מיטב ספרי ג'יין אוסטן לשנת 2020

0

ג'יין אוסטין היא כישרון ללא תנאי של אותה תקופה, אישה שכתבה מספר רומנים שהוכרו כיצירות מופת של הספרות העולמית. בקרב מעריציה, אתה יכול למצוא אנשים מכל שכבות גיל, הן נשים והן גברים נקראות באותה מידה על ידי יצירות שמשלבות במיומנות את הפסיכולוגיה של יחסי אנוש, מנהגי האנשים של אותה תקופה, כמו גם חוש הומור עדין.

בבחירתנו ריכזנו מבחר ממיטב ספרי המחבר על פי דעות הקוראים ומבקרי הספרות.

ביוגרפיה

לפני שמתחילים לסקור את העבודות, אנו ממליצים לקורא לקרוא את הביוגרפיה של המחבר. זה יעזור להבין את הזמן בו אנשים חיו, את מאפייני החברה ויחסי מגדר.

ג'יין אוסטין נולדה ב- 16 בדצמבר 1775 בהמפשייר, אנגליה. הסופר העתידי נולד למשפחה משכילה דתית. מעט ידוע על נעוריה של ג'יין, רוב המידע סותר, בני דורם הזכירו אותה כנערה יהירה, לא טבעית ולא סימפטית. במקביל, חברי הילדה דיברו עליה כעלמה צעירה מושכת, חיננית ומתוחכמת. בדעה אחת הם הסכימו: ג'יין אהבה כדורים, כיף, אופנה. היא יכלה לצייר בהתלהבות את הסגנון של כובע חדש, לרכל על רבותיי. במקביל, ג'יין נבדלה על ידי מוח עדין, יכולת להיות אירונית, והיא נבדלה גם על ידי נוכחות של רמת השכלה גבוהה.

לאב הייתה השפעה רבה על טעמה הספרותי של בתו, והטמיע בה תשוקה לספרים וכפי שהתברר מאוחר יותר, בכתיבת רומנים משלה. ג'יין לא רק קראה באופן קבוע ספרות קלאסית, היא דנה בה באופן פעיל עם אביה, חלקה את רשמיה וניתחה את פעולות הדמויות.

ילדותו והתבגרותו של הסופר הוצלו על ידי מלחמות ומהפכות רבות. ללא ספק הייתה לכך השפעה רבה על היצירה הספרותית. ג'יין שאבה את השראתה מהתכתבות עם קרובי משפחה וחברים. כמו כן, הכותבת מאופיינת באיפוק ראשוני באנגלית אמיתי, בשילוב עם יכולת להזדהות ולתת לרגשות של אנשים אחרים לעבור בעצמה.

הילדה לא הכירה את חיי הנישואין שלה, אבל היא ניהלה רומן ארוך עם איש השכן. המחבר נפטר מוקדם מדי, בגיל 42, לאחר מחלה ממושכת. כפי שקורה לעתים קרובות, ההכרה האמיתית הגיעה ליוצר רק לאחר מותו. נכון לעכשיו, עבודותיה של ג'יין אוסטן שנכתבו בז'אנר הריאליזם פופולריות, הן צולמו שוב ושוב ומספר הביקורות החיוביות גובר על תגובות שליליות.

איפה לקנות

נכון לעכשיו, גרסאות נייר של ספרים פינו את מקומן לספריות אלקטרוניות. ניתן לרכוש ספרים בצורה סטנדרטית בקלות בכל חנות, ניתן להוריד גרסאות אלקטרוניות מאתרים חינמיים, אך ברוב המקרים הקורא יוכל לקבל רק קטע מהטקסט. ביישומים בתשלום, המשתמש יוכל להשיג את הגרסה המלאה של הספר. במקרה זה, הקורא יכול לשלם עבור הספר שנבחר, והוא יישאר במכשיר שלו. אתה יכול גם להירשם כמנוי לשירות שנבחר. ספרים אלקטרוניים נוחים בכך שהמשתמש לא צריך לשאת איתם ספרים, מה שיכול לתפוס מקום רב.זה גם נוח לקרוא אפשרויות כאלה בהובלה בדרך לעבודה.

בכל מקרה, הבחירה מושפעת רק מהעדפותיו האישיות של המחבר.

דירוג הספרים הטוב ביותר של ג'יין אוסטין לשנת 2020

גאווה ודעה קדומה

הסקירה שלנו מתחילה ברומן המפורסם ביותר של הסופר, שצולם בהצלחה.

פעולת העבודה מתרחשת במאה ה -18, במרכז העלילה משפחה לא עשירה במיוחד, אך מכובדת מאוד. הורים מגדלים חמש בנות צעירות ויפות, חולמים להינשא להן בהקדם האפשרי. עד מהרה מופיע בשכונה חתן רווחי, מר בינגלי, שמגלה עניין באחת הילדות. מר בינגלי מוקף בחברה ראשונית, ובין חבריו יש אדמירל דארסי יהיר וגאה, שמקלקל מיד את היחסים עם אליזבת בנט הצעירה.

הספר מסקרן את הקורא בעלילה כובשת שעוברת בצורה חלקה מפעולה אחת לאחרת. יחד עם זאת, אין בליטה, תיאורים מיותרים, דיאלוגים חסרי משמעות. חשיפה מצוינת של דמויות, כולל מינוריות, תהיה גם פלוס גדול. הקורא יבין בקלות את מניעיהם של פעולות הגיבורים. למחבר יש חוש הומור עדין, הספר מכיל נתח גדול של אירוניה על המצב, אשר יוערכו על ידי אוהבי בדיחות אינטלקטואליות טובות. הפסיכולוגיה של הדמויות מובנת על ידי הקורא, הסוף הלא נדיר יעניק רושם נעים מקריאת הרומן.

ד אוסטין גאווה ודעה קדומה

יתרונות:

 • הגיבורים נחשפים במלואם על ידי המחבר;
 • הפסיכולוגיה של מערכות יחסים מתוארת היטב;
 • פיתוח אחיד ומוכשר של העלילה;
 • ביקורות חיוביות רבות, כולל מבקרים בולטים.

חסרונות:

 • הקוראים התלוננו על היותם צמודים מדי;
 • הספר צריך להיות "מבוגר".

הייתי סולח לו על הגאווה שלו אם הוא לא נוגע בי ...

תחושה ורגישות

רומן מפורסם נוסף, יתר על כן, הוא הראשון שפורסם. כמו הספר הקודם, גם יצירה זו צולמה.

כבר מהעמודים הראשונים הספר שובל את הקורא באווירה של כפר אנגלי נעים, מאפשר לו להרגיש את כל הקסם של טיולים נינוחים באוויר הצח. במרכז העלילה שתי אחיות - נציגות של משפחת אצולה ענייה. שתי הילדות הן הפכים מוחלטים. אחת מהן היא התגלמות האיפוק, הגאווה והקור האנגלי. האחות השנייה נוטה להקשיב רק לקריאת לבה, ולא מהססת להראות את רגשותיה ולדבר על רגשותיה. במידה מסוימת ניתן לקרוא ליצירה אוטוביוגרפית. ג'יין תיארה את מה שהייתה רגילה לראות ודמיינה כיצד תרצה לחיות. הרומן מתאר בפירוט את חייה של חברה חילונית, את מאפייני היחסים בין המינים. ההומור העדין הספציפי הטמון בסופר יהווה תוספת נעימה לקלילות ול"אווריריות "של כתיבת רומן. כל האירועים לא ממהרים, אך הספר קל לקריאה. גרסת המסך של הרומן נקראת Sense and Sensibility.

ד אוסטין חוש ורגישות

יתרונות:

 • גילוי מצוין של הדמויות הראשיות והמשניות;
 • עקביות העלילה;
 • האירועים והתחושות המתוארים בספר רלוונטיים בחברה המודרנית;
 • הברה קלה.

חסרונות:

 • במקומות העבודה נמשכת.

החרדה תמיד מוגזמת אם אין לכך סיבה אמיתית.

אמה

את הדירוג שלנו ממשיך רומן אחר, שהוא יצירת מופת מוכרת. הדמות הראשית היא בחורה יפה ועשירה בשם אמה. הגברת פעילה מאוד, היא מעורבת באופן פעיל בגורל חבריה המעטים, בפרט, היא מנסה לסדר את חייהם האישיים על ידי נישואים בהצלחה. בניסיונות להתעקש על שלה ולברוח אחרי הצלחה הזויה, הגיבורה כמעט מאבדת את אושרה.

ג'יין אוסטין מציירת את הדמויות בצורה מבריקה ומעבדת בזהירות את הדמויות של כל הגיבורים.היא לא מפספסת אף פרט, הקורא מבין בבירור את כל המניעים של המשתתפים בפעולה, הדמויות בלתי נשכחות, אי אפשר יהיה לשכוח אותם אפילו זמן מה לאחר קריאת הספר. רוב הקוראים מדברים בחיוב על הספר, שאי אפשר לקרוע את עצמך ממנו.

ד 'אוסטין אמה

יתרונות:

 • עלילה מרתקת;
 • דמויות מעניינות;
 • מהלך הגיוני של אירועים.

חסרונות:

 • לא כל הקוראים מתרשמים מהדמות הראשית.

מבין כל האומללות, הפרידה היא הגרועה ביותר ...

סיבה

הרומן הזה פחות פופולרי מהעבודות שתוארו לעיל, אך זה לא מחמיר אותו. הספר קטן, אך הוא מספר על תחושה נהדרת ונהדרת - אהבה. אהבה שנדחתה למרות הדדיות הרגשות. הדמות הראשית מקבלת החלטה בעלת רצון עז להיפרד מהאדם היקר לה ביותר, בהתבסס על טיעוני הסיבה שלה. הרומן הזה עוסק בעובדה שאי אפשר למחוק אהבה אמיתית מחייכם, להחליף אותה, לשכוח אותה.

אוסטין מצוין להציג את הדמויות והחברה. הקורא חש אהדה לכל דמות. העבודה נקראת בנשימה אחת וממש בערב אחד. סוף טוב ישאיר טעם לוואי נעים ואמונה בנס.

ד 'אוסטין טענות התבונה

יתרונות:

 • הברה קלה;
 • קורא במהירות;
 • דמויות חיוביות.

חסרונות:

 • נֶעדָר.

אבל שלום הוא תחליף לאושר.

מנזר נורת'נגר

כמעט כל ספריו של אוסטין נבדלים על ידי פסיכולוגיזם עמוק, אך אין ביצירה זו נטייה לפסיכואנליזה עמוקה של גיבורים, אך הדבר הופך אותה למעניינת לא פחות.

במרכז האירועים נערה צעירה שמרתקת למיסטיקה. היא בטוחה שחייה מלאים בסודות ומסתורין. הילדה מעדיפה לראות רק מה שהיא רוצה, ולא שמה לב למציאות. עם מהלך האירועים, הגיבורה מכירה דמויות אחרות, היא נסחפת יותר ויותר ממעגל האירועים, בזמן שהיא מנסה להתאים את המתרחש לרצונה להיות מוקף בסודות אפלים ומבשרים. למרבה המזל, הילדה מצליחה להבין שהמציאות רחוקה מלהיות בדיונית ואירועים קורים בה יותר מדהימים מאשר ברומנים גותיים.

העבודה קטנה, ניתן לקרוא אותה ממש בערב אחד. זה כתוב בצורה האירונית האופיינית של אוסטין. בספר לועג הסופר לא רק למתרחש, אלא גם לדמויות הראשיות. הסיפור הוא הדרגתי, האירועים מתפתחים ברצף.

ד 'אוסטין נורת'נגר מנזר

יתרונות:

 • יש על מה לצחוק;
 • ניתן לקרוא בכמה שעות.

חסרונות:

 • לא ממש קטע רציני.

אם לגברת צעירה אין הרפתקאות באזור מולדתה, עליה לחפש אותן בצד.

פארק מנספילד

הדמות הראשית היא פאני פרייס, הילדה אינה עשירה, והוריה אינם יכולים להתפאר בלידה אצילית. כדי לתת לבתה את הסיכוי הקל ביותר לעתיד הגון, האם שולחת אותה לאחותה העשירה בשירות. עם הזמן פאני התמקמה במקום חדש ואף החלה לרגשות כלפי בת דודה. עם זאת, הכל השתנה כאשר אורחים עשירים הגיעו לאחוזה יום אחד. מעתה החיים המדודים באחוזה עשירה מוחלפים ברכילות, תככים מלוכלכים וכלל לא אריסטוקרטיים. כל אחת מהדמויות מנסה לתפוס את חתיכת המזל והעושר שלו, ולא באמת בוחרת בשיטת מאבק.

הספר נכתב על ידי ג'יין בתקופה שהיא הפכה לסופרת בוגרת שרכשה את סגנון ואופן הכתיבה שלה. חוש ההומור והאירוניה מחלחל לכל העבודות, ומשתף את הקורא בהזדמנות ללעג את הדמויות המתעתעות והצבועות. יחד עם זאת, האירועים המתוארים מאפשרים לכם להעריץ את האצולה והמניעים האנוכיים של הדמות הראשית. גם אם היא לא קיבלה השכלה יוקרתית, ולחשבונה אין אגורה, הארגון הנפשי והסגולה העדינה שלה מעלים אותה מעל הדמויות העשירות, אך הצבועות.

פארק אוסטין מנספילד

יתרונות:

 • סיפור מעניין;
 • הברה קלה.

חסרונות:

 • הספר חסר דינמיקה;
 • משעמם במקומות.

בואו ניקח את הפאר של השקט.

ליידי סוזן

הספר כתוב בצורה יוצאת דופן עבור אוסטין, כלומר בצורה של אותיות. כותבת ההתכתבות הזו בעלילה היא רווקה בת 35, אלמנה. מטרתה היא נישואים מוצלחים, כמו גם מסיבה משתלמת לבתה. במחיר סוזן לא תעמוד בכדי להתחתן בהצלחה, היא מוכנה לכל דבר.

ערמומי, תככים, קונספירציות - אלה הנשק העיקרי של הדמות. גם גיבורים אחרים מותקפים, שכל אחד מהם מספר במכתבים על הבעיות שלהם. "ליידי סוזן" הוא אוסף של כמה רומנים קצרים, שכל אחד מהם מספר סיפור מרתק מעניין.

למרות גילו הצעיר של המחבר, הרומן הוא יצירה פסיכולוגית עמוקה. הוא חושף את כל ההיבטים והמוסכמות של אורח החיים של החברה באותה תקופה, ולקורא יש זמן ליהנות מעלילה מרתקת ולגבש דעה על כל דמות.

ד 'אוסטין ליידי סוזן

יתרונות:

 • תיאורים יפים;
 • ביקורות חיוביות רבות;
 • סגנון כתיבה יוצא דופן.

חסרונות:

 • נֶעדָר.

טיפשה היא האישה שנעלבת, ובכל זאת נכנעת למחמאות.

קסנדרה יפה

יצירה קטנה היא סוג של פרודיה על המלודרמות הסנטימנטליות הפופולריות באותה תקופה בספרות. הספר נכתב בתקופה המוקדמת של הקריירה שלה ככותבת, במידה מסוימת, הרומן הזה הוא רק מבחן העט, אגב, מבחן מוצלח מאוד.

כמו ברוב המקרים, במרכז העלילה נערה צעירה, חייה משעממים וחדגוניים. כדי לדלל את חייה בהרפתקאות, הגברת יוצאת ומנסה לטבול בחברה החילונית.

הגיבורה העיקרית של הספר היא דמות מודולרית הכוללת תכונות אופי רבות. בעתיד, אוסטין לעתים קרובות יקנה לתכונות אלה את גיבורות ספריו האחרים. למרבה הצער, "קסנדרה היפה" אינה נפוצה ולא פופולרית. לא יהיה קל למצוא אותו במכירה, אך אתה יכול לקרוא אותו בקלות באינטרנט, אולם רק בשפת המקור.

ד 'אוסטין קסנדרה היפה

יתרונות:

 • אתה יכול להתבונן בהולדת הסופר;
 • עלילה טובה.

חסרונות:

 • באנגלית בלבד.

… מקסימה וחביבה, והיא התאהבה במקרה במכסה המנוע האלגנטי בו יצאה ... בחיפוש אחר אושר.

סנדיטון

והדירוג שלנו נסגר עם יצירה שמעולם לא הושלמה בזמן. הוא נכתב כבר בסוף חייו של הסופר.

הרומן מתרחש באתר נופש על חוף הים באנגליה. מקומות מנוחה כאלה רק התחילו להגיע לאופנה אז, אז תושבי כפר חוף קטן עשו כמיטב יכולתם כדי למשוך כמה שיותר תיירים. כל האירועים נחתמים בעיניה של ילדה צעירה שרלוט. באמצעות תפיסת הדמות הראשית, המחבר לועג באופן אירוני לחסרונות וחולשות הדמויות המשניות. למרבה הצער, אי אפשר לקרוא לרומן יצירה שלמה. אוסטין בדיוק התחילה לכתוב את זה לפני שקצרה את חייה. לכן, 11 הפרקים הראשונים הם גולמיים, אלא ניתן לקרוא להם סקיצה של יצירת מופת עתידית. כל הגרסאות עם הסוף אינן אלא אמנות עממית.

ד 'אוסטין סנדיטון

יתרונות:

 • העבודה חשובה מאוד לאוהבי אמת של הכישרון של אוסטין.

חסרונות:

 • הרומן אינו שלם;
 • יש פערים בעלילה ובגילוי דמויות.

אישה - למעט יוצאים מן הכלל - מוכנה להזדהות עם אישה באופן מיידי וללא תנאי.

אם קראת את הספרים המתוארים בדירוג, כתוב את חוות דעתך בתגובות.

השאר ביקורת

אנא הכנס את התגובה שלך!
אנא הזן את שמך כאן

קראתי את התנאים הסכמת המשתמש *