התחביב הטוב ביותר ומולטימטר מקצועי לשנת 2020

0

אין צורך להסביר לחשמלאים מקצועיים כיצד עובד המולטימטר, כיצד להשתמש בו ובאיזה מהם לבחור. נושא זה יעניין גברים אשר רגילים לעשות את כל עבודות הבית במו ידיהם, אך אשר משום מה לא שלטו בכישורי השימוש במכשיר שימושי זה. כדי לעזור להם למלא את הפער הזה, best-iw.designuspro.com מציע סקירה של המולטימטר החובבים והמקצועיים הטובים ביותר לשנת 2020, שהורכב על ידי קונים ומומחים.

מה זה מולטימטר

כאשר אתה מתעסק בחשמל, אתה תמיד צריך למדוד משהו: מתח, אמפר, התנגדות של מוליך, טעינה של סוללה או סוללה. ניתן לבחון כל פרמטר בעזרת כלי מיוחד:

 • מתח - עם מד מתח;
 • חוזק זרם - עם מד זרם;
 • התנגדות - עם מד ohmmeter.

פעם חשמלאים נאלצו להשתמש בכל המכשירים האלה, מספיק מגושמים באותה עת כדי לבצע את עבודתם במהירות וביעילות. קשה ולא נוח לשאת אותם איתך. לוקח הרבה זמן לבצע מדידות על ידי חיבור כל אחד מהם לקטע שנחקר במעגל החשמלי בתורו.

מעניין! בשנת 1920, המהנדס הבריטי דונלד מקדי, עובד דואר שמתחזק מערכות תקשורת, היה די עייף מכל המהומה הזו עם חבורה של כלים. הוא פיתח מכשיר אוניברסלי - מד צעדים, עם פונקציות של מד זרם, מד מתח ואומטר. מכאן שלוש האותיות הראשונות בשמה: Ampere, Volt, Ohm.

הכלי החדש הוא שילוב של שלושה כלים בגוף קומפקטי אחד. זה תכליתי. בעזרתו ניתן למדוד את כל המאפיינים הבסיסיים של מעגל חשמלי.

זה התחיל להיקרא מולטימטר עם הופעתם של מכשירים דיגיטליים. מכשירים אנלוגיים נקראו בודקים או "tseshki", שכן סימון סוג המכשיר החל באות "C".

מהם המולטימטר

אנלוגי ודיגיטלי הם שני סוגי המכשירים העיקריים. מבחינת מחיר, הדיוק, היכולות נבדלים בין מכשירים מקצועיים וחובבניים (ביתיים). שווה לקרוא את ההבדלים הללו בפירוט רב יותר.

אנלוגי

מכשיר עם סולם מדידה וחץ המציין. עקרון הפעולה הוא פשוט למדי. ראש המדידה של הכלי מורכב מסליל, שבתוכו מותקנת מסגרת מסתובבת, המחוברת מכנית לקפיץ וחץ. הזרם העובר בסיבובי הסליל מייצר בו שדה מגנטי.

בעת ביצוע מחקר, המאפיינים המגנטואלקטריים של השדה משתנים, ומכריחים את המסגרת להסתובב בזווית מסוימת, גוררים את החץ לאורך הסולם ומראים את התוצאה.

מכשירים אנלוגיים אינם מדויקים במיוחד. במידה מסוימת, השפעה זו מפולסת על ידי חיתוך נגדים. השגיאה השיורית אינה כה גדולה שלא ניתן להזניח אותה. עדיף להשתמש במולטימטר דיגיטלי לקבלת תוצאות מדויקות יותר.

דִיגִיטָלי

מכשירים מסוג זה נוחים יותר ממכשירים אנלוגיים מכיוון שאין להם קנה מידה וחץ. הם מוחלפים בתצוגת גביש נוזלי. האות האנלוגי מעובד על ידי ממיר ADC (ממיר אנלוגי לדיגיטלי), המומר לקוד בינארי. התוצאה מוצגת בתצוגה. זה הרבה יותר נוח מאשר גילוי מיקום החץ וחישוב הערכים, תוך התחשבות בחלוקה ובסיום הסולם. והתוצאות מדויקות יותר.

חוֹבְבָן

המכשיר הפשוט והזול ביותר עם סט פעולות מינימלי. מיועד לשימוש ביתי לעתים רחוקות: בדיקת המתח ברשת, תקינות הנורה, קביעת טעינת הסוללה או המצבר וכו '. מצב החיוג שימושי מאוד למציאת מוליכים פגומים של כבלים חשמליים.

מקצועי

כדי לאבחן ולתקן ציוד אלקטרוני מורכב, היכולות של בודק חובבים לא יספיקו. אנו זקוקים למכשיר משולב רב תכליתי המסוגל לבצע מדידות רבות מדי יום. בנוסף לפעולות סטנדרטיות, הם יכולים למדוד את השראות הסלילים, את הקיבול של הקבלים, את התדרים בתוך 10 מגה הרץ ואת הטמפרטורה, אם החבילה כוללת צמד תרמי. טווח המדידה של מוצרים מקצועיים רחב בהרבה מזה של חובבים, והדיוק גבוה יותר. מכשירים מקצועיים הם אמינים, עמידים ויקרים יותר.

אזור היישום

קודם כל, זהו מכשיר מדידה חשמלי. מטרתו העיקרית היא לקבוע את הפרמטרים של רשתות החשמל. מומחים בתחום האלקטרוניקה הרדיו אינם יכולים להסתדר בלעדיה. חשמלאים ומומחים בשירות המכשור והאוטומציה (מכשור ואוטומציה) מאבחנים מדי יום ציוד חשמלי ומערכות אוטומציה לתהליכים טכנולוגיים באמצעות בודקים דיגיטליים ואנלוגיים ומהדקי זרם.

עסקי הבנייה אינם בפיגור אחר מפעלים תעשייתיים. בבנייני דיור ומשרדים מודרניים, חנויות ומסעדות יש רשתות הנדסיות מורכבות למדי:

 • תְאוּרָה;
 • ציוד כוח;
 • מערכות מעקב וידאו, מערכות אבטחה ואזעקה וכו '.

כל זה מצויד באלקטרוניקה המודרנית ביותר. לכן, בבנייה יש צורך במולטימטרים איכותיים לא פחות מאשר בתחזוקה ותיקון של ציוד תעשייתי.

לבודקים מודרניים יש הרבה פונקציות שימושיות המאפשרות להשתמש בו לא רק ככלי מדידה חשמלי. מכשירים מסוימים יכולים לזהות רעשי לחות ורמות אור. כזה הוא, למשל, Pro'sKit МТ-1620, המיוצר בטייוואן. ניתן להשתמש במכשירים כאלה לחימוש מהנדסי בטיחות.

היקף השימוש של הבוחן כיום הוא רחב במיוחד. אלקטרוניקה והנדסת חשמל נכנסו בחיינו בחוזקה, ובכל יום הם מקיפים אותנו בדברים שימושיים חדשים שלא יכולנו אפילו לחלום עליהם לפני זמן לא רב. הגדרת ותיקונם לא תהיה קלה ללא בודק.

כיצד להשתמש במולטימטר

בלוח הקדמי של כל מוצר ישנם שקעים (לפחות שלושה) לחיבור שני חוטים, שחור ואדום. החוטים מצוידים בתקעים להתקנתם בשקעים ובחוטים כדי להבטיח מגע עם החלק שנחקר במעגל. תקע התיל השחור (השלילי) מוכנס לשקע המסומן ב- (-) או באותיות "com". שאר השקעים מיועדים לחוט האדום וניתן לציין אותם באמצעות סמלי הפרמטרים הנחקרים.

 1. שקע מס '1 - VΩmA. למדידת מתח (V), התנגדות (Ω), וזרם במיליאמפר (mA).
 2. שקע מס '2 - COM, לחוט שחור.
 3. שקע מס '3 - 10 A, לקביעת חוזק הזרם עד 10 אמפר.

בחלק המרכזי של לוח הבקרה יש מתג שמסתובב ימינה ושמאלה. סביבו מסומנים מגזרים עם ערכים מספריים.

 1. DCV - מגזר לחקר פרמטרי מתח ממקורות DC;
 2. ACV - אותו הדבר עבור זרם חילופין;
 3. Ω - מגזר מדידת התנגדות;
 4. A - מגזר מדידת זרם חשמלי;

אחת ממצבי המתג מסומנת בסמלי דיודה וקבלים. באותו מיקום בודקים את תקינות המוליכים (מצב חיוג).לפעמים מיקום זה מסומן גם בסמל של גלי קול. המשמעות היא שהמכשיר מצפצף במצב זה. זה נוח. ידיים ועיניים עסוקות בשמירה על הבוחן במגע עם המוליכים. אם אין הפסקה, נשמע "חריקה מלודית".
כל מגזר מחולק לתתי-תחומים, המצוינים על ידי הערכים המספריים של הערך המרבי של הפרמטר הנמדד

חָשׁוּב! כל מדידה חייבת להתבצע על ידי הגדרת המתג למצב הערך המרבי של הפרמטר הנמדד.

אנו מודדים את המתח

הפעולה הפשוטה ביותר. בורר הטווח מועבר למגזר DCV (זרם ישר) לבדיקת סוללות ומצברים, או למגזר ACV לקביעת המתח בפועל ברשת החשמל (בשקע הביתי). ואז המתג מוגדר למיקום של ערך הפרמטר המרבי. לדוגמה, עליך לקבוע את מצבה של סוללת AA (1.5 וולט). המתג מוגדר ל- 2000 mV (2.0 V). החללית של החוט האדום נלחצת על הקוטב החיובי של הסוללה, השחור - נגד ה"מינוס ".

התצוגה מציגה ערך של 1.351 V. הסוללה טעונה ותפקודית בדרך כלל.

אם תעביר את המתג ל 200 mV (0.2 וולט) ותחזור על המדידה, התצוגה תציג את הערך "1". המשמעות היא שהטווח שנבחר נמוך משמעותית מהפרמטר שנחקר. אם בעת קביעת טעינת הסוללה מופיע ערך עם סימן מינוס בתצוגה, המשתמש הפך את הקוטביות. הכלי לא ידרדר מכך, והבעלים יבין שהוא התבלבל מינוס עם פלוס.

מבחן התנגדות

המתג מוגדר למגזר Ω, הערך המרבי נבחר, נניח 2000 קילו (קילו-אוהם). הבדיקות נלחצות על מסופי הנגד הנחקר. אם הערך המספרי על המסך קטן מדי (אלפיות), תת-הטווח שנבחר גדול מדי. המתג מועבר למצב הבא, הניסוי חוזר על עצמו. בכל מדידה דיוק התוצאה עולה.
לכל נגדי יכולות להיות סטיות מערכו, באות לידי ביטוי באחוזים. זה נראה ככה: 200 kΩ ± 15%. לנתח את התוצאה בסובלנות. אם הסטייה גדולה ממנה בהרבה, הנגד פגום.

בדיקת נגדים משתנים מתבצעת בכמה שלבים. ראשית, נמדד הערך הנקוב של הפרמטר (בין שני המסופים הקיצוניים). ואז ההתנגדות בין המסופים האמצעיים והחיצוניים נמדדת בתורו. במקרה זה ציר הנגד מסתובב בצורה חלקה. התוצאה צריכה להשתנות מאפס למקסימום.

חָשׁוּב! מדידות כאלה נעשות בצורה הטובה ביותר באמצעות מכשיר אנלוגי. נוח יותר להתבונן בתנועה החלקה של החץ בסולם מאשר לעקוב אחר המספרים המהבהבים על גבי מסך התצוגה.

איך מודדים זרם

כדי לקבוע את ערך הפרמטר הזה, על המנגנון להיות "מוטבע" במעגל. לדוגמא, הנגד שכבר חקרנו נלחץ בהובלה אחת לקוטב החיובי של הסוללה. זו כבר תרשים. נותר להחיל בדיקה אחת על הקוטב השלילי של הסוללה, והשנייה על המסוף החופשי של הנגד. מתג המיקום חייב להיות בערך המרבי.

קריטריונים לבחירה

איך לבחור מולטימטר לבית שלך אם מעולם לא השתמשת בכזה? במקרים כאלה קיימים קריטריונים מסוימים הראויים לבחינה מפורטת.

לשם מה המכשיר?

אם המשתמש לא מתכוון לתקן אלקטרוניקה מורכבת, אין טעם לקנות בודק יקר בעל יכולת לקבוע את התדירות, הקיבול של הקבלים, הטמפרטורה וכו '. מספיק לרכוש מכשיר דיגיטלי זול עם שלוש פונקציות בסיסיות. איתו תוכלו תמיד לקבוע את טעינת הסוללה או הסוללה, לחייג את הכבל, מנורת הליבון, גוף החימום וכו '.

הבטחת פעולה בטוחה של המכשיר

על הבוחן הנרכש לעמוד בעומסים המרביים של הרשתות אליהן הוא נרכש. בטיחות בעליו תלויה בכך. על פי התקן הבינלאומי IEC1010-10, המכשירים מחולקים לארבע קטגוריות על פי רמת הבטיחות החשמלית, עם ייעוד מקביל בלוח:

 1. CAT I, לבדיקת מעגלי מתח נמוך של מכשירים אלקטרוניים.
 2. CAT II.מתאים למדידות בתוך הדירה, אך רק עד למתג.
 3. חתול III. בודק עם הגנה כזו יכול לחקור את הפרמטרים של רשתות הפצה בין רצפות.
 4. CAT IV משמש לבדיקת רשתות חשמל בחוץ.
  לשימוש ביתי, בחר מכשירים בקטגוריה II ו- III.

דרישות בדיקה

הגששים נמצאים בקשר ישיר עם ידי הבעלים והמוליך העומס. הידיות שלהם מבודדות. קטגוריית בטיחות ומידע על דירוג עומס מודפס על הידית. בליטה מגנה על הידית מגנה על הלובש מפני נגיעה בטעות בחלק המגע.

חָשׁוּב! חל איסור לעבוד עם גששים שבידודם נפגע. צריך להחליף אותם בחדשים שמאפייניהם החשמליים תואמים לקטגוריית הבטיחות של המוצר.

בחירה לפי מחיר

ניתן לבצע מדידות בסיסיות עם כל בודק. הבוחן לשימוש ביתי, לא יביא רווח לבעלים בהגדרתו. לכן, עליכם לבחור מכשיר זול. ערך המכשיר נקבע על ידי הפונקציונליות שלו:

 • מעמד דיוק;
 • נוכחות של זיכרון מובנה לשמירת תוצאות המדידה העדכניות ביותר;
 • תיקון התוצאות;
 • היכולת ללמוד את הפרמטרים של ציוד קיבולי, השראות, תדר וטמפרטורה.

אין צורך במכשיר מדויק במיוחד לשימוש ביתי. במולטימטר הדיגיטלי הזול יש שגיאה כל כך מינימלית שאפשר להתעלם ממנה. הצורך בשאר התכונות המפורטות לעיל הוא של הרוכש.

בכל מקרה, עדיף לתת עדיפות לבודקי טווח בינוני. הם מדויקים מספיק, קשוחים ויכולים להימשך זמן רב. אם פעולות מסוימות נראות מיותרות בהתחלה, יתכן שלאורך זמן המשתמש יצבור ניסיון ויעריך אותן.

על מה עוד צריך לשים לב

בנוסף למכשירים הבסיסיים, למכשירים דיגיטליים מודרניים יש תכונות נוספות שימושיות:

 • תאורה אחורית לתצוגה;
 • NCV - מגלה נוכחות של מתח במוליך בעת התקרבותו, מבלי ליצור קשר ישיר, מה שמגדיל משמעותית את בטיחות המשתמש;
 • צליל חיוג עם אות צליל, המאפשר לקבוע נוכחות של שבירה בכבל או תקלה במנורת הליבון "באוזן";
 • HOLD - קיבוע בתצוגת התוצאה האחרונה נוח מאוד במקרה בו יש לרשום או לשנן את הערך המספרי של הפרמטר הנמדד;
 • הגדרת טווח אוטומטי מאפשרת לך להגדיר את המתג רק על הפרמטר הנמדד, ואין צורך לבחור את הערך המספרי המרבי שלו, מכיוון שהבוחן עושה זאת בעצמו.

חָשׁוּב! מידע על כניסה של הבודק לרישום המכשירים המדינתי מעניין חשמלאים מקצועיים. מכשירים כאלה חייבים לעבור אימות תקופתי במעבדות מוסמכות, עם רישום המעשים הרלוונטיים.

אישור רישום הוא אופציונלי למכשיר ביתי.
נוכחותן של פונקציות נוספות הופכת את השימוש בכלי לנוח ופורה ככל האפשר, תוך העלאת עלותו.

היצרנים המובילים

 1. ABB. שבדיה / שוויץ. התמחות: הנדסת חשמל, הנדסת חשמל, טכנולוגיית מידע. מיוצר באירופה, אסיה. ארה"ב וברזיל.
 2. UNI-T, סין. היצרנית הגדולה ביותר של כלי חשמל אסייתיים. מוצרי UNI-T הם בודקים זולים עם פונקציונליות טובה.
 3. טסטו, גרמניה. בשוק מאז 1957. התמחות ראשונית - ייצור דבש. טֶכנוֹלוֹגִיָה. בשנות ה -70 החברה מתחילה לייצר מכשירי בקרה ומדידה. דגמי Testo פופולריים מבוקשים מאוד בקרב אנשי מקצוע.
 4. סטנלי, ארה"ב. מייצר כלי מדידה מאז 1843.כיום, תאגיד חזק זה מייצר כלים מקצועיים איכותיים ועמידים.
 5. פלוק, ארה"ב. החברה היא אחת המובילות בעולם בתכנון וייצור של בודקים דיגיטליים. הפופולריות של הדגמים מוסברת על ידי איכות הבנייה הגבוהה, קלות השימוש וההפעלה לטווח הארוך.
 6. מסטק, הונג קונג. התמחות: מהדקי זרם, ספקי כוח, מולטימטרים. דגמים זולים ואיכותיים.
 7. מְנַצֵחַ. הבעלים של הסימן המסחרי הוא חברת ויקטור אלקטרוניקה האמריקאית. התמחות: מהדקי זרם, מולטימטרים, טכומטרים. מיוצר בסין. ויקטור - מכשירי תקציב איכותיים.
 8. היוקי, יפן. אחת החברות הגדולות בעולם לייצור טסטרים, מלחציים וכו '.
 9. בִּיזוֹן. יצרנית כלים רוסית לעובדי DIY. דגמים איכותיים וזולים מבוקשים בשוק המקומי.

לא כל אלה הם יצרני בודקי איכות. איזו חברה עדיף לקנות תלוי בך. הקשיבו להמלצות של משתמשים מנוסים, בררו כמה עולה הדגם שאתם אוהבים וקבלו החלטה.

איפה אני יכול לקנות

ניתן למצוא דגמי תקציב בכל חנות לכלי בניין. אם נדרש דגם ספציפי, עדיף להזמין אותו באינטרנט מחנות מקוונת. רשימה של אותם ניתן למצוא ב- Yandex-Market על ידי הקלדת שם הדגם בסרגל החיפוש.

לפני הקנייה, עליכם לאסוף את כל המידע אודות המכשיר בו אתם מעוניינים, להקשיב לעצות ולהמלצות של בעלי מלאכה מנוסים, ללמוד את תיאור המכשיר, מאפייניו, לברר כמה הוא עולה ולקבל החלטה.

דירוג מולטימטרים איכותיים

10. אליטק מ"מ 100

הסקירה פותחת את הדגם הזול ММ100 של המותג הרוסי אליטק. תמורת 280 רובל בלבד תוכלו למדוד את כל מה שאתם צריכים בבית, בארץ או ברכב. איכות החוטים ירודה. משתמשים מנוסים ממליצים לשנות אותם באופן מיידי. ביקורות מוצרים בדרך כלל חיוביות. חובבי רדיו יכולים לבדוק טרנזיסטורים, דיודות, נגדים. צלצול הצלצול חלש, אבל הוא שם. אפשרות לא רעה לשימוש ביתי.

אליטק מ"מ 100

יתרונות:

 • זמינות של כל הפונקציות הבסיסיות;
 • צליל חיוג עם צליל;
 • מחיר סביר.

חסרונות:

 • צליל חיוג חלש.

שם הדגם / שם המותגמפרטיםמחיר ממוצע
אליטק מ.מ. 100 / רוסיה מופעל על ידי אלמנט 6LR61, 9V. מדידת מתח AC (עד 750 וולט) ו- DC (עד 1000 וולט) עם שגיאה של 2%, זרם (עד 1000mA), התנגדות עד 2 MΩ. בודק דיודות, טרנזיסטורים להתמוטטות, מצלצל במוליכים. כולל שני חוטים עם גששים.280 רובל

9. IEK קומפקט M182

מכשיר נוסף שפותח ברוסיה. התוכנה בתקן הבינלאומי IEC1010-10 תואמת לקטגוריה השנייה של בטיחות (CAT II). מתג הטווח קבוע בבירור במיקום שנבחר. הגוף עשוי פלסטיק טוב, עמיד. המכשיר קומפקטי, בגודל כיס, אך הוא נמדד באופן מדויק למדי. השגיאה אינה עולה על 1%. מכשיר לא רע בשביל מעט כסף.

IEK קומפקטי M182

יתרונות:

 • מידה קומפקטית;
 • מצב חיוג נשמע;
 • לא יקר.

חסרונות:

 • איכות החוטים ירודה;
 • צליל החיוג חלש.

שם הדגם / שם המותגמפרטיםמחיר ממוצע
חברת החשמל Compact M182 / רוסיהסוג הגנה מפני אבק ולחות IP20. מדידות DCV מ- 0.2V ל- 500V, ACV - 200V ו- 500V, זרם של 2 עד 200mA, התנגדות - עד 2MΩ. מצבי בדיקת דיודות, טרנזיסטורים, חיוג עם צליל. כולל שני חוטים עם בדיקות.342 רובל

8. ביזון MX-600

בודק פשוט בכסף צנוע מאוד. העיצוב יוצא דופן. החוטים מולחמים ללוח. מצד אחד, כבר אין צורך להדביק אותם למחברים ולהסיר אותם משם בסוף העבודה. בעיות יתעוררו כאשר יש רצון להחליפם. בחירת רצועות המשנה נעשית באמצעות מתג עגול, ופרמטרי הרשת עצמם - עם מתג החלקה מתחת למסך התצוגה. ביזון MX-600 מתמודד היטב עם עבודתו והוא זול, רק 280 רובל.

ביזון MX-600

יתרונות:

 • מחיר משתלם מאוד;
 • מידה קומפקטית;
 • לוקח את כל המדידות הבסיסיות.

חסרונות:

 • חוטים אינטגרליים קצרים.

שם הדגם / שם המותגמפרטיםמחיר ממוצע
ביזון MX-600 / רוסיהספק כוח - אלמנט 23A, 12V. קטגוריית בטיחות CAT II. מדידות ACV / DCV עד 500 וולט, זרם עד 200mA, התנגדות עד 20,000 kOhm. מצבי בדיקת דיודות, נשמעו המשכיות. החוטים עם הגששים מולחמים ללוח.280 רובל

7. UNI-T UT 33A

בודק קטן של יצרן סיני מכובד. מודד את כל הפרמטרים בדיוק מספיק לבית. המכשיר הראשון עם בחירת טווח אוטומטי בסקירה חוסך את המשתמש ממניפולציות מיותרות, לפעמים שגויות, וכתוצאה מכך המכשירים נכשלים. החוטים די טובים. תקעים משתלבים היטב בשקעים, חלקי מגע עמידים. חומר מארז - פלסטיק איכותי.

UNI-T UT 33A

יתרונות:

 • חוטים באיכות גבוהה;
 • גוף עמיד;
 • בחירת טווח אוטומטי.

חסרונות:

 • ללא תאורה אחורית של המסך.

שם הדגם / שם המותגמפרטיםמחיר ממוצע
UNI-T UT33A / סיןמודד DCV עד 500V, ACV עד 500V, אמפר לא יותר מ 10A, התנגדות של מוליכים ונגדים עד 40MΩ. בודק דיודות וטרנזיסטורים. מצב המשכיות עם סאונד. טווח המדידה נבחר באופן אוטומטי. כולל שני חוטים עם בדיקות.700 רובל

6. CEM DT-912

אחת המובילות בייצור ציוד מדידה בשוק האסייתי, חברת שנזן Everbest Mashinery CO הסינית, מיוצגת בסקירה על ידי דגם CEM DT-912. מכשיר דיגיטלי תקציבי עם תכונות סטנדרטיות בתיק גומי מחוספס. המסך גדול, תאורה אחורית ומספרים גדולים. מופעל על ידי סוללת קרונה. הגנת עומס יתר ניתנת על ידי שני נתיכים, 10 A ו- 200 mA. צליל החיוג חזק, החוטים איכותיים. בגב התיק יש מעמד נשלף. דבר שימושי מאוד לעבודה ליד השולחן. המחיר הממוצע הוא 1029 רובל. מכשיר מצוין לבית.

CEM DT-912

יתרונות:

 • גוף נוח ועמיד;
 • צליל חיוג חזק;
 • תצוגה גדולה עם מספרים גדולים ותאורה אחורית.

חסרונות:

 • בחירת טווח ידני.

שם הדגם / שם המותגמפרטיםמחיר ממוצע
CEM DT-912 / סיןמדידת ACV / DCV עד 600 וולט, זרם עד 10 A, התנגדות עד 2 MΩ. מצבי בדיקת דיודות, טרנזיסטורים, חיוג עם צליל. בחירת טווח ידני. כולל שני חוטים עם בדיקות. בנוסף: תאורה אחורית של המסך, קיבוע מדידה.1029 רובל

5. PM 19 שיא

חברת Peakmeter הסינית בסקירתנו מיוצגת על ידי ראש הממשלה 19. המארז עשוי פלסטיק עמיד במעטפת גומי. מערך הפעולות הסטנדרטיות מתווסף ליכולת לקבוע את התדירות והטמפרטורה, לרשום את התוצאה (HOLD), לציין עומס יתר ורמת טעינת הסוללה. בחירת הטווח היא אוטומטית. התצוגה גדולה, תאורה אחורית ומספרים גדולים.

ראש הממשלה 19 שיא מד

יתרונות:

 • גוף ארגונומי עמיד;
 • תצוגה גדולה עם תאורה אחורית;
 • פונקציונליות מתקדמת;
 • בחירת טווח אוטומטי.

חסרונות:

 • לא מזוהה.

שם הדגם / שם המותגמפרטיםמחיר ממוצע
ראש הממשלה 19 שיא / סין מדידות DCV עד 1000 וולט, ACV עד 750 וולט, זרם עד 10 A, התנגדות עד 60 MΩ, תדרים עד 10 מגה הרץ, טמפרטורות עד 1000 מעלות צלזיוס, דיודות בדיקות וטרנזיסטורים. מצב המשכיות עם סאונד. הטווח נבחר באופן אוטומטי. מצויד בתוספת. פונקציות של תאורה אחורית לתצוגה, הקלטת תוצאות, אינדיקציה לעומס יתר וטעינה של הסוללה. מסופק עם שני חוטים עם גששים וצמד תרמי.1714 רובל

4. Mastech MS 8229

תוצר של חברת הונג קונג ידועה. מגוון רחב של מדידות בסיסיות. בנוסף אליהם תוכלו למדוד לחות, תדירות, טמפרטורה, תאורה ועומס רעש (מעבדת כיס לתברואה תעשייתית). מקרה חזק. מסך גדול עם תאורה אחורית. הטווח נבחר באופן אוטומטי וידני (במידת הצורך). המכשיר נכלל במרשם המדינה, נתון לבדיקות תקופתיות וניתן להשתמש בו בפעילות מקצועית להוצאת פרוטוקולי מדידה רשמיים.

Mastech MS 8229

יתרונות:

 • גוף עמיד;
 • תצוגה גדולה;
 • מערך פונקציות ויכולות מרשים;
 • לא יקר.

חסרונות:

 • לא מזוהה.

שם הדגם / שם המותגמפרטיםמחיר ממוצע
מסטק MS 8229 / הונג קונג מדידות DCV עד 1000 וולט, ACV - עד 750 וולט, זרם עד 10 A, התנגדות בתוך 40 MΩ, תדר עד 100 קילוהרץ, טמפרטורה עד 1000 מעלות צלזיוס, תאורה - עד 40000 לוקס, לחות - בטווח של 20 עד 95%, צליל עומסים בטווח שבין 40 ל- 100 dB. מצבי בדיקת דיודות, טרנזיסטורים, חיוג עם צליל. חלוקה מחדש של המדידות נבחרת באופן אוטומטי. יש תאורה אחורית של המסך, קיבוע תוצאות, אינדיקציה לעומס יתר וטעינה של הסוללה. כולל בדיקות, צמד תרמי. מופעל על ידי 3 סוללות AAA.5145 רובל

3. טסטו 760-1

בודק דיגיטלי מקצועי בפלח מחירים אמצעי איכותי, עם סט פעולות סטנדרטיות. הטווח נבחר באופן אוטומטי. המכשיר שונה מהדגמים של יצרנים אחרים בהעדר מתג סיבובי. הפרמטר נבחר על ידי לחיצה על אחד משלושת המקשים בחלק המרכזי של המקרה. כל אחד מהם מסומן בסמלים המתאימים. בלחיצה על המקש הימני שוב תוכלו לעבור למצב ידני.

התצוגה גדולה מאוד, 5.5x5.5 ס"מ. מתחת לקצה שלה ישנם שלושה כפתורים קטנים להפעלת פונקציות ה- Hold (תיקון התוצאה האחרונה), לקביעת התדירות, הערך המינימלי והמקסימלי של הפרמטר הנחקר.

מובילי מבחן איכותיים עם לידים ארוכים. בגב התיק ישנם חריצים להצמדתם. לחיבורם למכשיר, ישנם שלושה חריצים בצד הקדמי של המארז. הסט כולל פקקי גומי המיועדים להגן על השקעים מפני אבק ולחות. המכשיר נכלל במרשם המדינה.

כלי מקצועי מצוין במחיר שפוי.

Testo 760-1 הוא המוצר הצעיר ביותר בקו זה. אחיו הגדולים: Testo 760-2 ו- 760-3 נבדלים על ידי נוכחות של מעין סולם דינמי בתחתית התצוגה (כמו בודקים אנלוגיים). מכשירים ישנים עולים פי שניים ושלושה יותר בהתאמה.

טסטו 760-1

יתרונות:

 • גוף ארגונומי עמיד;
 • עיצוב מקורי;
 • תצוגה גדולה עם תאורה אחורית בהירה;
 • מחיר מקובל.

חסרונות:

 • לא כולל צמד תרמי.

שם הדגם / שם המותגמפרטיםמחיר ממוצע
טסטו 760-1 / גרמניהמדידות ACV / DCV עד 600 V, זרם עד 10 A, התנגדות עד 40 MΩ, תדר עד 0.514 MHz, טמפרטורה, קיבול עד 100 μF. בודק דיודות וטרנזיסטורים, מצלצל במוליכים. אוטומטית בוחרת את מגבלת המדידה. כולל שני חוטים עם בדיקות. פונקציות נוספות של קיבוע מדידה ותאורת מסך. רשום במרשם המדינה של מכשירי מדידה.6599 רובל

2. לייזר ליינר מודד Poscet XP

חברת לייזרלינר הגרמנית כבר אינה חברה חדשה בשוק מכשירי המדידה. מוצריה מבוקשים מאוד בקרב אנשי מקצוע ברחבי העולם. מוצרי לייזר ליינר הופיעו בשוק המקומי בשנת 2018. בסקירתנו הוא מיוצג על ידי דגם ה- Multimeter Poscet XP. כלי מקצועי עם מגוון מלא של פעולות נחוצות. בחירת טווח אוטומטית. מתג סיבובי מסורתי לבחירת פרמטרים ממוקם בחלק המרכזי של המארז. מסך התצוגה הגדול מואר. פונקציות נוספות:

 • החזק (תיקון התוצאה);
 • העברת נתונים באמצעות Bluetooth;
 • מדידת תדרים;
 • פנס מובנה.

מכשיר מצוין לבית.

לייזר לייזר מודד מודד XP

יתרונות:

 • גוף נוח ועמיד;
 • בחירת טווח אוטומטי;
 • תצוגה גדולה עם תאורה אחורית.

חסרונות:

 • כאשר מודדים כמה פרמטרים, השגיאה גדולה.

שם הדגם / שם המותגמפרטיםמחיר ממוצע
לייזר ליינר מודד Pocket XP / גרמניהמודד DCV ו- ACV עד 600 וולט, זרם עד 10 A, התנגדות עד 40 MΩ, תדר עד 0.01 MHz, קיבול עד 4000 מיקרופראדות. מצבי בדיקת דיודות, טרנזיסטורים, חיוג עם צליל. טווח המדידה נבחר באופן אוטומטי. כולל שני חוטים עם בדיקות. פונקציות נוספות של תיקון מדידות ותאורת מסך, העברת נתונים באמצעות בלוטות ', פנס. 7439 רובל

1. פלוק 17B +

הביקורות הטובות ביותר מאנשי המקצוע מתקבלות על ידי המוצרים של חברת Fluke האמריקאית. בסקירתנו הוא מיוצג על ידי דגם Fluke 17B +. המעטפת החזקה סגורה במעטה גומי התואם את הגנת הכניסה IP40.סוללות - שתי סוללות AA. מערך הפונקציות הוא סטנדרטי. בחירת הטווח היא אוטומטית. הפרמטר הנדרש נבחר באמצעות מתג סיבובי.

התצוגה גדולה, התאורה האחורית בהירה. כדי להציג את התוצאות המקסימליות והמינימליות, יש כפתור עם הסמלים המתאימים. בדיקות איכות, עם מכסי מגן להגנה מפני קצר חשמלי. החוטים ארוכים ורכים. מכשיר איכותי מאוד, שימושי באותה מידה לחובבים ואנשי מקצוע.

פלוק 17B +

יתרונות:

 • בית חזק, מוגן מפני אבק ולחות;
 • תצוגה גדולה, תאורה אחורית בהירה;
 • בחירת טווח אוטומטי;
 • הוראות ברורות.

חסרונות:

 • לא מזוהה.

שם הדגם / שם המותגמפרטיםמחיר ממוצע
פלוק 17B + / ארה"במדידות ACV ו- DCV עד 1000 וולט, זרם עד 10 A, התנגדות עד 40 MΩ, תדר עד 0.1 MHz, קיבול עד 1000 μF. מצבי בדיקת דיודות, טרנזיסטורים, חיוג עם צליל. הטווח נבחר באופן אוטומטי. הסט כולל שני חוטים עם גששים, צמד תרמי. בנוסף, הפונקציות של תיקון מדידות ותאורה אחורית של המסך. 7439 רובל

המולטימטר הוא כלי שימושי מאוד לשימוש ביתי ומקצועי. מספר היצרנים ומילוי ההפעלה של הדגמים עלולים לבלבל מתחיל המעוניין לרכוש מכשיר זה. עורכי האתר מקווים שהסקירה שלנו תעזור למשתמשים עתידיים למצוא תשובות לרוב השאלות שעולות ולא לטעות בבחירת האפשרות הנכונה.

השאר ביקורת

אנא הכנס את התגובה שלך!
אנא הזן את שמך כאן

קראתי את התנאים הסכמת המשתמש *