Brandsהמותגים הטובים ביותר של מים מינרליים לשנת 2020

0

כולם זוכרים איך בילדותם נהנו לשתות מים מוגזים. וכמובן, הם זוכרים איך מבוגרים רטנו שזה מזיק לשיניים, יש בזה הרבה סוכר, ובכלל, האם תשתכר מזה? כמובן, הילד לא היה מעוניין בשיחות האלה, אבל בינתיים, ההורים, כמו תמיד, צדקו.

כדי לשמור על איזון המלח במים, אדם צריך לשתות לפחות אחד וחצי עד שני ליטר מים ביום, תלוי במשקל. יש לציין כי אנו מדברים באופן ספציפי על מים, ולא על המוצרים בהם הם נמצאים, או על משקאות אחרים, תה, קפה, מיצים או מים מוגזים. כמובן שכמות זו עשויה להשתנות ותלויה ברווחה הכללית, בטמפרטורת האוויר, בפעילות גופנית ובגורמים אחרים, אך בכל מקרה כדאי לשתות. וכאן נשאלת השאלה, אילו מים עדיף לשתות רגיל, מהברז, מבושל, מבקבוק, מוגז

בשנים האחרונות יותר ויותר אנשים החלו לפקח על הנורמות של צריכת נוזלים. לשם כך ישנן אפילו תוכניות בסמארטפונים הסופרות את כמות המים ששותים. מישהו סוחב איתו מים, מישהו מעדיף לקנות בחנות.
מה עדיף בואו נבין את זה ביחד.

כיצד ידוע על תכונות המים

אבותינו ידעו על התכונות המועילות של מים המופקים מהאדמה. מישהו הבחין שהנוזל המר, שהצטבר אי שם בבריכות טבעיות, ונשפך אי שם מתחת לאבנים בזרם, מסייע לטיפול במחלות שונות. באזור אחד אנשים ריפאו את העצבים או את הבטן שלה, במקומות אחרים מתנה זו של טבע עזרה לאנשים להילחם בתוצאות של מחלות לב וכלי דם.

ללא ידע בכימיה, אנשים בימים ההם לא יכלו להסביר באופן הגיוני את המאפיינים הנפלאים הללו, אך כעת מדענים יכולים לספר עד מאיות אחוזים על המלחים ויסודות העקבות המרכיבים מים מסוימים, ועל סמך ניתוח זה, לחזות בדיוק כיצד ישפיע הקוקטייל הזה. אורגניזם.

מה זה מים מינרליים

בשיטת קבלה

טִבעִי

הוא מופק מאקוויפרים או עושה את דרכו אל פני האדמה בכוחות עצמו, ויוצר מעיינות, לפעמים משתפכים עם מזרקה. ההרכב הכימי במקרה זה תלוי במאפיינים הגיאולוגיים של אתר הכרייה. הנוזל המופק מהמעיינות מנוקה מחלקיקים גדולים ומבוקבק במיכלים. תלוי במותג, לפעמים מוסיפים לו פחמן דו חמצני כדי לשפר את התכונות האורגניות.

מְלָאכוּתִי

הוא מופק מהאדמה באמצעות בארות קדחניות או פורץ דרך פני האדמה בפני עצמו, ויוצר מעיינות, לפעמים משתפכים עם מזרקה. ההרכב הכימי במקרה זה תלוי במאפיינים הגיאולוגיים של אתר הכרייה. הנוזל המופק מהמעיינות מנוקה מחלקיקים גדולים ומבוקבק במיכלים. תלוי במותג, לפעמים מוסיפים לו פחמן דו חמצני כדי לשפר את התכונות האורגניות.

לפי קומפוזיציה

בהתאם למינרלים וליסודות קורט הרווחים, ניתן לחלק מים מינרליים למספר קבוצות עיקריות. עם זאת, סיווג זה משקף דווקא את המרכיב המינרלי השולט במותג, כך שיהיה קל יותר לקונה לנווט בבחירתו.

לעתים קרובות יותר, מותג המים מופנה לקבוצה, ומתווסף מקף, אשר נותן מושג מלא יותר על המינרלים הכלולים בהרכב, למשל נתרן כלורי, מגנזיום גופרתי.

כלוריד

מכיל מלח נתרן כלורי. בנוסף, תלוי במקור, כלור עלול להימצא בנוזל בשילוב עם אשלגן, נתרן או ברזל. ריכוז וזמינות הם אינדיבידואליים עבור כל תחום או אפילו טוב.

המוצג במחלות בדרכי המרה, מקדם הפרשת מיץ קיבה. זני שתייה משפרים את חילוף החומרים בשומנים, בעלי השפעה אנטי דלקתית קלה. מומלץ גם למחלות לב ומערכת העצבים.

נתרן

מכיל מלחי נתרן. לעתים קרובות סוג זה של נוזלים מכונה קבוצה מעורבת - נתרן כלורי.

הם עוזרים לשמור על איזון אלקטרוליטים בגוף, לשפר את חילוף החומרים הבין תאי ואת חילוף החומרים הכללי. בשונה ממי כלוריד, הם יכולים להעלות את לחץ הדם, ולכן זה לא מומלץ לאנשים עם מחלות לב וכלי דם, אך הם מושלמים לספורטאים ולאלה שמנהלים אורח חיים פעיל, מאבדים הרבה נוזלים במהלך פעילות גופנית יחד עם זיעה.

סולפט

מים המכילים בהרכב מלחי גופרית של מתכות שונות - סולפטים.
יש לו השפעה כולטרית, משפיע לטובה על הכבד וכיס המרה ומשפר את תנועתיות המעיים.

מגנזיום

במים מינרליים כאלה שוררים מלחים ויוני מגנזיום. משפר את ספיגת הסידן, משפיע לטובה על מצב העצמות, אמייל השן. מייצב לחץ דם וקצב לב. בנוסף, מגנזיום יכול לעזור להילחם בנדודי שינה ולחץ.

סִידָן

מים, המכילים חלק ניכר מיוני סידן ומלחים. מסייע באיזון סידן בגוף, מחזק עצמות ומפחית את הסיכון לאוסטאופורוזיס בגיל מבוגר.

ביקרבונט

מים עם pH גבוה, במילים אחרות, מים אלקליין. הפחמימנים הכלולים בהרכבם מנרמלים את הפרשת חומצה הידרוכלורית ומשמשים לעתים קרובות למניעה וטיפול בדלקת קיבה כרונית. תכונה שימושית נוספת של המשקה היא ירידה בריכוז הגלוקוז ושיפור בהוצאת עודפי כולסטרול מהגוף.

לפי ריכוז

בהתאם לכמות המינרלים והמלחים הכלולים בליטר נוזל, מחולקים שלושה סוגים.

רְפוּאִי

מדובר במים שבהם תכולת המינרלים עולה על 10 גר '/ ליטר. ריכוז כה גבוה מצריך גישה זהירה, ולכן יש להשתמש בו רק לפי הוראות הרופא ובמינונים מוגדרים בקפדנות. בנוסף, בדרך כלל נוזל זה אינו טעים במיוחד.

חדר אוכל רפואי

תכולת המינרלים והמלחים בנוזל זה נע בין 1 ל -10 גרם / ליטר. ניתן להשתמש במים מקטגוריה זו ללא הרף, אך בדיוק כמו במקרה של מים רפואיים, כדאי להתייעץ עם מומחה, במיוחד בנוכחות מחלות כרוניות.

מזנון

סוג המים הפופולרי ביותר בקרב קונים. תכולת המינרלים והמלחים אינה משמעותית כאן - בערך 1 גרם / ליטר. הם בדרך כלל בעלי טעם נמוך ומתאימים ביותר לצריכה רגילה או לבישול.

לפי ערך pH

 • חומצי מאוד (חומציות פחות מ -3.5);
 • חמוץ (חומציות שנעה בין 3.5 ל 5.5);
 • מעט חומצי (pH 5.5 עד 6.4);
 • נייטרלי (pH 6.5 עד 7.4);
 • אלקליין חלש (pH בין 7.5 ל 8.5);
 • אלקליין (pH 8.5 עד 9.5).

ישנם מים עם ערך pH מעל 9.5. הם מאוד אלקליין ומשמשים לעיתים רחוקות לשתייה.

מיטב המותגים של מים מינרליים לשנת 2020

הביקורת כוללת:

Slavyanovskaya124 רובל
סן פלגרינו135 רובל
נובוטרסקאיה121 רובל
נרזן41 ש"ח
סלטים קלאסיים133 ש"ח
בורג'ומירובל 80
ריכאל-סורובל 81
פיוגי200 רובל
אוויאןרובל 80
פריר116 רובל
סאירמה55 רובל
אנטיפודים365 רובל

פירקנו את המותגים בסקירה לפי המלחים הרווחים בהרכב, הנותנים סיבה לסווג את המשקה לארבע קבוצות עיקריות.

סולפט

סן פלגרינו

המקור ממוקם באיטליה, בלומברדיה, פרובינציית ברגמו במקום שנקרא סן פלגרינו. זהו מותג עם היסטוריה עשירה המשתרעת על פני שלוש מאות שנים. העיירה סן פלגרינו שוכנת למרגלות האלפים, בין הרי הדולומיטים. העוברים בעובי הסלע, המים רוויים במינרלים ומועשרים באופן טבעי בפחמן דו חמצני.

המשקה שייך לסוג המים המינרליים לשולחן, לסוג הגופרית-סידן-מגנזיום. יש לו השפעה מיטיבה על מערכת העיכול, על תפקוד הכליות. יש לו השפעה משתנת קלה.

מינרליזציה ממוצעת, חומציות יכולה לנוע בין 6.5 ל 7.5.

המותג פופולרי בקרב הלקוחות בשל טעמו הטוב וההפצה הנרחבת שלו. אולי, בכל מקום בעולם תוכלו למצוא בקבוק עם לוגו מוכר, ולהרגיש את הטעם הרגיל.

מים מינרליים סן פלגרינו

יתרונות:

 • טעימות גבוהה;
 • הרכב מינרלים מאוזן.

חסרונות:

 • מגוון רחב של חומציות.

Slavyanovskaya

מותג רוסי. באופן מסורתי עבור ארצנו, מרוכזים מרבצי מים מינרליים ליד הרי הקווקז, כמערכת ההרים הצעירה והפעילה ביותר מבחינה גיאולוגית.

הפיקדון ממוקם בסביבת העיירה ז'לזנובודסק, טריטוריית סטאברופול, ונקרא על שם הגילוי - ההידרוגיאולוג סלאביאנוב, שב- 1914 חישב את מיקום המים המינרליים.

למראה זה שייך לסולפט-פחמימן-סידן-נתרן, גזים טבעיים.

מינרליזציה היא ממוצעת, על פי אינדיקטור זה, היא שייכת לטבלה הרפואית, תכולת המלחים ויסודות קורט היא 3.0-4.0 גרם / ליטר, לא מומלץ להשתמש בה ללא התייעצות עם מומחים, במיוחד בנוכחות ומחמירות של מחלות כרוניות.

המותג יהיה שימושי לאנשים עם מחלות בקיבה ותריסריון, הפרעות מטבוליות, דלקת קיבה.

המשקה מוזג למיכלי PET בנפח 1.5 ליטר.

Slavyanovskaya

יתרונות:

 • מחיר נמוך;
 • מגוון רחב של יישומים.

חסרונות:

 • חומציות לא אחידה בהתאם לאצווה.

נובוטרסקאיה

תוצר ממוצא מקומי. המיזם ממוקם בטריטוריית סטברופול, בכפר בעל אותו שם. המקור החל לעבוד בשנת 1997. בניגוד לאחים הבולטים ביסנטוקי ובפיאטיגורסק, אין כאן מקום נופש, החברה עוסקת בהפקה ובקבוק מים מינרליים ושתייה.

המשקה שייך לקטגוריית המים המינרליים לשולחן.

מבחינת ההרכב, הוא שייך לפחמימן-סולפט-סידן-נתרן.

מינרליזציה חלשה. במהלך האריזה הנוזל רווי בנוסף בפחמן דו חמצני לשיפור הטעם.

זמין בבקבוקי PET בנפח 1.5 ליטר. קו המוצרים כולל גם מיכלי זכוכית בנפחים קטנים יותר, אך אריזות בנפח גדול מבוקשות יותר בקרב הקונים.

נובוטרסקאיה

יתרונות:

 • מחיר נמוך;
 • טיהור נוסף מזיהומים.

חסרונות:

 • ההרכב המדויק של מינרלים ומלחים אינו מוגדר.

נרזן

הסוקר הבא אינו זקוק למבוא. מותג זה ידוע זה מכבר וראוי לכל מי שמתעניין אפילו במים מינרליים מעט. מספר סוגים של מים מבוקבקים במקור, בדרגות שונות של מינרליזציה והרכב.

המותג שהוצג בסקירה שייך לפחמן גופרתי מגנזיום-סידן. האוורור של הנוזל הוא טבעי; בייצור לא מוסיפים פחמן דו חמצני נוסף כשנשפך.

המשקה שייך למעמד מי השולחן הרפואי. אתה לא צריך להיסחף עם השימוש ב- Narzan בנוכחות מחלות כרוניות, כמו גם בשלב החמרתן מבלי להתייעץ עם רופא.

באופן מסורתי, "נרזן" מבוקבק בבקבוקי זכוכית בנפח של 0.5 ליטר, אך כעת ישנם גם בקבוקי פלסטיק בנפח 1 ליטר.

נרזן

יתרונות:

 • הרכב מינרלים מאוזן;
 • מגוון רחב של אינדיקציות לשימוש.

חסרונות:

 • מספר רב של זיופים, היזהר בקנייה.

כלוריד

סלטים קלאסיים

מים מינרליים מגרמניה עם היסטוריה עשירה. המידע הראשון על מעיין הריפוי מתוארך למאה העשירית לספירה. עם הזמן המעיינות התייבשו, ואנשים נאלצו לחפש שוב אקוויפרים. בסוף המאה ה -19 אותר המקור שוב, ומאז נקבע הביקבוק התעשייתי של המים המפורסמים.

מבחינת הרכבם, מים סלטרס שייכים לקבוצת הנתרן כלוריד הפחמימנית.

על פי מידת המינרליזציה, ניתן לסווג אותו כמזנון, אם כי היצרן שעל האריזה מציין אותו כמזנון רפואי.

באופן מסורתי מבוקבק בבקבוקי זכוכית. עם זאת, היצרן, המבקש להוזיל עלויות, פונה יותר ויותר לשימוש במיכלי פלסטיק.

Selters Classic מסופק במיכלי PET של 0.5 ליטר.

סלטים קלאסיים

יתרונות:

 • בקרת איכות קפדנית;
 • טעם ומאוזן מאוזן.

חסרונות:

 • מחיר גבוה.

בורג'ומי

מותג ידוע ברוסיה ובחלל הפוסט-סובייטי. המקור ממוקם בשטחה של גרוזיה, בשמורה באותו שם.
מיצוי המים החל באמצע המאה התשע עשרה, במקביל נבנה ספא ליד המעיינות. בורג'ומי, מים ממוצא מגמטי. מקורו במסת הסלע בעומק של כ -8 ק"מ, והוא נדחק באופן טבעי לפני השטח.

מבחינת הרכב, הוא שייך למי נתרן ביקרבונט.

הוא מינרליזציה מאוד, תלוי במידת המלח ותכולת המיקרו-אלמנט, הוא שייך לחדר האוכל הרפואי והרפואי, ולכן יהיה שימושי להתייעץ עם מומחה לפני השימוש.

הוא מבוקבק במיכלי זכוכית, אלומיניום ו- PET בנפח של 0.3 עד 1.5 ליטר.

בורג'ומי

יתרונות:

 • הרכב כימי יציב;
 • כולל מי נעורים;
 • מספר רב של יסודות קורט ומלחים.

חסרונות:

 • בשל הפופולריות של המותג, ישנם מספר רב של זיופים בשוק. היזהר בקנייה.

ריכאל-סו

מים מדגסטן, עם היסטוריה עשירה. האזכור הראשון של המקור הוא מיום 1867. מאותו רגע הוא תמיד נהנה מפופולריות בקרב חובבי אורח חיים בריא ואלה הזקוקים לטיפול. תחת ברית המועצות, בשנות ה -80 של המאה הקודמת, הוקמה בקבוק מים תעשייתי בכפר ליד המקור, בשנת 2001 קו עבר מודרניזציה והועבר ישירות למקור.
במראהו, המשקה שייך לנתרן כלוריד ביקרבונט.
מינרליזציה: 4-5 גרם / ליטר, המסווג את המים בקטגוריה של שולחן רפואי.
במינונים קטנים הוא משמש לשתייה יומית, כמו גם למניעת מחלות קיבה, מחלות כליה וכבד.

הוא מבוקבק בבקבוקי זכוכית בנפח של 0.5 ליטר.

ריכאל-סו

יתרונות:

 • תכונות אורגנולפטיות טובות;
 • מחיר נמוך;
 • קומפוזיציה מאוזנת.

חסרונות:

 • לא מזוהה.

מגנזיום

פיוגי

מותג איטלקי ממקור Acqua di Fiuggi באזור לאציו. מים מינרליים מבוקבקים במקור בעיירה פיוגי, שם נמצא אתר הנופש באותו שם.

הנוזל הוא מעט מינרליזציה, מתייחס לשתיית מים. ההרכב הוא מגנזיום-סידן פחמימני.

מומלץ למניעת אורוליתיאזיס וצינורות מרה. למגנזיום בהרכב השפעה חיובית על ספיגת הסידן והאשלגן ועל הטונוס הכללי של הגוף.

עוֹד. האידיאולוגיה של היצרן היא לספק את מוצריה ללא שינויים מלאכותיים בהרכב.

הוא מבוקבק במיכלי זכוכית בנפח 0.75 ליטר.

פיוגי

יתרונות:

 • קומפוזיציה מאוזנת;
 • תכונות אורגנולפטיות גבוהות;
 • מיכלי זכוכית.

חסרונות:

 • מחיר גבוה.

אוויאן

מותג צרפתי מפורסם. המותג זכה לפופולריות רחבה לאחר שנכנס לשוק האמריקאי והפך נרחב במסעדות ובהוליווד.
המים מבוקבקים בסביבתה המיידית של העיירה אוויאן-לה-ביין, השוכנת על החוף הדרומי של אגם ז'נבה.

מבחינת הרכב, הוא שייך לפחמימן-מגנזיום-סידן.
אוויאן הם מים לשולחן וניתן לצרוך אותם ללא כל הגבלה בעת שתייה או הכנת אוכל. מלחי סידן, מגנזיום ואשלגן השוררים בנוזל יסייעו במניעת מחלות כבד וכליות, יירמול לחץ הדם, וישמשו ככלי נוסף במניעת מחלות לב וכלי דם.

אוויאן נמכר ללא גזים. בתחילה הוא בוקבק רק במיכלי זכוכית, אולם כרגע מיכלי פלסטיק הופכים נפוצים יותר. נפח ה 0.33 ליטר פופולרי מאוד, וזה נוח לקחת איתך. זה נקנה באופן פעיל גם על ידי מסעדות, בתי קפה ובתי מלון.

אוויאן

יתרונות:

 • איכות וטוהר מים גבוהים;
 • שימוש רחב;
 • מיכלים נוחים בנפח קטן.

חסרונות:

 • לא מזוהה

סִידָן

פריר

שולחן מים מינרליים ממעיינות בדרום צרפת. עובר בעובי אבני הגיר והדולומיטים, הנוזל מתערבב עם גזים וולקניים, זוכה לפחמן טבעי וטעם עדין עם חומציות קלה.

על פי הרכבו, המותג שייך לקבוצת הפחמן-סידן.
המינרליזציה שלו חלשה, ולכן משמשים פרייר לשתייה בהנאה בכל רחבי העולם.

המשקה מוזג למיכלי זכוכית ופלסטיק בנפח 0.33 עד 1 ליטר.

פריר

יתרונות:

 • טעם מוכר בדרך כלל;
 • אוורור טבעי.

חסרונות:

 • מחיר גבוה.

סאירמה

מותג מג'ורג'יה. המעיינות ממוקמים באזור עשיר באבן חול וטוף. העוברים במסת הסלע אל פני השטח, המים רוויים בפחמן דו חמצני ומינרלים.

המידע הראשון אודות המקור מתחיל בסוף המאה התשע עשרה.
בקבוק מים תעשייתי הושק באמצע המאה העשרים.

מבחינת ההרכב, המוצר מסווג כמי סידן-נתרן.

מליחות הנוזל, תלוי במיקום המקור, נעה בין 1.6 גר '/ ליטר ל -9.6 גר' / ליטר. בהתבסס על פרמטרים אלה, ניתן לסווג את המותג כמי שולחן.

סאירמה

יתרונות:

 • טעם רך;
 • הרכב מינרלים מאוזן.

חסרונות:

 • לא זוהה.

אנטיפודים

די מותג אקזוטי מניו זילנד.

ההרכב הוא סידן-נתרן, מינרליזציה נמוכה.

המקור הוא מי גשמים אשר לאחר שעברו בקרקעות חול וגיר, מצטברים באגם תת קרקעי בעומק של יותר מ -300 מטר, שם הם מתיישבים וסופגים יסודות קורט ומלחים נוספים.

זה מוערך על ידי הקונים על הניקיון והיעדרו של טעם זר.

מינרליזציה קלה, מתאימה לשימוש יומיומי ובישול.

אנטיפודים

יתרונות:

 • טעם טהור ללא טעם לוואי זר.

חסרונות:

 • לעיתים נדירות במבצע;
 • מחיר גבוה.

כיצד להשתמש במים מינרליים בצורה נכונה

למעשה, העצה העיקרית עוברת את כל הסקירה כמקורה, והיא משוכפלת על התוויות של כל יצרן.
במתינות. מים מינרליים אינם תרופת תרופה, ולא תרופה, אלא רק עוזרים לטיפול ומניעה, ואמצעי להרוות צמא.

היה מתון וזהיר, במיוחד במהלך החמרת המחלה, אם יש ספק, התייעץ עם הרופא שלך.

זְהִירוּת! מְזוּיָף!

למרבה הצער, קיימים בשוק הרבה זיופים של מותגים ידועים. חלקם לא יביא נזק, אולם ישנם גם מיוצרים בניגוד לתקנים סניטריים וזה כבר מהווה סכנה בריאותית. היזהר בבחירת המים ואל תתפתה למחיר הנמוך בכנות. אמיתי "Narzan" או "Perrier" לא יכול לעלות כמו בקבוקי מים מקומיים, תג מחיר נמוך במקרה זה הוא סיבה להיזהר.

אם יש לך ניסיון בשתיית מים מינרליים או עצות - שתף אותם בתגובות. להיות בריא!

אם יש לך ניסיון בשתיית מים מינרליים או ייעוץ, שתף אותם בתגובות. להיות בריא!

השאר ביקורת

אנא הכנס את התגובה שלך!
אנא הזן את שמך כאן