הסנובורדים הטובים ביותר למתחילים ומקצוענים לשנת 2020

0

אף פעם לא מאוחר לקנות סנובורד. העונה ממש מעבר לפינה, מה שאומר שהגיע הזמן לשדרג את הציוד או לבחור את הלוח הראשון שלכם בחיים, שיפתח אתכם לעולם הנפלא של סנובורד. בחירת הציוד היא שלב מכריע. לא רק נוחות רכיבה, אלא גם חייו ובריאותו של אתלט תלויים בנכונותו.

ישנם סוגים רבים של לוחות החלקה. ישנם מספר תחומים בסיסיים בסנובורד המציבים דרישות למאפייני הציוד, כגון אורך, רוחב, צורת חזית ומאחור. לכל אחד מסגנונות הרכיבה המוזרויות שלו שמציבות דרישות למאפייני הציוד.

כדי להבין את המאפיינים הטכניים של הדגמים, כדאי לדעת כיצד עובד סנובורד באופן כללי. בלי זה, המובנים בהם משתמשים המוכרים בחנויות ובכרטיסי המוצרים באינטרנט לא יהיו מובנים.

ממה מורכב סנובורד?

הליבה

החלק העיקרי של הלוח שקובע את ההתנהגות על המסלול או הרמפה. במקור הוא היה עשוי מעץ. עץ מעניק למוצר גמישות ויציבות. הזן הנפוץ ביותר הוא אשוחית, מכיוון שיש לו חוזק ועמידות מאוזנים בצורה אופטימלית. עם הזמן החלו היצרנים לשלב סוגי עץ, זנים מתחלפים של צפיפויות שונות, כיווני תבואה לסירוגין, חופפים כמה שכבות עץ מסוגים שונים. ליבת עץ מלא עלולה להתעוות בגלל לחץ, טמפרטורה או לחות. מבנים מודבקים נעדרים חסרונות אלה.

סנובורד ליבת עץ חזקים יותר, יציבים יותר לשימוש ומגיבים יותר לתנועה. עם זאת, הם יקרים וכבדים יותר מעמיתיהם המרוכבים.

עם התפתחות הטכנולוגיה, גם החומר ממנו עשויה הליבה השתנה - נעשה שימוש בפולימרים ופלסטיק. זה הפך את העיצוב לזול וקל יותר.

ישנם שני סוגים של בניית ליבה:

 • כריך - מלמעלה ומתחת מודבקים הליבה עם פיברגלס או פלסטיק, ואילו הקצוות סגורים ברצועת פלסטיק. העיצוב המתקבל הוא גמיש וקל יותר לתיקון.
 • כיפה - הליבה עטופה בשכבות של פיברגלס. המוצר מתגלה כנוקשה יותר. קשה לתקן את מבנה הכובע; תחת עומסים קיצוניים, לעתים קרובות הלוחות מתזים.

ישנם עיצובים היברידיים כאשר שני הסוגים המתוארים לעיל משולבים במוצר אחד.

משטח תחתון

המשטח התחתון, המכונה גם החלקה או הבסיס. עשוי מפוליאתילן. הם מחולקים לשני סוגים:

 • מוטבע או מוחץ. החומר מתקבל על ידי גלגול דרך גלילים בעלי מסת פוליאתילן מותכת. הוא אינו דורש טיפול מיוחד, מחירו נמוך ומתוקן בקלות כאשר מתרחשים שריטות.
 • התבדר. זה מתקבל על ידי sintering גרגרי פוליאתילן קטנים. התוצאה היא משטח נקבובי. דורש תחזוקה זהירה יותר, הספגה חובה של פרפין ושימון לשיפור ההחלקה.בסיס פוליאתילן סנטר עמיד יותר ללבוש מאשר בסיס מוטבע, ועם הספגה ובחירת חומרי סיכה נכונים, יש לו החלקה טובה יותר. יחד עם זאת, משטחים כאלה הם יקרים יותר וקשים יותר לתיקון - לא ניתן לתקן נזקים בבסיס הסינטר לבד - נדרש ציוד תיקון מיוחד לטמפרטורה גבוהה.

קאנט

רצועת פלדה העוטפת את הקצה התחתון של הלוח, חותכת לשלג. אם הקצוות עבים יותר, כל המבנה חזק יותר, אם הוא דק יותר, המשקל קל יותר. הרוכב עומד תמיד בפני בחירה בין כוח וקלילות. בדגמים זולים של סנובורד הקצוות ממוקמים רק באזורי העבודה הצדדיים, באזורים יקרים ומתקדמים, הקצה מגן על כל היקף הסנובורד ומנסה להסתדר עם תפר חיבור אחד.

סטיה או פרופיל של סנובורד

אם אתה מסתכל על הלוח מהצד, אתה יכול לראות שהוא כפוף, חלקים מסוימים נמצאים במגע עם המשטח עליו הוא מונח, חלקם מורמים ואינם נוגעים בו. אופן כפיפת הסנובורד קובע את התנהגותו במדרון.

ישנם 4 סוגים של סטיה:

 • סטיה מסורתית (Camber) - מתיישר בעומס, אך כאשר מרימים אותו מפני השטח חוזר לצורתו. מספק טיפול יציב.
 • סטיה הפוכה (נדנדה) - בשל העובדה ששולי הלוח מורמים, זה טוב לרכיבה על שלג רך ועמוק. מתאים גם לכמה טריקים אם מבצעים אותם ללא קרש קפיצה. לא מומלץ למהירויות גבוהות.
 • סטיה אפסית - (שטוחה) -. מתאים למתחילים ולאלה שממשיכים לשפר את כישוריהם. לוחות סטיה אפסים משמשים לעתים קרובות גם לג'יבינג.
 • סטיה משולבת או היברידית - שילוב של סטיה קלאסית עם סטיה הפוכה. ניסיון של יצרנים למצוא פיתרון אוניברסלי לכל התחומים. יש הרבה אפשרויות סטיה היברידית - יצרנים בדרך כלל מגיעים עם אופציות משלהם ומפטנטים עליהם.

גיאומטריה של הלוח

גיאומטריה או סימטריה קובעים לאיזה כיוון הסנובורד יעבור הכי טוב. ישנם שלושה סוגים של סימטריה.

 • כִּוּוּנִי. אף וזנב א-סימטריים, לרוב רחבים יותר. הזנב מנותק או פחות מעוגל מהאף. מטרתם של פגזים כאלה היא לנוע במהירות למטה ובשלג עמוק.
 • סימטרי (קצה תאום). הקצוות הקדמיים והאחוריים מעוגלים ומורמים באותה צורה, כך שתוכל להתקדם עם שני צידי הסנובורד, וזה חשוב בעת ביצוע טריקים, כאשר לאחר הנחיתה הרוכב יכול לשנות כיוון.
 • היברידי (דו כיווני). בדומה לקצות תאומים, אך התוספות מתקזזות לכיוון הזנב, וכך מרכז הכובד של הספורטאי מוסט לאחור. על ידי החלפת הכריכות, הסנובורד מקבל גיאומטריה כיוונית, אך אם תציב את הכריכות באמצע, הוא יתנהג כמו קצה תאום.

מהם סגנונות הרכיבה השונים?

סגנון חופשי

מסגנון חופשי באנגלית - סגנון חופשי (חינם). החלקה על מסלולים מוכנים עם אלמנטים של אקרובטיקה וטריקים, סלטות או סיבובים. הטריקים מוערכים באופן דומה לטכניקת החלקה על דמות מבחינת מורכבות וטוהר הביצועים. יש סט דמויות בסיסי, אך כל ספורטאי חופשי להביא משהו חדש לטכניקה הקלאסית, לשלב או לסבך את הדמות.

משמעת בסגנון חופשי, בתורה, מחולקת למספר כיוונים.

ג'יבינג

ירידה על מבנים שונים עשויים צינורות, מעקות או רמפות. הספורטאי קופץ על המבנה ומחליק לאורכו על החלק האמצעי של הסנובורד, מכוון אותו בזווית של כ- 90 °.

הלוח לג'יבינג נבחר להיות אלסטי, נוקשה במקרה זה יהיה לא נוח. הסטייה עדיפה קלאסית או אפסית, היא תאפשר לך להחזיק בצורה מהימנה יותר את המכשול. במהלך הג'יבינג לעיתים קרובות, סנובורד נשבר או נפגע, ולכן לא כדאי לבחור בציוד יקר לרכיבה.

חזרה לארץ

סקי במדרונות לא מוכנים. מכיוון שהאזור לא מצויד במעליות, הם מטפסים על ההר בכוחות עצמם. בחלק מהמקרים ניתן לזרוק עלייה למטוס באמצעות מסוק, או לקחת אותם באופנוע שלג, אך בדרך כלל עלות ההעברה כזו גבוהה ולכן לא כולם יכולים להרשות לעצמם. הדרך למעלה לא קלה, כמו שהירידה קשה ובלתי צפויה.שלג רופף עמוק, אבנים בולטות, עצים ושבר רוח הופכים את הרכיבה למסוכנת ודורשים תגובה מהירה של הספורטאי בקבלת ההחלטות. כמובן, אין מה למתחילים לעשות כאן.

חצי צינור

חצי צינור (פשוטו כמשמעו "חצי צינור" או "חצי צינור") הוא קערה מלאכותית בצורת מרזב עם שני קירות משופעים או האות U, בגובה של עד 10 מטר ואורכה 30 ויותר. מתגלגל מצד אחד, הרוכב מחליק מטה ותחת פעולת תאוצה עף לקיר הנגדי. בחלק העליון, בדרך כלל מבצעים טריקים או קפיצות.

Halfpipe דורש שליטה טובה בלוח ותחושת איזון. אם זו הפעם הראשונה שלך ברמפה, הערך את כוחך. ראשית עליך לרכוב מקצה אחד של הרמפה לשני ללא טריקים וקפיצות. הספציפיות היא שבדרך כלל הספורטאי יורד כל הזמן, ובמצנח התנועה מחולקת לשני שלבים - ירידה ועליה.

לחצי צינור, נכון יותר לבחור לוח קשיח (7 מתוך 10).

איזה סנובורד לבחור לסגנון חופשי?

סגנון חופשי, כמו סוג של טריק רכיבה, מציב דרישות מסוימות על ציוד, הלוח צריך להיות קליל, לא נוקשה ומתאים לגודל. הפרמטרים העיקריים מפורטים להלן.

קַלוּת. סנובורד פריסטייל קטן וקל יותר מאשר סנובורד קלאסי. בבנייה משתמשים בכמה שכבות של חומר - עץ או פוליאתילן מבחוץ, ופוליאוריטן בליבה. בשל כך, הלוח יוצא עבה מהרגיל, אך יחד עם זאת הוא סופג בצורה מושלמת השפעות על בליטות. קלילות מגבירה את יכולת הטיפול והתמרון.

קְשִׁיחוּת. מומלץ לבחור לוח בעל קשיות בינונית - לא יותר מ -5 מתוך 10. קשיות בינונית משתלבת עם יכולת התמרון, והאלסטיות מפחיתה את העומס על הרגליים וסולחת על התנגשויות עם מכשולים שבהם לוח קשה יותר יישבר.

הצורה. רוכבי סגנון חופשי לעיתים קרובות נוחתים לאחור ומשנים כיוון. לכן, ללוחות אין הבדל בצורה בין הצד הקדמי והצד האחורי, ורוכבים אותו ללא קשר לאיזה צד נוחת המחליק.

גובה או גודל. הגובה מחושב כדלקמן: גובה - 10 ס"מ. אם אתה שוקל הרבה, הוסף לערך זה 5 ס"מ. אם לא, חיסר.

נסיעה חינם

מ- Freeride באנגלית - החלקה חינם.

ההבדל העיקרי מסגנון חופשי הוא הירידה לאורך מסלולים לא מוכנים ופרועים. חובבי Freeride נמשכים מיופיים של הנופים ומהיעדר מגבלות - אין כיוונים מסומנים, אין גדרות - רק המדרון, שלג נקי (באופן אידיאלי, עדיין לא נגע באף אחד) והרוח כלפיהם.

לצד תחושת חופש, מסלולים לא מוכנים טומנים בחובה הרבה סכנות שתמיד צריך לזכור.

העיקריות שבהן הן אבנים, עצים ומפולות שלגים כשמדובר בהרים גבוהים.

פריירידר, בנוסף לטכניקת רכיבה טובה, חייב להיות בעל כישורים של מטפס הרים, להיות מסוגל להגיש עזרה ראשונה ולבצע עבודות חילוץ, וכן לקרוא היטב את השטח על מנת להניח את המסילה בצורה אופטימלית ובטוחה.

מאפיין חשוב של רכיבה במקומות פראיים הוא המשכיות הירידה. התנועה מתבצעת מעצירה בטוחה אחת לאחרת. אתלט מנוסה יכול להעריך את המצב בדרכים, אך למתחילים חייבים לדבוק בכלל זה.

באיזה סנובורד לבחור לסיבוב חופשי?

בעוד שפררייד הוא שלג מחוספס ועמוק, יש להצביע על הלוח באף רחב. מאותה סיבה, מומלץ לבחור באורך ארוך יותר ממה שרגילים עבור סנובורדים לכל מטרה. הקשיות האופטימלית היא לפחות 6 מתוך 10.

גִילוּף

סקי במורד המסלול לאורך מסלולים מוכנים. הלוחות מסוג זה הם הקשוחים ביותר. האורך גם ארוך מזה של סנובורד רגיל. צורה כיוונית או היברידית. אף מעוגל וזנב ישר.

גילוף כולל פניות במהירות גבוהה מבלי להאיץ במהירות, כשהקצה שקוע בשלג. הכוח הצנטריפוגלי המתעורר בעת סיבוב נוטה לזרוק את הרוכב מהמסלול המיועד; כדי לפצות על כך, יש צורך להסיט את הגוף ככל האפשר לעבר הנטייה.

ככל שהמסלול חלק יותר, כך הירידה תהיה נוחה ובטוחה יותר.

עורכי האתר "best-iw.designuspro.com" הכינו עבורכם דירוג של מיטב הסנובורד למתחילים ואנשי מקצוע לשנת 2020.

הסנובורדים הטובים ביותר למתחילים ומקצוענים לשנת 2020

הביקורת כוללת:

תהליך ברטון37,900 רובל
ארבור SWOON ROCKER42 210 רובל
JONES MOUNTAIN TWIN 202042 690 רובל
ROXY GLOW PACKAGE FLATE W / ER SS2019 900 רובל
GNU ASYM RECESS BTX19,990 עמ '
PALMER SAGA ROCKER SS1214,000 רובל
צ'יקט של ברטון14,000 רובל

בריקטון צ'יקט

במקום השביעי נמצא לוח בנות שפיתח ברטון. נוצר קל משקל במיוחד, תוך התחשבות במשקל הקטן של כובשי המדרונות הצעירים.

גיאומטריה: תאום (אותה אף וצורה אחורית) הופך את הלוח לקל לטיפול ובקרה.

סטיה: אפס (שטוח).

הגמישות של הלוח זהה לכל אורכו.

גודל: בין 80 ל -130

בריקטון צ'יקט

יתרונות:

 • גמישות עיצוב מקטינה את הסבירות לשבירה;
 • קַלוּת;
 • טיפול טוב.

חסרונות:

 • תוספות אטב קנייניות מבטלות את השימוש במחברים של צד שלישי.

PALMER SAGA ROCKER SS12

את המקום השישי תופס המוצר של חברת פאלמר האוסטרית. זהו אחד ממובילי התעשייה, המיישם באופן פעיל טכנולוגיות חדשות בייצור סנובורדים. הם היו הראשונים שקיבלו פטנט על חלת הדבש Kevlar המשמשת ליבות לוח ולרוב כריכי ה- CEP (ליבות היברידיות).

SAGA ROCKER SS12 הוא לוח רב-תכליתי לסגנון חופשי וליווי חופשי של קשיות בינונית.

סטיה: נדנדה. גאומטריה זו תאפשר לך לרדת גם בשלג עמוק וגם על מסלול עמוס

ליבה: עץ, צפצפה.

PALMER SAGA ROCKER SS12

יתרונות:

 • קַלוּת;
 • צדדיות.

חסרונות:

 • לא מזוהה.

JONES MOUNTAIN TWIN 2020

סנובורד גברים, מכוון לרמה המתקדמת.

לא האופציה הכי ידידותית לתקציב, אבל למתחילים עדיין לא צריך לוח כזה.

גרעין היברידי עשוי במבוק, שסיביו מונחים לכיוונים שונים, מחוזקים בפיברגלס. בשל כך, הלוח גמיש. החלקה סנטרית עם שעווה מוחלת במפעל.

סטיה היברידית.

ללוח יש גיאומטריה כיוונית, האף אורך 20 מ"מ יחסית לזנב.

JONES MOUNTAIN TWIN 2020

יתרונות:

 • ביצוע באיכות גבוהה;
 • צנרת מוצקה;
 • בסיס מוכן לסקי.

חסרונות:

 • מחיר גבוה.

ROXY GLOW PACKAGE FLATE W / ER SS20

במקום הרביעי נמצא סנובורד הנשים של חברת ROXY האוסטרלית. החברה הוקמה בשנת 1990, ובמקור ייצרה בגדי ספורט לנשים, ובהמשך הרחיבה את המגוון לכלול לוחות ובגדי חורף.

ל- ROXY אין ייצור משלה באוסטרליה, סנובורדים עבור המותג מיוצרים על ידי חברת מעבדת Mervin האמריקאית.

הלוח מתאים למתחילים ומתקדמים של בילוי בחורף, הסטייה השטוחה מעניקה יציבות, החלקה נמצאת במגע מלא עם המשטח - רק האף והזנב מורמים.

מטרה: סגנון חופשי.

קשיות: 5 מתוך 10.

מערכת הרכבה: 2 × 4 קלאסית.

הגיאומטריה סימטרית.

מידות: 138-149.

ROXY GLOW PACKAGE FLATE W / ER SS20

יתרונות:

 • משקל נמוך;
 • טיפול טוב;
 • מחיר נמוך.

חסרונות:

 • מבחר גדלים מוגבל.

GNU ASYM RECESS BTX

סנובורד לבנים, רספונסיבי וקל לטיפול, מתאים למי שרק מתחיל לרכוב. המטרה היא אוניברסלית, הלוח יהיה טוב לפראיירייד ולסגנון חופשי.

סטיה: היברידית.

קשיות: 4 מתוך 10.

חלקלק: מבולבל.

מידות: 100-125 ס"מ.

הדגם זמין בארבעה סוגים של רוחב - N (צר) - צר; MW (אמצע רחב) הוא מעט רחב מהרגיל, W הוא רחב, UW (רחב במיוחד) הוא רחב מאוד.

GNU ASYM RECESS BTX

יתרונות:

 • יציבות גלגול;
 • צדדיות עיצובית.

חסרונות:

 • לא מזוהה.

ארבור SWOON ROCKER

במקום השני נמצא המודל הנשי של קשיות בינונית עבור ספורטאים מנוסים.

הליבה עשויה צפצפה.

סטיה: נדנדה.

מטרה: אוניברסלי.

גיאומטריה: תאום כיווני.

מידות: 144 - 152.

ארבור SWOON ROCKER

יתרונות:

 • מראה אטרקטיבי;
 • תכונות הזזה מעולות של הבסיס;
 • מספר גדול של חורים מוטבעים מאפשרים התאמת איזון עדין.

חסרונות:

 • מחיר גבוה

תהליך ברטון

את המקום הראשון בדירוג תופס מודל מברטון - סנובורד אוניברסלי לפארקים ולפרירייד. קמבר מסורתי מספק יציבות בפנייה, ואילו הגיאומטריה של קצה התאום מאפשרת טריקים בטוחים.

תושבות ברטון קנייניות מאפשרות לך להשיג את האיזון המושלם של הקליע למשימות הרוכב.

קשיות: 4 מתוך 10.

מידות: 152-162.

תהליך ברטון

יתרונות:

 • בשל הקצוות המורחבים באזור ההידוק, יציבות הלוח מוגברת;
 • צורת אף וזנב פטנטית משפרת את הטיפול.

חסרונות:

 • תקן פלטה קנייני מבטל את השימוש בתושבות צד שלישי.

המלצות לתרגול סנובורד

 1. היזהר ונבון על המסלול בעת ירידה ומנוחה. אל תעצרו באמצע ירידה, זה מציב ספורטאים אחרים.
 2. היו צפויים בתמרונים שלכם.
 3. העריך את רמת האימון שלך בצורה נאותה
 4. כאשר יורדים במדרונות לא מאובזרים, יש לקחת ציוד תקשורת, ערכת עזרה ראשונה וציוד מפולות.

אם יש לך ניסיון בהפעלת סנובורד, או שיש לך שאלות והצעות - שתף אותם בתגובות.

השאר ביקורת

אנא הכנס את התגובה שלך!
אנא הזן את שמך כאן

קראתי את התנאים הסכמת המשתמש *