המסורים הטובים ביותר לעץ ולמתכת לשנת 2020

0

תיקון הוא דרך חיים עבור תושבי הקיץ ובעלי בתים פרטיים. רצון מתמיד להשלים או לבנות בית, סככה, ביתן וכו '. מחייב לרכוש מעת לעת את הציוד המתאים. קודם כל זה חל על מסורים לעץ ולמתכת. הכלי הפופולרי ביותר למטרות אלה הוא מסור גחון, המאפשר לך לפתור במהירות תיקונים ביתיים רבים, עד לגיזום עצים בגינה.

מהם הדגמים הפופולאריים, איזו חברה עדיפה לקנות מסור, מה המחיר הממוצע - שאלות שעולות כל הזמן בפני הצרכן. עורכי האתר "best-iw.designuspro.com" סיפקו לכם המלצות כיצד לבחור את סוגי הכלים הנכונים. במאמר תקראו טיפים כיצד לא לטעות בעת בחירה ומה לחפש בקנייה.

איך התחילה מסור היד

השורשים ההיסטוריים של ניסור עץ חוזרים לתקופות פרימיטיביות. בחפירות מוצאים מעת לעת מסורי אבן עם קצוות משוננים. כמובן שבעזרת מסורים כאלה אי אפשר היה לייצר לוחות, אך לעבודה קטנה בייצור של ידיות וכלים שונים, זה היה הכרחי.

ההתפתחות הנוספת של עבודות העץ נקשרה בבניית דיור ובעיקר ברצון של האדם לשלוט בים. הצורך בבניית ספינות הביא לפריצת דרך טכנולוגית מהפכנית בעיבוד העץ.

בשלב הראשון יצרו בוני ספינות לוחות לבניית סירות בצורה פרימיטיבית באמצעות טריז. בתצלום ניתן לראות את ההפיכה ההדרגתית של עץ עגול למות שטוחים, אשר לאחר עיבודם בגרזן הפכו לקרשים. התפוקה של תהליך זה הייתה נמוכה מאוד. כאשר התעורר הצורך בספינות גדולות, טכנולוגיה זו לא הצליחה לענות על הביקוש.

לכן, תקופת הברונזה העניקה לנו לא רק גרזן מתכתי, אלא גם את המסורים הראשונים שניסו לייצר מנחושת. במשך מאות שנים החלו היוונים הקדמונים לזייף להבי מסור. היקף הבנייה הגדול של בתים ומקדשים דרש מגוון כלים.

לא רק עבודות עץ, אלא גם ניסור אבן הצריך יצירה של מגוון מסורים. תחילה היו שתי ידיים, ואז מסורי כידון לעבודה לבד. הצורך לגזור אלמנטים דקורטיביים מעוקלים גרם לי ליצור פאזל.

פיתוח נוסף של טכנולוגיית הניסור הלך בדרך של מיכון התהליך. בימי הביניים הומצאו מנסרות מים בגרמניה ובאנגליה, התפוקה של ייצור העצים גדלה משמעותית. השלב הבא היה הופעתן של מנסרות קיטור בארצות הברית, שהייתה תרומה משמעותית למהפכה התעשייתית.

מהם המסורים

מגוון המשימות שנפתרו באמצעות מסורי כובע קובע גם דרישות שונות לייצור מסור. ראשית כל זה חל על החומר ממנו הם עשויים. התקדמות כלי החיתוך נקשרה ביצירת דרגות חדשות של פלדת סגסוגת. תפעול ממושך של המסור מוביל לחימום שלו ולסתום בחיתוך.

חומרים מודרניים מאפשרים ליצור להב מסור העמיד גם במתח פיזי וגם בחום, מה שמפחית את התפשטות החומר בחימום.זה משפר את הדיוק ואת איכות החיתוך.

מסורי מסור לחומרים שונים עיצובים שונים. אלה המיועדים למתכת נקראים בצל, כלומר הם נראים כמו קשת. תמיד יש להם מנגנון מתח. מסור עם שן דקה מאוד לחיתוך מתכת לא אמור להתכופף או להתחמם. לכן הם יחסית צרים מאוד. זה מאפשר למשוך אותם חזק ואזור הלהב הקטן מאפשר קירור מהיר.

מנגנון המתיחה זהה לכל העיצובים והוא בורג רגיל עם אגוז כנף. בעיצובים נדירים יש מערכת מתיחה עקב תנועת הידית. דגמים מסוימים של מסורי קשת מצוידים במסור צר עם שן גדולה לעץ ולסיבית. זה הכרחי בעת חיתוך צורות מעוקלות.

המסור הקלאסי מיועד בעיקר לחיתוך עץ. הם עשויים מפלדת סגסוגת ויש להם שן גדולה יחסית. כדי להפחית את חיכוך המסור בחיתוך, מכוסה פני השטח שלו בחומר נגד הפרעה פולימרי מיוחד. ישנם מסורוני צבא מיוחדים עם מאפייני חוזק ועמידות ללבוש מוגברים.

דגמים של ציוד ניסור ידיים זולים וזמינים למגוון רחב של צרכנים. להלן סקירה ותיאור של דגמים פופולריים שניתן לקנות בחנות בנייה מקוונת.

חשמול מסור

השימוש בחשמל להנעת כלי בנייה לא עקף מסורי ידיים. מדובר במסורים מסוג צבר. כעת בשוק ישנם הרבה דגמים חשמליים המופעלים הן באמצעות החשמל והן מהסוללה. לטכניקה זו יתרונות משמעותיים על פני מסורי ידיים.

הבעיה העיקרית של כל כלי חשמל עם תנועה מחזורית של הגוף העובד היא רטט מוגבר. זה משפיע על הדיוק והבטיחות של העבודה. בנוסף, רטט מזיק לבריאות המפעיל. לכן, כל העיצובים של רוכלים חשמליים מצוידים במערכות יעילות נגד רעידות.

פריצות חשמל מודרניות הן אוניברסליות - הן חותכות מתכת, עץ ופלסטיק, סיבית, MDF וקירות גבס. הלהב הצר והקצר מאפשר לך לעבוד במקומות עיוורים שלא ניתן להגיע אליהם באמצעות מסור קונבנציונאלי. בזכות השוק המיוחד, הלהב מתחלף במהירות על ידי סיבוב הצ'אק. מאפיין חשוב של להב מסור הוא מספר השיניים לכל סנטימטר באורך. בהתאם לחומר המעובד, הוא נע בין 8 שיניים / אינץ 'לעץ רך ל -30 שיניים / אינץ' לפלדה. קל להזמין את להבי המסור הנדרשים באינטרנט.

העיצוב של מסור ברזל מקצועי כולל מערכת להב מטוטלת, כאשר היא נעה לא רק במישור אופקי, אלא גם במאונך, מה שמגדיל את פריון העבודה בעת חיתוך עץ קשה. לכל הדגמים יש עצירה לקיבוע המסור במהלך ההפעלה.

המערכת האלקטרונית מתאימה ברציפות את תדירות החיתוך ומפקחת על עומס המנוע, ולא מאפשרת להוריד את המהירות עם הגדלת העומס. דגמים רבים מצוידים במנעול התחלה מטעמי בטיחות.

דירוג המסורים הטובים ביותר עבור עץ ומתכת לשנת 2020

שֵׁםחוֹמֶרסוג אורך הלהב מ"ממחיר, שפשף
גרינדה 1551-30 Z01עץ + מתכתלוכקובאיה300230
"PIRANHA" 24100סיבית, סיבית, MDFמסור ידני450900
TRUPER ATT-12 10234 מַתֶכֶתלוכקובאיה305860
BOSCH AdvancedRecip 18 0 עץ + מתכתנטענת2305700
הארדן 631120עץמסור ידני500650
מטריקס 23575עץמסור ידני 350, 350, 400850
VIRA 801011מַתֶכֶתלוכקובאיה300650
מקיטה DJR185Zעץ + מתכתנטענת3006300
BAHCO סופיריור 2600-16-XT11עץמסור ידני4001800
האמר LZK 850 B PREMIUMעץ + מתכתחשמלי2104000

גרינדה 1551-30 Z01

תוצרת סין תחת מותג גרמני, GRINDA 1551-30 Z01 הוא מסור קשת רב-תכליתי המיועד לעץ ומתכת. לשם כך, ערכת המסור כוללת שני להבים - האחד עם שן דקה למתכת, והשני עם שיניים גדולות לעץ. שניהם עשויים פלדה קשוחה עם עמידות מוגברת בפני קורוזיה וכיפוף.

ידית נוחה עם אחיזה להגנה על היד במקרה של שבירת להב מסור משולבת עם פונקציית המתח שלה.הוא משמש ככלי לתיקון נגרות ומסגריות. מסור עץ מעץ מאפשר לנסר עץ לאורך, מה שנחוץ בעת ביצוע חיבור חריץ. משמש באופן נרחב לגיזום עבודות גינה.

גרינדה 1551-30 Z01

יתרונות:

 • משקל מועט;
 • שומר ידיים;
 • מתיחת להב ידית.

חסרונות:

 • רק מסור אחד לעץ ואחד למתכת כלול.

גרוס פיראנה 24100

מסור הברזל הקלאסי מתוצרת טייוואן ביסס את עצמו ככלי חיוני לתיקונים. אורך הלהב הגדול של 450 מ"מ מאפשר לחתוך בקלות חומר ברוחבים שונים. מנסר עץ, סיביות, סיבית, MDF ולמינציה באותה מידה. מיועד לניסור קרע.

להב המסור עשוי מפלדת קפיץ יפנית SK-5 המוגשת בכרום, בעלת ציפוי פולימר נגד קורוזיה. העוצמה הגבוהה של השיניים תורמת לשימור השחזה לאורך זמן.

הידית עשויה משני מרכיבים מפלסטיק עמיד בפני פגיעות, נוחים במהלך חיתוך ארוך.

גרוס פיראנה 24100

יתרונות:

 • מסורים עץ רטוב;
 • ידית ארגונומית;
 • נקי ואפילו חתוך.

חסרונות:

 • חידוד קשה של שיניים תלת מימד;
 • במחיר מופקע על פי הקונים.

TRUPER ATT-12 10234

דגמי התקציב מיוצגים על ידי מסור מתכת מקסיקני, הנחשב לכלי מקצועי למחצה לעבודות מנעולנות. מסגרת קשיחה מפלדת פחמן יצוקה וידית אלומיניום מחורצת מבטיחים עמידות.

ניתן לכוון את להב הדו-מתכתי באורך 305 מ"מ עם שיניים עדינות של 18 שיניים / אינץ 'על 90 ° ו- 180 °, מה שמאפשר לעבוד במקומות עיוורים לא נוחים.

TRUPER ATT-12 10234

יתרונות:

 • ידית מחורץ אלומיניום נוחה;
 • מסור בי-מטאלי;
 • מסור חצי מקצועי.

חסרונות:

 • במחיר מופקע על פי הקונים.

מתכון מתקדם של BOSCH 18 0

מסורי היד הנטענים של המותג הגרמני המפורסם מיועדים לעבודות נגרות ותיקון הקשורות לניסור מתכת, קרמיקה, פלסטיק, סיבית, גומי או קיר גבס. פופולרי לגיזום עצים בגינה. מידות קטנות מאפשרות לעבוד במקומות הכי לא נוחים.

למסור הברזל מסוג הצבר יש מכשיר להחלפה מהירה להבי מסור עם שוקי SDS. להבי מסור מתאימים נדרשים לחומרים שונים. להב 230 מ"מ מאפשר לבצע חתכים בעומק של עד 100 מ"מ בעץ ועד 20 מ"מ במתכת. העיצוב המאזן נגד רעידות עם עצירה מיוחדת הופך את העבודה לטווח הארוך עם הגוף הרוטט לנוח.

מערכת לוויסות עומסים אלקטרונית, יחד עם מחוון טעינה, מונעת את פירוק הסוללה לחלוטין. מגיע למכירה שלם ללא סוללה ומטען.

מתכון מתקדם של BOSCH 18 0

יתרונות:

 • רטט נמוך של הכלי;
 • חיבור אוניברסלי של להבי מסור;
 • מחוון קיבולת זרם הסוללה.

חסרונות:

 • סט שלם ללא סוללה ומטען;
 • מחיר גבוה.

הארדן 631120

מסור ידני עשוי פלדת סגסוגת איכותית ככלי בנייה חיוני לבית. למשטח החיתוך ציפוי פולימרי נגד חיכוך, המפחית את כוח החיתוך. להב ארוך של 500 מ"מ עם שיניים תלת מימד לחיתוך חומר עבה.

הידית הקבועה עשויה פלסטיק מגומי, היא מוחזקת היטב ביד בזמן העבודה. חריצי פיצוי בלהב המסור מבטלים עיוותים ותפיסות טמפרטורה.

הארדן 631120

יתרונות:

 • ידית גומי רכה;
 • ציפוי משטח נגד חיכוך;
 • פיצוי חריצים.

חסרונות:

 • מחיר גבוה.

מטריקס 23575

מסור יד רב תכליתי הוא הבחירה הטובה ביותר לגינון. המסור מצויד בשלושה להבים להרחבת הפונקציונליות שלו. ניתן להשתמש בבנייה וגינון.

הלהבים עשויים פלדת פחמן. חתך אחד רחב של 400 מ"מ, עץ מנוסר מסוגים שונים. הודות לשיניים התלת-ממדיות המשולשות, מושגת חתך נקי. שני האחרים 350 מ"מ כל אחד מיועד למשימות שונות. הלהב הצר משמש לחיתוך ענפים בגינה.הכרחי בעת חיתוך חלקים מעוקלים. הלהב האמצעי עובד היטב על קיר גבס ויהיה שימושי לחומרי בידוד.

ידית מתכת חזקה עם תוספת גומי מבטלת החלקה בידיים. לכל שלושת הלהבים חמש זוויות המתאימות לדרישות חיתוך שונות.

מטריקס 23575

יתרונות:

 • סט כלים משלושה בדים;
 • להבי מסור ברוחבים שונים;
 • חמש זוויות התקנה לתנאים שונים.

חסרונות:

 • ניסור לקוי של עץ רטוב;
 • קשה לחדד שיניים תלת ממדיות.

VIRA 801011

היצרן הרוסי מספק לשוק מסור ברזל למתכת. הוא פופולרי בקרב אלו שמבצעים עבודות מנעולנות בבית או בארץ. משקל קל של המסור מושג עקב מסגרת האלומיניום. קשיחותו מושגת על ידי פרופיל מיוחד.

להב דו מתכתי של שן דק 24 שיניים / אינץ ', אורך - 300 מ"מ, עשוי פלדת כלי קובלט. זה מגדיל את חיי העבודה פי 5-10 בהשוואה לבדים קונבנציונליים.

ידית מתכת עם תוספת גומי, לא מחליקה ביד. יש עצירה מפלסטיק בחזית המסגרת לשיפור ארגונומיית המסור.

מנגנון מתיחת הלהב המושחל מאפשר לשנות את כיוון כיוון השיניים כלפי מעלה לניסור במקומות בלתי נגישים.

VIRA 801011

יתרונות:

 • משקל מועט;
 • להבים עמידים ללבוש.

חסרונות:

 • סיבוב להב רק 180 °.

מקיטה DJR185Z

מסור הברזל הנטען מסוג המותג היפני אינו תלוי במקור כוח חיצוני. קל משקל, 1.5 ק"ג, כולל מערכת מובנית נגד רעידות. מצויד בתאורה של אזור העבודה. בעזרתו תוכלו לבצע עבודות נגרות, מנעולנות וגינה.

משיכת להב המסור היא 13 מ"מ, התדירות עם התאמה חלקה משתנה בטווח שבין 0 ל -3000 פעימות לדקה. עומק החיתוך המרבי עבור עץ ומתכת הוא 50 מ"מ. חיבור אוניברסלי לשחרור מהיר של להב מסור עם מסור.

מופעל באמצעות סוללת 18 וולט. מערכת הבקרה האלקטרונית מגנה על המנוע מפני עומס יתר ועל הסוללה מפני פריקה מלאה.

מקיטה DJR185Z

יתרונות:

 • תאורה של אזור העבודה;
 • מערכת נגד רטט;
 • התאמת שבץ חלק.

חסרונות:

 • לא כלול סוללה ומטען.

BAHCO Superior 2600-16-XT11-HP

מסור ידני מעץ שוודי הוא כלי הכרחי לנתינה ולבית. ציפוי נגד חיכוך של הלהב מפחית את החיכוך כנגד עץ וחום. פחות סיכוי להיתקע בלהב. העובי המוגבר הופך את החיתוך ליותר מדויק ונקי. עוצב בהתאם למערכת ארגונומיה כלי העבודה הידנית ERGO ™.

ידית פלסטיק תלת-רכבית עם תוספת גומי מאפשרת סימון של זוויות 45 ° ו- 90 °.

שיניים סטנדרטיות, קשוחות, גובה של 11 קמ"ש. עובי העץ המינימלי לחיתוך הוא 5 מ"מ.

BAHCO Superior 2600-16-XT11-HP

יתרונות:

 • איכות אירופאית;
 • להתמודד עם היכולת לסמן פינות;
 • שן דקה לחומר דק.

חסרונות:

 • על פי הקונים, מחיר גבוה.

האמר LZK 850 B PREMIUM

מסור חשמלי מקצועי של מברשת כלים חשמליים של חברת האמר הגרמנית. רשת החשמל מופעלת, 950 וואט, כוללת שני להבי מסור, מברשות רזרביות ומארז. רב תכליתי לעץ, מתכת, פלסטיק וגינון.

אורך שבץ מסור - 24 מ"מ, תדירות פעימות: 800-3000 פעימות / דקה. מסורים בעובי עץ מרבי 210 מ"מ ומתכת 20 מ"מ. מנגנון המסור מצויד בתנועת מטוטלת מבוקרת אלקטרונית, המגדילה את תפוקת העבודה. מצויד במעצור מתכוונן, ניתן למקם את המסור ולחתוך בזווית הרצויה. החלפת להב מהירה נעשית ללא מקשים פשוט על ידי סיבוב הצ'אק.

יחידת הבקרה האלקטרונית שומרת על מהלך מסור קבוע, ללא קשר לעומס. מצויד במערכת נגד רטט וחסימת התחלה בטעות.

האמר LZK 850 B PREMIUM

יתרונות:

 • התחלת חסימה בשוגג;
 • צ'אק ללא מפתח;
 • בקרת מהירות חלקה.

חסרונות:

 • כבד לעבוד ביד אחת;
 • מסופק עם להבי מסור באיכות נמוכה.

סיכום

המאמר מציג דירוג של מסורי ברזל איכותיים בשוק הרוסי.נבחנים הקריטריונים לבחירת המסורים, הפופולריות של הדגמים לפי מחיר ומאפייניהם הטכניים. התשובה ניתנת כמה זה עולה ואיזה כלי עדיף לקנות.

אם יש לך ניסיון עם מסורי כידון, שתף אותנו במידע על אילו, לדעתך, הם הדגמים הטובים ביותר, מי היצרנים הטובים ביותר והיכן לקנות מותגי כלים זולים. השאירו את המשוב שלכם בתגובות.

השאר ביקורת

אנא הכנס את התגובה שלך!
אנא הזן את שמך כאן

קראתי את התנאים הסכמת המשתמש *