Pגלולות הכולסטרול הטובות ביותר לשנת 2020

0

כולם יודעים על קיומו של כולסטרול וכי כשיש הרבה ממנו בגוף, זה רע. לחלקם יש אפילו את הרעיון שזה יכול להיות טוב ורע, ואתה צריך להילחם ברע. עם זאת, המידע כיצד להביס אותה הוא מאוד מגוון, והמידע על היתרונות של תרופה כזו או אחרת הוא סותר מאוד. צוות המערכת של האתר "best-iw.designuspro.com" מציע סקירה של "גלולות הכולסטרול הטובות ביותר לשנת 2020", שהורכבה מחוות דעת קונים וביקורות מומחים.

מה זה כולסטרול

מדענים העניקו שם זה לאלכוהול ליפופילי - תרכובת אורגנית המהווה בסיס לקרומי התאים של כל נציג של עולם החי, כולל בני אדם. זה לא יכול להיות מומס במים; יש צורך בשומנים או בממיסים אורגניים. לצורך סינתזתו, הגוף משתמש בשומנים, גלוקוזה, חומצות אמינו. כך, בתוך יום, הגוף מספק לעצמו את האלמנט ההכרחי הזה בכמות שאינה עולה על 2.5 גרם. עד 0.5 גרם נספג מהמזון.

מעניין! השם מתקבל על ידי מיזוג שתי מילים ביוונית; כלול הוא מרה, וסטרואים מוצקים.

גופנו "בנוי" מ -230 סוגים של תאים שונים שתוכנם נוזלי. בניית ממברנות התאים והמחיצות, שקשיחותן מסופקת על ידי כולסטרול, מגבילה את מסת הנוזל הזו בגבולות מסוימים. בנוסף, בהשתתפותו מיוצר ויטמין D. בלעדיו ייפסק תהליך ייצור הקורטיזול, ההורמונים האחראים להתפתחות המינית האנושית, תהליכים מטבוליים וכו '. עכשיו ברור כמה זה חשוב לגוף שלנו.

מעניין! מכיוון שהוכח כי הכולסטרול הוא אלכוהול, באירופה הוא נקרא כולסטרול, שכן כל האלכוהולים: אתנול, מתנול, מסתיימים ב"אול ". אז כולסטרול וכולסטרול הם אותו דבר.

עם זאת, קריאות להפחתת ריכוזו בדם נשמעות מכל מקום. למה בואו להבין את זה.

גורם לעלייה ברמות הכולסטרול בדם

כמה מקורות כמעט רפואיים נותנים לנו מידע שתוכנו מוגבר לרוב אצל אנשים שמכורים למאכלים שומניים.

הצהרה זו אינה נכונה. 80% ממנו מיוצר על ידי הגוף ורק 20% אנחנו נפגשים עם אוכל. לפיכך, לא משנה כמה נאכל מזון "זבל", זה כמעט ולא ישפיע על תכולת הכולסטרול. אותם 80% מהמוצר המיוצר על ידי האיברים הפנימיים שלנו נותרים בחשד.

יכולות להיות אפשרויות תלויות בתורשה.לכן, גם צמחוני משוכנע שנרתע ממאכלים שומניים כמו השטן מקטורת עלול להיות בסיכון, במיוחד אם למשפחתו היו אותן בעיות.

חָשׁוּב! אי אפשר להתגבר על כולסטרול גבוה על ידי דיאטה בלבד.

לבקשתו שלו הוא לא ייצמד לדפנות הכלים הבריאים. כדי להתחיל בתהליך זה, אתה צריך "דחיפה". במקרה שלנו, אלה גורמי סיכון:

 • לעשן;
 • סוכרת;
 • יתר לחץ דם עורקי;
 • עודף משקל.

כל אחד מהגורמים הללו עצמו הופך להיות הגורם לנזק בכלי הדם עם היווצרות הפלאקים שלאחר מכן. יש הרבה אנשים שמסביב כזה "ג'נטלמן". אז מתברר שלעתים קרובות טרשת עורקים פוגעת באנשים עם כולסטרול תקין.

כולסטרול רע וטוב

מולקולת הכולסטרול אינה מתמוססת במים, וללא יכולת זו היא לא תגיע לרקמה. אתה צריך מנשא. תפקיד זה מתבצע על ידי חלבונים מיוחדים, וחלקם מעבירים כולסטרול לרקמות (שם הוא יופקד), בעוד שאחרים מוציאים אותו מהגוף. "כולסטרול רע" מתייחס ליפופרוטאינים בצפיפות נמוכה, או LDL, וליפופרוטאינים בכולסטרול טוב, HDL או בצפיפות גבוהה.

גורמי הסיכון המפורטים לעיל פוגעים בשכבה העליונה של המשטח הפנימי של קירות כלי הדם, הנקראת אנדותל. האנדותל הפגוע מתחיל לעבוד כמלכודת לכולסטרול רע. כך נוצרים רובדים טרשת עורקים. ככל שהם גדלים, הם חופפים בהדרגה את חתך הכלי. אמנם "היצרות" זו נשמרת בטווח של 20-30%, אך המטופל אינו מרגיש דבר. כאשר לומן מצטמצם ל -40%, זה לא מספיק כדי לספק את כמות הדם הנכונה.

חָשׁוּב! אספקת דם לא מספקת לאיבר נקראת איסכמיה.

מהי איסכמיה

איסכמיה בלב היא כאשר הלב זקוק ליותר דם, אך הכמות הנדרשת לא תעבור דרך היצרות (היוונית אחרת - היצרות) של הכלי. אותו רובד מכולסטרול "רע", העלול להיהרס אם יש לו מבנה רופף או מודלק, מפריע לצינור. הגוף תופס את הרסו כנזק שיש לבטל. טסיות דם, אלמנטים בדם, נשלחות אל מקום הפריצה, שמטרתן העיקרית היא לאטום את "החור" בכלי על ידי חיבורו עם תקע - פקקת (מיוונית. Thrombos - פירושו קריש).

כתוצאה מכך הכלי נסתם עד שזרם הדם בו נעצר לחלוטין. החלק בגוף שנותר ללא אספקת דם נידון למוות. מצב זה נקרא התקף לב. תלוי באיזה חלק בגוף נותר ללא זרימת דם, לאסונות כאלה (וזה אסון) שמות משלהם:

 • אוטם שריר הלב - חוסר אספקת דם ללב;
 • שבץ - עצירת זרימת הדם של חלק מהמוח;
 • גנגרן איסכמי - הפסקת אספקת הדם לרקמות.

כמות הכולסטרול, כמות הטוב והרע בדם, נקבעת על ידי בדיקת דם מיוחדת - ספקטרום השומנים (פרופיל השומנים או פרופיל השומנים), הכולל את הבדיקות הבאות:

 • סך הכל כולסטרול;
 • כמות ה- LDL (כולסטרול רע);
 • ריכוז HDL (כולסטרול טוב);
 • תוכן טריגליצרידים.

חולים מעל גיל 35, על פי רופאים, הגיע הזמן לנתח את ספקטרום השומנים שלהם לפחות פעם בשנה, תוך התמקדות בכמות ה- LDL וה- HDL. לא כואב ללמוד פרמטרים אלו אצל ילדים ובני נוער, כי לעתים רחוקות, אך עדיין קיימות הפרעות גנטיות בהן רמות הכולסטרול יכולות לצאת מגודל, וזה מאיים על סיבוכים לב וכלי דם.

רמות כולסטרול בדם

הנוכחות בדם של 3.1 עד 5.0 ממול / ליטר נחשבת נורמלית. כולסטרול בצפיפות גבוהה (HDL או "טוב") צריך להיות> 1.0 ממול / ליטר אצל גברים ו> 1.2 ממול / ליטר אצל נשים.

ההגדרה של כולסטרול "רע" או LDL קשה יותר. תכולתו בדם קובעת את קבוצת הסיכון להתפתחות מחלות לב וכלי דם, תוך התחשבות במחלות נלוות. יש רק שלושה מהם:

 1. סיכון נמוך עד בינוני, <3.0 mmol / L.
 2. לוקחים בחשבון סיכון גבוה, מחלות לב, סוכרת, טרשת עורקים בצוואר העורקים - <2.5 mmol / l.
 3. סיכון גבוה מאוד, תוך התחשבות בהתקף הלב המועבר, פעולות על הלב וכלי הדם - <1.8 ממול / ליטר.

לפיכך, אם מטופל יודע לאיזו קבוצת סיכון הוא משתייך, מהו ריכוז הכולסטרול בדם, כמות ה"רע "וה"טוב", ומבחין בעודף, עליו לשנות את אורח חייו (להפסיק לעשן, מזון שומני ולהיפטר מעודף מִשׁקָל). אם חריגה משמעותית מרמת ה- LDL, הגיע הזמן לפנות לרופא.

טריגליצרידים

תוכן הטריגליצרידים מוערך בנפרד. אלה חומרים שימושיים מאוד, שהם משהו כמו אספקת אנרגיה בלתי ניתנת לפגיעה בגופנו. הוא מאוחסן ברקמת השומן. כשיש מחסור באנרגיה הם מתפרקים ויוצרים מים, גליצרין ואנרגיה. אלמנט שימושי לבריאות! הרמה הרגילה של כלי שירות זה לא תעלה על 1.7 ממול / ליטר.

הבעיה היא שטריגליצרידים נמצאים בדם כליפופרוטאינים וכמו כולסטרול "נדבקים" לדפנות כלי הדם. הכמות העיקרית של הטריגליצרידים נכנסת לגוף עם אוכל. תכולתו המוגברת בדם גורמת לכך שלמטופל יש בעיות בכבד, בלבלב ובדרכי המרה. זה מלווה כמעט תמיד בהשמנת יתר. הטיפול צריך להתחיל בשינוי התזונה (יותר ירקות ושכחו משומנים ובשר), ולהגביר את הפעילות הגופנית. בקיצור, לאכול פחות ולעבור יותר.

כיצד לנרמל את רמות הכולסטרול

הצעד הראשון להחלמה צריך בהחלט להיות הפסקת עישון, שינוי התזונה לכיוון ירקות, פירות ודגים, באופן קיצוני - עופות. אבל אפילו לוותר על אוכל שומני, בשר אדום ומאפים למשך שארית חייך, לא ניתן לפתור את בעיית הכולסטרול הגבוה, מכיוון שהגוף מקבל ממנו לא יותר מ -20% מהאוכל. הגיע הזמן לבחור את הגלולות.

אילו תרופות יש להורדת רמות LDL?

עד כה פיתחו מדענים לפחות 4 קבוצות של תרופות למאבק בכולסטרול "רע" ותריסר נוספות בפיתוח. עם זאת, כמעט בכל המקרים, רופאים רושמים תרופה מקבוצת הסטטינים. הם לא רק מפחיתים את ריכוז ה- LDL בדם, אלא גם מפחיתים משמעותית את סיכוני המוות בחולים הסובלים ממחלות לב וכלי דם, כלומר. לאפשר למטופלים לחיות זמן רב יותר.

זה מוסבר על ידי היכולת של סטטינים לא רק להילחם בכולסטרול "רע", אלא גם לדכא דלקת בשכבה הפנימית של כלי הדם - הסיבות הבסיסיות להיווצרות פלאק, תורמות לדחיסתו, ומונעות את הרסו. זה מונע התקפי לב, שבץ מוחי וגנגרן.

השוק המקומי יכול להציע לקונה רק סוגים מסוימים של תרופות:

 1. אטורווסטין (ליפרימר).
 2. Rosuvastatin (Crestor).
 3. סימבסטטין (זוקור).

יכול להיות שיש גם שמות אחרים. במקרה זה יש לפניך עותק של התרופה או הגנרית הפטנטית.

על פתק! Generic הוא עותק שנבדק קלינית של התרופה המקורית. זה עשוי להיות שונה מהמקור בהרכב רכיבי העזר ובמחיר נמוך יותר.

מה שאתה צריך לדעת על כולסטרול

 1. הגוף שלנו מסנתז 80% ממנו, בעוד שאנחנו מקבלים לא יותר מ -20% מהמזון.
 2. טרשת עורקים יכולה להתפתח בגופם של מעשנים, חולי יתר לחץ דם, סוכרתיים ואנשים שמנים, למרות רמות כולסטרול תקינות בדם.
 3. הסיכון לסיבוכים עולה עם ריכוז הכולסטרול "הרע" או ה- LDL (LDL).
 4. ככל שתוכן ה- LDL הכולל נמוך יותר, כך טוב יותר. רמת המינימום אינה מוגדרת.
 5. שמן צמחי אינו יכול להכיל כולסטרול בהגדרה.
 6. הפחתת כולסטרול LDL בלבד לא תעבוד.
 7. תוספי תזונה, שום והומאופתיה אינם עוזרים להילחם ב- LDL. זה אושר על ידי מחקרים רבים.

חומרי ניקוי של כלי הדם

לאחרונה מופיעים לעתים קרובות פרסומים על כדורי קסם המנקים את כלי הדם ומקלים על לחץ דם אחת ולתמיד. יחד עם זאת, תשומת הלב של הקורא מתמקדת בעובדה ש"כל אירופה "כבר מזמן נפטרה מיתר לחץ דם עורקי באופן זה. כל אלה הם אגדות לפראיירים. התפתחות טרשת עורקים היא בלתי הפיכה, ממש כמו הזדקנות הגוף. אין חומר שיכול להתמוסס, להפריד מדופן כלי הדם, או בדרך אחרת להסיר ממנו רובד טרשתי. מי שמנסה "למכור" לך "סמים" כאלה הוא הונאה ושרלטן.

אבל אל תתייאש. ניתן לעצור את תהליך צמיחת הפלאק, להתייצב, לדחוס ולהגן מפני הרס, כלומר. למנוע אסון. לשם כך, עליך להתייעץ עם הרופא שלך שיקבע טיפול ויחליט על השימוש בסטטינים. אם הכלי "גדל" ביותר מחצי, ניתן לתקן את המצב בניתוח. אבל זה כבר סיפור אחר.

קריטריונים לבחירה לטאבלטים

אם למרות השינוי בתזונה, הפסקת העישון ומעבר לאורח חיים פעיל, רמת הכולסטרול נותרה גבוהה, המטופל שואל את השאלה: "כיצד לבחור כדורים שיכולים להוריד את הריכוז הכולל של כולסטרול או LDL." כאן יש לחלק תרופות לקבוצות.

סטטינים

תרופות המשפיעות על ייצור הכולסטרול בגוף. הם מפחיתים את הסיכונים להתפתחות טרשת עורקים, מדכאים את התהליכים הדלקתיים של אנדותל כלי הדם, מעבים את רובדי הכולסטרול, מגדילים את לומן הכלים. נטילת סטטינים מעלה את תוחלת החיים של החולים בקבוצת הסיכון הגבוה לאחר שלקו בהתקפי לב ושבץ מוחי. באמצעות ניתוח ניתן לשפר את איכות חייו של המטופל, אך ניתן למנוע התפתחות טרשת עורקים רק על ידי נטילה שיטתית של סטטינים בפיקוח רופא.

על פתק! סטטינים הם סמים כמובן טיפול ואינם ממכרים.

כיום עומדים לרופאים מספר מספיק של תרופות מקוריות וגנריות. קבוצת הסטטינים המקוריים כוללת:

 • Lovastatin (Mevacor);
 • סימבסטטין (זוקור);
 • פרבסטטין (ליפוסטט);
 • אטורווסטטין (ליפרימר);
 • פלובסטטין (לסקול).

כל אחד מהם ראוי לתיאור נפרד. בקצרה על הפופולריים ביותר:

סימבסטטין (זורקו)

הסטטינים הנלמדים ביותר. כתוצאה מנטילת זורקו, שכיחות הסיבוכים של מערכת הלב וכלי הדם פוחתת, שיעור התמותה בקרב החולים, מאז הופעתה בשוק, עלותה ירדה בכמעט מחצית, ולכן בבחירת מסגרת, החולים מעדיפים אותה לרוב. על פי תוצאות המחקר, חל שיפור משמעותי במצב וירידה במספר מקרי המוות בקרב חולי יתר לחץ דם, חולי סוכרת הסובלים מטרשת עורקים. במהלך המחקר, המינון היומי של זורקו היה 40 מ"ג, משך הקורס היה 6 שנים.

אטורווסטטין

ליפרמאר מבוקש מאוד בקרב מטופלים שרוצים לנרמל את הכולסטרול שלהם במהירות האפשרית. סדרת ניסויים הראתה כי נטילת המינון היומי המרבי של אטורווסטטין בכמות של 80 מ"ג משפרת משמעותית את מצבם של חולים עם תסמונת כלילית חריפה. לאחר קורס של טיפול בחולים עם מחלת עורקים כלילית, הסיכון לסיבוכים פוחת והתפתחות טרשת עורקים נפסקת. מהלך של שבעה ימים של נטילת אטורווסטין במינון של 40 מ"ג מונע קרע בשריר הלב.

השימוש בסטטינים במינונים גדולים על מנת להשיג תוצאות חיוביות מהר יותר יעורר עלייה בתדירות תופעות הלוואי, ויגרום להוצאות משמעותיות על תרופות. כדי למנוע השלכות בלתי רצויות, מספיק להשתמש בגנריות איכותיות. רצוי לבחור בסטטינים עם מבחר רחב של מינונים. במקרה זה, אתה לא צריך לנסות לקבוע בעצמך אם לקנות טבליות של 54, 10 או 40 מ"ג. זה צריך להיעשות על ידי מומחה. רק במקרה זה הטיפול יביא את האפקט הצפוי.

גנריות

עותקים של Lovastatin נמכרים בשמות:

 • לובסטרול;
 • מדסטטין;
 • רובקור;
 • כולטאר.

הגנריות של סימבסטטין נקראות:

 • וסיליפ;
 • ורה - סימבסטטין;
 • סימבאגקסל;
 • סימווקרד;
 • סימבור;
 • סימגל.

כאשר רושמים את התרופות הרשומות, לוקחים בחשבון את מחצית החיים שלהם (הרעיון תואם למשך החשיפה), היכולת לספוג ולהדוף מים, יעילות הורדת הכולסטרול LDL והפרש המחירים עם טבליות קנייניות.

בואו ניקח את Simvagexal כדוגמה. הכלי טווח המינונים הרחב ביותר: 5,10,20, 30 ו- 40 מ"ג. זה מאפשר לך לבחור בצורה מדויקת יותר את המינון המתאים, תוך התחשבות בקבוצת הסיכון בה נמצא המטופל. בנוסף, החלוקה המיוחדת בטאבלטים מאפשרת אפשרויות מינון מוגדלות.

חָשׁוּב! טיפול אינטנסיבי בסטטינים מחייב את הרופא לחנך את המטופל בפירוט אודות היתרונות ותופעות הלוואי של הטיפול.

כאשר מתחילים לבצע אמצעים להפחתת רמות ה- LDL בטיפול תרופתי, הרופא, בברית הדוקה עם המטופל, לא רק בוחר בסטטינים, אלא גם מחשב במדויק את המינון הנדרש, ומנסה להשיג את האפקט הטיפולי המרבי עם מינימום תופעות לוואי.

תרופות להורדת LDL שאינן סטטינים

רוטט

השם הכללי של קבוצת תרופות, שצריכתן מפחיתה את כמות הכולסטרול והטריגליצרידים בדם, מקדם פירוק מואץ של LDL, ובכך מונע התפתחות של טרשת עורקים. פיברטים הם חידוש בבקרת השומנים בצפיפות נמוכה. הם פותחו לאחרונה ועדיין אין מידע על השפעתם על שיפור ההישרדות של חולים עם מחלת עורקים כלילית.

חלק מהסוכנים בקבוצה זו הם חומצות אמינו (למשל מתיונין) או קומפלקסים של חומצות אמיניות. הם חומר לסינתזה של חלבונים בגוף והם חלק מתזונת הספורט.

חומרים מפלצות חומצה מרה או FFA

קבוצה נוספת של תרופות המורידות את רמת השומנים בצפיפות נמוכה בדם. לא נפרט על הרכבם והשפעותיהם התרופתיות. זה עניינם של מומחים. בואו נגיד שסטטינים, פיברטים ו- FFA, כל אחד בדרכו, מנרמל את הריכוז המוגבר של ליפידים בצפיפות נמוכה. לכן, היישום המורכב שלהם תורם להשגת תוצאות מיטביות.

היצרנים המובילים

כאשר דנים בקריטריונים לבחירת תרופות איכותיות, יש לזכור כי ישנם מיטב יצרני התרופות שאיכות המוצרים שלהם מעל לכל ספק. במקרה של בחירת תרופות, בריאותנו תלויה בעיקר בכך. בואו נגלה איזו חברת טאבלטים עדיף לקנות.

פייזר בע"מ

חברת תרופות אמריקאית, מהגדולות בעולם, ובמקביל היצרנית הגדולה ביותר של אחד הסטטינים הפופולריים ביותר - ליפרומאר (אטורווסטטין). במהלך 1197 - 2012 לבדה, מכרה אותה תמורת 125 מיליון דולר.

AstraZeneca plc

חברת תרופות בריטית-שוודית משותפת, רשומה בבריטניה. בשנת 2014 היא דורגה במקום העשירי בעולם במכירות תרופות מרשם בתחומי הקרדיולוגיה, האונקולוגיה, הנוירולוגיה ורבים אחרים. אחד היצרנים הגדולים ביותר של חומרים להורדת כולסטרול הוא Crestor (Rosuvastatin).

רֹאשׁ מִנזָר

חברת תרופות אמריקאית שנוסדה בשיקגו בשנת 1888. מדורגת במקום ה -138 ברשימת Fortune 500 של 500 החברות האמריקאיות הרווחיות ביותר. מייצר כמויות משמעותיות של תרופות למטרות שונות, כולל תרופה להורדת כולסטרול - Fenofibrate.

טבע

חברה ישראלית. הפעילות העיקרית היא ייצור גנריות, העזר הוא תרופות המחבר עצמו. כ 80 מפעלים ב 60 מדינות.

כוכב הצפון

יצרנית רוסית של תרופות באיכות גבוהה במחיר משתלם. 10 שנים בשוק.

KRKA

חברה בינלאומית. הוקם לפני למעלה מחצי מאה בסלובניה. אחת מיצרניות התרופות הגנריות המובילות.מספק מוצרים לבתי מרקחת ביותר מ -70 מדינות.

מעבדות המארט

יצרן הודי של מוצרי תרופות מחומרים טבעיים טבעיים. תוך הקפדה על עקרונות האיורוודה, החברה שואפת לשפר את איכות חייהם של לקוחותיה.

Nutricare International Inc.

יצרן תוספי תזונה, מתחמי ויטמינים ותזונת ספורט מארה"ב. ייצור מוצרי התזונה הטובים ביותר בארה"ב, מאומת על ידי ביקורת הוועדה הבינלאומית ואחריה הסמכה. בשוק המקומי מאז 1996.

הימלאיה

יצרן הודי של תרופות איורוודיות. הוא היה הראשון ששחרר את הסוכן להפחתת לחץ בסרפינה. באמצעות הישגי המדע והידע האחרונים שנצברו כתוצאה משנים רבות של לימוד טבע, החברה יוצרת תרופות יעילות ביותר מחומרים טבעיים.

בין החברות המייצרות סטטינים, הרשימה כוללת חברות המתמחות בייצור תוספי תזונה, וכמעט כולן מכריזות על עצמן כאיורוודיות. כאמור לעיל, תוספי תזונה אינם יכולים להשפיע על רמות ה- LDL בדם. עם זאת, השימוש בהם בטיפול מורכב מביא לתוצאות חיוביות, לכן יש להם זכות קיום. הקונה צריך לזכור שהם לא תרופות, עם זאת, מומלץ להתייעץ עם רופא לפני השימוש בהם.

הרופא והרוקח תמיד יגידו לך איזו חברה הכי טובה לקנות את התרופה, ייתן עצות והמלצות שימושיות. לפני נטילת התרופה, עליך ללמוד היטב את התיאור והוראות השימוש, המינון, כיצד ליטול אותו ואילו תופעות לוואי עשויות להיות. בכל מקרה, כדאי לברר כמה עולה התרופה והאם יש גנריות בעלות נמוכה יותר במבצע.

איפה אני יכול לקנות

מבדילים בין מרשם (מרשם) ותרופות ללא מרשם. סטטינים שייכים לקבוצת המרשמים, ולכן ניתן לקנות אותם רק בבית המרקחת. הדבר תקף גם לגבי סיברים ומחזיקים חומצות שומן. תוספי תזונה אינם תרופות. אין צורך במרשם לרכישתם. ניתן לקנות מוצרי OTC לא רק בבתי מרקחת, אלא גם בחנויות, דוכנים ובחנויות אחרות, או להזמין באינטרנט בחנות מקוונת. עם זאת, רצוי לקנות אפילו תרופות ללא מרשם על סמך עדותו של מומחה.

דירוג גלולות איכותיות לכולסטרול

סטטינים מודרניים

מקום 5. קרדיוסטטין

סוכן היפוליפודמי מתוצרת רוסית. טופס שחרור - טבליות של 20 מ"ג, בשלפוחית ​​של 30 יח '. החומר הפעיל העיקרי הוא Lovastatin. התרופה מפריעה לסינתזה של כולסטרול, מפחיתה את תכולת השומנים בצפיפות נמוכה ונמוכה מאוד בדם, ומגדילה מעט את כמות השומנים בצפיפות גבוהה.
העלות הממוצעת של שלפוחית ​​היא 278 רובל.

קרדיוסטטין

יתרונות:

 • מסייע לחולים עם היפרכולסטרולמיה ראשונית, שלא ניתן לתקן על ידי מעבר לתזונה בריאה ופעילות גופנית;
 • מפחית את ריכוז ה- LDL והטריגליצרידים;
 • מאט את התפתחות טרשת העורקים הכלילית בחולים עם מחלת עורקים כלילית.

חסרונות:

 • ישנן התוויות נגד מחלות כבד חריפות;
 • אינו משוחרר לחולים במצב קשה כללי;
 • לא נלקח במהלך ההריון וההנקה;
 • אסור לקבל ילדים וילדים מתחת לגיל 18.

מקום 4. אטורווסטטין - טבע

התרופה מיוצרת על ידי חברה ישראלית ידועה. זמין בטבליות מצופות סרט, הוא שייך לסטטינים. מפחית את הריכוז של LDL ו- VLDL (שומנים בצפיפות נמוכה מאוד). בשימוש באטורווסטטין, הכולסטרול הכולל מופחת ב -30 - 46%, רמת הליפופרוטאינים בצפיפות גבוהה עולה מעט. המחיר הממוצע של שלפוחית ​​(320 טבליות של 20 מ"ג) יהיה 306 רובל.

אטורווסטטין - טבע

יתרונות:

 • מפחית LDL ו- VLDL כאשר המעבר לתזונה בריאה אינו עוזר;
 • מגביר את ריכוז ה- HDL;
 • מומלץ לחולים עם רמות טריגליצרידים גבוהות.

חסרונות:

 • לא מומלץ לחולים עם אי ספיקת כבד חריפה;
 • לא מוקצה לאמהות הרות ומניקות;
 • חולים עם פציעות ומחלות של רקמת שריר השלד, לנקוט באמצעי זהירות.

מקום 3. זוקור (סימבסטטין)

את ביקורות הלקוחות הטובות ביותר מקבלים זקור. טבליה מצופה 20 מ"ג (28 יח '), מיוצרת על ידי התרופות התרופות MSD רוסיה. החומר הפעיל העיקרי הוא סימבסטטין. מפחית ביעילות את ריכוז הכולסטרול הכללי, LDL, VLDL וטריגליצרידים כבר שבועיים לאחר תחילת הטיפול, הטיפול מגיע להשפעתו המקסימלית לאחר 4 שבועות. מפחית ב -42% את התמותה מהחולים מהתקפי לב ושבץ מוחי ב -28%. העלות הממוצעת של שלפוחית ​​היא 362 רובל.

זוקור (סימבסטטין)

יתרונות:

 • מסייע ביעילות בטיפול בחולים בסיכון גבוה לפתח מחלת עורקים כלילית;
 • מפחית את הסיכון להתפתחות התקפי לב ושבץ מוחי;
 • מווסת באופן יעיל את היחס בין LDL / HDL;
 • עוצר את התפתחות טרשת העורקים.

חסרונות:

 • נדרשת זהירות בעת נטילת התרופה בחולים עם אי ספיקת כבד חריפה;
 • לא מוקצה לילדים ומתבגרים מתחת לגיל 18;
 • התווית לאמהות הרות ומניקות.

מקום 2. לסקול פורטה

טבליות מצופות, 80 מ"ג. יצרן - חברת ספרד נוברטיס פארמה המרכיב הפעיל העיקרי הוא פלובסטטין. לפני השימוש בתרופה, המטופל צריך לוותר על ג'אנק פוד ולעבור לחלוטין לתזונה בריאה. המינון ההתחלתי נבחר בנפרד, תלוי במצבו של המטופל. העלות הממוצעת היא 3086 רובל לחבילה (100 טבליות).

לסקול פורטה

יתרונות:

 • עוצר התפתחות של טרשת עורקים כלילית בחולים עם מחלת עורקים כלילית;
 • אמצעי מצוין למניעת תאונות לב וכלי דם;
 • הפחתת הסיכון למוות פתאומי בחולים שעברו התקף לב.

חסרונות:

 • לא מוקצה לילדים מתחת לגיל 18;
 • התווית לאמהות הרות ומניקות;
 • מחיר גבוה.

מקום 1. עדרי פרבסטטין

התרופה של היצרנית הגרמנית Stada GmbH, בטבליות של 20 מ"ג (100 טבליות לאריזה). אמצעים להורדת רמות הכולסטרול בדם ולשמירה על ריכוז תקין. המינון היומי נקבע על ידי הרופא. תלוי במצבו של המטופל, ניתן להגדירו בטבליות 0.5 או 1.0. העלות הממוצעת של חבילה היא 3500 רובל.

עדרי פרבסטטין

יתרונות:

 • מסייע בהיפרכולסטרולמיה;
 • משתמשים בו במקרים בהם המעבר ממזון מזיק לבריא לא נתן תוצאה;
 • מיועד לחולים בסיכון לפתח מחלת עורקים כלילית;
 • מפחית LDL וטריגליצרידים;
 • מגדיל את ה- HDL ב -10%.

חסרונות:

 • התווית בכשל חריף בכבד ובכליות;
 • לא מוקצה לאמהות הרות ומניקות;
 • מחיר גבוה.

רוטט

מקום 3. מתיונין

תרופה תקציבית היא חומצת אמינו התומכת בצמיחה ובאיזון חנקן בגוף. מפעיל הורמונים וויטמינים B12, חומצות אסקורביות וחומצה פולית. מפחית את ריכוז ה- LDL. זמין בטבליות של 250 מ"ג, 50 יח 'לאריזה. עלות ממוצעת: 80 רובל.

מתיונין

יתרונות:

 • מפחית את רמת ה- LDL, מסומן לטרשת עורקים כחלק מטיפול מורכב בסטטינים;
 • שנקבעו לחולים עם מחסור בחלבונים שונים, סוכרת.

חסרונות:

 • התווית באי ספיקת כבד קשה, דלקת כבד נגיפית.

מקום 2. Fenofibrate

טבליות מצופות, משטח כדורי לבן או כמעט לבן, במעטפת סרט. נגזרת של חומצה סיבית, שיכולה לשנות את ריכוז השומנים בגוף. כתוצאה מצריכת קורס של פנו-פיברט, התוכן של LDL ו- VLDL יורד, מה שמגדיל את כמות ה- HDL. בנוסף, במהלך מתן התרופה מסולקים משקעי כולסטרול שנצברו מחוץ לכלי הדם. העלות הממוצעת של אריזה של 30 טבליות היא 450 רובל.

Fenofibrate

יתרונות:

 • הורדת כולסטרול כולל ב 25%;
 • ריכוז הטריגליצרידים מופחת ב -50%;
 • רמות ה- HDL מוגברות ב -10%.

חסרונות:

 • לא צוין לחולים עם ליקוי בכבד;
 • השימוש בחולים עם אי ספיקת כליות הוא התווית;
 • לא נקבע לאנשים הסובלים מדלקת לבלב;
 • התווית לאמהות הרות ומניקות, ילדים מתחת לגיל 18.

מקום 1. בזפיברט 400

חומר אנטי-טרשתי המוריד את השומנים בדם. זה מסומן לחולים עם תוכן מוגבר של ליפופרוטאינים, צורות ראשוניות ומשניות של הפרעות בחילוף החומרים בשומנים. העלות הממוצעת של אריזה ל -100 טבליות תהיה 6,700 רובל.

בזפיברט 400

יתרונות:

 • השימוש ב- Bezafibrate משפר משמעותית את מצבם של חולים כליליים.

חסרונות:

 • מחיר גבוה מאוד.

חומרים ממצים חומצה מרה

מקום 2. קולסטפול

חומר יעיל להורדת שומנים בדם. שרף חילופי אניונים זה נקשר ומסלק חומצות מרה מהמעיים. מסייע ביעילות לחולים להתמודד עם היפרכולסטרולמיה משפחתית. מפחית את הריכוז בדם של ה- LDL והכולסטרול הכולל, מבלי להשפיע על רמת ה- HDL. זה נקבע לחולים עם היפרליפופרוטאינמיה מסוג 2A, שלא ניתן היה לרפא על ידי שינויים תזונתיים ופעילות גופנית. זמין בשקיות של 5 גרם, או טבליות של 1 גרם. המחיר הממוצע לחבילה הוא 300 רובל.

קולסטיפול

יתרונות:

 • מפחית ביעילות את ריכוז ה- LDL בדם;
 • הוא משמש הן באופן עצמאי והן בטיפול משולב עם סטטינים כדי להשיג את האפקט המרבי;
 • לא יקר.

חסרונות:

 • כתופעת לוואי, סטטוריאה אפשרית;
 • לא מומלץ לילדים מתחת לגיל 6.

מקום 1. כולסטיראמין

התרופה מיוצרת על ידי חברת Pharmasines הקנדית. נמכר באריזות של 300 שקיקים, כל משקלם 9 גרם. זהו שרף להחלפת יונים מבוסס פולימר (דיווינילבנזן + סטירן). הוא משמש להפחתת רמת ה- LDL בדם, למניעת טרשת עורקים. יש לו הרבה התוויות נגד, וכתוצאה מכך הוא משמש רק לפי הוראות הרופא. העלות הממוצעת של חבילה היא 8690 רובל.

כולסטירמין

יתרונות:

 • משפר את מצבם של חולים עם מחלת לב איסכמית, את הסיכון לפתח אסונות כליליים וכלי דם;
 • משמש כתרופה להרעלה מתרופות המבוססות על כפפות שועל.

חסרונות:

 • התווית לאמהות הרות ומניקות;
 • נקבע לילדים, בתנאי שיתרונות השימוש עולים משמעותית על ההשפעות המזיקות האפשריות.

אין תרופות ללא תופעות לוואי. לכן, כאשר לוקחים תרופות, יש לנקוט באמצעי זהירות, שרשימתם מתוארת בהוראות המצורפות לכל חבילה. Cholestyramine אינו מומלץ לשימוש בקשישים בשל תופעות הלוואי הרבות שלו.

הסקירה שלנו נועדה למטרות מידע בלבד, ובשום אופן לא מתיימרת להיות התייחסות רפואית. עורכי האתר מזכירים כי רק הרופא המטפל רושם תרופות. הוא אחראי על בטיחות המטופל ולא ייעץ לשום דבר המזיק לבריאות. בעקבות המרשמים שלו המטופל לא יטעה בבחירת התרופה היעילה ביותר.

השאר ביקורת

אנא הכנס את התגובה שלך!
אנא הזן את שמך כאן