מיטב חומרי הניקוי לאבנים מלאכותיות לשנת 2020

0

באילו חומרי ניקוי עלי להשתמש לניקוי כיורים ומוצרי אבן מלאכותית? כיצד לטפל בהם כראוי, לנקות אותם, מה לחפש כשבוחרים תרכובת חומרי ניקוי? מדי יום נושא זה הופך להיות רלוונטי יותר מכיוון שמוצרים (כיורים, משטחי עבודה) העשויים מחומר זה זוכים לפופולריות רבה יותר ויותר.

כדי לענות על שאלה זו יש צורך, קודם כל, להכיר את תכונות האבן המלאכותית. יש לו מדדי חוזק טובים, כמו גם עמידות בפני לחות, סובל היטב חשיפה למגוון כימיקלים. עם זאת, יש לקחת בחשבון את העובדה שלא כל חומרי הניקוי מושלמים לניקוי מגוון מוצרים העשויים מאבן טבעית או מלאכותית.

עורכי האתר "best-iw.designuspro.com", תוך התחשבות בעצות ומשוב של מרבית הצרכנים, הכינו לתשומת לבכם דירוג של המוצרים האיכותיים והטובים ביותר של היצרנים הפופולריים לניקוי מגוון מוצרים העשויים אבן מלאכותית.

סקירת שיטות חלופיות לניקוי אבן מלאכותית

כיורים, כמו גם כיורים עשויים אבן מלאכותית, קשורים לאמינות ועמידות על ידי אנשים רבים. ראוי לציין כי המוצרים השונים המיוצרים ממנו נראים חזותית אטרקטיביים. עם זאת, יש לציין כי אבן מלאכותית, ובניגוד לחומרים כמו נירוסטה, אינה סובלת שינויי טמפרטורה פתאומיים וקלה להכתים בצבעים שונים (תה, קפה, מיצים).

אבן מלאכותית היא חומר מרוכב המיוצר על בסיס פולימרי ובעל פונקציונליות ומאפיינים ספציפיים משלו. הוא נוטה להיווצרות סדקים, שבבים קטנים, שעלולים להופיע עליו עקב פגיעות חזקות או השפעה פיזית מוגזמת. אם המערבל בחדר האמבטיה דולף ומעביר מים, אזי עלולים להיווצר פסים חלודים על החומר המרוכב הזה, שיהיה קשה מאוד להסיר אותו אחר כך.

חָשׁוּב! על מנת להימנע מבעיות ומטרדות שונות בעתיד, יש להקפיד על כל הכללים, ההוראות וההמלצות הנוגעים לשימוש במוצרים העשויים מחומרים מרוכבים. כדי לנקות אותם, תוכלו להשתמש במגוון כימיקלים ביתיים (רק למטרה המיועדת שלהם, לאחר שקראתם בעבר את ההוראות) ובתרופות עממיות שנבדקו בזמן.

לניקוי והסרת לכלוך ניתן לרכוש חומרי ניקוי מיוחדים הנמכרים בחנויות, או להשתמש בחומרים מאולתרים הנמצאים בכל בית. כדי לנקות את החומר הזה, תוכלו להגיש בקשה אקטיבית:

 1. אבקת סודה לשתייה. זהו מוצר אוניברסלי, הטוב ביותר שיכול להסיר אפילו לכלוך עיקש. רגע לפני השימוש, הוסיפו כמות קטנה של מים לסודה ונגבו איתה את האזור המזוהם בכדי לשטוף אותו מהלכלוך שהצטבר.
 2. אבקת חרדל. מסוגל להסיר במהירות כתמי שומן ולכלוך אחר. משמש יבש או מעורבב בפרופורציות שוות עם סודה לשתיה.להכנת הדבק, המשמש כחומר ניקוי, עליכם להוסיף מעט מים חמים לאבקה.
 3. חוּמצַת לִימוֹן. זוהי תרכובת כימית אורגנית שניתן להשתמש בה באופן פעיל בעת ניקוי אפילו החומרים העדינים ביותר. הודות לשימוש בחומצה זו, ניתן להסיר במהירות כתמים יבשים שנותרו לאחר שתיית משקאות כמו קפה, תה. כמו כן, חומצה זו מסוגלת להסיר צהבות, מרבצי מלח, פסים שונים, כמו גם כתמים הנוצרים על השיש, שוקעים כתוצאה משימוש ממושך.
 4. חומץ שולחן (9%). מוצר מצוין שיכול לנקות כמעט כל משטח מכתמים כהים שנוצרו עליהם, כמו גם משקעים גדולים של סיד. לפני השימוש יש לדלל את החומץ במים ולשמור על יחס של 3 ל 1. בתמיסה המתקבלת עליכם להרטיב ספוג ולנגב איתו את האזור המזוהם. לאחר הניקוי יש לשטוף את תמיסת החומץ במים חמים ונקיים.

לא משנה כמה זה נשמע מוזר, אחת התרופות העממיות הפופולריות ביותר המשמשות לניקוי מגוון מוצרים היא משקה קל שנקרא קוקה קולה. הודות לשימוש בו, ניתן להסיר עקבות חלודה, כמו גם מרבצי מלח כמעט מכל חומר.

סקירה של מוצרי הניקיון הטובים ביותר

שם, תיאור תיאור קצר של
חומרי ניקוי כלורהם מסוגלים לנקות במהירות את האזורים החשוכים של פגזים, שבמהלך ייצורם נעשה שימוש באבן מלאכותית. מושלם להסרת כתמים מתה, קפה ועגבנייה. תרכובות כלור מסירות במהירות כתמים ושקעים שומניים, מרבצי גיר. מוצרי הכלור הפופולריים ביותר הם שביט, דוסיה ודומסטוס.
ספוג מלמיןהם מוצרים המיוצרים מחומר מיוחד הנקרא מלמין. חומר זה מיועד לניקוי משטחים. מבנה המלמין מכיל אלמנטים רבים של מבנה קריסטל קטן. בזכות השימוש בספוגי מלמין כאלה, ניתן לטפל במהירות ובקלות גם בלכלוך העקשן ביותר. בעת שימוש בספוג מלמין אינך צריך להשתמש במגוון כימיקלים ולכן המשטח המטופל נשאר חלק יותר. הודות לשימוש בספוג מלמין, ניתן להסיר במהירות שכבה גדולה של אבנית מיושנת, פסי מלח גדולים וגסים, כמו גם כתמים כהים שנוצרו. ספוג זה גם מסיר חלודה ולכלוך היטב.
טבליות מיוחדות המשמשות למדיחי כליםטבליות מדיח כלים מכילות מלחי חומצות לימון. בנוסף, הם מכילים סודה ואלמנטים אחרים. בשל הרכבם, טבליות כאלה אינן רעילות שיכולות להתמודד במהירות עם מגוון רחב של מזהמים. לפני השימוש יש להמיס את הטבליות בכמות קטנה של מים (יש להמיס 2 טבליות ב -3 כפות מים טהורים) ולהתייחס לתערובת המתקבלת באזורים המזוהמים של כיורים ומשטחים. מתאים לניקוי מוצרים העשויים גם מאבן מלאכותית וגם מגרניט.
שימוש בחומרים מסוג כימי אחריםבעת בחירת מוצרים לניקוי מוצרים שונים עשויים אבן, קודם כל, אתה צריך לשים לב להרכב שלהם. כימיקלים ביתיים אינם צריכים להכיל מגוון חומרים רעילים, מאכלים ומאכלים. כמו כן, אינך יכול להשתמש במוצרים המכילים חומצה אנאורגנית חזקה (הידרוכלורית או זרחנית). לא מומלץ להשתמש באצטון ובממיסים שונים לניקוי. לניקוי מוצרים העשויים מאבן מלאכותית או טבעית, מומלץ להשתמש בתרכובות ניקוי קרמיות מיוחדות (משחות או ג'לים): Yplon, Cif, Tyron Effect, Sonata.

אילו קומפוזיציות אינן מומלצות לשימוש

כאשר מטפלים במוצרים העשויים מחומר כגון אבן מלאכותית, יש להקפיד ולשמור על כל הכללים שנקבעו בנוגע להפעלתם. כיורים, משטחים, כיורים מחומר זה חזותית נראים חזקים, אך הם עלולים להיפגע בקלות על ידי השלכת סכין, מזלג או חפץ מתכת כבד (כלים) ברשלנות.

כדי שהמשטח שיש לנקות לא יתדרדר, אינך יכול להשתמש במגוון של אבקות, כמו גם במשחות, המכילות מגוון של חלקיקים שוחקים. עליכם להימנע גם משימוש פעיל בכימיקלים ביתיים, המכילים חומצות אורגניות מאכלות העלולות לפגוע בשכבות העליונות של המוצר.

מיטב חומרי הניקוי לאבנים מלאכותיות לשנת 2020

מוצרי אבן מלאכותית אינם זקוקים לטיפול ספציפי. תכונה של חומר זה היא שהוא תואם לרוב חומרי הניקוי הביתיים. כמו כן, חומר זה כמעט ואינו סופג ריחות וצבעים שונים המשמשים לייצור חומרי ניקוי. עם זאת, קשה להסיר ממנו עקבות מטפטופי מים. בעיה זו רלוונטית במיוחד עבור דגמים של כיורים וכיורים, המיוצרים בצבעים כהים.

איזו חברה היא קומפוזיציות הניקוי הטובות ביותר לניקוי אבן מלאכותית, מהן, מה הם קריטריוני הבחירה עבור קומפוזיציות כאלה? איזה הרכב הכי טוב לקנות, מאילו טעויות כדאי להימנע בבחירה? מומלץ להשתמש בחומרי ניקוי מיוחדים להסרת פסי גיר.

תרסיס קוקי

מוצר אוניברסלי שמתאים לניקוי מוצרים העשויים אבן מלאכותית וגרניט. המסופק בצורה של תרסיס, המבנה שלו הוא נוזל לניקוי מוצרים מלכלוך ורובד. מושלם לניקוי כל סוגי המשטחים (אקריליק, אבן נוזלית, קוורץ).

הודות לשימוש בתרסיס זה, ניתן להסיר במהירות אבק שהצטבר על כיורים, משטחים ומגוון זיהומים אורגניים. אינו פוגע במשטחים מבריקים ומאט. מוצר זה אינו מכיל רכיבים שוחקים ולכן אינו פוגע בציפויים המטופלים.

תרסיס קוקי

יתרונות:

 • מחיר משתלם (עלות ממוצעת היא 95 רובל);
 • צדדיות (מתאים לציפויים שונים);
 • טופס שחרור (מסופק כתרסיס, מה שמקל על השימוש);
 • אינו פוגע בציפוי המטופל;
 • ובכן מסיר סימני מים בכיורים כהים;
 • מסוגל לנקות לכלוך אורגני במהירות (ניקוי לוקח בערך 2 דקות).

חסרונות:

 • יש ריח לא נעים קל במהלך השימוש;
 • מסיר גרוע עקבות שהשאירו מוצרי אלומיניום (כלים);
 • מסיר גרוע כתמים ישנים שהשאירו קפה, תה.

ריסוס דק למשטחי אבן

פופולרי בקרב מרבית הקונים, תרכובת ניקוי אוניברסלית המשמשת להסרת מרבצי גיר וריחות לא נעימים. מתאים לניקוי כיורים, משטחים, אדני חלונות. בעל השפעה אנטיבקטריאלית מובהקת. הוא אינו תרכיז, אינו מכיל כלור, חומצות שמקורן אורגני ואורגני. מסופק בבקבוק בנפח 500 מ"ל.

ריסוס דק למשטחי אבן

יתרונות:

 • עלות (המחיר הממוצע הוא 202 רובל);
 • מסלק היטב ריחות;
 • בעל תכונות אנטיבקטריאליות;
 • אינו פוגע במשטח.

חסרונות:

 • מסיר גרוע כתמים אורגניים ישנים (אוכל, קפה, שתייה);
 • מסיר גרוע רובד שמנוני.

Pramol STONE - NET

מוצר חזק ויעיל, על פי הלקוחות, המשמש לטיפול באבן מלאכותית ובמשטחים אחרים, רק בחוץ. מתאים לכל סוגי וסוגי האבן האבן המלאכותית. ארץ מוצא - שוויץ. ככלל, הוא משמש לניקוי טרסות, קירות, שבילי גן, פריטי עיצוב וכן הלאה מעפר.הרכב זה מסוגל להמיס במהירות משקעים אורגניים שונים (פטריות, אזוב) בפרק זמן קצר. לפני השימוש עליך להכין פתרון של 20% ממנקה המנקה. הוא מוחל באמצעות מזלף או בקבוק ריסוס. לאחר היישום אין צורך לשטוף את התמיסה.

Pramol STONE - NET

יתרונות:

 • מסוגל להסיר תרכובות אורגניות;
 • מסיר ביעילות אפילו לכלוך ישן;
 • מתאים לכל סוגי האבן.

חסרונות:

 • עלות גבוהה מדי (7139 רובל);
 • ניתן להשתמש בו רק בחוץ (לא מומלץ להשתמש בו בתוך הבית).

קרם ניקוי לימון סיף פעיל

מנקה תקציבי זול וזול שמגיע בצורת שמנת. מושלם לתחזוקת משטחי מתכת ואמייל. יכול לשמש גם להסרת לכלוך אורגני, שומן ישן, מהתנורים, השיש, הכיורים והכיורים. מושלם לניקוי אבן פנים, שיש, כלי חרסינה.

יכול לשמש באופן פעיל לטיפול בכיורים, משטחים, כיורים. למשטחים עשויים גיר או פצלי, עדיף שלא להשתמש בו. קל למריחה ושטיפה, משאיר משטח חלק ונקי. מתאים להסרת פסי סבון ומשקעי אבנית. כאשר משתמשים בו באזור לניקוי, הקרם אינו משאיר שריטות או נזק מכני.

קרם ניקוי לימון סיף פעיל

יתרונות:

 • זמינות (מחיר ממוצע הוא 69 רובל);
 • צדדיות;
 • האם חומר ניקוי בטוח (אינו מגרד, אינו פוגע בציפויים);
 • קלות שימוש.

חסרונות:

 • ריח חזק;
 • מסיר לכלוך מיושן וישן לאורך זמן (זמן הניקיון הוא כ- 15 דקות).

ספוג - מחק aQualine

באמצעות ספוג עשוי מלמין ניתן להסיר במהירות מגוון רחב של כתמים ממשטחים קשים. מתאים לניקוי כיורים, כיורי מטבח ושיש. בעת השימוש בספוג, אינך צריך להשתמש במגוון חומרי ניקוי כימיים ביתיים.

הספוג קל לשימוש. יש צורך למרוח עליו כמות קטנה של מים ולנגב איתו את פני השטח עד להסרת הלכלוך לחלוטין. ספוג זה עובד על עיקרון של מחק, מוחק בהדרגה לכלוך אורגני שונה, עקבות משקאות, אוכל. לאחר ניקוי בעזרת ספוג, אין צורך ללטש או לנגב את המשטח בנוסף.

ספוג - מחק aQualine

יתרונות:

 • עלות מקובלת (135 רובל לסט של 2 ספוגים);
 • אינו מצריך שימוש במגוון כימיקלים לניקוי;
 • מתאים לאנשים שאלרגיים למוצרי ניקוי ביתיים;
 • זה מסיר לכלוך אורגני היטב.

חסרונות:

 • לא ניתן להשתמש ביחד עם מים חמים, מה שמקשה על הסרת לכלוך ישן;
 • לא מתאים לניקוי משטחים מבריקים או מלוטשים.

ישנם רבים מתרכובות הבית והמתמחים הטובים ביותר לניקוי פשוט ומקצועי של משטחים מאבן מלאכותית כמו גם טבעית. לניקוי משטח מאבן מלאכותית, לא מומלץ להשתמש בחומרים המכילים חומרים שוחקים וחומצות חזקות. אם אתה משתמש בחיי היומיום במוצרי הניקוי המופיעים בדירוג שלנו, או אם אתה משתמש בשיטות אחרות לניקוי משטחים מאבן מלאכותית, אנא שתף ​​אותנו בדעתך והמלצותיך בתגובות.

השאר ביקורת

אנא הכנס את התגובה שלך!
אנא הזן את שמך כאן

קראתי את התנאים הסכמת המשתמש *