שרדונה

ענבי הבשלה בינוניים, המופצים בכל אזורי היין בעולם. הפונקציונליות של הזן כוללת ייצור מגוון רחב של יינות מבעבע מונו-טיפוסי ועד מבעבע איכותי ותערובות עם חומרי יין אחרים.

תכולת סוכר של 23% וחומציות גבוהה עד 11 גר '/ ליטר תורמות לתסיסה קרה. כתוצאה מכך, ליין ניחוח אגוז מוסקט עדין ותווי פירות של תפוחים והדרים. הוא מאופיין בתכולת אלכוהול גבוהה של עד 13%.

התוצאות הטובות ביותר מתקבלות כאשר מגדלים גפנים בקרקעות גיר גיריות. יש להימנע משטח נמוך עם קרקעות רטובות.

עמידות כפור ממוצעת -20 ° C מחייבת את הצמחים להיות מוגנים לחורף. העמידות המוגברת למחלות פטרייתיות אינה שוללת את תבוסת הטחב והטחב האבקתי. בסימן הראשון מרוססים עליהם תערובת בורדו.

יתרונות:

 • קציר טוב בקרקעות דלות ואבנים;
 • תכולת אלכוהול מוגברת ביין, עד 13%;
 • לא יומרני בטיפול.

חסרונות:

 • לא עמיד בפני כפור האביב;
 • תשואה נמוכה.

סיכום

המאמר נכתב למי שאוהב לגדל ענבים בכוחות עצמו באתר שלהם. סקירה של זני הצמחים הטובים ביותר עבור ייצור יין עשה זאת בעצמך. התיאור של כל מין מכיל את הקריטריונים העיקריים לבחירת חומר שתילה לחווה שלך.

ניתן ייעוץ כיצד לבחור את השתילים הטובים והזולים ביותר, איזה מהם עדיף לקנות, כדי לא לטעות בבחירה.

אם אתה גנן מנוסה ויכול לתת המלצות על המחיר או איזו חברה עדיפה לקנות ענבים לייצור עצמי של יין, שתף אותו בתגובות. המשוב שלך יעזור למתחילים לברר מה לחפש קודם כל, ולהתחיל לעסוק בעסק מרגש ושימושי.

השאר ביקורת

אנא הכנס את התגובה שלך!
אנא הזן את שמך כאן