מיטב ההנשמה והמסכות הרפואיות לנגיפים בשנת 2020

0

מסכות אנטי-וירוס מגנות מפני וירוסים וחיידקים, אבק ועשן, וחלקן מתאימות להגנה מפני וירוס הכלילי. נכון לעכשיו, קיים מחסור, אך מצב ההיצע עשוי להשתנות לטובה בכל רגע. לכן, עורכי האתר "best-iw.designuspro.com" הכינו עבורכם דירוג של הנשמות והמסכות הרפואיות הטובות ביותר לווירוסים לשנת 2020. חפש למטה מהן הדגמים, מה יכולות הסינון, בדוק היטב מה לחפש ובחר את המוצר הנכון.

סוגי מסכות ומנשמים

למסכות ולמנשמים פונקציות וקטגוריות שונות בהתאם למקום השימוש (סביבה מאובקת, רמות גבוהות של זיהום גז וכו ').

מודלים כירורגיים הם מכשירים רפואיים שנועדו להגן על חולים במצבים מיוחדים, כגון ניתוח, אך הם אינם שומרים על הרופא או האחות המשתמשים בהם מכיוון שאין להם מערכת שפתיים ומסננים לאיטום פנים. הדרישות למסכות כאלה מתוקננות על ידי GOST R 58396-2019.

הנשמים מוסדרים על ידי GOST 12.4.294-2015, לפיהם הם משודרגים לשלוש מחלקות FFP, שקיצורן פירושו "סינון מסיכת פנים". הם מורכבים מחומרים המבטיחים סינון יעיל. השימוש בהם הוא חובה בתנאי עבודה עם ריכוזים גבוהים של אבק, עשן, אירוסולים, נגיפים וחלקיקים אחרים המזיקים לבריאות.

הסיווג זהה בכל מדינות העולם: FFP1, FFP2 ו- FFP3.

ככלל, כל המסכות והמנשמים הם חד פעמיים (אלא אם כן צוין אחרת על ידי היצרן). לאחר הסרתם, יש להשליך אותם בבטחה.

מאפייני כיתה

FFP1 מגן מפני אבק שאינו פיברוגני. סוג אבק זה מזיק לבריאות מכיוון שהוא מגרה את דרכי הנשימה. זוהי רמת ההגנה החלשה ביותר. מתאים לשיפוץ, עבודות בנייה, ניקיון. מוצרים זולים עולים 30-80 רובל.

FFP2 מגן מפני אבק פיברוגני אגרסיבי יותר שמצלקק ברקמת הריאה ולא פשוט מגרה את מערכת הנשימה. מגן מפני אלמנטים נוספים, כולל וירוסים וחיידקים, עשן, אדים ותרסיסים. אלה המודלים הפופולריים ביותר בענפים שונים, הם מגנים מפני החומרים המזיקים ביותר.

סוגי האבק, פיברוגניים או לא, תלויים באחוז הרכיב הרעיל. ההפרדה אינה ברורה לחלוטין מכיוון שישנם חומרים בעלי השפעת ביניים.

FFP3 מציע הקרנה חזקה יותר. חילוץ מאירוסולים אגרסיביים, אבק, עשן, אדים, גורמים פתוגניים שונים, חיידקים, נבגי פטרייה, נגיפים. לדוגמא, ניתן ללבוש אותו בעת צביעת מכונית. בארגונים עם זיהום גבוה, מונשמים כאלה מונפקים ללא תשלום.

המחלקה השנייה והשלישית (FFP2 ו- FFP3) מגינות מפני חומרים המסוכנים ביותר לבריאות, כולל אלה המומלצים במהלך מגיפות.

FFP2 מבטיח יכולת סינון של לפחות 89% בהתאם ל- GOST. ל- FFP3 יש פילטרים טובים יותר, שיעור ההגנה על פי כללי רוסיה הוא 95%. הסטנדרטים הזרים הם 92 ו- 98% בהתאמה.

חשוב גם הוא ה- MPC (ריכוז מקסימלי מותר) של זיהום. עבור FFP1, נתון זה הוא 4, FFP2 - 12, FFP3 - 50.

עם או בלי שסתום

מסכות אנטי-וירוס ומכשירי הנשימה יכולים להיות מותקנים עם שסתום. השסתום מספק נוחות רבה יותר, מונע היווצרות עיבוי בתוך המסכה, מה שמונע ערפול. אם כדאי לבחור מסכה עם שסתום תלוי בסוג העבודה שבוצעה, בזמן הלבישה ובעוצמת זיהום האוויר. לדוגמא, אם אתה צריך להשלים משמרת עבודה, יש צורך בשסתום.

ניתן לשימוש חוזר עם פילטרים

דגמים יקרים יכולים להיות מצוידים במסננים נשלפים. הפלוס הוא שרק המסנן מתחלף, ובסיס המסכה מחזיק זמן רב. בשימוש תכוף החיסכון הוא משמעותי. בנוסף, הם מתאימים לעבודות "הכי מלוכלכות", למשל עם חומרים רדיואקטיביים. זה לא מעשי לרכוש דגימות כאלה כדי להגן מפני התפרצויות שפעת עונתיות.

לפיכך, הקריטריונים לבחירה מתואמים עם צרכים אישיים ספציפיים.

איכות ההגנה תלויה יותר בהידוק המסכה. הדגמים התקציביים ביותר, אך הדוקים יותר, יגנו טוב יותר על אלה היקרים שאינם בגודל. בנוסף, חשוב להבין שמסכות ומנשמים אינן חסרות תועלת אם הם נלבשים בצורה לא נכונה.

תנאי שימוש

כל המסכות, המסוננות או לא, מגנות על הלובש מפני זיהום עקב העיצוב, המבנה, החומרים והמסננים שבהם משתמשים, אך יש להשתמש בהן כראוי. בפרט, הם צריכים להיות ממוקמים היטב על האף, נקשרים היטב ומונחים היטב על הפנים והסנטר.

כל המסכות והמנשמים הם בדרך כלל חד פעמיים אלא אם כן צוין אחרת על ידי היצרן. לא ניתן לחטא אותם, לכבס אותם או לעשות בהם שימוש חוזר. זה מגדיל את הסיכון לזיהום וירוסים כאשר פעולות ניקוי הורסות את שכבות הסינון.

מתי להחליף מסכות: על פי הוראות היצרן וכאשר הם רטובים. מומלץ לצלם מאחור מבלי לגעת בחזית. חד פעמי, לאחר ההסרה, מונח בזהירות בשקית אטומה ונזרק. ניתן לעשות שימוש רב פעמי בחיטוי, טיפים וכללים לגבי אופן הפעולה קיימים תמיד על האריזה או בתוספת.

מסכות ומנשמים יעילים רק בשילוב עם אמצעי מניעה אחרים: שטיפת ידיים, הרחקה, טיפול בחפצים וכו '.

מסכה כירורגית כדי להגן על אחרים מפני וירוס הקורונה (אך לא כדי להגן מפני זיהום), צילום Pixabay

מפני נגיף הקורונה

ההמלצות משתנות במהירות, בהתאם למצב האפידמיולוגי הנוכחי ולרמת המחקר על התנהגות הנגיף. בתחילה הדעה הרווחת הייתה שמסיכות מיועדות רק למי שחולה להימנע מהתפשטות הזיהום לסביבה. ואז ההנחיה השתנתה: יש צורך במסכות, כל אחד צריך ללבוש אותן כשהוא יכול. איפה האמת? מהן המסכות הטובות ביותר נגד COVID-19? האם כולם מגנים על עצמם ועל אחרים באותה מידה?

כמתואר לעיל, לא כל המסכות נוצרות שוות. אלה כירורגיים בהחלט מועילים לחסימת הנגיף התלוי באוויר מטיפות רוק שנזרקות עם התעטשות ושיעול, אך הם אינם מספיקים כדי להבטיח בטיחות מלאה למי שרוצה או צריך להגן על עצמו מפני נגיף העטרה. למרבה הצער, במקרה של מגיפה, יש צורך ללבוש מסכות יקרות יותר, בכיתה FFP2 או FFP3. רק הם מבטיחים בטיחות לעצמם ולאחרים, כאשר משתמשים בהם נכון. אבל כל מודל אחר, אפילו כזה שמיוצר על ידי עצמך, יכול להפחית את הסיכון לזיהום. אלה דעותיהם של אנשי המקצוע לאפריל 2020. יחד עם זאת, לטענת הרופאים, מסכות מסתמים אינן מומלצות לחולים חולים, מכיוון שאינן עוצרות את התפשטות הזיהום.

מסכה המבטיחה הגנה מפני וירוס העטרה (ציונים FFP2 או FFP3), צילום Pixabay

מיטב ההנשמה והמסכות הרפואיות לנגיפים לשנת 2020 ללא שיעורי הגנה

בטיחות עם פילטר פחמן

מסכות-הנשמות פרוצדוראליות, המורכבות משש שכבות, חד פעמיות, לא סטריליות. הקופסה מכילה 25 חלקים עטופים בנפרד. הגן מפני זיהומים, אבק, חלקיקים תלויים. פתרונות חדשניים: פילטר פחמן, ריתוך אולטרסאונד של רכיבים, חומרים טכנולוגיים מהדור האחרון עם מאפייני מחסום גבוהים מנופחים ונמסים. עיצוב חתך האף והלהקות האלסטיות הופכים אותו למתאים לרוב המידות הזכריות והנקבות ולכל צורות הפנים.

מסכות בטיחות עם פילטר פחמן

יתרונות:

 • טִיב הַעֲבוֹדָה;
 • החומרים האחרונים;
 • שסתום נשיפה.

חסרונות:

 • לא זוהה.

סראיה

מסכות טיפול חד פעמיות קלאסיות דקות, תלת שכבתיות. ארוז ב 30 ו 50 חתיכות. חשוב לשנות מודלים פשוטים כל כך לעתים קרובות, כל שעתיים, תוך הקפדה על כללי השימוש. בד ספנדבונד מודרני לא רק חוסך מוירוסים וחיידקים, אלא גם מסלק תגובות אלרגיות. למרות הימצאותו של קליפ אף, לחלק מהמשתמשים עדיין יש פערים בלחיים. זה מקטין את תכונות המגן, אך יש להבין כי מסכות משמשות למטרות שונות, המודל יוצר מחסום מינימלי. בנוסף, הבד העדין אינו מגרה ולא מורגש על הפנים.

מסיכות סראיה

יתרונות:

 • היפואלרגני;
 • מרקם רך, חומר נעים;
 • דיוק המוצר.

חסרונות:

 • לא זוהה.

שונית מחסום

העיצוב של הדגם דומה לזה הקודם: הוא לא מתאים לכולם, התאמה רופפת אפשרית, למרות העובדה שהוא ממוקם כ אנטומי. הגודל מגשר האף לסנטר הוא 14 ס"מ. הצורה קלאסית, עם מתקן אף. מצויד בשסתום. חומר פולימר Spunbond מתאים לעור הרגיש ביותר. הקופסה מכילה שלוש חתיכות, כל אחת משלוש שכבות, חד פעמית, לא סטרילית. היצרן מציין כי מדובר בפריטים חדשים, הצד החזק שלהם הוא תקופת הבלאי המורחבת, היעילות היא עד 8 שעות.

מסכת שונית מחסום

יתרונות:

 • חומר היפואלרגני;
 • הגנה עד שמונה שעות;
 • שסתום נשימה.

חסרונות:

 • לא זוהה.

מסכות ומנשמים המסומנים בכיתת הגנה

מחלקת FFP1

DEXX 11101

הדגם מתאים לשימוש תעשייתי, ועוזר גם בחיי היומיום. לא סטרילי, חד פעמי. מחלקת ההגנה הראשונה היא הנמוכה ביותר, אך אפילו זה מספיק בכדי להיות בבטחה בסביבה עם עודף פי ארבעה של חומרים מזיקים. הנשמה חוסמת 80% מהזיהומים המסוכנים הנכנסים לגוף באמצעות נשימה. הצורה שטוחה, מתקפלת בקלות. החיתוך מספק חץ לאף, שבגללו הנשמה "יושבת" בחוזקה על הפנים. נמכר על ידי היצירה.

DEXX 11101

יתרונות:

 • צורה מעשית;
 • המחיר הממוצע הוא בתוך 60 רובל.

חסרונות:

 • לא זוהה.

סטייר 11112

מכונת ההנשמה מיועדת לעובדים בייצור, לתיקונים ביתיים ולעבודות אחרות. מסתגל בצורה מושלמת לפנים, מסנן ביעילות אבק, מגן על מערכת הנשימה. שומר על מוצקים ונוזלים מזיקים בהתאם למחלקת ההגנה הראשונה המוצהרת. חתיכה קלה, רכה, לבישה. חד פעמי, לא סטרילי, חתיכה אחת לכל אריזה.

סטייר 11112

יתרונות:

 • צדדיות;
 • איכות אמינה;
 • מתאים לכל סוגי הפנים.

חסרונות:

 • לא זוהה.

סיברטק 89246

חצי מסכת אפורה מעשית עם שסתום נשימה. קל לשימוש, סינון נכון. מגן מפני זיהומים מזיקים עד לרמת ה- MAC הרביעית, העונה על הדרישות למחלקה FFP1. החיתוך מותאם למניעת חדירת אוויר מזוהם. הקשרים לא לוחצים על האוזניים. חד פעמי, עם זאת, יש ביקורות באינטרנט שהוא אינו מעוות במהלך הכביסה ולא מאבד מאפייני הסינון, כך שניתן ליישם אותו בפעם השנייה. הפרה כזו של הכללים מותרת כמוצא אחרון.

סיברטק 89246

יתרונות:

 • סגנון יומיומי;
 • עם שסתומי שאיפה / נשיפה.

חסרונות:

 • לא זוהה.

מחלקת FFP2

3M 8122

תיאור היצרן מסווג את הנשמה כציוד מגן אישי למערכת הנשימה במהלך בנייה ותיקון.המעמד שהוקצה למודל מונע את ההשפעה השלילית של חומרים מזיקים בריכוז בטווח של 12 MPC, וגם מונע זיהום בכל הנגיפים המוכרים כיום, כולל עבודה נגד וירוס הכלילי. הפופולריות של דגמי המותג 3M נובעת מהצורה הנוחה. מהדק האף אלסטי, מבטיח התאמה צמודה אך נוחה, נוח לעבוד עם משקפיים. מוצרים חד פעמיים, שאינם סטריליים, נמשכים עד 8 שעות, 10 חתיכות בקופסה.

3M 8122

יתרונות:

 • צורה אטומה אנטומית;
 • שימור נכסים עד שמונה שעות;
 • ללא ערפול.

חסרונות:

 • לא זוהה.

מומחה ZUBR 11162

הנשמה מיוצרת בהתאם לדרישות GOST. מגן מפני אירוסולים ואבק, מפני חלקיקים קטנים ממקורות שונים, מפני נגיפים וחיידקים, כולל COVID-19. זה אפשרי בכל הענפים בהם נדרשת הגנה ברמת FFP2, כמו מודל פופולרי נוסף של Bison Master. לדברי הקונים, הצד החזק של המותג הוא הסרטים, הם מחוברים היטב לבסיס, מכוונים את ההתאמה בצורה נוחה, לא מפעילים לחץ על הראש. מהדק האף תורם גם ללבישה נוחה למשך מספר שעות. לא סטרילי, שמלות פעם אחת, נמכרות לכל חלק.

מומחה ZUBR 11162

יתרונות:

 • עמידה ב- GOST;
 • תפירה מסודרת של המוצר;
 • שסתום עם עמידות טובה;
 • חוטים מתכווננים.

חסרונות:

 • לא זוהה.

REMIX 6172

הגנת נשימה חד פעמית. מאפשר לך להיות בבטחה בסביבה עם עודף חומרים מזיקים שתים-עשרה פעמים. הדגם מצויד במסתם נשימה ומסנן. מפחית את הסיכון לשאיפת גז, אירוסולים, ריחות, אבקה, עשן, אבק וחלקיקים אחרים. מגן מפני נגיף העטרה. מתאים לבתי חולים, בתי ספר, נסיעות, ניקיון, צביעה, עבודות בנייה ופעילויות רבות אחרות. חיתוך כוס נוח. חדירות מעולה ומרקם רך מתאימים ללבישה נוחה. כסה את האף והפה שלך היטב. מבחר צבעים פרקטיים: שחור ולבן. נמכר בסטים של 15.

REMIX 6172

יתרונות:

 • פונקציונליות רחבה;
 • אמינות, אטימות;
 • עם שסתום נשיפה;
 • עם פילטר פחם.

חסרונות:

 • לא זוהה.

מחלקת FFP3

3M Aura 9332+

חצי מסיכת סינון עוצמתית. מגן על הבריאות ככל האפשר, FFP3 אינו חושש מזיהום חזק אפילו, עד פי חמישים מגבולות הריכוזים המזיקים המותרים. זה יעיל גם להגנה מפני וירוס הכלילי. שומר על 99% מהחומרים המסוכנים לנשימה, ואילו הנשימה קלה הודות למסתם. משקפיים לא ערפילים. גם גזירת החלק העליון תורמת לכך. רצועות הראש וקטעי האף ניתנים לכוונון כך שיתאימו לפנים שלך. מביך שהקשרים מחוברים לבסיס בעזרת מהדק נייר מכתבים, אך מכיוון שהמנשמים מיועדים לשימוש חד פעמי, הסרטים עמידים.

3M Aura 9332+

יתרונות:

 • סינון מרבי;
 • צורה ארגונומית;
 • שסתום נשיפה;
 • הגנה על שמונה שעות;
 • חוסר עיבוי.

חסרונות:

 • לא זוהה.

יוליה 319

מכונת הנשמה קלה לשימוש, עם סינון הולם, מחלקה שלישית עליונה. מגן מפני אירוסולים, אבק, אבקה, אוויר מזוהם, נגיפים וחיידקים, כולל COVID-19. עשוי מחומר מודרני עמיד בפני לחות, לא רעיל ולא מגרה. מומלץ לשימוש חד פעמי, עד שמונה שעות. מופץ חלק אחר חלק. ביקורות הלקוחות טובות מאוד: רכות, נושמות, נוחות ללבישה. העניבות מתכווננות באורכן, קל לבחור התאמה נוחה, כאשר היא לא לוחצת, אך גם לא משאירה פערים. נמכר על ידי היצירה.

יוליה 319

יתרונות:

 • מעמד הגנה גבוה;
 • מיוצר בהתאם ל- GOST;
 • איכות החומרים;
 • קלות שימוש;
 • שסתום יעיל;
 • עיצוב מתכוונן.

חסרונות:

 • לא זוהה.

מסכות חוזרות ונשמות לשימוש חוזר

ISTOK 400 (RU-60M) A1V1R1 עם פילטרים

דרכון המוצר מכיל אחריות להגנה בטווח של 15-20 MPC, מה שאומר שהוא ימנע את חדירתם של מרבית סוגי הגורמים המזיקים למערכת הנשימה, כולל וירוס הכלילי. הבסיס אוטם הרמטית את האף, הפה והסנטר, והוא מקובע היטב על הראש.אורך החיים של המסננים תלוי במספר גורמים, כגון סוג וריכוז מזהמי האוויר, קצב הנשימה של המשתמש, טמפרטורת הסביבה והלחות.

ISTOK 400 (RU-60M) A1V1R1 עם פילטרים

יתרונות:

 • התאמה צמודה;
 • ביצוע איכותי.

חסרונות:

 • מראה מאיים.

3M 6300

דגם זה אינו מצויד במסננים. משתמשים במסכת הבסיס פעמים רבות. ניתן לרכוש פילטרים המתאימים לכל סוג הגנה. FFP2 או FFP3 מחוברים בהתאם לצרכים האישיים. על פי ביקורות, מותגים רבים של פילטרים מתאימים. הצרכנים אוהבים גם את דרגת הגודל. מהסקירה עולה כי לא כל יצרני המסכות חולקים את המוצרים שלהם על פי גודל פניהם, אם כי זה מקל מאוד על הבחירה ומגביר את יעילות ההגנה.

3M 6300

יתרונות:

 • צדדיות;
 • טווח מידות נוח;
 • איכות החומרים;
 • התאמה צמודה;
 • טיפול קל.

חסרונות:

 • מראה אסתטי נמוך.


סיכום

לא כל המסכות והמנשמים נוצרים שווים. ישנם סוגים שונים עם מאפיינים המתאימים להגנה על הנשימה מפני מגוון איומים כימיים וביולוגיים.

עם זאת, שום מסכה אינה משמשת כדי לעצור את ההשפעות המזיקות אם נלבשת באופן שגוי, משום שהיא הופכת חסרת תועלת. לכן, חשוב להקפיד על הוראות היצרן.

אם יש לך ניסיון בשימוש בדגמים הכלולים ב- TOP, שתף את דעתך בתגובות. כמו גם קישורים היכן ניתן לקנות או להזמין באינטרנט. במצב פנדמי, רבים יהיו אסירי תודה על המידע.

השאר ביקורת

אנא הכנס את התגובה שלך!
אנא הזן את שמך כאן

קראתי את התנאים הסכמת המשתמש *