משקפי הרובה הטובים ביותר לפנאומטיקה לשנת 2020

0

שום דבר לא יעזור לאדם לצוד יותר מאשר כלב לנגהאר ומראה אופטי מכוון. ואם אין בעיות בראשון, אז אופטיקה ללא ראייה יכולה לקלקל את הרושם של המנהג העתיק הזה. לעיתים קרובות, אנשים חסרי ניסיון, המכוונים לברווז ללא תנועה, מביאים חלב הביתה, מאשימים את האקדח בכישלון, מכיוון שהמראה חדש, הוא משמש אנשי מקצוע וכו '. עם זאת, ציידים מנוסים אומרים את ההפך: "אופטיקה מותאמת באופן שגוי זהה לצילום בעצימת עיניים." לכן, עורכי האתר "best-iw.designuspro.com" הכינו עבורכם דירוג של מראות אופטיים לפנאומטיקה לשנת 2020.

מידע על מראות אופטיים מודרניים

התפקיד העיקרי של כל אופטיקה הוא להגדיל את הסיכוי לפגוע במטרה על ידי הגדלת התמונה החזותית המתרחשת בזכות העדשות האופטיות. אז הצייד יפגע במטרה, ונמצא במרחק של מאות מטרים ממנו.

לכל מראה אופטי יתרונות:

 • הפחתת הנטל על הראייה בשל העובדה שהמטרה והרשת ממוקמים באותו מרחק מהעין האנושית;
 • הודות להתאמה קלה של מאפייני דיופטר, אפילו לקוי ראייה יפגע במטרה;
 • טווח ראייה מוגבר.

בנוסף, כמה חסרונות מובחנים באופטיקה של תותחי אוויר מהדור החדש:

 • אם לאדם אין ידע וכישורים בסיסיים בתחום התאמת האופטיקה, אז יהיה לו קשה להגדיר את הפרמטרים הנכונים בניסיון הראשון;
 • בנוכחות רובה כמו "סם יאנג דרקון טופר 50" אדם זקוק למכשיר מיוחד, מכיוון שהאופטיקה הסטנדרטית תאבד את הגדרותיהם לאחר הזריקה הראשונה, ובמצבים מסוימים תיכשל.

ראייה נכונה

המשימה הראשונה לביצוע איפוס היא שילוב נקודות הכוונה וההיטיות במרחק הנבחר. בהתאם למרחק, הכדור עף גבוה יותר (מרחק קצר) או נמוך יותר (50 מטר ומעלה). ההתאמה מתבצעת:

 • בזכות מנגנון התיקון הקיים על המראה;
 • אם אתה מציב את מכשיר הרשת עם עופרת גובה.

מיקום הגוף משפיע גם על שיטות הראייה. יש המעדיפים לירות ברובה מאותה עמדה בה הם משתמשים בעת ציד, בעוד שאחרים - מעמדת תמיכה.

לאחר שהאדם נכנס לתפקיד יש אפשרות לבחור מרחק.

ציידים מנוסים ממליצים לכוון את הרובה למרחק של 15-20 מטר מהמטרה, מכיוון שהדבר מבטיח יישור מדויק של נקודות הכיוון וההיט.

לאחר היריות הראשונות, האדם מסתכל היכן קבוצת הכדורים פוגעת ומסובבת את התוף הממוקם על האופטיקה בכיוון הנכון.

התקנה בסיסית

 1. חוטי טבעות מחוברים לסרגל וויבר, המראה מותקן, החלקים העליונים של הטבעות קבועים מעל כך צינור האופטיקה נע ללא קושי.
 2. מרחק העינית מותאם: האדם מכניס את הנשק לכתף ומגיע למבט מלא.
 3. היקף מסתובב עד שהכוונת תופס מיקום אנכי בניצב לרובה.
 4. הברגים בטבעות מהודקים.
 5. שיער הכוונה מאופס לאפס (ראה הוראות כיצד לעשות זאת).

כיצד לבחור היקף רובה אוויר?

יש לפחות 5 דרישות, שבלעדיהן אי אפשר לבחור את האופטיקה הנכונה לרובה אוויר.

גורם הגדלה

על פי מאפיין זה, המראה מחולק לשלוש קבוצות:

 1. אופטיקה בהגדלה מתמדת, בדרך כלל שלוש או ארבע פעמים. משמש בעת פגיעה במטרה במרחק של לא יותר ממאה מטרים. בזכות זווית ראייה של 6 מעלות, אדם מוביל בעת ירי לעבר אובייקט נע.
 2. מכשירים בעלי הגדלה משתנה משמשים אנשים לציד במרחק עשרות מטרים. ההגדלה נעה בין 4x ל 12x או 6x ל 18x. לפיכך, הצייד רואה את המטרה, הנמצאת במרחק של 300-400 מטר.
 3. סקופ עם הגדלה הגדולה מ 20x ועם עדשה אובייקטיבית של 56 מ"מ משמשים לצילומי ספורט.

קוטר העדשה

פרמטר זה חשוב גם בבחירת הציוד המתאים. ראשית, אדם קובע איזו חיה תצוד, אם מדובר בסנאי, אז קוטר עדשה של עד 24 מ"מ הוא אפשרות מתאימה, ההגדלה אינה עולה על פי 4. יחד עם זאת, אין לשכוח את המאפיינים הטכניים של הנשק עצמו, אחרת המראה יהפוך לא עוזר, אלא קישוט דקורטיבי. לכן, ישנם עוזרי חנויות הממליצים לרכוש אופטיקה על פי כלל "הזהב", ולא על פי מספר הפונקציות.

מחיר

עלות האופטיקה מושפעת מאיכות החומרים ומאפייני הביצועים של כלי הנשק. אם לאדם יש רובה סטנדרטי מסוג MP-512, נרכשים עבורו מכשירים במחיר של 1000-2000 רובל. עבור משחק ציד (סנאים, ציפורים), אופטיקה בטווח מחירים זה עומדת בדרישות. במקרים הפוכים, לצורך ירי למרחק של יותר מ 200 מטר משתמשים במראות שמחירם הוא 10,000 רובל.

סוג רשתית

תכונה זו חשובה לא פחות מהקודמות, מכיוון שדיוק הצילום תלוי בשרשרת הנבחרת כהלכה.

 1. כדי לצוד אופטיקת מטרה נייחת עם רשת דופלקס משמשת. מיקום טוב של האובייקט - מרחק רב. יתרונות - מכוון במהירות גבוהה, דיוק.
 2. הסוג הבא של צלב הוא "Mil-Dot". מכשיר הכוונה מצויד בחטיבות המסייעות לצלם במרחק של 100-300 מטר בדיוק מוגבר.
 3. הגרסה הקלאסית היא רשת "פנק" בצורת T. משמש ברובה מוסין במהלך מלחמת העולם השנייה. היתרון העיקרי הוא הכוונה במהירות גבוהה, החיסרון הוא שלא תוכלו לקבוע את המרחק ליעד.
 4. מכשירים המצוידים ברשתות וקשקשים נוספים נקראים התקני צלפים ומשמשים לעתים קרובות יותר בכלי נשק מסוג SVD.

ציידים מנוסים מוצאים אופטיקה של רשת Mil-Dot מתאימה למתחילים. עם זאת, אסור לנו לשכוח שהבחירה הנכונה תלויה לא רק בהמלצות, אלא גם בסגנון הציד ובמשימות שנקבעו.

עיניים

הוא מבצע פונקציית מגן, מונע פגיעה בעין מרתע הרובה ואינו מאפשר לעינית להאיר. מורכב מגומי או פלסטיק.

TOP 5 טווחי רובה אוויר

Veber PO 3-9 × 42 IR WOLF

מודל זה הוא אוניברסלי ונפוץ בקרב ציידים חובבים. המראה יעזור לאדם לצלם מהגישה. המכשיר עשוי מסגסוגת אלומיניום תעופתית, המעניקה לו קלילות, והמארז מוגן מפני לחות (סוג IPX7). המשטח החיצוני של הצינור הוא מט בקוטר של 30 מ"מ. כדי למנוע ערפול של העדשות, המכשיר מנופח ומלא חנקן במפעל. גורם ההגדלה הוא 3x-9x.

מכשיר הרשת באופטיקה של Mil-Dot מצויד בתאורה דו-צבעונית: כחול וכחול (קיימות 5 רמות בהירות). כאשר משנים את הריבוי, גודל החלק אינו משתנה. איפוס האופטיקה יחסוך זמן, מכיוון שדיוק מנגנון קלט התיקון הוא 90%, כדי למנוע דפיקה מקרית של הגדרות ההגדרה, ברגי התיקון מצוידים במכשיר מיוחד. מחיר חטיבה - 0.25 MOA.

המאפיין העיקרי של מודל זה הוא נוכחות של קפיץ סלילי חזק, אשר לאחר 5 שנים של שימוש תכוף, לא יאבד את האלסטיות הראשונית שלו, וגם ישמור על מיקום ללא שינוי של סימן הכוונה לאחר הירי.

בשל נוכחותם של ציפוי רב שכבתי והעברת אור של 92%, המראה הטלסקופי מייצר תמונה ברורה. יתרון נוסף הוא שדה הראייה, כך בהגדלה 9x במרחק של 100 מטר, אדם יראה מעגל בקוטר 5 מ '. המכשיר יכול לעמוד ברתיעה של קליברים 7.62 × 63 מ"מ, דגם 1952, מחסנית ציד 9.3x64 מ"מ ברנקה, מחסניות .12 קליבר. , כמו גם .300 רמינגטון אולטרה מגנום עד 7000 ג '. כאשר הוא מותקן על פניאומטיקה, עומד באנרגיית לוע עד 25 ג'.

טמפרטורת ההפעלה של האופטיקה היא -25 ... + 40 מעלות צלזיוס. העדשות אינן ערפלות כאשר הן טובלות למטר אחד. עומד בתנאי מזג האוויר: מגשם עז לשלג. מידות - 339x84x73 מ"מ.

עלות המראה האופטי Veber PO 3-9 × 42 IR WOLF מ- 9,500 רובל.

Veber PO 3-9 × 42 IR WOLF

יתרונות:

 • מילוי חנקן;
 • מתאים לרובי אוויר;
 • סוג מגן IPX7;
 • העינית מורכבת מ- 6 עדשות מרובות מצופות;
 • מהימנות;
 • רשתית "מיל-דוט", ממוקמת על הזכוכית;
 • מערכת קלט תיקון.

חסרונות:

 • אפס תיקונים לוקח הרבה זמן;
 • טבעות הרכבה בינוניות;

גאמו 3-9 × 40 BH-GM394

היקפים אלה ידועים לכל צייד. הם מיוצרים על ידי חברה ספרדית שתפסה מקום נפרד בשוק לייצור אופטיקה ורובים. יש אנשים שמשתמשים במוצרים של חברה זו כמכשיר הראשי, ומסבירים זאת לפי איכות, אמינות וזמינות.

המראה מותקן על רובים פופולריים. בעת השימוש בו, אדם יגדיל את הצלחת הירי שלו באופן ניכר, גם בעת החלפת נשק. להתקנת האופטיקה משתמשים בגופי התקן. חומר מארז - סגסוגת אלומיניום, שבגללו משקל המוצר הוא 400 גרם באורך של 32 ס"מ.

אם האובייקט נמצא במרחק רב ולא ניתן לזהותו, יש גלגל מיוחד בבסיס העדשה, שבזכותו האדם יתאים את בהירות התמונה. הריבוי הוא סטנדרטי: 3x-9x, זה מספיק כדי להביס סנאים במרחק של 100 מטר.

קוטר העדשה הוא 40 מ"מ. המכשיר מקובע בעזרת טבעות הידוק. סיום 0.25 MOA. היצרן לקח בחשבון את הסכנות בעת הפעלת המכשיר באוויר הפתוח, ולכן הוא מוגן מפני הלם ולכלוך. מכשיר ה- Mel-Dot מתאים לציידים מתחילים ויעזור לחשב נכון את המרחק ליעד.

העלות הממוצעת של מוצר היא מ 2500 רובל.

גאמו 3-9 × 40 BH-GM394

יתרונות:

 • מחיר;
 • הציפוי לא נשרט;
 • יצרן אמין;
 • לבנות איכות;
 • כלים כלולים;
 • שדה הראייה הוא 4.5 x 100 מטר.

חסרונות:

 • אין תאורה אחורית.

קופצים 4 × 32 קומפקטי

מכשיר זה מתאים לאנשים שיוצאים לציד במשך 4-5 ימים ומנהלים אותו גם באור וגם עם רדת החשכה. הגדלת המראה קבועה ושווה פי 4. לכן, לא משתלם להשתמש במכשיר בכדי לפגוע במטרה למרחקים ארוכים, אך הוא מתאים ב 100% לציד סנאים. באופטיקה יש תאורה שתבליט את רשת הכביש, אך אינה חופפת את המטרה, וזה חשוב כשצדים בחושך. אפילו אנשי מקצוע בתחום הציד משתמשים בהיקף זה.

נעשה שימוש ברשת "Mil-Dot" קלאסית. זאת בשל העובדה שלא כולם יודעים לכוון לרשת הצלפים המקצועית "דופלקס". אפשרות זו מתאימה הן לאנשי מקצוע והן לאנשים שלא החזיקו רובים בידיהם. אפילו ילד יכול לקבוע את המרחק ליעד וגודלו, פשוט קרא את ההוראות או צפה בהדרכות וידאו. סיום לימודים: 0.25 MOA.

משקל הציוד 306 גרם ואורכו 20 ס"מ, מה שהופך את ההיקף לקומפקטי בגזרתו. ההתקנה מתבצעת על הרכבת וויבר או פיקטיני, מכיוון שהתושבות הן אוניברסליות.

התאמת דיופטר העין תאפשר לאדם, אפילו עם ראייה ירודה, לפגוע בסנאי או בציפור ממוצעים. זה נותן ל- Leapers 4x32 יתרון נוסף. המודל נפוץ בשטחה של הפדרציה הרוסית ונמכר הן בחנויות במוסקבה והן באזורים אחרים.

עלות: מ 3000 רובל.

קופצים 4 × 32 קומפקטי

יתרונות:

 • מהימנות;
 • מותג אמריקאי;
 • צְפִיפוּת;
 • צִיוּד;
 • תאורה אחורית אדומה וירוקה;
 • התאמה לדיופטר העין.

חסרונות:

 • לא יעיל בטווח הרחוק.

פטריוט P6-24 × 50 AOL

מכשיר זה תופס מקום נפרד על מדף היורה. בזכותו אתה יכול לצוד במרחק של עד 500 מטר, שכן ההגדלה היא 6x ... 24x. גוף המכשיר עשוי מסגסוגת אלומיניום, שבגללה משקל האופטיקה הוא 327 גרם. באורך 58 ס"מ. יש הארה עוצמתית, ולכן משתמשים במכשיר גם באור יום וגם בתאורה חשוכה. התאורה אינה מכסה את המטרה בתנאי תאורה נמוכים, העיניים לא מתעייפות ממנה. ארץ מוצאו של המותג היא סין. לכן ניתן לקנות את הציוד גם בחנות ולהזמין אותו מאליאקספרס, שם העלות היא בסדר גודל נמוך יותר.

המודל תומך בקיזוז פרלקסה, המתפקד במרחק נוח לאדם וקיים תיקון דיופטר, שיעזור לאנשים עם קוצר ראייה או רוחק ראייה.

משתמשים ברכב המקיף הנרחב של Mil-Dot. קוטר אובייקטיבי 50 מ"מ בקוטר אישון יציאה של 8.2 - 2.1 מ"מ. ערך החלוקה של התיקון הוא 0.25 MOA. האדם מכוון את התאורה האחורית באופן עצמאי.

המכשיר מתאים להרכבה על רובים פופולריים התומכים בסורגי אביזרים. הטבעות הן אוניברסליות ויתאימו גם למעקה וויבר וגם לפיקטיני. קוטר טבעות ההרכבה הוא 25.4 מ"מ. המכשיר משמש לעתים קרובות יותר להרכבה על רובי ציד, לאחר הרכבה המשקל יעלה מעט, אך זה לא ישפיע על איכות הציד. לקבלת אמינות ועמידות, המכשיר מוגן מפני לחות ואבק. כמו כן, המכשיר יכול לעמוד בנפילה לדרך עפר מגובה 1.5 מטר ללא תאוצה נוספת. כדי למנוע מהאופטיקה להתערפל מירידת הטמפרטורה, גז נשאב פנימה במקום אוויר.

עלות ממוצעת: 4290 רובל.

פטריוט P6-24 × 50 AOL

יתרונות:

 • תמורה לכסף;
 • התאמות מקבילות ודיופטריות לעין;
 • כוח;
 • ריבוי מקסימלי פי 24;
 • משקל 327 גרם.

חסרונות:

 • לא נמצא.

Leupold VX-Freedom Rimfire 3-9 × 40 26 מ"מ

האופטיקה מיועדת לציד במרחק קצר ובינוני. משתמשים מדווחים על דיוק טוב גם בתנאי תאורה נמוכה. ההגדלה עולה מפי 3 ל 9x.

הגוף עשוי מסגסוגת מתכת עמידה. לכן משתמשים במראה אפילו ברובים כמו קרוסמן BP9M22GSL. החלק הפנימי של האופטיקה מלא בארגון עם קריפטון, מה שהופך אותו למוגן מפני לחות. בשל המשטח המט, אין בוהק שמש, ולכן עמדת הצייד לא תיחשף מבעוד מועד.

האופטיקה עשויה מזכוכית עמידה ומסוגלת לעמוד ברתע בכוח זריקה של 20 ג '. לעדשות יש ציפוי שיגן על המכשיר מפני אבק ולכלוך.

התאורה האחורית הוחלפה במערכת ה- Twilight Light המקורית, שבזכותה אדם מקבל תמונה ברורה בתנאי תאורה נמוכים.

המכשיר משתמש ברכב Tri-MOA. הוא מיוצר בצורה של חריטה על אופטיקה, ולכן לאחר פקיעת חיי השירות שלו, הוא לא יאבד מהאיכויות המקוריות שלו.

על המארז יש טבעות להתאמה אופקית ואנכית. ערך החלוקה של התיקון הוא 0.25 MOA.

עלות ממוצעת מ -20,000 רובל.

Leupold VX-Freedom Rimfire 3-9 × 40 26 מ"מ

יתרונות:

 • לבנות איכות;
 • מלא בארגון עם קריפטון;
 • זכוכית עמידה בפני זעזועים;
 • רשתית Tri-MOA;
 • תאורה מקורית.

חסרונות:

 • עֲלוּת;
 • לא מתאים למתחילים.

תְפוּקָה

יש עוד מאה טווחים בעולם, גם קולימטור וגם ספורט. הדירוג מציג מכשירים נפוצים המשמשים 60% מהציידים. אם יש לך ניסיון בשימוש במראות אופטיים המתוארים בדירוג, או במודל מעניין יותר, ספר לנו על כך בתגובות.

השאר ביקורת

אנא הכנס את התגובה שלך!
אנא הזן את שמך כאן

קראתי את התנאים הסכמת המשתמש *