אוהדי האמבטיה הטובים ביותר לשנת 2020

0

ככל הנראה, כל אדם, בעת תכנון וביצוע עבודות תיקון, מתמודד עם הצורך להצטייד במערכת אוורור בחדר (מטבח, חדר אמבטיה או חדר שינה). נושא האוורור הנכון בחדר האמבטיה רלוונטי במיוחד. אחרי הכל, במקום הזה מצטברים לחות ואדים יותר מכל.

במהלך סידור מערכת האוורור בחדר האמבטיה, מומלץ להשתמש בציוד אוורור מיוחד. עם זאת, בעת בחירת ציוד כזה, יש צורך לקחת בחשבון הרבה ניואנסים, כמו גם את המוזרויות של פעולתו. איך כדאי לבחור מכשירים כאלה לחדרי אמבטיה, איזו חברה היא המכשיר הטוב ביותר, באילו קריטריונים לבחירה יש לעקוב בעת הקנייה? עורכי האתר "best-iw.designuspro.com" הכינו לתשומת לבכם דירוג של מאווררי תקורה איכותיים של מיטב היצרנים לשירותים החל משנת 2020.

מדוע לצייד חדר אמבטיה במערכת אוורור

נוכחות מערכת אוורור בחדר האמבטיה היא תנאי חשוב לשמירה על בריאות האדם. אחרי הכל, כידוע, חדרי אמבטיה מסוג סטנדרטי הם בעלי גודל קטן (שטח). לכן, במהלך ביקור בשירותים או בעת מקלחת, חדר קטן כזה מתחיל להתמלא מיד בכמות גדולה של אדי מים ואינדיקטורי הלחות בו מתגברים בחדות. כל הלחות, כמו גם הרטיבות בחדרי אמבטיה שאינם מצוידים במערכת אוורור, מתחילים להצטבר בהדרגה ולהתיישב על פני הקירות, כמו גם את התקרה בתוך החדר. זה יכול להוביל להרס הדרגתי של קישוט החדר.

חדרי אמבטיה צוברים כל הזמן עיבוי, אדים וכמות גדולה של לחות. זה עלול לגרום להתפתחות עובש שחור או טחב ולהוות סכנה בריאותית. בנוסף, בשל נוכחותם של עובש, כמו גם פטריות, נוצרים ריחות לא נעימים בחדר, כמו גם הופעתם של חרקים קטנים. לכן, הוצאת עודף לחות וריחות מחדר הרחצה באמצעות מערכת אוורור היא תנאי מוקדם למניעת התרחשותן של תגובות אלרגיות שונות או מחלות נשימה. בנוסף, נוכחות מערכת אוורור, וכתוצאה מכך חילופי אוויר, מגדילה משמעותית את רמת הנוחות בביקור בחדר האמבטיה.

חלק מאזורי האמבטיה אינם מצוידים בחלונות. מערכות אוורור טבעיות משמשות לאספקת זרמי אוויר צח לחדרי אמבטיה כאלה. לכן, במקרה זה, הם מתוכננים בהכרח על ידי הבונים במהלך עבודות הבנייה להקמת בניין מגורים. מדדי הביצוע של מערכת אוורור זו תלויים בעיקר בכיוון ובמיקום הנכון של זרימת האוויר. עם זאת, ככלל, אוורור טבעי, שאינו מספק שימוש במנגנונים אלקטרוניים, למרבה הצער אינו מתמודד עם הפונקציות המוקצות לו.

על פתק! כדי לבדוק את יעילות מערכת האוורור הפנימי, עליך לבצע בדיקה אחת פשוטה. כדי לבצע את זה, אתה צריך לקחת דף נייר, ואז לחבר אותו קרוב לקירות הסורג. אם הבום נדבק אליו ומוחזק על ידי תנועת זרימת האוויר, האוורור פועל כראוי. עם זאת, אם העלה נופל, המשמעות היא שהוא מבצע את תפקידיו באופן לא מספק.

בנוסף, עם הזמן צינורות האוורור נסתמות, הן נסתמות ומאבדות מיעילותן. לכן, יש לזכור שכאשר בתוך האמבטיה או, למשל, בשירותים, פתאום מופיעים ריחות לא נעימים וחריפים ללא סיבה נראית לעין או שמצטבר עיבוי - עליכם לחשוב על התקנה נוספת של מאווררים ביתיים תקורה.

אילו סוגי אוהדים יש

מהם המכשירים המשמשים למערכות אוורור, כמה הם עולים, איזה מהם עדיף לקנות ואילו מאפיינים טכניים יש להם? ישנם מספר סוגים שונים של מכשירים המשמשים בעת סידור מערכות אוורור בחדרים, כולל חדרי אמבטיה. מבחינת פרמטרים פונקציונליים ותכונות עיצוב, מנגנונים כאלה מחולקים לרדיאטור וגג, כמו גם ציריים וערוצים. מאפייני העיצוב של מכשירים אלה משפיעים על תכונות השימוש בהם. בנוסף, על פי סוג העבודה שמבצע המנוע החשמלי, הם מחולקים ל:

 • הָפִיך;
 • פְּלִיטָה;
 • אספקת אוויר.

מכשירים מסוג אספקה ​​משמשים לאספקת זרימת אוויר צח ישירות מהרחוב אל פנים החדר עצמו. להפך, מנגנוני פליטה משמשים לחיסול זרימת אוויר מצטברת מהחדר. הפיך, הם נקראים גם אספקה ​​ופליטה, מסוגלים לשנות את מצב ההפעלה של המנוע החשמלי. שינוי מצב ההפעלה יכול להתרחש (תלוי בדגם), במצב אוטומטי או ידני.

רַדִיאָלִי

מכשירים מסוג זה, לפי המראה שלהם, הם גלגל ההנעה, אשר ממוקם על מעטפת ספירלה. כאשר הגלגל מסתובב, זרמי אוויר מתחילים להיכנס לחורים שנמצאים בין הלהבים. ואז הם הולכים לפריפריה של הגלגל. לאחר מכן, זרמי האוויר נדחסים ונזרקים למעטה מיוחד, שלאחריו הם נכנסים לחור הפריקה.

בעת סידור מערכות אוורור בחדרי אמבטיה, האופציה האופטימלית והטובה ביותר תהיה שימוש במכשירים רדיאליים מסוג יניקה דו-צדדי. הם יכולים להיות מצוידים בלהבים מעוקלים קדימה ואחורה. השימוש במנגנונים חשמליים מסוג רדיאלי עם להבים מעוקלים לאחור מאפשר לחסוך עד 20% מהחשמל בשימוש. היתרונות של מכשירים אלה כוללים גם את שיעורי הסיבולת הגבוהים שלהם. הם יכולים לעמוד בקלות בעומסי יתר הקשורים לזרימת אוויר.

מכשירים המצוידים בלהבים מעוקלים קדימה הם בעלי מאפייני לחץ וזרימה זהים. עם זאת, קוטר המאיץ שלהם, כמו מהירות הסיבוב, מעט קטן יותר. כתוצאה מכך הם תופסים פחות מקום ופולטים רמת רעש נמוכה במהלך פעולתם.

צִירִי

העיצוב של מכשירים אלה הוא גלגל המצויד בלהבי שלוחה. הגלגל ממוקם במרכב גלילי מיוחד. ככלל, הוא מחובר לציר המנוע החשמלי. במהלך סיבוב הגלגל, הלהבים הנמצאים עליו תופסים אוויר ומניעים אותו לכיוון ציר המכשיר.

למאווררים ציריים יש יעילות טובה. התפוקה שלהם היא כ- 100 קוב לשעת פעולה. עם זאת, המדד למאפייני הלחץ שלהם קטן. מכשירים כאלה מותקנים ישירות בקיר החדר. מאווררים מסוג זה, בשל קלות ההתקנה שלהם, הם הנפוצים ביותר.עם זאת, החיסרון שלהם הוא שבמהלך הפעולה הם משמיעים רעש חזק (כ -30 דציבלים).

צֶנטרִיפוּגָלִי

אוהדים מוטבעים מסוג צנטריפוגלי הופיעו יחסית לאחרונה (בשנות השבעים של המאה הקודמת). עם זאת, בשל פשטותם וקלות השימוש בהם, הם הפכו פופולריים מאוד. התקנים מסוג זה מומלצים לשימוש בסידור מערכות אוורור לחדרי אמבטיה, ששטחן עולה על 15 מ"ר.

למכשירים אלה דירוגי הספק טובים ורמות רעש נמוכות יחסית. התקנת מאווררי אמבטיה מסוג צינורות שקטים מתרחשת בנתיב הזרימה של האוורור. החלק של מכשירים חשמליים כאלה יכול להיות עגול או להיפך - מלבני. הם מותקנים בדרך כלל ישירות מתחת לתקרה ומוסתרים בלוחות גבס.

גג

התקנים אלה מותקנים ישירות על גג הבניינים. העיצוב שלהם מורכב ממנוע חשמלי, מאוורר, אטמים מיוחדים (נגד רעידות), וכן מכשירים מיוחדים המווסתים את המכשיר במצב אוטומטי. בדרך כלל הם מצוידים בלהבי יניקה חד-כיווניים.

אוהדי האמבטיה הטובים ביותר לשנת 2020

מה לחפש בבחירת מאוורר תקורה, מאילו טעויות כדאי להימנע בבחירת מכשיר כזה? באינטרנט, במיוחד ביוטיוב, יש ביקורות, המלצות ועצות רבות לגבי בחירת מכשירים כאלה. בעת בחירת מאוורר לחדר אמבטיה, קודם כל, עליך לשים לב למאפיינים טכניים כאלה של מכשיר זה כמו אינדיקטורי ביצועים, חילופי אוויר ורמת רעש. בנוסף, יש לשים לב במיוחד לאינדיקטורי הבטיחות של המכשיר בנוגע לפעולה בסביבה בה קיים אוויר עם תכולת לחות גבוהה. כמו כן, בבחירת מאוורר, פרמטרי הפונקציונליות שלו והיחס מבחינת אינדיקטורים כמו מחיר - איכות ממלאים תפקיד חשוב.

המקום הלח ביותר בסלון (בית או דירה) בו ישנה רמת לחות מוגברת הוא חדר האמבטיה. בעת בחירת מאוורר לשירותים, יש להקפיד על דפוסים מסוימים. ראשית, עבור חדרים עם תכולת לחות גבוהה, מומלץ להשתמש במאווררים קומפקטיים עם עתודת כוח טובה. עליהם להיות מצוידים גם בפונקציה מיוחדת של הגנה מפני חשיפה לסביבות לחות. תכנון המכשירים הללו חייב להתבצע בצורה כזו שמים לא יכולים להיכנס לתעלת פליטה האוויר ולגרום לקצר.

סולר ופלאו S&P Silent 100 CZ מאוורר משטח הר

מכשיר זה מיועד להתקנה על הקיר והתקרה. הוא משמש לחיסול בעיות שונות הקשורות לאוורור אוויר בחדרי אמבטיה וחדרים קטנים (עדיף לא להשתמש במודל זה לאוורור חדרים גדולים). יש לציין כי מכשיר זה מצויד בשסתום שאינו חוזר.

מאוורר הרצועה על Silent 100 CZ כולל מארז מסוגנן ייחודי. כמו כן, מאיץ שתוכנן במיוחד בעיצוב חדש פותח במיוחד עבור מכשיר זה, אשר במהלך פעולתו אינו מאפשר לאוויר לזרום בחזרה לחדר. המנוע החשמלי בעיצוב Silent 100 CZ שוכן בזכוכית בידוד רעידות מיוחדת. ארץ מוצא - ספרד. לטענת הקונים, זהו המכשיר הפופולרי ביותר (המדורג).

סולר ופלאו S&P Silent 100 CZ מאוורר משטח הר

יתרונות:

 • המנוע החשמלי של המכשיר מבצע את עבודתו הודות למסבי כדור, ומבטיח פעולה ארוכת טווח, יעילה, כמו גם ללא הפרעה של המכשיר;
 • חיי שירות ארוכים;
 • במהלך הפעולה, זה כמעט לא יוצר שום רעש;
 • אין חורים על פני הכיסוי החיצוני. הודות לפיתרון זה, קל מאוד לתחזק את המכשיר. בנוסף, היעדר חורים בכיסוי מגן טוב יותר על המכשיר מפני חדירת לחות;
 • מצויד בהגנה טובה על הלחות;
 • עלות נמוכה (המחיר הממוצע הוא 2,502 רובל).

חסרונות:

 • החלק החיצוני של המכסה עשוי מבריק, מה שמקשה על צביעה מחדש בצבע המתאים לחלק הפנימי של החדר;
 • זמינות של מהירות אחת בלבד (עובדת במצב אחד).

מאוורר תקורה ERA OPTIMA 5 D125

מודל תקציב פופולרי זה מיועד לאוורור פליטה תקופתי והן על פני שטח. ניתן להשתמש בו בכדי לאבזר מערכת אוורור אוויר בחדרי אמבטיה או שירותים, כמו גם במטבחים או במתחמים ביתיים אחרים. התקנת מאוורר זה מתבצעת ישירות לתוך צינור פיר האוורור או יציאת האוויר (קוטר המאוורר ויציאת האוויר או פיר חייבים להתאים).

ניתן להשתמש במכשיר זול זה להרכבה על הקיר והתקרה. ניתן לחבר את עידן OPTIMA 5 D125 למערכת אספקת החשמל באמצעות מתג נפרד או באמצעות מתג סטנדרטי המשמש לבקרת מערכת התאורה הפנימית.

מאוורר תקורה ERA OPTIMA 5 D125

יתרונות:

 • עלות נמוכה (599 רובל);
 • איכות בנייה גבוהה;
 • ביצועים טובים.

חסרונות:

 • יוצר רמת רעש יחסית גבוהה עבור דגמים כאלה במהלך ההפעלה (36 dB);
 • יכול להיות שהעוצמה של המכשיר לא תספיק לאוורור שטחים גדולים.

מאוורר תקופתי עידן PARUS 5C D125 עם שסתום סילוק

מכשיר זה משמש לאוורור רציף או תקופתי של חדרי אמבטיה וחדרי מקלחת. בנוסף, עידן PARUS 5C D125 עם שסתום שאינו חוזר יכול לשמש לאוורור של מטבח או מגורי בית, דירה. בעת התקנת מאוורר זה, ניתן להתקין רק קיר (לא ניתן להשתמש בהתקנת תקרה עבור דגם זה מכיוון שהוא מצויד באפשרות שסתום הסימון). ניתן להתקין את עידן PARUS 5C D125 עם שסתום שאינו חוזר ישירות לפיר האוורור או לחבר אותו לשקע אוויר בקוטר 100, 125 מ"מ.

הודות לביצועי העיצוב המקוריים, ה- Era PARUS 5C D125 עם שסתום הסימון ממוקם כמוצר פרימיום. הלוח הקדמי ניתן להסרה בקלות, דבר שמפשט מאוד את הליך התחזוקה. הוא עשוי מחומר איכותי.

מאוורר תקופתי עידן PARUS 5C D125 עם שסתום סילוק

יתרונות:

 • מדדי ביצוע טובים;
 • מהימנות;
 • עֲמִידוּת;
 • היחס האופטימלי בין מחיר ואיכות;
 • נוכחות של שסתום הסימון;
 • עלות נמוכה יחסית למכשירים מסוג זה (1,499 רובל).

חסרונות:

 • רועש (במהלך הפעולה, רמת הרעש מגיעה ל 36 dB);
 • אין אפשרות להתקנת תקרה.

מאוורר מתפרק JSC MM 100 (דק במיוחד, מרובע)

זהו מנגנון דק במיוחד, המצויד בצינור באורך מופחת (4 ס"מ). בדרך כלל, ציוד כגון מאוורר צמוד JSC MM 100 משמש להתקנות התקרה כביכול. ניתן להשתמש בו בכדי לספק אוורור בחדרי אמבטיה, מכבסות או שירותים. במהלך ההתקנה הוא מחובר לתעלת אוויר בקוטר 100 מ"מ. מנוע המכשיר מבצע את עבודתו בזכות מיסבי הכדור הרדיאליים. זה משיג רמת רעש נמוכה במהלך הפעלת מכשיר זה.

מאוורר מתפרק JSC MM 100 (דק במיוחד, מרובע)

יתרונות:

 • צְפִיפוּת;
 • נוכחות של שסתום הסימון;
 • אפשרות להתקנת תקרה.

חסרונות:

 • עלות גבוהה (3 688 רובל);
 • מחווני הספק נמוך (16 וואט).

מאוורר אמבטיה ממוטורים מ"מ Iv 100 (מתח נמוך מרובע)

דגם ממוטורס mm Iv 100 הוא מכשיר חסכוני, שעל אף הספקו הנמוך (16 וואט) הוא מסוגל להניע 60 מטר מעוקב אוויר בשעת פעולה אחת. מתאים לחיבור לשקע אוויר 100 מ"מ. מכשיר זה יכול לפעול בטמפרטורות סביבה גבוהות העולות על 80 מעלות צלזיוס.המנוע החשמלי של מכשיר זה משתמש במסבי כדור חריץ עמוק. הודות לכך, Mmotors mm Iv 100 יוצר כמות רעש מינימלית במהלך פעולתו.

מאוורר אמבטיה ממוטורים מ"מ Iv 100 (מתח נמוך מרובע)

יתרונות:

 • לא עושה הרבה רעש;
 • ביצועים טובים בהשוואה למכשירים אחרים של מתח נמוך;
 • צריכת אנרגיה נמוכה;
 • עֲמִידוּת.

חסרונות:

 • עלות גבוהה (2,700 רובל);
 • לא מצויד בשסתום שאינו חוזר.

טבלה השוואתית המתארת ​​את המאפיינים הטכניים של מאווררים תקורה

שם המודלפריון (m ^ 3 לשעה)פרמטרים של רמת רעש יוצאת (dB)מידות (מ"מ)עלות, שפשף.)
סולר ופלאו S&P Silent 100 CZ מאוורר משטח הר8526188x188x792502
עידן OPTIMA 5 D12518336לא צוין599
עידן PARUS 5C D125 עם שסתום הסימון14036לא צוין1499
JSC MM 100 (דק במיוחד, מרובע)6029149x150x583688
ממוטורים מ"מ Iv 100 (מתח נמוך מרובע)10536לא צוין2700

מאווררי אמבטיה תקורה הם סוג של מכשיר ביתי. האינדיקטורים לפונקציונליות שלהם, משך הפעולה, כמו גם קלות ההתקנה הופכים מכשירים אלה לאופציה מצוינת לשימוש יומיומי בבית. סוג הבנייה של מכשירים אלה מספק הרכבה לתקרה או לקיר. עם זאת, לאחר ההתקנה, כל המנגנונים הללו מוסתרים מהעין, ורק הלוח הקדמי שלהם גלוי.

היתרונות העיקריים של מאווררים תקורה כוללים ביצועים גבוהים, שקט ועיצוב ללא תחרות. ישנם הרבה דגמים שונים של מכשירים כאלה, תוצרת רוסית וייצור זר. הם נבדלים זה מזה הן במחיר והן בפונקציונליות. לדוגמא, דגמים מסוימים יכולים להיות מצוידים בחיישן לחות, בקרה אלקטרונית וכן טיימר הפעלה / כיבוי.

ראוי לציין כי כמה דגמים פופולריים מצוידים במערכת מיתוג אוטומטית ושלט רחוק. אם יש לך ניסיון בשימוש במאווררים עיליים המוצגים בדירוג זה, או אם אתה משתמש במכשיר מדגם אחר, אנא שתף ​​אותנו בדעתך או השאר את המשוב שלך בתגובות.

השאר ביקורת

אנא הכנס את התגובה שלך!
אנא הזן את שמך כאן

קראתי את התנאים הסכמת המשתמש *