R מיטב קידוחי היהלומים לשנת 2020

0

מקדחת פטיש לא תמיד מסוגלת להתמודד עם יצירת חורים, במיוחד קטרים ​​גדולים בחומרים כגון בטון חוזק גבוה. לכן, במהלך ביצוע משימות שונות הקשורות לתיקון או לבנייה, משתמשים במתקן מיוחד לביצוע קידוחי היהלומים כביכול. הוא מושלם לקידוח, כמו גם לקידוח בקטרים ​​שונים של חורים בחומרים בעלי רמת חוזק מוגברת (למשל, לבנים, משטח בטון, אבן). בנוסף, לעתים קרובות למדי, מכשירי קידוח מסוג יהלום משמשים באופן פעיל במהלך עבודה פנימית או חיצונית עם אבן מלאכותית מחוזקת בבטון.

המנגנון של מכשירים כאלה מורכב ממספר אלמנטים שונים: כונן, מיטה ומשטח עבודה מיוחד (כתר). איזו חברה היא המכשיר הטוב ביותר לביצוע קידוחי יהלום, מהם סוגי מכשירים כאלה, מהם קריטריוני הבחירה העיקריים, נתאר להלן.

תיאור כלי

המרכיבים העיקריים המרכיבים את היחידה המשמשת לקידוח יהלום הם מיטה נוקשה, מנוע או מנוע חשמלי (כונן), וכן סיביות ליבת יהלום מיוחדות או מקדחות ספירלה, המשמשות ככלי עבודה ישיר. במהלך העבודה, המיטה מקובעת בצורה נוקשה עם פלטה מיוחדת ישירות למשטח בה יבוצע קידוח. במידת הצורך, ניתן להתקין יחידה זו בסמוך למשטח שיעובד עמה.

בהתאם לדגם המכונה, מנגנון העבודה שלה יכול להיות מורכב גם מתיבת הילוכים, משאבה ידנית או חשמלית המספקת מים, מיכל שמן, מערכת פינוי אבק (אספן אבק).

ישנם מספר סוגים שונים של מכונות אלה המשמשים לקידוח. בעת קידוח חורים קטנים, בקוטר של לא יותר מ -120 מ"מ, על משטחים כמו קירות לבנים, רצפות בטון, ככלל, משתמשים במכונות קידוח קטנות מסוג יד.

ליצירת חורים בקוטר גדול משתמשים ביחידות בעיצוב מורכב יותר, מסוג מיטה. במכונות כאלה, המנוע עם פיסות היהלום מקובע ישירות על המיטה עצמה ומסוגל לנוע בצורה חלקה במהלך הקידוח ישירות לאורך ציר הסיבוב עצמו.

על פתק! מכונות קידוח הן תכליתיות יותר מכלים ידניים דומים. הודות לשימוש בהם, ניתן לבצע משימות בספקטרום שונה מאוד. בנוסף, בעת השימוש בהם, דיוק החור שנוצר, יחסית לקוטרו ולזווית שלו, עולה משמעותית.

מכונות קטנות בגודל מיטה הן ציוד נייח המאפשר קידוח יהלום. עם זאת, ראוי לציין כי לשם ביצוע משימות בעלות מורכבות מוגברת, ישנן גם יחידות מיוחדות, אשר על פי עיצובן מותקנות כלים. ככלל, הם מותקנים על מחפרים - מעמיסים, מכונות לבנייה מיוחדת וכדומה.בשוק הבנייה המקומי, ככלל, אינן מופיעות יחידות המצוידות בשלדות גלגלים. עם זאת, בפרקטיקה עולמית, במהלך עבודות בנייה, מכונות מונעות עצמיות כאלה משמשות לעתים קרובות למדי בעבודה עם חומרים בעלי חוזק מוגבר, למשל, כגון בטון מזוין.

ככונן במכונות לביצוע קידוחי יהלומים, ניתן להשתמש במנועים חשמליים, במנועי בעירה פנימית. בנוסף, בחלק מהדגמים, מנוע הידראולי או פנאומטי יכול לשמש ככונן.

עֵצָה! בחירת היחידה לפי סוג (חשמלי, בנזין וכו '), כמו גם כוחו של כונן קידוחי הכוח, תלוי בעיקר בגורמים כמו אינדיקטור לקוטר החורים שצריך לעשות ואינדיקטורי החוזק של החומרים איתם היא אמורה לעבוד.

המכשירים החזקים ביותר הם מהסוג ההידראולי. הם משמשים למגוון רחב של יישומים עם בטון מונוליטי, מזוין מאוד או סלע קשה.

תכונת היחידות

הודות להתפתחות הטכנולוגיות המודרניות, ישנם כלים אוניברסליים, ציוד מיוחד המאפשר לייצר חורים בקטרים ​​שונים בחומרים עם מחווני חוזק גבוהים, לחתוך ציפוי בטון עמיד בצורה מדויקת, בזמן קצר ובבטיחות. השימוש בציוד קידוח מיוחד בציפוי יהלום מזרז משמעותית את תהליך הטיפול במשטח, גם במהלך פעילויות תיקון וגם בינוי. כמו כן, לעתים קרובות למדי, מכשירים כאלה משמשים בעת פירוק מבנים או במהלך פיתוח מחדש.

עקרון העבודה, בו משתמשים באופן פעיל בקידוחי סוג יהלום, מצטמצם לשימוש ביחידה מיוחדת המורכבת ממנוע, מעט מנופץ ומכשיר הנקרא מעמד. הודות לשימוש בציוד זה, ניתן לקדוח במהירות חורים כמעט בכל קוטר, לחתוך נישות מיוחדות בקירות או במידת הצורך ליצור פתחים מיוחדים.

חָשׁוּב! השימוש במכונות כאלה בעת עיבוד משטחים קשים (למשל, בעת יצירת נישות מיוחדות, פתחים בתוך הקירות) הוא בטוח לחלוטין למבנים סמוכים הניצבים בסמוך. בעת שימוש במתקנים כאלה לא נוצרים עומסי רטט חזקים העלולים להרוס מבנים.

בעת שימוש במכונות לקידוח יהלום, הרס המשטח המטופל מתרחש בצורה נקודתית, ישירות במקום בו פועלת קידוח היחידה. ממש לא מופיעים סדקים במבנים שמסביב הממוקמים בסמוך לפני השטח שעובדים במהלך ביצוע פעילויות הבנייה. חורים המיוצרים בעזרת אגרגטים כאלה הם אחידים לחלוטין, עם משטח חלק ואינם זקוקים לעיבוד נוסף.

היתרונות של קידוח יהלום כוללים:

 • דיוק הקפדה על כל הפרמטרים תוך ביצוע משימות שונות;
 • קצב תהליך הקידוח (1-5 ס"מ לדקה);
 • חוסר רעש חזק;
 • היעדר כמות אדירה של אבק במהלך טיפול פני השטח, קידוחים;
 • היכולת לקדוח, במישור האופקי והאנכי בזווית הנדרשת עבור המפעיל.

כדי להשתמש במכונה כזו, יהיה עליך להיות מחובר לאספקת החשמל וגם לאספקת מים (כדי לסלק את האבק שנוצר). ניתן להשתמש במכשירים כאלה ליצירת חורים לצינורות מים או לתקשורת הנדסית אחרת.

סקירה של מיטב היצרנים והדגמים הפופולריים ביותר של אסדות קידוח יהלום

מהי מכונת קידוח היהלום הטובה ביותר לקנות, כמה היא עולה? שוק ציוד הבנייה המודרני מיוצג על ידי מגוון יחידות כאלה ממספר רב של יצרנים, בקטגוריות מחירים שונות.היצרנים הפופולריים והטובים ביותר של יחידות כאלה, המחזיקים בדירוג גבוה בקרב חברות אחרות, הם:

 1. בוש. חברה פופולרית בכל רחבי העולם המייצרת כלי נוח, אמין ואיכותי. האסדות המוצגות על ידי חברה זו מושלמות הן לקידוחים יבשים והן למשימות בנייה שונות באמצעות מים. בנוסף מצויד במערכת הפעלה רכה, פינוי אבק.
 2. הילטי. הציוד המוצג תחת מותג זה נחשב לאיכותי ביותר, כמו גם פרודוקטיבי. בעיקרון, חברה זו עוסקת בייצור דגמים קומפקטיים וקלילים המתאימים לקידוחי יד.
 3. WEKA. יצרנית גרמנית פופולרית המייצרת ציוד בעל רמת עמידות ללבוש מוגברת ואמינות. ליחידות המיוצרות תחת מותג זה יש חיי שירות ארוכים ומנועי הספק מוגברים.
 4. אלמוס. המכונות המיוצרות על ידי חברה זו משמשות לקידוח חורים בקוטר גדול בחומרים בעלי חוזק מוגבר (למשל בגרניט, אבן, אספלט, בטון). המכשירים מצוידים בסיבוב במהירות משתנה וניתן לבצע בהם משימות שונות במישורים נוטים.
 5. קרדי. תחת מותג זה מיוצרים בעיקר מכונות מסוג תעשייתי, המיועדות להפעלה בתנאים מורכבים מוגברים. הם מצוידים במספר מהירויות ויכולים ליצור חורים בקוטר של עד 600 מ"מ.
 6. DIAM. ההתקנות של יצרן זה נבדלות על ידי איכותן ואמינותן. ככלל, רוב הדגמים המיוצרים תחת מותג זה מצוידים במעמד נוטה מיוחד המאפשר לבצע עבודות קידוח שטח בטווח של 30-150 מעלות.

אסדות קידוח היהלום הטובות ביותר לשנת 2020

קידוח יהלום משמש לא רק במהלך פעילויות בנייה גדולות, אלא גם במהלך תיקונים קטנים במשרדים או בבניינים. ככלל, מקדחי יהלומים מיוחדים משמשים ליצירת חורים בקוטר קטן. אסדות קידוח משמשות ל:

 • הנחת מגוון תקשורת הנדסית (תקשורת, חימום, אינסטלציה);
 • התקנת מגוון גדרות, מעקות;
 • ביצוע חורי אוורור.

שלא כמו מקדחות קלות, השימוש במתקנים מיוחדים מאפשר לבצע עבודות, ליצור אפילו חורים בקוטר גדול, הן על משטח שטוח והן על משטח מעוגל.

בבחירת התקנה כזו, מומלץ לשים לב למיטה. אחרי הכל, תפקוד מלא של יחידת כוח כה גבוהה הוא בלתי אפשרי ללא אלמנט זה. המיטה מבטיחה כי המכונה ממוקמת במצב מסוים במהלך הקידוח. אם ההתקנה מתחילה לנוע במהלך הקידוח, הדבר טומן בחיבוק הכתר.

במכשירים חזקים משקל המנוע החשמלי מגיע ל -10 ק"ג ומעלה. לכן, בעייתי להחזיק יחידה כזו באופן עצמאי ביד אחת, ואפילו במצב מופעל. לכן, כדי לעבוד איתם משתמשים במתקני מסגרות, שעל פי סוג ההידוק שלהם הם עוגן, ואקום ואוניברסלי.

DIAM ML - 200A

דגם זול זה של אסדת קידוח היהלום הפופולרי, על פי הקונים, שייך למעמד המקצועי של ציוד קידוח. מכונה זו מיועדת לייצור חורים לבנים, בטון מזוין או בטון במקום. ניתן להשתמש בו גם לקידוח חורים בבלוקים עשויים אבן טבעית או מלאכותית.

משקל כלי הכוח הזה הוא 19 ק"ג (משקל הכלי להחלפה אינו כלול). במהלך ביצוע העבודה הוא מותקן לצמיתות ומתוקן עם עוגנים. בשל נוכחותם של פיסות יהלום הניתנות להחלפה, יחידה זו מסוגלת ליצור חורים בקוטר של 20 עד 200 מ"מ (לבנים, בטון). במבני בטון מזוין, התקנה זו מסוגלת ליצור חורים בקוטר של לא יותר מ -180 מ"מ.

במהלך הקידוח, אספקת המים מחוברת להתקנה, הנחוצה לקירור המכשיר. זווית קידוח פני השטח של דגם זה של מכונת יהלומים היא בין 0 ל -45 מעלות. למכשיר מהירות אחת בלבד והוא מצויד בנוסף עם הגנה מפני עומס יתר אלקטרוני מיוחד. רמת ההספק של המכשיר היא 2800 וואט. המספר המהיר ביותר של סיבובים במהלך סרק הוא 617 סל"ד. בדקה אחת.

DIAM ML - 200A

יתרונות:

 • מחיר סביר לציוד מקצועי (עלות ממוצעת היא 51,500 רובל);
 • כּוֹחַ;
 • נוכחות של קירור מים;
 • אפשרות קידוח בזווית.

חסרונות:

 • משקל גדול (19 ק"ג);
 • אין פונקציה להתאמת מהירות (מהירות אחת בלבד).

רוטוריקה דידרי 330

מקדח יהלומים אמין וביצועי 3,300 וואט. מצויד ב -3 מצבי פעולה מהירים. קוטר החור המרבי (בעבודה עם משטח בטון מזוין) הוא 352 מ"מ. בנוסף, היחידה מצוידת במשאבה ידנית מיוחדת, קירור מים. משקל מעמד המכשיר הוא 19 ק"ג. משקל היחידה כולה הוא 34.5 ק"ג. בהתאם למצב המהירות שנבחר, מהירות הסיבוב של המכשיר, פעולת הצ'אק היא 400, 800, 1200 סיבובים לדקה.

כמו כן, יחידה זו מצוידת במחוון מיוחד המאפשר לך לפקח על מפלס השמן, על מיקום הלייזר. להפעלה ארוכה ואמינה יותר, המכשיר מצויד בהגנת עומס יתר.

רוטוריקה דידרי 330

יתרונות:

 • זמינות של 3 מצבי מהירות;
 • כּוֹחַ;
 • מומנט (מינימום 400, מקסימום - 1200 סל"ד);
 • פוּנקצִיוֹנָלִי;
 • נוכחות של הר להחלפה מהירה עבור המנוע;
 • אפשרות לחיבור קירור מים;
 • צִיוּד.

חסרונות:

 • עלות (125,000 רובל);
 • משקל (34.5 ק"ג).

Prodiamond PRO303EL - N

מיועד לייצור חורים בבטון מזוין, לבנים, אבן ומשטחים אחרים. ניתן לעבוד עם היחידה אך ורק על המיטה, עם נוכחות של אספקת קירור מים. דגם זה מצויד בתיבת 3 הילוכים, המאפשרת לבצע עבודה ברמה אופטימלית.

מנוע המכשיר מצויד במערכת הפעלה רכה, ומרכבו עשוי אלומיניום. תיבת ההילוכים של המכשיר עשויה מפלדה בעלת חוזק גבוה. כוח ההתקנה הוא 3420 וואט. קוטר הקידוח המרבי הוא 300 מ"מ. המספר המרבי של סיבובי סרק (בהתאם למהירות שנבחרה) הוא 380, 870, 1620 לדקה. משקל המכשיר 20 ק"ג.

Prodiamond PRO303EL - N

יתרונות:

 • הספק גבוה;
 • נוכחות של תיבת הילוכים שלוש הילוכים;
 • הגנה על מנוע אלקטרוני ומכני;
 • מצויד במערכת הפעלה רכה.

חסרונות:

 • אל תעבוד בזווית;
 • עלות גבוהה (153,630 רובל).

מסר KDM52D

המכשיר מיועד לייצור חורים במבני בטון מזוין, כמו גם בבטון בקוטר שלא יעלה על 120 מ"מ. מאפיין של מכשיר זה הוא שהוא מסוגל לבצע עבודות מבלי לספק נוזל קירור. לשם כך יש לחבר שואב אבק לבנייה למנוע היחידה. לעבודה ללא נוזל קירור יש להשתמש בסיביות ליבת יהלום מיוחדות.

כמו כן, מכשיר זה מסוגל לבצע עבודה עם מכלית פנאומטית מחוברת, המספקת, בלחץ, נוזל קירור ליחידה. כוחו של המכשיר הוא 1800 וואט, ומספר הסיבובים המקסימלי לדקה הוא 3600. כלי זה מצויד במצב פעולה דו-מהירתי, כמו גם בפונקציה הגנת עומס יתר אלקטרונית. מעמד המכשיר מצויד ביכולת הטיה המאפשרת קידוח חורים בזווית הרצויה.

מסר KDM52D

יתרונות:

 • יכולת קידוח עם או בלי אספקת נוזל קירור;
 • משקל קל (14 ק"ג);
 • נוכחות של שתי מהירויות;
 • עלות (102,460 רובל).

חסרונות:

 • צריכת חשמל נמוכה;
 • קוטר הקידוח המרבי הוא 120 מ"מ בלבד.

AT - S SU - 255N

מכשיר קידוח מסוג תקציב מודרני מקצועי.מושלם לקידוח, קידוח חורים בקוטר של לא יותר מ 255 מ"מ בקירות, גגות, רצפות. בעזרת מכשיר זה תוכלו להוביל ערוצים לצנרת, לאוורור, לכבלי תקשורת ומבנים הנדסיים אחרים. הכינוי "N" בשם מכונה זו מצביע על כך שהיא יכולה להטות ולעבוד בזווית של 0 עד 45 מעלות. עבור כל חומר (מתכת, עץ, בטון), מומלץ להשתמש במקדחות מיוחדות המיועדות לעבודה איתו.

כוח ההתקנה הוא 4350 W. הוא מצויד במערכת קירור מים ופועל במצב מהירות אחת. מספר הסיבובים המרבי של המכשיר הוא 550 לדקה. בנוסף, הוא מצויד במערכת מסוג אלקטרוניקה מיוחדת המגנה על המכשירים מפני עומסי יתר. משקל המכשיר הוא 21.8 ק"ג.

AT - S SU - 255N

יתרונות:

 • עלות נמוכה (62,595 רובל);
 • כּוֹחַ;
 • אפשרות קידוח בזווית.

חסרונות:

 • משקל גדול (21.8 ק"ג);
 • עובד במצב מהירות יחידה בלבד;
 • סל"ד נמוך בדקה אחת.

מאפיינים השוואתיים של אסדות קידוח יהלום

שם הדגם (תיאור)כוח, W)קוטר קידוח מרבי (מ"מ)מספר מרבי, מספר סיבובים לדקהעלות, שפשף.)
DIAM ML - 200A2800200 (לבנים, בטון); 180 (משטח בטון מזוין)61751500
רוטוריקה דידרי 33033003521200125000
Prodiamond PRO303EL - N34203001620153630
מסר KDM52D18001203600102460
AT - S SU - 255N435025555062595

מה לחפש, כיצד לבחור ואילו טעויות להימנע בעת בחירת ציוד כזה בעת בחירת מכונת קידוח יהלומים, עליכם, ראשית כל, לקחת בחשבון את המטרות וסוגי העבודה שבהם תשמש. כמו כן, מכשירים אלה אינם נבדלים זה מזה באופן משמעותי במאפיינים טכניים, החל מעוצמת המנוע וכלה בקוטר החור שהם יכולים ליצור במשטח. לעבודה פשוטה תוכלו לרכוש אסדת קידוח יהלומים במחיר בינוני, שתשתלם בזמן הקצר ביותר. אם אתה משתמש במכשיר המוצג בדירוג שלנו, או שיש לך ניסיון בשימוש בהתקנות של יצרנים אחרים, אנא השאיר ביקורת ושתף אותנו בדעתך והמלצותיך בתגובות.

השאר ביקורת

אנא הכנס את התגובה שלך!
אנא הזן את שמך כאן