Estמנקי הכסף הטובים ביותר לשנת 2020

0

כסף הוא מתכת אצילית יפהפייה, המהווה אלטרנטיבה טובה לזהב: הוא מאוחסן מאות שנים, אך הוא עולה זול פי כמה. אך חובבי תכשיטי כסף נאלצים מדי פעם להתמודד עם הצורך לנקות אותם, מכיוון שמתכת זו נוטה להשחיר. אין דרכים אחרות לנקות כסף ביתי ולהחזיר אותו לבהירות והברק הקודמים! במאה שלנו, בנוסף לשיטות הניקוי הוותיקות והנבדקות בזמן, ישנם גם מוצרים מיוחדים המיוצרים למטרה זו. עורכי האתר "best-iw.designuspro.com" הכינו חומר כיצד לטפל בתכשיטי כסף כך שהוא תמיד מאיר ביופיו, וכן עצות כיצד להכין תכשיטים לניקוי, ואילו שיטות ואמצעים קיימים לכך.

מדוע כסף משחיר

ראשית, ראוי לציין כי כל כסף ישחיר, אך לפעמים זה לא קורה מיד, ולפעמים מהר מאוד. במה תלוי גורם זה? יכולות להיות מספר סיבות:

 1. נוכחותם של סגסוגות זרות במוצר.
  בדרך כלל כסף טוב מסומן בעדינות 925. משמעות הדבר היא כי המוצר מכיל 92.5% ממתכת אצילה, והשאר הוא אחוז הזיהומים הדרושים לעמידות בלאי וליציבות רבה יותר, מכיוון שכסף טהור רך מדי ויכול לאבד בקלות את צורתו. בשילוב מוצלח ואיכותי הכסף ייראה טוב לאורך זמן, אך הוא עדיין יכהה. בכסף באיכות ירודה אחוז זיהומים גבוה יותר, מה שמוביל לתהליך חמצון מהיר יותר.
 2. השפעת הסביבה, ובמיוחד גוף האדם.
  כידוע, שרשראות ותליוני כסף מתכהים מהר יותר מטבעות. זאת בשל העובדה שהזעה מתרחשת לעיתים קרובות יותר על הצוואר והדקולטה והרכבה שונה מחלקים אחרים בגוף. הזיעה היא חומר חמצון מצוין לסגסוגות מתכת במוצר כסף, ולכן במקום המגע הגדול ביותר הכסף יתכהה.
 3. מצב בריאות האדם.
  כסף מתכהה גם על אדם בריא לחלוטין, אך אם שינויים מתרחשים במהירות, פשוטו כמשמעו תוך מספר ימים, כדאי לבדוק עם מומחה האם הכל תקין בבריאות. בדרך כלל, כהה מהירה של תכשיטי כסף בגוף האדם מעידה על בעיות בכבד ובכליות.
 4. מוצרי קוסמטיקה לטיפול בעור.
  זו סיבה נוספת לאובדן המהיר של המראה הייצוגי של תכשיטי כסף. אם כסף מתכהה לאחר מגע עם קרם ידיים או קרם גוף, סביר להניח שגופרית קיימת בהרכב מוצרים אלה, במגע עימם כסף וסגסוגות אחרות, בפרט נחושת, מתחמצנות ורוכשות ציפוי כהה.
  כימיקלים ביתיים משפיעים גם על שינוי הצבע של כסף - נוזלי שטיפת כלים, רצפות, אבקות כביסה וכו '. לכן, כאשר עובדים עם מוצרים אלה, עדיף להסיר תכשיטי כסף.

כללי טיפול בתכשיטי כסף

על מנת שתכשיטי כסף תמיד ישמחו אותך עם הברק והיופי שלהם, עליך לפעול לפי כללים פשוטים לשימושם.

 1. עדיף לאחסן פריטי כסף בקופסה סגורה נפרדת, ורצוי שלא יבואו במגע אחד עם השני. לשם כך ישנם מקרים מיוחדים לתכשיטים עם תאים רכים.
 2. יש צורך להסיר טבעות, צמידי שרשרת לפני עבודות פיזיות כבדות, כמו הרמת משקולות, עבודה בארץ, בגינה, כמו גם עבודה עם כלים ביתיים. זה צריך להיעשות לא רק על מנת להגן על תכשיטים מפני נזקים מכניים, אלא גם כדי להבטיח את ביטחונך, מכיוון שטבעת או שרשרת יכולים לתפוס משהו בתהליך.
 3. כאמור לעיל, יש להסיר תכשיטים לפני השימוש בתמרוקים ולפני הרחצה.
 4. אם אינכם מתכננים לענוד תכשיטי כסף בזמן הקרוב, עליכם לנגב אותם עם מטלית מיקרופייבר יבשה, ולנגב שומן ועקבות זיעה על המוצר. בדרך זו הוא יישאר ללא הפרעה עוד.
 5. יש לנקות את הכסף בזהירות, מבלי להשתמש בחומרי שריטה. כדאי גם לנקות בזהירות את המוצר המצופה ברודיום, מכיוון ששכבת הרודיום דקה מאוד ונמחקת בקלות. אלמנט זה מרוסס על כסף על מנת להגן עליו מפני חמצון כדי שלא יאבד את מראהו זמן רב יותר.

איך מנקים כסף

צריך לזכור שלא משנה איך ננסה ליצור את התנאים הדרושים כדי למנוע מכסף להיות שחור, זה עדיין יופיע במוקדם או במאוחר, ולכן הניקיון הוא חיוני. ישנן דרכים רבות לבצע הליך זה. מכיוון שהאנושות מייצרת מוצרי כסף מאז ומתמיד ומשתמשת בהם באופן פעיל, נשקול, קודם כל, תרופות עממיות להחזרת המתכת היקרה ליופיה המקורי.

תרופות עממיות לניקוי כסף

תמיסת מלח

זו אחת הדרכים המשתלמות והעתיקות ביותר לנקות תכשיטי כסף בבית. יש צורך לדלל כפית מלח בכוס מים, להניח את המוצר בתוכה ולהרתיח במשך 15 דקות. לאחר מכן יש ללטש את הכסף בזהירות בבד כותנה.

פתרון סודה

זוהי דרך יעילה יותר להחזרת המתכת למראה המקורי שלה. לשם כך עליך לבצע את הפעולות הבאות:

 1. מכסים בנייר כסף את תחתית הסיר הקטן. ממיסים 3-4 כפות סודה לליטר מים ועולים באש.
 2. כאשר התמיסה רותחת, הניחו שם תכשיט כסף.
 3. הרתיח את המוצר עד שהוא מתבהר, כ 3-5 דקות.
 4. מוציאים את הכסף מהתמיסה, שוטפים במים זורמים ומנגבים עם מטלית רכה יבשה.
  מתכון זה עובד גם לניקוי כסף שולחן.

אַמוֹנִיָה

בעלי רבים של פריטי כסף מעוניינים בשאלה: האם ניתן לנקות אותו באמוניה. ישנם מספר מתכונים לכך. הפשוטה שבהן היא להרטיב בד צמר באלכוהול ולנגב את התכשיטים.
עבור המתכון השני, הכינו את הפיתרון הבא:

 1. קח כפית אמוניה בכוס מים, הוסף שם כמה טיפות מי חמצן וסבון נוזלי רגיל.
 2. מערבבים את התוכן ושמים שם את כלי הכסף למשך 15-20 דקות עד להשגת האפקט הרצוי.
 3. הוציאו תכשיטים, שטפו במים ונגבו עם מטלית סופגת רכה.

מרק תפוחי אדמה

מרק תפוחי אדמה יכול גם לנצנץ כסף. לשם כך עליכם להרתיח את תפוחי האדמה, לנקז את המרק שנוצר למיכל נפרד ולשים שם חתיכת נייר כסף בגודל עטיפת שוקולד. ואז טבלו כלי כסף במים מקוררים מעט במשך 5 דקות. לאחר מכן הסירו, שטפו וייבשו היטב. עמילן תפוחי האדמה יסיר את כל השחמה.

חומץ שולחן

ידוע שבעזרת חומץ מנקים את הקריסטל מעכירות, שבגללו נוצצות ככוסות קריסטל, כוסות וקערות סלטים כמו חדשות. חומצה אצטית יכולה לעשות את אותו הדבר עם כסף. כדי לעשות זאת, אתה רק צריך לטבול את מוצר הכסף בחומץ מחומם 9%. לאחר מכן, שטפו במים נקיים ושפשפו עד שהם מבריקים.

באותה צורה, ניתן לנקות כסף עם חומצת לימון.יש צורך להמיס שקית גרגירים ב -500 גרם מים, להביא לרתיחה ולהרתיח את המוצרים הטבולים בתמיסה למשך 15 דקות על אש נמוכה.

משחת שיניים

זוהי תרופה ביתית פופולרית נוספת בה ניתן לנקות תכשיטים קטנים במהירות. על מברשת שיניים ישנה אך לא קשה, סחטו מעט משחת שיניים ונקו את המוצר בתנועות מתקדמות עד להשגת הברק הנדרש. לאחר מכן שטפו במים ונגבו אותם. כך תוכלו לנקות אותו גם עם אבקת שיניים. החיסרון בשיטה זו הוא הסכנה של גירוד התכשיטים, מכיוון שכסף הוא מתכת רכה מאוד.

יש לזכור כי לא ניתן לנקות מוצרים מוזהבים או מצופים כסף, כמו גם תכשיטים עם חלקים מודבקים ואבנים יקרות, בשיטות חשיפה אינטנסיביות.

דרכים יוצאות דופן לניקוי כסף

כפי שאנו רואים, ישנן שיטות רבות לניקוי פריטי כסף, אך ישנן מספר שיטות יוצאות דופן לחלוטין.
לדוגמא, יש לשפשף את המוצר בשפתון, ואז לייבש היטב במפית.

יש שיטה לניקוי השחור בעזרת מחק עיפרון, אך היא אינה מתאימה לניקוי מוצרים בעלי דוגמאות מורכבות או מקושטות.

שיטה לא שגרתית נוספת היא ניקוי באמצעות קוקה קולה. זה מספיק למזוג את הקישוט עם המשקה הזה ולעמוד כמה דקות. החומצה הכלולה בו תמוסס את הזיהום שנוצר.

ניקיון עם מוצרים מיוחדים

כמובן שלא לכל אחד יש את הרצון והיכולת להכין באופן עצמאי פתרונות ניקוי ולהיפטר משחור בשיטות מסוימות. לשם כך ישנם מוצרים מיוחדים לניקוי מקצועי של מתכת אצילה זו. ישנם מספר סוגים של מוצרים כאלה - תמיסות, קרמים, ג'לים, מגבוני ניקוי מיוחדים ואחרים.

אתה יכול לקנות מוצרים אלה בחנויות תכשיטים. ישנם מקומות אחרים שבהם אתה יכול לקנות מוצר זה, כגון שווקים, חנויות לחומרי בניין או באינטרנט.

מכיוון שמדובר בכלים מיוחדים, קל ופשוט לעבוד איתם. בואו ניקח בחשבון מהם הדגמים הפופולריים ומיטב היצרנים שלהם, כדי שיהיה ברור כיצד לבחור את המוצר הדרוש למחיר ולאיכות.

קָמִיעַ

מנקה כלי הכסף "טליסמן" תוצרת בית יעזור להחזיר את המתכת ליושנה ויופיה. כדי להשיג את התוצאה הרצויה, שפכו כמות קטנה של נוזל למיכל פלסטיק או זכוכית שאינו מזון והניחו את הפריטים לניקוי. לאחר 1-2 דקות הסר בעזרת כפפות מגן ושטוף היטב במים נקיים. חזור על ההליך במידת הצורך. לקבלת התוצאות הטובות ביותר, תוכלו להשתמש במברשת שיניים ישנה.

תמיסה של 50 ו -150 מ"ל זמינה בחנויות התכשיטים. הקו כולל גם חומרי ניקוי כלי כסף 230 מ"ל ו -620 מ"ל.

מחיר ל -150 מ"ל - 170 רובל.

קמיע לניקוי כלי כסף [

יתרונות:

 • מסיר במהירות וביעילות כהה;
 • הקו מכיל כספים בהיקף הנדרש;

חסרונות:

 • מסתיים במהירות;
 • פריטי כסף באיכות ירודה עשויים להצהיב;
 • לא ניתן להשתמש בתכשיטים עם אבנים אורגניות;
 • ריח חזק.

מטבעות של סין

פתרון מטבעות סין לניקוי וליטוש מוצרי כסף עושה עבודה מצוינת, מסיר כהה, פטינה, ירק ומוצרים אחרים של חמצון מתכות. אתה יכול לנקות לא רק כסף אלא גם מתכות אחרות.

כדי לנקות את המוצר, אתה צריך לשפוך מוצר קטן למיכל שאינו מתכתי ולשים שם כסף. לאחר 5-10 דקות, הסר את המוצר ושטוף במים נקיים, ואז נגב אותו במטלית מיקרופייבר נקייה.

אם המוצר זקוק רק לליטוש, מספיק להרטיב כרית כותנה בתמיסה ולנגב את החלק הכסוף. שטפו את שאר המוצר במים.

ניתן לרכוש מוצר של 150 מ"ל תמורת 250 רובל.

מטבעות של סין

יתרונות:

 • מנקה בעדינות שינוי צבע מכסף ומתכות אחרות.
 • נוח לשימוש;
 • מעניק למוצרים ברק טבעי.

חסרונות:

 • הוצאה לא כלכלית;
 • לא מתאים לניקוי תכשיטים באבנים אורגניות;
 • חִיוּב יֶתֶר.

אמצעים לניקוי מוצרים עשויים מתכות יקרות ולא ברזליות יוניקום

אמצעי ייצור מקומי זה יחזיר במהירות את המוצרים העשויים ממתכות יקרות לטהרתם המקורית. ג'ל 380 מ"ל יחזיק מעמד לאורך זמן. ניתן להשתמש בו גם לניקוי מתכות שאינן ברזליות אחרות: נחושת, ברונזה, פליז, קופרוניקל, אך על פי ביקורות הלקוחות, הוא אינו עושה זאת בצורה יעילה כמו במתכות יקרות.

לא ניתן להשתמש בניקוי אלומיניום וסגסוגותיו, כמו גם מוצרי מתכת צבועים וצבועים, ציפויי טפלון.

לניקוי חפצי כסף, מספיק למרוח את הג'ל על ספוג לח, לנגב אותו ואז לשטוף אותו במים. להברקה ולהברקה, סחטו כמות קטנה של המוצר על כרית כותנה, מרחו על פני השטח, הברקו בעזרת מטלית יבשה רכה לאחר 2-3 דקות.

מחיר הכלי הוא 190 רובל

אמצעים לניקוי מוצרים עשויים מתכות יקרות ולא ברזליות יוניקום

יתרונות:

 • מנקה כסף וזהב היטב;
 • נפח גדול;
 • תקציב;
 • קלות שימוש;
 • אין ריח חריף.

חסרונות:

 • לא מספיק מנקה כסף בכמות גדולה של זיהומים ומתכות אחרות;
 • לא מתאים לניקוי אלומיניום.

Silberpflege Centralin הדבק ניקוי כסף

חברת Centralin הגרמנית מציגה את המנקה Silberpflege למתכות יקרות ואחרות. הוא מצוין לא רק לזהב וכסף, אלא גם לאלומיניום, נחושת, פליז, ניקל, נירוסטה וסגסוגות אחרות, ויוצרים סרט מגן על פני השטח מפני חמצון. יכול לשמש גם לניקוי מראות ומשטחי מראה.
שיטת היישום פשוטה מאוד:

 1. מרחו כמות קטנה של משחה על ספוג או מטלית רכה.
 2. מורחים באופן שווה על פני כל שטח המוצר.
 3. שטפו היטב מים, השתמשו בחומר ניקוי כלים במידת הצורך.
 4. נגבו את הבגד עם מטלית מיקרופייבר.

קרם Silberpflege נהדר לקופרוניקל וכסף; סכו"ם העשוי ממתכות אלה תמיד ישמח אתכם עם טוהרו ובוהקו.

צינור בנפח 75 מ"ל נמכר במחיר של 250 רובל.

Silberpflege Centralin הדבק ניקוי כסף

יתרונות:

 • מנקה ביעילות כל מתכות;
 • נוח לניקוי כסף כסף וקופרוניקל;
 • אינו מגרד את פני השטח;
 • מחזיר ברק טבעי למוצרים;
 • הגנה ארוכת טווח מפני חמצון מחדש;
 • צריכה נמוכה.

חסרונות:

 • הצורך לבצע ניקוי מכני.

אלאדין

כלי זה, על פי הקונים, הוא הטוב ביותר לניקוי חפצי כסף. המאפיין והיתרון העיקרי של פתרון זה הוא כלכלתו וחיי המדף הבלתי מוגבלים כמעט. בניגוד לכספים שצריך לשפוך למיכלים אחרים, ויש להשליך את התמיסה המשומשת, את "אלאדין" אין צורך למזוג בשום מקום, מספיק להניח את התכשיטים במיכל פלסטיק מיוחד עם חורים ולהכניס אותם לצנצנת תמיסה. לפיכך, המוצר כמעט ולא מסתיים, ניתן להשתמש בו שוב ושוב. ההשפעה גם לא מאחרת לבוא - התוצאה נראית בתוך 20-30 שניות.

יש לציין כי לא ניתן להשתמש בפתרון זה לניקוי כסף נילו, כמו גם תכשיטים עם פנינים, אלמוגים, ענבר, טורקיז.

בעזרת הכלי המקצועי "אלדין" תכשיטים תמיד ייראו כמו חדשים ומענגים עם טוהר הברק. קסם טהור אמיתי!

צנצנת התמיסה בנפח 200 מ"ל. מחיר ממוצע - 160 רובל.

אלאדין לניקוי כסף

יתרונות:

 • תרופה זולה;
 • חסכוני מאוד;
 • נוח לשימוש;
 • תוצאות מהירות;
 • סל פלסטיק ומברשת כלולים.

חסרונות:

 • אין לנקות מוצרים עם אבנים אורגניות.

לאחר שקול את השיטות העממיות הפופולריות לניקוי כסף, כמו גם ערכת סקירה כללית של הכלים המקצועיים הטובים ביותר, קל לציין את קריטריוני הבחירה לפיהם תוכל לתת עדיפות לשיטה או כלי מסוים. לא כל כך קשה לדאוג למוצרי כסף, בעקבות הטיפים והטריקים הנחשבים, ובחירת המוצר הטוב ביותר עבור עצמך. ואם כבר יש לך ניסיון בשימוש במוצרים המתוארים, השאר את המשוב שלך בתגובות.

השאר ביקורת

אנא הכנס את התגובה שלך!
אנא הזן את שמך כאן