ספרי סטיבן קינג הטובים ביותר לשנת 2020

0

סטיבן קינג הוא אדון אימה מוכר במאות ה -20 וה -21. קשה למצוא אדם שלא מכיר את הסופר הזה, רובנו החזקנו את ספריו בידינו או צפינו בסרטים המבוססים על עבודותיו של הסופר. הביבליוגרפיה של קינג היא ענקית, עם למעלה מ -50 רומנים ומעל 200 סיפורים קצרים. כל העבודות הללו נכללות באוספי המחבר, יוצאות בנפרד ומתפרסמות כל הזמן מחדש. העניין בכישרונו של סטיבן קינג אינו דוהה עם הזמן, אלא רק הופך ליותר ויותר.

הז'אנרים העיקריים של המחבר הם מותחן ופנטזיה, ויש גם חלק גדול מהדרמה הפסיכולוגית ביצירות אמנות. ספרים כאלה מתאימים לא רק לקריאה בשעות הפנאי שלך. את סטיבן קינג צריך לקרוא אנשים המתעניינים במוזרויות הפסיכולוגיה האנושית, בתפיסתו את העולם סביבו. אם אתה רוצה לצלול גם לעולם אפל ומסתורי שמוחק את קצוות המציאות, עיין במאמר זה. עורכי האתר "best-iw.designuspro.com" הכינו דירוג של מיטב הספרים מאת סטיבן קינג לשנת 2020.

ביוגרפיה

המאסטר המפורסם של האימה נולד בשנת 1947 ב- 21 בספטמבר. מקום לידה - פורטלנד, מיין, ארה"ב. הניסיון הראשון של הסופר הצעיר התרחש בשנת 1950, כשכתב את הסיפור "ערמומי ערמומי". עם הזמן חלף קינג לאוניברסיטת מיין. במקביל לכך, החל הסופר יחד עם אחיו לפרסם עיתון. יש לציין כי סטיבן גדל די חולני, קריאת ספרים וכתיבת עבודותיו עזרו להסיח את דעתו מבעיות בריאות.

בנוסף ללימודים באוניברסיטה, אמן האימה כתב ביקורות, סיפורים, פרסומים במגזינים ופרסם אוספי מאמרים משלו. לאחר סיום הלימודים, המלך לקח עבודה בבית הספר כמורה לאנגלית.

אם נדבר על תחילת הקריירה של סטיבן קינג בתפקיד בו אנו מכירים אותו, ראוי לציין את שנת 1974, כאשר הספר "קארי" ​​נכתב. עבודה זו צולמה פעמיים. ראוי לציון העובדה שאשתו של סטיבן מצאה את כתבי היד בפח האשפה, אלמלא התובנה שלה, בהחלט יתכן שלעולם לא היינו מגלים את הכישרון של אדון האימה.

אחריו הגיע "גורלו של סאלם", "הזוהר", מחזור שנקרא "המגדל האפל". כבר בשנת 1990 שמו של סטיבן קינג נקשר היטב בז'אנר האימה, הסופר תפס באותה תקופה עמדה בטוחה בנישה הספרותית, ויכולתו לחשוף דמויות וסיפורי סיפור זכתה לשבחים רבים מצד המבקרים.

בשנת 1996 ראה אור הרומן המייל הירוק. עבודה זו נגעה לליבם של קוראים רבים, ולכן העיבוד לקולנוע היה רק ​​עניין של זמן. בהמשך הגיע הרומן "לרכוב על בריכה", שעורר התפתחות מהדורות אלקטרוניות של ספרים, כי הוא עצמו היה נציג הפרסום האלקטרוני. סטיבן קינג המשיך לפרסם את האוספים המגדל האפל, משמרת הלילה, חנות החלומות הרעים ואחרים. כרגע, אדון האימה הוא מחברם של רומנים וסיפורים קצרים רבים, הוא אחד המובילים בעיבוד העבודות הכתובות. לסופר יש מעריצים של מיליוני אנשים, וספריו זוכים בקביעות לרב המכר.

גרסת נייר ואלקטרוניקה

כאמור לעיל, סטיבן קינג הפך לחלוץ הספרות האלקטרונית. ועכשיו בקרב חובבי הז'אנר והספרים בכלל, לעתים קרובות יש ויכוחים באיזו צורה עדיף לקרוא את הספר.במקרה זה זה רק עניין של טעם. יש אנשים שאוהבים להוריד יצירה במכשיר קטן ולקרוא אותה בכל זמן נוח ובכל מקום נוח. ספרים אלקטרוניים אינם תופסים מקום רב, אינם מוסיפים משקל למזוודותיכם, ובקלות תוכלו למצוא ספרים רבים בחינם באינטרנט. רגע לפני הורדת סיפור או רומן, וודאו שהספר מוצג בפורמט מתאים.

כמו כן, משתמשים רבים אוהבים ספרי שמע; דרך זו של לימוד ספרות אינה אורכת זמן רב ומאפשרת לך להמשיך בפעילות היומיומית שלך.

במהדורות הנייר של הספרות יש גם מעריצים רבים. מה יותר נחמד מלהרים ספר חדש, להפוך את הדפים, להריח דיו טרי? בנוסף, הספר הוא עדיין מתנה נהדרת, במיוחד אם מדובר במהדורת אספן.

היצירות של סטיבן קינג יכולות להיות מוכשרות גם לחובבי הז'אנר וגם פשוט לקרוא אנשים. ביבליוגרפיה של המחבר תאפשר לך לבחור באופציה האופטימלית ביותר מבין הסיפורים והרומנים הרבים. למטה תוכלו לראות את מיטב עבודותיו של אמן האימה.

ספריו המובילים של סטיבן קינג לשנת 2020

דירוג זה נערך בהתחשב בביקורות הקוראים ובדעות מבקרי הספרות.

זה

אתה מפחד מליצנים? אם לא, אז אחרי שקראתם את הרומן הזה בהחלט תתחילו לחשוש ממבצעי קרקס. "זה" היא אחת היצירות המפורסמות ביותר של הסופר, על הרומן הזה קיבל המחבר מספר פרסים ופרסים, ורוב מעריציו של קינג מציינים את יצירת המופת הזו בין האהובים עליהם.

הספר עצמו מורכב משני חלקים, העלילה בהתאמה מורכבת משני מרווחי זמן. החלק הראשון - הפעולה המרכזית מתרחשת בעיירה הבדיונית דרי, הגיבורים הם קבוצה של תלמידי בית ספר המכונים "מועדון המפסידים". הילדים נאלצו להתמודד עם מפלצת איומה וההתגלמות האמיתית של הרוע - הליצן פניוויז, שמפתה את הילדים למלכודותיו. המפלצת משחקת בערמומיות בפחדים של ילדים, ומנסה להכניע קבוצת ילדים. הילדים נאמרו כדי להציל את העיר ולהבריח את הליצן ממנה; הם יצטרכו לעבור דרך קשה ומלאה בפחד ודם. בדרך זו, הם לא צריכים לחכות לעזרה, אדישותם של מבוגרים היא גם אחת מנקודות המפתח העיקריות בספר. מלבד המפלצת המפחידה, ילדים מתמודדים עם האכזריות של בני גילם.

החלק השני לוקח אותנו לחוויות הדמויות הראשיות שכבר גדלו. הפחדים שלהם צמחו למשהו נוסף, פוביות לא נעלמו בשום מקום, הן פשוט קיבלו צורה אחרת. ושוב, "מועדון המפסידים" יצטרך להתמודד במאבק נגד הרוע. כל אחד יבחין לעצמו את הרעיון המרכזי של הספר, נציין רק את העובדה שלעתים קרובות אדם מכיל יותר חושך ואכזריות מאשר במפלצת הנוראה ביותר, אם כי המומצאת. הספר צולם מספר פעמים - בשנת 1990 ובשנת 2017, 2020. כל הסרטים התקבלו היטב על ידי המבקרים.

חבר'ה, סיפורת היא אמת המסתתרת בשקרים, ואמת הסיפורת היא די פשוטה: קסם קיים. ©

הוצאת סטיבן קינג אונו

יתרונות:

 • עלילה מרגשת;
 • ליצירה משמעות נסתרת;
 • ביקורות וביקורות חיוביות רבות;
 • הספר הגיע לרשימת מאה הספרים הטובים ביותר במאה.

חסרונות:

 • תכונות של זממה;
 • הספר קצת ארוך מדי;
 • הספר מכיל סצנה שאינה מקובלת על אנשים מסוימים.

העלות הממוצעת היא 500 רובל רוסי.

מייל ירוק

ספר זה לוקח אותך למפלט האחרון לאנשים חסרי תקווה שעברו על החוק. הכלא הוא ביתם והמקום בו כל אחד מהם מחכה לשעתו האחרונה. גיבור העבודה הוא סוהר כלא לשעבר, וכיום חולה בבית אבות. סיפורו של המשגיח לשעבר ייקח אותנו לאירועי העבר הרחוק.

למה המייל הירוק? שם זה הופיע בשל הרצפה בבלוק לממתינים להוצאה להורג - הוא צבוע בירוק עז.בכדי לעזור למשגיח ניתנים מספר עובדים, אחד מהם הוא סדיסט מובן מאליו ופחדן שגורם לשנאה ותיעוב רק בסובבים אותו. יום אחד חוצה גבר שחור את סף הגוש, מואשם בהריגת שתי ילדות קטנות. ענק הדו-מטר בהתנהגותו דומה לילד לא אינטליגנטי ולא לרוצח אכזרי. עם חלוף הזמן מבין המשגיח שהוא לא רוצח אמיתי, אלא אדם חביב וחסר הגנה בעל כוחות על טבעיים.

הספר מחלחל שוב ושוב בכאב וייאוש של אדם שנמאס לו להילחם ברוע ובשנאת אחרים. העבודה צולמה בשנת 1999, הסרט גרם ללבם של לא רק מבקרי הקולנוע לרעוד, אלא גם לאנשים רגילים, וגרם לדמעות אפילו אצל גברים.

כולנו נידונים למות, כולם ללא יוצא מן הכלל, אני יודע את זה, אבל אוי אלוהים, לפעמים הקילומטר הירוק כל כך ארוך. ©

סטיבן קינג גרין מייל

יתרונות:

 • צלילים פילוסופיים;
 • סיפור מעניין;
 • כדאי מאוד לקרוא את הספר הזה;
 • עיבוד קולנועי ראוי.

חסרונות:

 • סוף עצוב.

העלות הממוצעת היא 300 רובל רוסי.

ריטה הייוורת 'או גאולת Shawshank

למרות העובדה שספר זה הוצג בסרט מצוין, אנשים רבים אינם מודעים לכך שמחבר רב המכר העולמי הזה הוא סטיבן קינג. כמובן שאין ברומן זה מפלצות ותופעות פאר-נורמליות, אך אי אפשר להכחיש את תרומתה של יצירה זו לספרות ולאמנות בכלל.

העלילה מחזירה אותנו לכלא. את הסיפור יוביל גיבור בשם אדום. רד הורשע ברצח משולש, מטבע הדברים, הוא לא דמות חיובית, אבל גם לא ניתן לייחס אותו לדמות שלילית. תשומת ליבו של רד מופנית אל עבר אסיר בשם אנדי דופריין, גם הוא אחד מדמויות המפתח. בניגוד לאדום, אנדי נידון למאסר עולם בטעות - הוא מואשם ברצח, אותו לא ביצע. במהלך הפעולה, אנדי ייאלץ להתמודד עם סביבה תוקפנית, אנשים מרושעים והצורך להיכנע לנסיבות קשות.

ספר זה עוסק במאבק, על רצונו של אדם לשמור על כבודו בכל המצבים. העבודה מניעה אותנו ללכת אל מטרתנו לאט, בלי למהר, רק במקרה זה ניתן לבצע את התוכניות שלנו.

הרומן מפנה את תשומת הלב לאותם אנשים שכמו אנדי דופריין נאלצים לרצות שני מאסרי עולם בתמימות, בעוד הפושע האמיתי נהנה מחופש. לאחר הקריאה יש טעם לוואי נעים ועצב קל. רב מכר זה מעלה גם את רעיונות הערכים המוסריים של האנושות, את יכולתם להסתגל לעצמם בעולם חדש.

יש בתוכך משהו שאי אפשר לגעת בו, הוא רק שלך. זו תקווה. ©

סטיבן קינג ריטה הייוורת 'או גאולת Shawshank

יתרונות:

 • רב המכר העולמי המוכר רשמית;
 • העלילה כובשת;
 • עיבוד קולנועי ראוי.

חסרונות:

 • נֶעדָר.

העלות הממוצעת היא 200 רובל רוסי.

חוסר תקווה

העיבוד הקולנועי גם לא עבר את הספר הזה. הוא כתוב בז'אנר האימה הטיפוסי של קינג. העבודה מהדקות הראשונות מכניסה את הקורא לאווירת הפחדים הסודיים ביותר. כידוע, אדון האימה מסוגל בצורה מושלמת ואדונית למשוך כל קורא אל פני השטח של הפוביה. לכן כשאתה קורא את הרומן מובטח לך שתקבל אווז.

הדמויות הראשיות הן משפחה עם ילד אדוק, זירת הפעולה היא עיר הכרייה הנטושה חסר תקווה. בנסיעה, המשפחה תישאב למלכודת שהקים שוטר בעל שדים. הדמויות יצטרכו לעבור זוועות אמיתיות שישאירו את הקורא על בהונותיו עד העמוד האחרון.

הרומן הוא אחד המועדפים על פי דירוג המשתמשים, במיוחד בשל הגילוי המוסמך של הדמויות. סטיבן קינג מתאר בצורה מופתית את הדמויות, בקרוב מאוד תתחיל להזדהות עם חלקם ולשנוא אחרים בצורה חדה. הספר חושף גם את שאלת הדת, כלומר: "אם אלוהים קיים, מדוע הוא מאפשר לרשע לעשות דברים כאלה?"

שקר הוא פיקציה, פיקציה היא אמנות, כלומר כל אמנות היא שקר. ©

סטיבן קינג חסר תקווה

יתרונות:

 • אחד הנציגים הטובים ביותר של ז'אנר האימה;
 • פיתולי עלילה לא צפויים;
 • אטמוספרי;
 • מֶתַח;
 • הופעה מסקרנת.

חסרונות:

 • לחלקם הספר ייראה קודר וחסר תקווה.

העלות הממוצעת היא 200 רובל רוסי.

הרזיה

תארו לעצמכם עיירה עשירה שאינה יודעת מהו רעב וחוסר כסף. יום אחד מגיעים לעיר נווד-צוענים, מוכנים לבדר את הקהל תמורת כמה מטבעות. עם זאת, האורחים האלה לא כל כך פשוטים, רבים מהם שולטים בטקסי הקסם השחור וכישוף. יום אחד, עורך דין מצליח מאוד וצדקני מפיל זקנה צוענית. חיבורים וכסף לא מאפשרים לממש את העונש, ואז המחנה מחליט לנקום ברוצח. ברגע זה עיירה שקטה וניזונה הופכת למשכן של רוע ואימה.

השאלה העיקרית של העבודה: האם לאדם יש זכות לטעות? האם הוא ראוי לסליחה אם הוא לא מבין את אשמתו? סטיבן קינג, כמו תמיד, חושף בצורה מופתית את כל ההיבטים וההיבטים של נפש האדם. הרעיון המרכזי של הספר עובר כחוט אדום - כל מה שיש בחיים האלה יהיה צריך לשלם במלואו. בנוסף, כדאי לשים לב להיעדר גבולות בין טוב לרע, לא נוכל להחליט למי צריך להזדהות. שורות הדמויות החיוביות והשליליות שזורות כל כך הדוק, עד שהקורא יכול ליהנות רק מאווירת העבודה, והופך דף אחר דף.

קול הצחוק השקט שלו הפחד: רק הצחוק המטורף לבדו. זה מה שעושה אותם משוגע. ©

סטיבן קינג מאבד משקל

יתרונות:

 • שומר במתח עד הסוף;
 • אווירת פחד;
 • טכניקות פסיכולוגיות מאת סטיבן קינג;
 • גמר העבודה.

חסרונות:

 • שפע של תיאורים מיותרים לפעמים.

העלות הממוצעת היא 200 רובל רוסי.

זוֹהַר

קלאסיקה מז'אנר האימה. הרומן הידוע הועבר בסופו של דבר למסך הגדול. הספר שייך לתקופת "הזהב" של עבודתו של קינג, מומלץ מאוד לקרוא לאותם אנשים שלא יודעים איפה להתחיל ללמוד את עבודתו של אדון הזוועות. כמו כן, חובבי הז'אנר אוהבים לקרוא מחדש באופן קבוע את להיט המכירות הזה.

המיקום העיקרי הוא המלון הסגור לחורף. מטבע הדברים, מבנה כה גדול זקוק לתחזוקה והגנה. לשם כך ג'ק טורנס נכנס למלון ונשכר שם כמטפל. איתו מגיעים אשתו ובנו הקטן, דני, שיש לו יכולות יוצאות דופן. למרות העובדה שאין יותר אנשים במלון פרט למשפחה, יש מספר עצום של רוחות רפאים שרק דני יכול לראות. עם הזמן אביו של התינוק הופך לאובססיבי לכעס ואלכוהול, רוחות רפאים ושדים משתלטים יותר ויותר על נשמתו. רק הזוהר של דני יכול לעזור לך לצאת מהמקום הזה.

כמו תמיד, הכותב חושף בעדינות את כל המאפיינים האופייניים של הדמויות הראשיות, את הפסיכולוגיה של מעשיהם. המחבר טובל אותנו לחלוטין באווירה של מלון מכוסה שלג, מכריח אותנו להזדהות ולחשוש באמת לדמויות הראשיות. באופן טבעי, העבודה מושכת את כל הפחדים הנסתרים שלנו דרך החוויות המתוארות בספר.

מפלצות ורוחות רפאים אכן קיימות. הם חיים בתוכנו, ולפעמים הם אלה שמנצחים. ©

סטיבן קינג הנוצץ

יתרונות:

 • משמעות עמוקה;
 • סאבטקסט יוצא דופן;
 • סגנון יפה של המחבר;
 • עיבוד קולנועי ראוי.

חסרונות:

 • עלילה ממושכת מעט;
 • אלמנטים המותחנים נחשפים בצורה הטובה ביותר רק בסוף.

העלות הממוצעת היא 300 רובל רוסי.

זה היה צמרת העבודות הבולטות ביותר של סטיבן קינג. עבודות אלה שרדו את מבחן הזמן והפכו לרלוונטיות עוד יותר. קרא ספרים, הם אלה שמסוגלים לקחת אותך לעולם חדש, לתת לך הרבה רשמים ולפקוח את עיניך לדברים שטרם שמת לב אליהם.

מה הספר האהוב עליך על סטיבן קינג? כתוב את המשוב שלך בתגובות.

השאר ביקורת

אנא הכנס את התגובה שלך!
אנא הזן את שמך כאן

קראתי את התנאים הסכמת המשתמש *