No התרופות הנווטרופיות הטובות ביותר לשנת 2020

0

מחקר על התפתחות המוח מראה כי במאה ה -21 האדם הממוצע הוא חכם פי מאות מאבותיו שחיו לפני מאה שנה. מדי יום אדם מעביר ג'יגה של מידע דרך מוחו, וחשוב לנתח אותו על מנת לא לפספס את הפרטים. זה קשה עוד יותר לעובדי המשרד. לאורך חייהם הם לומדים כל כך הרבה ניואנסים שגאוני ימי הביניים לא יכלו לדמיין.

במחזור כזה קשה לנהל אורח חיים בריא, ולעיתים קשה להתמקד בפרט אחד, מכיוון שמחשבות עפות לאזור אחר. כדי לבטל תופעה זו, עורכי האתר "best-iw.designuspro.com" הכינו עבורכם דירוג של מיטב התרופות הנווטרופיות לשנת 2020.

Piracetam - הנציג הראשון של nootropics

בשנת 1963 יצרו רוקחים ומדענים בלגים תרופה שיכולה להגביר את פעילות המוח, לשפר את מצב הרוח ולשפר את הריכוז. הכלי נבדק על עשרות אנשים שעבדו כמנהלי חשבונות בחברות גדולות. הם נקבעו Piracetam והחלו להתבונן ביכולות הנפשיות שלהם.

לאחר מספר חודשים של מחקר, הוכיחו מדענים כי התרופה הגבירה את הריכוז, בהשוואה לאלו שלא נטלו את Piracetam. נמצא שאנשים לא רק הגדילו את המדד הזה, אלא גם למדו ושיננו מידע חדש פי 2-4 מהר יותר.

בהתבסס על התוצאות שהתקבלו, בשנת 1972 אימצו החוקרים את המונח "nootropics". הוא הגדיר קטגוריה של חומרים רפואיים שיכולים להגביר את הפעילות הנפשית של המוח. גם לאחר חצי מאה, תרופות אלו לא איבדו מערכן ומשמשות בנוירולוגיה לטיפול בהפרעות נפשיות בקרב ילדים, מבוגרים וקשישים.

האם ידעתם שכל שנה מוציאים רוסים יותר מ -10 מיליארד רובל על תרופות נויטרופיות. במקביל, עלות הכספים הללו עלתה ב- 18% בארבע השנים האחרונות.

השפעה על הגוף

כדי להבין טוב יותר איך nootropics עובדים, חשוב לדעת את ההשפעה שלהם על הגוף. אדם יבין אילו חומרים נותנים תשומת לב מלכתחילה, ואילו מהם מתעלמים. זה יגביר את הבטיחות בשימוש בתרופות כאלה.

השפעה על חילוף החומרים של המוח

המטרה העיקרית של תרופות אלה היא להחזיר את חילוף החומרים, לכן לפני נטילת חומרים כאלה, התייעצות עם נוירולוג היא צעד חובה.

הודות לייצוב חילוף החומרים, יעילות חילוף החומרים האנרגטית עולה, מה שמקטין את הופעתן של פגיעות ברקמות העצבים לאחר אירוע מוחי. ההחלמה מתרחשת ללא תופעות לוואי, פגיעה בבריאות וברקמת המוח.

אסור להשתמש ב- Nootropics על ידי אנשים עם גידול, מכיוון שהם יאיצו את התפתחותו, מה שגורר תהליך בלתי הפיך. גורם זה מצביע על כך שתרופות עצמיות אסורות.

פיתוח זיכרון

נטילת תרופות מגבירה את הפעולות הנפשיות, ולכן המטופל מתחיל לשנן פי שניים וללמוד מהר יותר.יחד עם זאת, לאחר שגילה מידע חדש, הוא נטמע בזיכרון לטווח הארוך.

טיפול כזה נחוץ לאנשים הרגישים לדמנציה וסקולרית (אדם אינו מסוגל לנווט בעולם סביבו) ואנצפלופתיה (מתרחשת עם התמכרות לסמים, סוכרת, אלכוהוליזם ורעב חמצן במוח). בגלל מחלות אלה, אדם מפסיק לתפוס מידע ונמצא בדיכאון, המלווה בכאבי ראש חריפים. נטילת כדורים nootropic מחזירה את כושר העבודה.

בהירות התודעה

נטילת גלולות מזרזת תהליכים מטבוליים, מה שמגביר את פעילות המוח, מפחית ישנוניות ומגביר את התפוקה, ולכן אדם פותר בעיות מורכבות פעמים רבות יותר מהר.

התופעות נתפסות כחלק מהשפעה נויטרופית שהוכחה על ידי מספר מחקרים.

חשוב להבין שנטילת תרופות אינה יעילה אם האדם אינו מתקן את המצב הרגשי ולא עובד על עצמו. גלולות המגבירות באופן מיידי את היכולת הנפשית ומעלות את מנת המשכל ל -250 ומעלה אינן קיימות בטבע ולא יכולות להיות. זה מיתוס יפה שמפרסמים ויצרנים מציירים.

הסתגלות מהירות

מתח, דיכאון שלאחר מכן ואדישות הם נחלת העבר לאחר קורס קצר של טיפול. מערכת העצבים מתחזקת, ולכן ניתן להשתמש בתרופות למטרות מונעות, אשר ימנעו את הישנותם של תהליכים פתולוגיים.

אף כי תרופות נויטרופיות יכולות לעזור בהפחתת דיכאון, אך אינן מומלצות כטיפול העיקרי במחלה זו. הם משמשים רק כטיפול מונע במהלך קצר. אז אדם לא יחמיר את גופו, מכיוון שאם הדיכאון נמצא בשלב מאוחר, אז איש מלבד רופא לא יפתור את הבעיה.

ישנם תרופות נוגדות דיכאון שיכולות לעבוד במקביל לתרופות nootropic. טכניקה זו מנרמלת את מצב הרוח על ידי שמירה על תקופה ארוכה. אך אין זה אומר שאדם ילך עם חיוך מתמיד כמו רובוט. הוא פשוט יהפוך פחות רגיש לשינויים במצב הרוח פתאומי.

Nootropics כמו תרופות הרגעה

חלק מהיצרנים מייצרים תרופות עם שיעור גבוה יותר של תרופות הרגעה. עם זאת, מבחינת האפקטיביות שלהם, לא ניתן להשוות אותם עם אמצעים מיוחדים. נטילת כדורים כאלה גורמת להקלה חלקית בלבד.

משמש ללא מרשם רופא למטרות מניעה.

אפשר לשלב nootropics עם הרגעה כדי להגדיל את משך ההשפעה.

לדכא תסמינים צמחיים

משמעות פריט זה היא שתרופות מתאימות לאנשים עם רגישות מטאורית. נטילת התרופה מדכאת סחרחורת, סימני בחילה, עוויתות שרירים, תחושת חוסר חמצן וכו '.

רוב הרופאים רושמים תרופות נויטרופיות לתיקון תפקוד לקוי של מערכת העצבים המרכזית. טיפול בחומרים כאלה מראה תוצאות טובות, כך שהמטופלים מרגישים טוב יותר.

מונע פרקינסון

פרקינסון מתייחס לתסמינים הדומים למחלת פרקינסון (רעד, תנועה איטית, מתח שרירים, חוסר יכולת לשמור על שיווי משקל וכו '), אך נגרמים על ידי מחלה אחרת, כמו פגיעת ראש או שבץ מוחי. נטילת nootropics מבטלת תסמינים אלה, ומחזירה את האדם לחייו הרגילים.

משפר את חילוף החומרים האנרגטי

בשל תכונה זו, התרופה משמשת אנשים העובדים לא רק במשרד, אלא גם ספורטאים שחווים מתח מתמיד ועז. נטילת תרופות מייצבת את כל הגוף.

התרופה מסייעת לחיזוק המערכת החיסונית, שולטת ברמות הסוכר בדם וכו '. אבל, אי אפשר לחשוב שקניית כלי כזה תפתור את כל הבעיות. Nootropics משמשים יחד עם חומרים חזקים יותר או למטרות מונעות. חל איסור להשתמש בטבליות כתרופה העיקרית לטיפול במחלות נפשיות ונוירולוגיות.

סוגים של nootropics

בסך הכל, ישנן שתי קטגוריות פופולריות של חומרים אלה, אשר נבדלות במנגנון הפעולה וביעילות הטיפול:

 1. מסטיק. תרופות כאלה מכוונות בעיקר לשיפור יכולות נפשיות. לדוגמא, הם מפתחים זיכרון, ריכוז, לוגיקה וכו '.
 2. סוכני נוירו-מגן. נועד להגן על מערכת העצבים המרכזית מפני התקדמות מחלות פסיכונאורוטיות: מחלת אלצהיימר, שבץ מוחי, פגיעה מוחית וכו '.

לרוב, אנשים קונים טבליות מהקטגוריה הראשונה, ולכן חשוב לדעת מה צריך לכלול בחומרים כאלה:

 • קבוצת Racetam. זה כולל חומרים כאלה: piracetam, phazoracetam, nebracetam, levetiracetam וכו '.
 • Betanechol, rivastigmine וכו '. היסודות עוזרים לשיפור זרימת הדם ולהרחבת כלי הדם.
 • פפטידים עצביים. נציג זה שולט בתפקודים הפיזיולוגיים המתרחשים בגוף האדם.
 • אי אפשר לדמיין nootropics ללא גליצין, ביו-טרדין וחומצות אמינו אחרות, המשמשות אבני בניין לכל חלבון שנמצא בגוף.

דירוג התרופות הטובות ביותר לילדים nootropic לילדים ומבוגרים

פיראצטם

סוכן נויטרופי המשפיע לטובה על חילוף החומרים, כמו גם משפר את זרימת הדם. מספק אפקט מגן מפני נזק מוחי. התרופה אינה פסיכו-סטימולנטית, ולכן היא נמסרת ללא מרשם רופא אם אדם מחליט להשתמש בה כאמצעי מניעה.

Piracetam מסייע לאנשים עם ליקויי זיכרון, חוסר יציבות רגשית, סחרחורות תכופות, בחילות ומחלת אלצהיימר. יש רופאים שקובעים זאת ככלי עזר ללקויות למידה של הילד.

אופן מתן - דרך הפה, 30 מ"ג לק"ג פעמיים ביום. מהלך הטיפול הוא עד חודשיים. לילדים 3 מנות של 30-50 מ"ג לק"ג למשך 24 שעות, ואילו משך התרופה הוא 3 שבועות.

תופעות לוואי נדירות, אך הן כוללות: כאבי בטן, עצבנות, חרדה, כאבי ראש, רעד, נמנום.

התוויות נגד: לא מומלץ לאנשים עם רגישות יתר לפיראצטם.

נמכר במחיר של 60-100 רובל.

פיראצטם

יתרונות:

 • יעילות הוכחה ביותר מתריסר שנים;
 • זול;
 • מתאים למבוגרים וילדים מגיל שנה.

חסרונות:

 • תופעות לוואי קיימות.

פנטוגם

 

התרופה מציגה יעילות גבוהה; היא נקבעת על ידי רופאים למבוגרים לטיפול במחלות נוירולוגיות ופסיכולוגיות. הוא מומלץ ככלי עיקרי לשיפור האינטליגנציה של ילדים בכל הגילאים. מנגנון הפעולה נובע מהשפעה ישירה של התרופה על קולטנים מיוחדים. הודות לתמיסה זו, חומרים נספגים מהר יותר בגוף.

השימוש בתרופה מגביר את העמידות להשפעות של חומרים רעילים על המוח. זה מפחית את הריגוש המוטורי ומפעיל תהליכים נפשיים, מה שגורם לאדם להרגיש טוב יותר גם כאשר הוא פותר בעיות קשות.

רופאים רושמים "Pantogam":

 • עם ליקוי נפשי הקשור לפגיעה מוחית;
 • עם תסמינים של סכיזופרניה;
 • למניעה לאחר שימוש בתרופות אנטי-פסיכוטיות. לדוגמה, "Eglonil", "Truxal", "Klopiksol" וכו ';
 • עם אפילפסיה;
 • עם עומס נפשי-רגשי;
 • נקבעים לילדים עם עיכוב התפתחותי;
 • עם צורות שונות של שיתוק מוחין.

אופן היישום - בפנים לאחר אכילה (לאחר 15-30 דקות). לילדים מגיל 3 - צורת שימוש בטבליות, לילדים בגיל שנה - סירופ. התעריף היומי הוא 0.75 גרם. מהלך הטיפול הוא 4 חודשים.

העלות הממוצעת היא 390 רובל.

פנטוגם

יתרונות:

 • מומלץ לילדים בכל הגילאים;
 • מוצר איכותי;
 • צורת שחרור נוחה;
 • אינו גורם לתופעות לוואי קשות.

חסרונות:

 • נדרש התייעצות עם מומחה.

פניבוט

Nootropic נלקח על ידי אנשים עם תסיסה גבוהה, תחושות מוגברות של פחד וחרדה. השימוש בו מבטיח שינה רגועה ובריאה וגם מפחית מתח.

משתמשים בו בכמה אנשים בכדי להקל על כאבי ראש ותחושות כבדות. בשל העובדה שמדובר בתרופה nootropic, הערנות הנפשית, הריכוז והתגובה משתפרים.

יעילותו אינה מגיעה לאחר חודש של שימוש פעיל. האדם מרגיש טוב יותר מהימים הראשונים לשימוש. דיכאון ממושך ותנודות במצב הרוח נסוגים ברקע. האדם מונע לפעולות חדשות.

התרופה משמשת מבוגרים וקשישים. האחרונים אינם חווים עומס בעבודה ועייפות קשה, להפך, הם הופכים ניידים יותר.

זה לא מומלץ לאנשים שיש להם סובלנות פרטנית ל"פניבוט "או אי ספיקת כבד. אסור לשימוש על ידי אמהות מיניקות ונשים בהריון. המינון ושיטת הניהול מצוינים בהוראות המתאימות.

נמכר במחיר: מ- 60 רובל.

פניבוט

יתרונות:

 • יעילות מהימים הראשונים של השימוש;
 • מחיר קטן;
 • אריזה נוחה;
 • נמסר ללא מרשם;
 • לא נמצאו תופעות לוואי.

חסרונות:

 • לא מזוהה.

סינארזין

הוא משמש לשיפור זרימת הדם במוח, ולכן הוא מפחית כאב ראש, מסלק טינטון, מפחית ריגשות מוגזמת וכו '. התרופות של היצרן הבולגרי הוכיחו את עצמן בצד החיובי כבר כמה שנים. התרופה מומלצת לשימוש על ידי מרבית הרופאים כגורם מונע או כטיפול עזר.

התווית לאנשים עם רגישות יתר ונשים מיניקות. לא מומלץ לנשים בהריון וחולים במחלת פרקינסון. השימוש בחומר זה גורם לעיתים רחוקות לתופעות לוואי, אך עדיין הן: ישנוניות, עייפות, יובש בפה, אלרגיות, רעידות וכו '.

העלות הממוצעת היא 90 רובל.

סינארזין

יתרונות:

 • יעיל למבוגרים;
 • מחיר נמוך;
 • מפחית כאבי ראש;
 • נמסר ללא מרשם.

חסרונות:

 • תופעות לוואי.

FROG TECH, HYDRAFINIL-X

הכנה מצוינת לסטודנטים. המוצר זוכה לפופולריות רבה בשל פעולותיו הנוטרופיות היעילות והיכולת לשמור על מצב רוח מצוין לתקופה ארוכה. שלא כמו אנלוגים מסוימים, מוצר זה אינו גורם לגירוי "אגרסיבי". לאחר היישום האדם מרגיש רגוע ועליז. ההרכב בטוח לחלוטין לגוף האדם, והתרופה מאושרת ברוסיה.

חשוב לדעת כי FROG TECH, HYDRAFINIL-X אינה תרופה, לכן עדיף לפנות להתייעצות מלאה עם רופא לפני השימוש בה.

הוא נמכר במחיר של 1,700 רובל עבור 60 כמוסות.

FROG TECH HYDRAFINIL-X

יתרונות:

 • מגביר את הערנות הנפשית;
 • תתעודד;
 • מקדם חילוף חומרים יעיל;
 • ממריץ;
 • מגביר ריכוז.

חסרונות:

 • אינו מוצר תרופתי.

קישור תשומת לב

Nootropic למבוגרים שמתמודדים כל הזמן עם פעילות נפשית, מה שגורם לריכוז ותשומת לב להיעלם. בהרכבו, החומר מכיל רכיבים טבעיים בלבד. התרופה עוזרת להגביר את הערנות הנפשית וממריצה את כל היום.

יש רופאים שממליצים להשתמש בו כאשר:

 • אלכוהוליזם כרוני, וכתוצאה מכך נהרסת שלמות רקמת המוח;
 • הפרעות נפשיות;
 • דיסטוניה צמחית;
 • דיכאון ומתח תכוף;
 • תסיסה מוגברת;
 • הַרעָלָה.

נמכר במחיר של 3,000 רובל.

קישור תשומת לב

יתרונות:

 • אחת התרופות הנווטרופיות הטובות ביותר, שאין לה אנלוגים ברוסיה;
 • הרכב טבעי בלבד;
 • מסייע במחלות שונות;
 • אינו גורם לאלרגיות.

חסרונות:

 • מחיר גבוה.

סוף סוף

אי אפשר להיות חכם ולשנן מידע במהירות האור. שום חומרים לא יעזרו בכך, אפילו עם תג מחיר של 10,000 רובל וביקורות של "רופאים" על יעילותם. הנוטרופיקה המוצגת מיועדת לאנשים לחוצים ואינם מסוגלים להתרכז בנושא אחד, אך הם לא יעשו גאון מאדם.אם יש לך ניסיון בשימוש בתרופות המתוארות בדירוג, או בנציגים מעניינים יותר, ספר לנו על כך בתגובות.

השאר ביקורת

אנא הכנס את התגובה שלך!
אנא הזן את שמך כאן