Barמחסומי הרעש הטובים ביותר ואיך הם עובדים

0

רעש הוא מכת הערים המודרניות. קשה למצוא מקום בשקט מוחלט, אלא אם כן, כמובן, אנו מדברים על יער עמוק או על מקום אחר שקשה להגיע אליו. חשיפה מתמדת לצלילים חזקים מפריעה לריכוז, אינה מאפשרת מנוחה ומפחיתה את איכות החיים הכללית.

אנחנו מוכנים להשלים איתם במרכזי קניות, בצמתים רועשים של העיר, בכבישים ובתחנות רכבת. עם זאת, בבית, בין אם זה דירה, מעון קיץ או בית כפרי, אדם רוצה שקט ושלווה.

בנוסף, ישנם סטנדרטים סניטריים למגורי מגורים, מוסדות רפואיים או חינוך.

רמת הרעש המותרת, על פי התקנים, נעה בין 40 dB עבור שטחי מגורים, מוסדות חינוך, חדרי ישיבות או ספריות, לבין 55-60 dB עבור שטחי משרדים. בתי חולים ובתי מרפא כפופים לדרישות לחץ קול מחמירות עוד יותר, הן מבפנים והן מבחוץ. מדובר בערכים של 30 dB ו- 35 dB, בהתאמה.

מדדי הרעש יכולים להשתנות עם הזמן. נניח שהבניין נבנה לפני 20 שנה, אך הדרך בסמוך אליו התרחבה, המרחק אליו פחת וכאשר התרחבה כורתו עצים, ששימשו מחסום טבעי. והקולות, שלא שמתם לב אליהם קודם, גורמים כעת לאי נוחות, במיוחד בשעות העומס, כאשר העומס בכביש המהיר גובר בגלל התנועה הכבדה של כלי רכב לעבודה וממנה.

או, רכבות נוספות הושקו לאורך קו הרכבת ליד הבניין, שמספרן גדל פי 3-4.

האם ניתן להפחית איכשהו את רמת הרעש, אם כבר היית צריך לגור ליד כביש סואן, או ליד פסי רכבת? כמובן, אתה יכול.

שיטות בסיסיות להתמודדות עם רמות רעש מוגברות:

 1. בידוד רעש של הנחות. (שימוש בחומרים אטומים לרעש בתוך הבניין או מחוצה לו, התקנת חלונות עם זיגוג כפול וכו ')
 2. התקנת מסכים בולמי רעש. מדובר במבנים המגנים על השטח באופן מיידי על שטח גדול. יחד עם זאת, רמת השפעת הרעש מופחתת לא רק בתוך המקום, אלא גם בשטח הסמוך. בנוסף להגנה מפני רעשים, המסכים ממלאים תפקיד חשוב נוסף - הגנה מפני אבק או לכלוך. כל כביש מהיר או רכבת מביא עמו חלקיקי אבק, לכלוך, פסולת קטנה, אשר בהכרח יגיעו לשטח אם הם לא מוגנים.

היכן מתאים השימוש במבנים לביטול רעשים?

לאורך כבישים מהירים עם עומסי תנועה כבדים. על גשרים ודרכי גבול באזור המגורים. לאורך פסי הרכבת. בתחומי העיר להגנה על פארקים, בתי חולים ובתי הבראה. השימוש במחסומים אקוסטיים מוצדק גם בסמוך למתקני ספורט גדולים הממוקמים בסמוך לבנייני מגורים.

בעלי בתים פרטיים רבים משתמשים גם בגדרות סופגות רעש על רכושם.

עם זאת, יש להבין כי השימוש בהם אינו מתאים בכל מקום.גדרות סוגרות את החלל ויזואלית וגורמות לאי נוחות פסיכולוגית באזור התפתחות מגורים צפופה, בנוסף, קשה מאוד לחשב את פרמטרי המבנה כך שהוא יעבוד ביעילות.

איך המסך מפחית רעש

גלי קול ממקור רעש נעים בקו ישר ומפליגים בהדרגה.

אם מונח מכשול בדרך הגל, הוא תלוי במבנהו יחליש, ישקף או יספוג את הצליל. כך פועלים המסכים.

לפני התקנת מבנה כזה, תזדקק לעזרת מומחים על מנת לחשב נכונה את הפרמטרים של המוצר העתידי.

יש צורך למדוד את רמת הרעש. עדיף לעשות זאת במספר שלבים על מנת לקבוע באיזה פרק זמן מגיע הערך המקסימלי, וכבר מונחה על ידי פרמטר זה, בחר את העיצוב והחומרים. באופן אידיאלי, זה צריך להיות זמן אחר ביום וימים אחרים, למשל, בסופי שבוע, תלוי במיקום, תנועה שמייצרת רמת רעש מוגברת יכולה גם להגדיל וגם לרדת. מדידות יכולות לעזור לך לזהות דפוסים ולקבוע ערכי חשיפה למינימום ולשיא.

מהם מסכי הרעש

בדרך של הגנה

רעיוני משקף

מבנים עשויים מחומרים קשיחים המשקפים את גל הקול לאחור. מרחב צל אקוסטי כביכול נוצר מאחורי המחסום האקוסטי, שם מפלס רעש. שטחו תלוי בגובה הגדר. ככל שהגדר גבוהה יותר, כך הצל האקוסטי יהיה יותר. היצרנים מציעים מבנים בגובה של שלושה עד 9 מטרים. כמובן שככל שהגדר גבוהה יותר כך עומס הרוח היא תהיה נתונה אליה, ולכן הבסיס והתומכים חייבים להיות חזקים כדי להבטיח את אמינות המוצר. עם עלייה בגובה, מחיר המוצר משתנה באופן פרופורציונאלי, ולכן חשוב לבצע חישובים ראשוניים כדי להצדיק את הפרמטרים של המכשול האקוסטי העתידי.

החומרים לסוג מוצר זה הם פוליקרבונט סלולרי, יריעות מתכת, יריעות אקריליות, לוחות אלומיניום ושילובים.

במחיר אלה האופציות הדמוקרטיות ביותר בגלל חומרים זולים ופשטות העיצוב.

אנו זוכרים שמסכי רעיוני רעש יחזירו צליל המוחזר מפני השטח. כתוצאה מכך, מכוניות או רכבות העוברות על הכביש, אם מדובר ברכבת, יחוו לחץ קול מוגבר - הצליל יוחזר ישירות לתוכם. זה מוביל לעייפות גבוהה במסע ארוך ומביא אי נוחות.

עם זאת, ניתן להימנע מהשתקפות על ידי כיפוף פשוט של פרופיל המחסום כך שהצליל יופנה כלפי מעלה או בזווית אל פני הכביש, שם הוא יתפזר מהר יותר. אתה יכול להפוך את הפרופיל לקמור או קעור, להגדיר בזווית, להניח מגן על החלק העליון.

קליטת קול

מוצרים ממספר שכבות, המבוססים על עקרון לוח הכריכים. החלק העליון עשוי מחומר מחורר, החלק האמצעי עשוי קצף פוליסטירן מורחב או צמר מינרלי, החלק האחורי עשוי מחומר קשיח. עובר דרך הקיר הקדמי המחורר ונכנס לחומר הרך, אנרגיית דופק הקול מכובה. החלק של הרעש שעשה את דרכו דרך הקצף משתקף מהקיר האחורי הנוקשה ונמוג באמצע. זה מפחית את רמת הרעש הכללית ונמנע מהדי לא רצוי.

מְשׁוּלָב

משולבים שני הזנים הראשונים. החלק התחתון עשוי יריעת מתכת מוצקה. זהו החלק התחתון של הגדר הרגיש ביותר לזיהום ולבלאי. לכלוך ומשקעים יסתמו בהכרח את הפאנל המחורר, שעם זיהום ועולה על סף הלחות, מפחית את תכונותיו, ובטמפרטורות שליליות הוא יכול לעוות בקלות.

קטיף ציוד הוא גם גורם שכיח לפגיעה בצד התחתון של מחסומי הדרך.

לוחות סופגים רעש עם נקבים מותקנים מעל החיפוי הרציף.מעליהם מותקנים לוחות שקופים מפוליקרבונט או אקריליק. בנוסף, מגן מותקן בזווית מלמעלה.

בנוסף ליתרונות הברורים, גם לגדרות סופגות רעש חסרונות.

זו הידרדרות בראיית הנהגים, חלוקת המרחב. כלי רכב היוצאים מהאזור הסמוך או מכבישים משניים עשויים להעריך באופן שגוי את תנאי הדרך עקב ראות חסומה.

כאשר משתמשים בפנלים אטומים, התאורה מחמירה, ולכן בשלב התכנון, חובה לדמות כיצד האור ייפול על הכביש בשעות שונות של היום, ולפצות על חסרונו באמצעות התקנת תאורה נוספת. בסופו של דבר זה מוביל לעליית עלות הפרויקט, מכיוון שלעתים קרובות היצרנים פונים להתקנת מסכים שקופים במקומות בהם חשובה הראות והתאורה הטובה.

על ידי העברת אור

שָׁקוּף

הם עשויים אקריליק או פוליקרבונט בעובי של 20 מ"מ לפחות. על פי המאפיינים שלהם, הם משקפים קול. פופולרי בקרב הצרכנים בשל עלותם הנמוכה וקלות ההתקנה. לוחות זכוכית בולטים כאן, אך בשל עלותם הגבוהה, הם אקזוטיים למדי, ולכן הם משמשים לעיתים רחוקות, ובעיקר לשיפור בתים פרטיים.

לפאנלים שקופים יש חסרון אחד גדול. מוצרים ישרים עם מרחק גדול בין התומכים גורמים למוות של ציפורים. לא מבחינים במכשולים, הם מתרסקים לעיתים קרובות נגד מכשול בלתי נראה.

כהה

הם עשויים מפוליקרבונט אקרילי או צבעוני, ואילו ניתן לבצע גוון באמצעות סרט מיוחד, או שהפיגמנט מוחדר ישירות למפעל במהלך הייצור.

עם הוספות שקופות

הם שייכים לקטגוריה של משולבים, שבהם משולבים קטעים עיוורים עם הוספות מחומר המעביר אור. הוספות כאלה מיוצרות כדי לשפר את נראות הנהגים, לחסוך בתאורה ולהפחית את אי הנוחות של הנהגים והנוסעים (נסיעה ארוכה בחלל סגור שנוצר על ידי קירות הפאנלים גורמת למצב לא נוח עבור רבים, בנוסף, עייפות בזמן נהיגה ברכב עולה).

התקנת מחסומי רעש

לאחר שהחלטת איזה סוג מסך אתה צריך, עליך להחליט על שיטת ההרכבה. כל מחסום אקוסטי מורכב משלושה חלקים עיקריים: יסוד, תומך ופאנלים.

סוג היסוד תלוי במשקל המוצר שנבחר. זה יכול להיות בסיס הרמה עצמית עם מוטבע לחיזוק תומכים, או תשתית הברגה, פופולארית עקב התקנה מהירה, שבה מייצרים חור לכל אחד מהתומכים, בו מותקן אטב מסוג עוגן, אליו מחובר התמיכה ואז.
מותר לקבע את התומכים למבני דרך קיימים, למשל, גדר דרכים, בתנאי שהיא יכולה לעמוד בעומס הנוסף ממשקל התומכים והפנלים ועומס הרוח.

המרחק בין התומכים לא יעלה על חמישה מטרים.

לפני ההתקנה יש לקחת בחשבון את כל הפתחים, הגישה לכבישים משניים, שערים ושערים, יציאות וכו '.

לאחר התקנת התשתית מותקנים התומכים. בשלב זה חשוב להקפיד על מרחק ביניהם, שם יותקנו לאחר מכן הפאנלים. סטייה אנכית או אופקית תיצור פערים או תעוות את הגיאומטריה הכוללת של הגדר.

כאשר מותקנים התומכים מוכנסים לתוכם לוחות (תלוי בפרויקט, אלה יכולים להיות לוחות סנדוויץ ', יריעות פוליקרבונט או מבנים אקריליים שקופים).

העבודה הושלמה על ידי התקנת תקעים בראש הגדר.

מיטב יצרני סרגל הרעש לשנת 2020

מחירי המוצרים ניתנים על פי בקשה לאחר התייעצות עם מומחי החברות.

שירות בנייה פתוח

יצרנית רוסית של גדרות ומסכים בולמי רעש. החברה מציעה מגוון רחב של מוצרים, החל מגדרות פשוטות לבקתות קיץ וכלה במבני כריכים המשמשים בכבישים מהירים.

החברה מייצרת תומכים באופן עצמאי, מחשבת את מאפייניהם באופן אינדיבידואלי עבור כל פרויקט.

התומכים וחלקם התחתון של הגדרות כפופים לטיפול חובה נגד קורוזיה, מה שמגביר את העמידות במזג אוויר קשים ובתנאים אנתרופוגניים.

מומחי החברה מספקים שירותים להכנת פרויקטים, סקר גיאודטי והתקנת מגן קול.

יתרונות:

 • מגוון רחב של מוצרים;
 • תמיכה מלאה בפרויקט;
 • אחריות התקנה.

חסרונות:

 • לא מזוהה.

פְּלָדָה

מייצרת את כל סוגי מוצרי ההגנה מפני רעש:

 • מְחוֹרָר;
 • עמיד בפני זעזועים;
 • שָׁקוּף לְמֶחֱצָה;
 • מְשׁוּלָב.

כל המשטחים עוברים טיפול נוגד קורוזיה קנייני.
החברה רוכשת יריעות מגולוונות לא צבועות. ניקוב חומרים ועיבוד נוסף מתבצעים על הציוד שלנו. לאחר הצביעה, החומר עובר טיפול בחום.

צמר מינרלים שאינו דליק משמש כמילוי ללוחות סנדוויץ '.

החברה מציעה תמיכה ישירה.

יתרונות:

 • עמידות בפני קורוזיה גבוהה;
 • אחריות התקנה;
 • מחזור עבודה מלא, מחישוב להתקנה.

חסרונות:

 • היעדר תומכים מעוקלים בטווח.

הנדסת וקטור

החברה המשתמשת בחומר אחזקת UMP בייצור.

הטווח כולל את כל סוגי המסכים, כולל זמני ולוחות להנדסת גידור וציוד קירור.

אינדקס קליטת הקול משתנה בהתאם לחומרים בהם נעשה שימוש והוא מקסימלי 40 דציבלים בעובי הפאנל של 100-125 מ"מ.

תוספות העשויות טריפלקס רב שכבתי משמשות כחומר שקוף לגדרות משולבות. מבנים שקופים לחלוטין עשויים אקריליק או טריפלקס.

תצורות תמיכה ישר או שבור.

ניתן לצבוע פנלים ותומכים בכל אחד מהצבעים הזמינים על פי בקשת הלקוח. הצביעה מתבצעת עם אבקת צבע, ולאחריה טיפול בחום.

יתרונות:

 • מגוון רחב של צבעים של מוצרים;
 • מחזור עבודה מלא מחישוב להתקנה.

חסרונות:

 • גובה מרבי 3 מ '.

שִׂיא

יצרנית ידועה של מחסומים אקוסטיים עם ייצור משלה.

הוא מציע לצרכנים מגוון רחב של מוצרים להגנה מפני ההשפעות המזיקות של רעש מוגבר:

 • רעיוני קול;
 • קליטת קול;
 • שָׁקוּף;
 • מְשׁוּלָב.

בנוסף לסוגים הנ"ל, החברה מציעה גדרות זמניות קלות לבנייה.

החברה נבדלת על ידי ניסיונה הרב בייצור והתקנה, ובמיוחד יש לה את המבחר הגדול ביותר של יסודות למחסומים אקוסטיים.

יתרונות:

 • מחזור מלא, ממדידות להתקנה;
 • מגוון רחב של חומרים.

חסרונות:

 • עלות מוצרים גבוהה;
 • זמן ייצור ארוך.

דורברייר

החברה הרוסית שעיקר פעילותה היא ייצור מבני מתכת בתחום סלילת כבישים. כל העבודות לייצור מבנים, כולל לוחות הגנה מפני רעש, מתבצעות במתחם הייצור שלנו. עובדי המיזם מבצעים מגוון מלא של עבודות, כולל ביצוע כל המדידות הנדרשות, בחירת סוג מגן הרעש המתאים ביותר, ייצורו והתקנתו.

הסוגים העיקריים של מבני הגנה מפני רעשים המיוצרים על ידי החברה:

 • לוחות המחזירים רעש, החומר המשמש לייצורם הוא זכוכית אקרילית, פוליקרבונט, קרטון גלי, פלדת גיליון. הפאנל יכול להיות שקוף או אטום.
 • מסכים בולמי רעש. בסיס המבנה הוא לוחות כריכים המורכבים מכמה שכבות.
 • מסכים משולבים הם סימביוזה של שתי האפשרויות שתוארו לעיל, ניתן להשתמש בחומרים שונים.

יתרונות:

 • יש אפשרות לבחור לפי סוג המסך;
 • מחירים נוחים;
 • לוחות מיוצרים בהתאם ל- GOST;
 • גישה משולבת לעבודה: ממדידות ועד להתקנה.

חסרונות:

 • הם עובדים רק באזור מוסקבה.

אם יש לך ניסיון בשימוש בפאנלים בולמי רעש, כתוב לנו על כך בתגובות.

השאר ביקורת

אנא הכנס את התגובה שלך!
אנא הזן את שמך כאן