Sp הטובים ביותר סביבונים מוטות לשנת 2020

0

דיג הפך זה מכבר מאמצעי להשגת מזון לתחביב. זה נכון במיוחד עבור תושבי מגלופוליס, המותשים מקצב החיים התזזיתי בסדרת ימי חול המועד וטיולים לעבודה וממנה. אתה פשוט צריך להיות מוסחת לפעמים ליום-יומיים. ויציאה לטבע עם חכה היא אפשרות טובה להקלה פסיכולוגית. ולא רק לצורך פריקה, בנוסף להתבוננות בזרימת מים לא מהומה ובזריחות ציוריות, אתה יכול להביא גביע הביתה, ופשוט ליהנות מהדיג.

ספינינג דיג מביא עונג והתרגשות שאין שני לו. הנה הבחירה בפיתיון, והבחירה במקום לדוג, וטכניקת הליהוק, ולבסוף, ההתמודדות עם הטרף. ספינינג יעזור לך להרגיש את כל התחושות הללו במלואן.
מטעמי נוחות, היצרנים מחלקים את הציוד לשבעה כיתות, תלוי במשקל הפיתיון.

המחלקה הראשונה - "אולטרה קלילה" - כוללת שימוש בפתיונות במשקל של עד 7 גרם. המעמד החזק ביותר - "קשה במיוחד" מיועד ל- 100 גרם מרשימים.

בסקירה נתמקד במוטות אולטרה קלים, כפופולריים ביותר בשנים האחרונות. מספר המכירות שלהם גדל בהתמדה, מספר האוהדים שלהם שואף כלפי מעלה.

גם מספר היצרנים העומד בביקוש גדל. מה לחפש בבחירה האם ההתמודדות תמיד במחיר גבוה יותר מהתקציב, איזה יצרן עדיף בואו נבין את זה ביחד.

תכונות של מוטות סיבוב אולטרה קלים

אולטרא-לייט נכון במאה אחוז לשמו - אלה הדגמים הקלים ביותר בקו המוטות, איתם תוכלו לדוג בנוחות לאורך זמן ללא חשש להתעייף.

ההבדל העיקרי שלהם הוא השימוש בפיתיון קל במשקל של חצי גרם עד 7 גרם. לא מומלץ להשתמש בפיתיון כבד יותר.

טווח השימוש במוטות הוא רחב, מאגמים ובריכות ועד נהרות הרים ודיג ים. יחד עם זאת, תוכלו לדוג מהחוף, מסירה, או כשאתם עומדים במים, הכל תלוי בהעדפותיכם ובמאפייני האזור.

האולטרה לייט תופס בהצלחה גם מיני דגים שלווים וגם טורפים. הכל תלוי ברצון שלך, למקום שאליו אתה הולך, וכמובן, במזל. אתה יכול לתפוס מוטות של 100-200 גרם, אך חכות הקטנות הללו יעמדו (עם בחירה נכונה של קו וסליל, כמובן) גם בפייק וגם בציר במשקל של פחות מ 5-6 ק"ג, ומשחקים בו תחווה תחושות מדהימות מהתרגשות ועד לשמחת העימות עם הגון טֶרֶף.

לפני שתבחר מוט מסתובב, עליך להבין את המאפיינים העיקריים שלו, ועל מה הם משפיעים.

המאפיינים העיקריים של מוטות מסתובבים

לְעַצֵב

ניתן לחלק את כל הדגמים לשתי כיתות:

 • טֵלֶסקוֹפִּי

(בכיתה, אולטרה לייט הוא נדיר). מוטות שהורכבו מכמה חלקים שהוכנסו זה לזה. נוח יותר לתחבורה, אולם פחות רגיש בהשוואה לסוג הבא.

 • תֶקַע

מוטות בהם מורכבים קטעי המוט מכמה ברכיים המוחדרות זו לזו.

מומלץ להוביל מוטות תקע בכיסויים חצי נוקשים ונוקשים כדי למנוע שבירה.

אורך ספינינג

עבור המעמד האולטרה-קל, הערכים הנפוצים ביותר הם בין 1.5 ל -2.4 מטר.

בעת דיג מבנק, שמגודל בשפע בקנים או בעצים, עדיף לקחת מוט קצר. אם אתם דגים במים פתוחים, תוכלו להשתמש בריק ארוך יותר כדי להשליך את הפיתיון עוד יותר ולהקל על מעגל הדגים שנתפסו סביב מכשולים.

לִבנוֹת

הפרמטר החשוב הבא הוא הפעולה, במילים אחרות, חלוקת העומס על המוט.

ישנם ארבעה סוגים של כוונון:

 • מהר מאוד

המוט מתגמש ברבע העליון, השאר נשאר נוקשה. מתאים לדוג במקומות בהם הליהוק מוגבל על ידי ענפים ושיחים. זריקות בפעולה זו מדויקות, והרגישות היא כזו שכל הרטט מהקו מורגש בבירור על ידי הדייג.

 • מָהִיר

השליש העליון כפוף. דומה לסופר מהיר. רגישות ודיוק, בתורם, לא יאפשרו לך לזרוק את הפיתיון רחוק. לכן, בעת דיג מסירה, מומלץ לבחור בינוני או איטי.

 • אֶמצַע

מחצית המוט כפוף. מאפשר לך לזרוק את הפיתיון רחוק. מוצרים בעלי פעולה בינונית יכולים לעמוד בעומסים כבדים ללא סכנת שבירה.

 • לְהַאֵט

המוט מתכופף לכל אורכו, מקצה לידית. מתאים לדוג מסירה. עובד טוב עם פתיונות מסתובבים. בעזרת מוט פעולה איטי תוכלו להתחרות עם דגים גדולים ללא סיכון לשבור את ההתמודדות. זה מושלם לדוג בסירה ומהחוף, בתנאי שאין עצים ושיחים.

ישנם גם שילובים של כוונון, למשל, בינוני-מהיר.

כיצד לברר כיוונון מוט מסתובב בדרך כלל זה מצוין בטופס. הריק הוא החלק של המוט מסתובב מעל הידית. שם זה גם מציין התמודדות ללא סליל.

חומר מוט

אז, יישום מוחל על הטופס, המציין את החומר ממנו עשוי המוצר.

פיברגלס, גם כן פיברגלס. כבד יחסית, אך עמיד בפני זעזועים מעולה. זה משמש לעתים קרובות עבור מוטות עם פעולה איטית ובינונית.

פחמן, או סיבי פחמן. חומר קל משקל וגמיש. האלסטיות תלויה בתוכן הגרפיט. כמות הגרפיט מוצפנת באינדקס הצ'אט. ככל שהמספר גבוה יותר, כך ההתמודדות תהיה נוקשה יותר. זה מן הפחמן כי חכות מיוצרים עם פעולה מהירה ומהירה במיוחד. על ידי שינוי אחוז הגרפיט בחלקים שונים של ההתמודדות, היצרן משיג גמישות בחלק אחד של המוט, תוך שמירה על החלק השני נוקשה.

צריך לזכור שמוטות כאלה מחזיקים את המכות בצורה גרועה יותר, וחריגה ממשקל הטרף המומלץ או חוט דיג עבה עלולה להוביל בקלות לסדקים או להפסקות במוט.

צורות מורכבות הן ניסיון לשלב את היתרונות של שני הזנים לעיל, תוך צמצום החסרונות. המוצרים משלבים פלסטיק מחוזק פיברגלס בשילובים שונים. באופן זה, יצרנים מגבירים את גמישות המוט, תוך הפחתת הסיכון לשבירת התמודדות עקב לחץ. בנוסף, מוטות סיבוב מרוכבים מושכים קונים במחירם המשתלם.

כוח ריק

אם יוצאים מהתנאים המיוחדים, זהו המשקל המקסימלי של הפיתיון, המומלץ לשימוש, שיהיה קל ורחוק ללהקה ולהרגיש טוב בנהיגה. ישנם שלושה שיעורים:

משקל פיתוי עד 2.5 גרם. לתפיסת טורפים קטנים ותושבים מאגרים שלווים ללא גבס רחוקים. ייעוד בינלאומי XUL - "EXTRA ULTRALIGHT";

משקל עד 3.5 גרם - קטגוריית ביניים SUL - "SUPER ULTRALIGHT";

משקל של עד 5 גרם הוא הקטגוריה המגוונת ביותר, המאפשרת לעבוד עם מגוון רחב של פתיונות ועם סגנונות דיג שונים. הקיצור המקובל ל- UL הוא "ULTRALIGHT"

מבחן קו

עובי קו מומלץ עבור מוט מסתובב מסוים. הפרמטר מראה את ערך עומס השבירה האולטימטיבי. זה מוגדר על המוצרים כ- "LINE" המציין את הערכים המותרים.

שימו לב - מדובר במספרים בלירות, אלא אם כן צוין אחרת במפורש.

מדוע חשוב לעמוד באינדיקטור זה כאשר משתמשים בקו בעל חוזק מתיחה לא מספיק, קל לאבד את הפיתיון כאשר עולה על העומס.

אם תגזים בכוח, אם תעלה על העומס, קרוב לוודאי שתשבור את הסיבוב ריק.

איזה אביזרים נוספים אתה צריך

סליל

דגמים רבים נמכרים ללא אביזרים, כך שתצטרך סליל... בהתחשב במשקל הקל של הריק, אנו בוחרים במנגנון בעל משקל נמוך. בהתאם למבחן הספינינג, משקל הגלגל ישתנה בין 160 ל -210 גרם.

לאחר הרכישה, מומלץ לאזן את הטפסים ואת הסליל. ככל שמרכז הכובד של המוצר המורכב קרוב יותר לרגל הגלגל כך ההתמודדות תהיה מגיבה ונוחה יותר בעת דיג.

חוט דיג

הקו חייב לעמוד בהמלצות יצרן המוטות, המפורטות במפרט הטכני. אתה לא צריך לקחת קו עבה מדי לאולטרה קל.

פְּתָיוֹן

כמובן שבעת דיג אינך יכול להסתדר ללא פיתיון. לא ניתן לתת כאן המלצות חד משמעיות, יש יותר מדי ניואנסים בדיג והעדפות לחובב דיג מסוים. בואו רק נזכיר כי הפיתיון חייב לעמוד במבחן הריק, ולא יעלה על מדדי המשקל המומלצים.

המלצות לבחירת ציוד

למצוא איזון. קרא בעיון את הפרמטרים על המוצרים שאתה רוכש. האיזון חשוב לא רק מבחינת ביצועים, אלא גם ביחס מחיר / איכות. זה קצר ראייה לשים סליל סיני זול על מוט מסתובב יקר, בדיוק כמו שזה לא חכם לקנות מוט של 300 $ ולהתקין עליו 10 $ noname, שיאכזב אותך ברגע הכי לא צפוי. תזכור את זה. אם אתה מתחיל בתחום הדיג, זה הגיוני לקנות מכשיר במחיר ממוצע כדי להחזיק אותו בידיים ולנסות את זה בעבודה, גבש לעצמך את הדרישות שאתה מציב לציוד הדייג העתידי שלך.

מוטות הסביבון הטובים ביותר של שנת 2020

הביקורת כוללת:

מקסימוס ICHIRO MSI22UL 3,115 רובל
MIKADO ROYAL FISHUNTERS ספין 240 2984 רובל
סלמו עלית MICRO JIG 6 201 2893 רובל
קאידה פינסי 2.23 / 0.5-5 2741 רובל
SHIMANO DIAFLASH BX LIGHT 80 UL 17,500 רובל
DAIWA SPINMATIC TUFLITE 602 ULFS 3,700 רובל
סלמו צלף SPIN 8 210 1686 רובל

מקסימוס ICHIRO MSI22UL

במקום השביעי נמצאת חברת MAXIMUS הקוריאנית. החברה קיימת בשוק כ -10 שנים, ברוסיה מוצרי מותג החלו להופיע לפני 6 שנים. בייצור משתמשים בחומרים מרוכבים יפניים שהם אמינים מאוד. קו המוצרים נע בין מוטות למתחילים לכלים מקצועיים המשמשים אתלטים בתחרות.

ה- ICHIRO MSI22UL הוא מוט תקע קל-בינוני-מהיר וקל משקל עם שני חלקים. מיועד לשימוש עם פתיונות במשקל של 1 עד 7 גרם.
אורך: 2.2 מ '- 1.1 מ' ללא הרכבה - מקופל.

החומר הריק משולב, פחמן וסיבי פחמן.

המשקל הקל (95 גרם) הופך את המוט לרגיש ולגיב.

מקסימוס ICHIRO MSI22UL

יתרונות:

 • משקל נמוך;
 • המקרה נכלל.

חסרונות:

 • לא מזוהה.

MIKADO ROYAL FISHUNTERS ספין 240

יצרנית כלי עבודה ידועה עוד מימי ברית המועצות. בניגוד לציפיות ולסגנון הלוגו, המותג בכלל לא יפני. החברה הוקמה בפולין בשנת 1989 על ידי קבוצה של חובבי דיג. בתחילה התמקם המותג כפתרון תקציבי עבור הדייגים, ובהתחשב במשבר במדינה, החלטה כזו הייתה מהלך מנצח. התמודדות זולה הפכה במהרה לפופולרית בקרב העם, ופופולריות המותג החלה לגדול במהירות.

כיום מיקאדו הוא יצרן ידוע של מוטות, סלילים ואביזרים, המיוצא למדינות רבות ברחבי העולם, כולל ארה"ב.
מבחר עצום של מוצרים ומחירים נוחים מושך דייגים מכל רחבי העולם למותג.

ה- NIHONTO ROYAL FISHUNTERS SPIN 240 240 הוא מוט תקע שניים. על פי המעמד, מדובר באופציית מעבר מאור קל במיוחד לאור, שכן היא מאפשרת שימוש בפתיונות במשקל של 5 עד 15 גרם.

בעל הפעולה בינונית-מהירה, המוט מסתובב בצורה מושלמת כשמשחק התנגדות אקטיבית לטורפים, אולם אין זה רע לדוג דיג עם פתיונות קלים.

אורך במצב מורכב - 2.4 מ ', מוכן להובלה - 1.2.

ידית הפקק מספקת אחיזה נוחה וטבעות הכנסת הפולימר עוזרות לשמור על הקו מסבך.

MIKADO ROYAL FISHUNTERS ספין 240

יתרונות:

 • צדדיות;
 • המקרה נכלל;
 • אחיזה נוחה.

חסרונות:

 • לא מזוהה.

סלמו עלית MICRO JIG 6 201

במקום החמישי של הסקירה מוט מסתובב נוסף של הייצור הפולני. מייסדי המותג הם איתיולוגים על ידי השכלה ודייגים נלהבים. מי, איך שלא יהיה, יודע הרבה על פיתיון ומכיר באופן מושלם את הרגלי הדגים. בתחילה החברה התמחתה בפיתיון. עם זאת, עם הזמן תחום העניין מתרחב, ובשנת 1995 סלמו יוצאת בייצור מוטות בשיתוף פעולה הדוק עם חברות קוריאניות. למעשה, מרבית המוטות מיוצרים בקוריאה בשם מותג פולני ובהתחשב בהתפתחות המהנדסים הפולנים.

סלמו עלית MICRO JIG 6 201 הוא מוט מסתובב מהמחלקה הקלה ביותר, המיועד לדוג עם פתיונות עד 6 גרם.

בנה ריק: מהיר.

אורך מורכב 2.01 מ ', מפורק 1.05 מ'

החומר הריק הוא הכלאה של פחמן וסיבי פחמן עם אינדקס IM7.
החלק הפנימי של טבעות הסיליקון קרביד אינו פוגע בקו בעת היציקה ומספק החלקה אחידה מבלי להטלטל.

אורך הידית הוא 33.5 ס"מ, חומר ה- EVA משתלב בנוחות ביד ואינו מחליק כשהוא רטוב.

משקל המוצר ללא ציוד נוסף הוא 94 גרם, מה שמגיב את המוט ומאפשר לבעליו לא להתעייף זמן רב בזמן הדייג.

סלמו עלית MICRO JIG 6 201

יתרונות:

 • קל;
 • המקרה נכלל;
 • טבעות סיליקון קרביד.

חסרונות:

 • פעולה מהירה בעת שימוש בתרכובת המשמשת לייצור הריק דורשת כישורי טיפול, אחרת קיים סיכון לשבירה.

קאידה פינסי 2.23 / 0.5-5

השורה הרביעית בדירוג נלקחה על ידי מוצר של יצרן סיני. קאידה נמצאת בשוק הדייג מאז 1997 והקימה את עצמה כיצרנית מוצרי סחורה במחירים נמוכים. למעשה, זמינות ציוד במחיר מוכרזת כאחת ממשימות החברה. בנוסף למוטות, החברה מייצרת סלילים, טבעות מתפתלות, נוגדי ספין, פתיונות ואביזרים רבים שדייג פשוט לא יכול להסתדר בלעדיהם.

Finesse 2.23 / 0.5-5 הוא מוט מסתובב מהיר מאוד השייך לקטגוריית אולטרה-אור. תקע מסוג מוט, מורכב משני חלקים.

אורך המוט המורכב הוא 2.23 מ ', אורך ההובלה הוא 1.14 מ'.
בדיקה: 0.5 - 5 גרם.

החומר הריק הוא הכלאה של פחמן וסיבי פחמן עם מדד IM8.
הריק כולל 9 טבעות עם הוספות סיליקון קרביד פנימי.
הידית דו-רכיבית, מורכבת מגומי ופקק, נכנסת לנוחות ביד ואינה מחליקה.

קאידה פינסי 2.23 / 0.5-5

יתרונות:

 • המקרה נכלל;
 • ידית אחיזה.

חסרונות:

 • נייר מכתבים קשיח.

SHIMANO DIAFLASH BX LIGHT 80 UL

המותג SHIMANO לא זקוק למבוא. זהו מוביל מוכר בייצור מוצרי היי-טק החל מסלילי דיג ועד אביזרי אופניים מהשורה הראשונה. מאפיין מובהק של כל המוצרים הוא איכות הביצוע הגבוהה וחומרי ההיי-טק של הייצור שלנו.

מוט מסתובב אולטרה קל DIAFLASH BX LIGHT 80 UL עשוי מחומרי הייטק. בדיקת פעולה ופיתוי מהירה בטווח של 1-7 גרם מאפשרת לכם ליהנות מהנאה מדייג אמיתי.

אורך מוט: 2.44 מ '- מורכב, 1.25 מ' - מקופל.

משקל ריק - 90 גרם בלבד, זו ההתמודדות הקלה ביותר בדירוג שלנו. בריק יש טבעות פלדה של פוג'י ומחזיק סליל קנייני.

הסט כולל כיסוי.

SHIMANO DIAFLASH BX LIGHT 80 UL

יתרונות:

 • משקל 90 גרם;
 • חומר נייר מכתבים בהיי-טק.

חסרונות:

 • מחיר גבוה.

DAIWA SPINMATIC TUFLITE 602 ULFS

דגם מחלקה קליל במיוחד, עם מבחן מ -1 עד 3.5 גרם. מושלם לדוג דיג. פעולות מהירות ומידות קומפקטיות (1.83 מ 'בצורה מורכבת) מאפשרות שימוש בציוד בעת דיג מהחוף במקומות מגודל, לצד שיחים ועצים.

טכנולוגיית יציקת סיבי פחמן מונוליטית הופכת את הריק למאוזן לחלוטין.

משקל הדגם הוא 102 גרם, המוט מואר על ידי ידית פקק וטבעות אלומיניום באנודה.

DAIWA SPINMATIC TUFLITE 602 ULFS

יתרונות:

 • חומר ריק הייטק. חוזק גבוה בשילוב עם גמישות.

חסרונות:

 • חסר כיסוי כלול;
 • לא כל דגמי הסלילים יעבדו.

סלמו צלף SPIN 8 210

מוביל הדירוג היה מוט מסתובב של יצרן פולני. הקונים העריכו את קלות השימוש, חומרים איכותיים ובעיקר את העלות הנמוכה של המוצר. תמורה מצוינת לכסף הפכה את הדגם למוט הנמכר ביותר במיוחד.

Sniper SPIN 8 210 - מוט מסתובב קליל במיוחד עם פעולה בינונית. מתאים גם לדייגנים מתחילים וגם מנוסים. עמידות מצוינת לעומסים ארוכי טווח. כך גם מטאטא חד.

הדגם מיועד לפיתיון במשקל של 2 עד 8 גרם.

אורך מורכב - 2.1 מ ', מפורק - 1.13 מ'

החומר הריק הוא הכלאה של סיבי פחמן וסיבי פחמן IM7.

החלק הפנימי של הטבעות עשוי סיליקון קרביד, החלקה חלקה ללא קפיצות ומפחית את שחיקת הקו. חומר ידית - אתילן ויניל אצטט. אלסטי וקל משקל. לא מחליק גם כשהוא רטוב.

משקל מוצר ללא ציוד נוסף: 103 גרם.

סלמו צלף SPIN 8 210

יתרונות:

 • צדדיות;
 • אמינות גבוהה של הטופס;

חסרונות:

 • לא מזוהה.

אם יש לך ניסיון בשימוש במוטות אולטרה קלים או טיפים לבחירתם, כתוב אותם בתגובות.

השאר ביקורת

אנא הכנס את התגובה שלך!
אנא הזן את שמך כאן