הספרים הטובים ביותר מאת צ'אק פאלאהניוק לשנת 2020

0

למי שאוהב לדגדג את העצבים ולקבל מנת אדרנלין מבלי לסכן את חייהם - סקירה על מיטב ספריו של צ'אק פלאחניוק, מומלץ לקריאה. הקלאסיקה של האימה הקומית - הגדרה הולמת של יצירתו, השייכת לאחד המבקרים. חלקם משווים גם את פלאחניוק לסטיבן קינג, כלומר שני המאסטרים שולטים בצורה מופתית באומנות העוטפת את הקורא במורכבויות של מילים רגילות, בונים מהם משפטים באופן שכל אחד אחר כך טובל בעלילה מוזרה עם ראשו, תופס את תשומת הלב ומחזיק אותו. מהעמוד הראשון ועד האחרון.

אבל סטיבן קינג מתאר את המפלצות החיצוניות, המיוצרות על ידי הפנטזיה שלו, צ'אק פלאחניוק מוציא לאור של יום מפלצות נוראיות הרבה יותר שחיות במעמקי הנפש והנפש האנושית. הם קיימים בכל אדם, מסתתרים, מחכים להזדמנות ולו הקטנה ביותר להשתחרר על מנת להפיל אחרים ואדונם בתהום האימה. באופן שיטתי ובלתי אמצעי, כמו מנתח, הוא חושף את עומק הנפש והנפש האנושית, חושף את הצדדים הכי מכוערים שלהם, לא דואג לתחושות המטופל, לא מפחד להיות מבולבל ומאבד פופולריות - הוא פשוט עושה את מה שהוא יודע לעשות הכי טוב. זו כנראה הסיבה שהפרוזה שלו כל כך מרגשת ותוססת. יחד עם זאת, הוא גורם לקורא להיות לא רק נחרד, אלא גם ... לצחוק. סאטירה היא תיבול פיקנטי למנה המפלצתית העיקרית, שהכין הכותב במיומנות עבור גורמות אמיתיות. כל אחד מספריו הוא רב מכר, הנקרא בנשימה אחת ומפורק לציטוטים, וגורם תמיד לגל של הערות סותרות של מבקרים ולסערת רגשות של קוראים.

עדיף לאנשים בעלי רושם יתר על המידה שלא לקחת את הספרים האלה לידיהם, אולם אם מערכת העצבים חזקה ואתם רוצים משהו "חריף" - צ'אק פלאחניוק יותר מאשר יספק רצון זה.

דירוג היצירות הטובות ביותר של צ'אק פלאחניוק

לפי הקוראים והמבקרים, שהורכבו ממיטב היצירות הטובות ביותר, ששברו שיאי תפוצה לא רק באמריקה אלא ברחבי העולם.

"אָרוּר"

הרומן פותח את הספרים המובילים המומלצים לקריאה. הוא גורם לך להאמין הכי גרוע: כל האנשים אינם חיים על פי רצונם, ואפילו לא על ידי אלוהים. לא, קוראים יקרים, הכל הרבה יותר גרוע: התסריט של חיי האדם נכתב על ידי לא אחר מאשר ... השטן. בתה בת 13 של שחקנית הוליוודית מפורסמת, שהתאבדה בטיפשותה, תשוכנע בכך. אבל ... מתוך טיפשות? או שמא המעשה הנורא הזה נכלל גם בתרחיש המתוחכם של אדון הגיהנום? מי באמת מקבל החלטות ועושה בחירה: האיש עצמו, או השטן-בובה, מושך בחוטים במיומנות? לאחר שעבר את רכושו של השטן יחד עם הדמות הראשית, הקורא יוכל לענות על שאלה זו.

ארור פלאחניוק

יתרונות:

 • קל לקריאה, מרתק עלילה.

חסרונות:

 • הרומן מסוגל להפוך את הנפש ולצלול קורא בעל רושם לדיכאון.

"מועדון קרב"

גם הספר וגם הסרט שהתבסס עליו בשנת 1999 עדיין נשמעים רבות. הם הפכו לבכורה ולסימן ההיכר של הסופר.אם מישהו שואל: מיהו צ'אק פלאחניוק, מספיק רק לומר את שתי המילים הללו כדי שהאדם יבין מיד על מי דנים. באופן פרדוקסאלי, צופים רבים אינם יודעים שעבודתם היוותה את הבסיס לסרט הפולחן, אך מעטים האנשים שלא צפו בו. העבודה חושפת בצורה אדירה את הבעיה של סטיות נפשיות כאלה כמו פיצול אישיות וחוסר אינסטינקט לשימור עצמי. הערכת המבקרים: "הספר הזה דופק את הרוח מכם ואת האדמה מתחת לרגליכם." אבל גם כאן הסופר מצא מקום לסאטירה - כמה סצינות גורמות להתקפי צחוק בלתי נשלטים.

יותר מ -20 שנה מאוחר יותר חזר המחבר ליצירה זו, "קם לתחייה" את האלטר-אגו של הגיבור וסובב את העלילה בצורה נחרצת סביב בנו החטוף בן 9, שהתגלה גם כמבוטח ב -5 מיליון דולר על ידי לכאורה הוריו שלו, שלא ידעו דבר על ביטוח. ... כמה חלקים מההמשך נכתבו בין השנים 2010-2015, פורסמו במתכונת של רומן גרפי, שבו העלילה מועברת באמצעות תמונות, ולטקסט פונקציה תומכת. זה בערך כמו ספר קומיקס למבוגרים, שהכרך השני שלו נקרא Fight Club. חלק 2".

מועדון קרב פלאחניוק

יתרונות:

 • ניואנסים הומוריים יותר מפצים על הנוקשות, אפילו על אכזריות העלילה, הרומן נקרא במהירות ובהנאה.

חסרונות:

 • עבור אנשים הנוטים לחפירה עצמית, עדיף שלא לקרוא, כדי לא לאבחן את עצמם בעצמם;
 • כל הקוראים לא אהבו את פורמט הקומיקס, בו יצא סרט ההמשך לרומן.

"שיר ערש"

סיפור מרתק עם כמה סיפורי סיפור מורכבים. אחד מהם מספר על נטייה איומה: מדי שנה מתים כמה אלפי תינוקות בעריסותיהם או בזרועותיהם של הורים המומים, וללא שום סיבה אובייקטיבית. בינתיים, באותה עיר, מתווך מקסים חי ועובד, שמשתלט בחוכמה על הזכות הבלעדית למכור בתים באזורים הפופולאריים ביותר. עם זאת, לקסם המעשי הזה יש מוזרויות משלו, אשר עבור אדם רגיל נראה, בלשון המעטה, מצמרר. ראשית, הלן נמשכת לעבר בתים המאוכלסים ברוחות רפאים חסרות מנוח ופולטרגיסט מרושע. גופים אלה שורדים באופן קבוע את בעלי הבתים שהיא מכרה, מה שמאפשר לה למכור אותם שוב ושוב. ושנית, המתווך מכיר שיר ערש ישן ששמאני השבטים האפריקאים שרו לחיילים פצועים אנושות כך שהם ימותו בשקט וללא סבל. אותה שיר ערש הושרה לילדים שזה עתה נולדו על מנת להקטין את גודל השבט, כדי למנוע אוכלוסיית יתר ורעב. אז מדוע ילדים חפים מפשע ואנשים אחרים מתים, לכאורה אינם קשורים להלן ולעסקיה?

העבודה על יצירת העיבוד הקולנועי לרומן החלה בשנת 2008, כמה במאים התחלפו, התסריט תוקן ונערך מספר פעמים, בשל העובדה שהכותבים לא הצליחו לתפוס ולהעביר את אווירת העבודה על המסך.

שיר ערש פלאחניוק

יתרונות:

 • המחבר שבר שיא משלו: ההדפסה הראשונה נמכרה תוך מספר ימים, עקפה את מועדון הקרב, הרומן הודפס מחדש 9 פעמים;
 • מתנה אמיתית לחובבי הז'אנר;
 • אתה יכול לקנות מהדורות זולות של כריכה רכה.

חסרונות:

 • התוכן אינו מפצה על הניואנסים הקומיים: לאחר קריאתו נותר "טעם לוואי" קודר.

"טַבָּק הֲרָחָה"

מי במבט ראשון מסוגל לנחש שאדם מקסים עם חיוך טוב לב ועיניים אקספרסיביות הוא סופר שערורייתי מפורסם של תהילת עולם שלא חושש לכתוב על נושאים לא נוחים שעמיתיו הכותבים מנסים לא להעלות? אבל הרומן שלו "סנאף" הוא פשוט תמצית השערורייה וההומור הקוסטי והציני, וחושף את החלק התחתון הכי מכוער של יחסי המין המוצגים בתעשיית הפורנו.כשהוא נכנס לטריטוריה מסוכנת שרוב עמיתיו נמנעים ממנה, כותב הכותב, בדרכו הסאטירית והלא-נלהבת, את קרקעית המוח האנושי, שם אורבות פנטזיות מיניות מפלצתיות. מהי כוכבת פורנו מזדקנת שמוכנה לתהילה קסומה בסוף הקריירה המקצועית שלה? מפגש סקס ממושך עם כמה מאות אוהבים ברשת מול מצלמות וידיאו - מה יכול להיות יותר שערורייתי ומגעיל? הרומן ניחן בנדיבות עם אותו הומור "קודר" אטרקטיבי של המחבר - אחת מחתיכותיו החתימה. הפינוי, כמו תמיד, יהיה בלתי צפוי.

סנוף פלאחניוק

יתרונות:

 • פורמט כיס בכריכה רכה זמין.

חסרונות:

 • העלילה מעט עמוסה בניואנסים ופרטים, כולל תיאור תחושות המישוש של הדמויות.

"יום הלוואה"

חידוש שפרסם הוצאת AST בשנת 2020. מעריצים קבועים של הסופר אומרים שהרומן לא רע. עם זאת, הם מציינים שהוא חלש מאותו "שיר ערש" ורגוע יותר מ"מועדון הקרב ". יהיה שימושי לקרוא את היצירה למי שעדיין לא מכיר את עבודתו של פלאחניוק, כך שההיכרות הראשונה לא תהיה מזעזעת כאילו התחילו עם שיר ערש או הארורים. העלילה מאוד רלוונטית למצב הנוכחי בעולם, ולכן הספר, כמו שאומרים, ירה. מדובר באיום של מלחמת עולם שלישית שתתחיל בארצות הברית. בד בבד עם ההכנות הקדחתניות לקראת פעולות האיבה, נערך ציד גרנדיוזי לאנשים זקנים, נבחרים ונבחרים שוב בכירים מושחתים, פוליטיקאים, עיתונאים ואחרים מעוררים התנגדות ... למי? זה מה שעל הקורא ללמוד.

יום ההלוואה של פאלאהניוק

יתרונות:

 • עלילה קלה לקריאה, מעניינת.

חסרונות:

 • עד כה, רק גרסה מקוונת בתשלום זמינה להורדה.

"ניצול"

הביוגרפיה הכובשת של הדמות הראשית, מהולה בעובדות דתיות היסטוריות, היא מתנה נוספת של הוצאת הספרים הרוסית AST לחובבי הכישרון של פאלאהניוק. העלילה נותרה במתח עד העמוד האחרון, ולא מאפשרת לנחש: האם היחיד ששרד בקהילה הדתית ישרוד בתאונת מטוס, או שימות? שאר הכתים התאבדו פולחנית, אולם עובדה זו מעלה ספקות קשים: מה אם ידו האכזרית של מישהו מבטלת את המתנות למטרה לא ידועה, והתרסקות מטוס היא דרך להיפטר מהאחרונים שבהם? טריק פסיכולוגי מיוחד: הגיבור, עד הרגע האחרון של הטיסה, מכתיב עצות כיצד לשמור על סדרו של ביתו על מקליט הטיסה של המטוס.

מומלץ לקרוא למי שנמאס מרומני נשים דומעות עם סוף צפוי, כמו גם לחובבי משהו יוצא דופן, מוזר, שמרגש את העצבים והתודעה.

מבקרים רבים מציינים כי פלאחניוק משתמש בשיטות אסורות לעיתים בעבודתו, ולא עוצר דבר כדי למשוך את תשומת ליבו של הקורא, ובביצוע מופתי סולו ספרותי על עצביו המתוחים עד הקצה. הציניות והאירוניה הקאוסטית שלו מתקוממות עד עמקי נשמתו - ותפוצת ספריו החדשים מתנשאת עוד ועוד.

שורד פלאחניוק

יתרונות:

 • ניתן להשיג אותו בגרסאות שונות, כולל כיס - ניתן לקרוא אותו בהובלה בדרך לעבודה או לבית.

חסרונות:

 • רבים נותרים עם רושם כואב מקריאת עבודה זו.

דפי צביעה למבוגרים

צ'אק פלאחניוק הוא לא רק סופר יוצא דופן. מקוריותו באה לידי ביטוי בכל דבר, אפילו בתקשורת עם מעריציו. כך, למשל, בשנים 2017-2018, חובבי עבודתו קיבלו מתנה יוצאת דופן מבית ההוצאה הרוסי AST, שיש לו זכויות בלעדיות לפרסם את עבודותיו של הסופר. זו סדרת ספרים עם עבודות חדשות של המחבר עם איורים בשחור לבן של אמנים מקצועיים, שכל קורא יכול לצבוע בהתאם להעדפותיהם ולחזון העלילה שלהם, ולהפיח רוח חיים בדמויות. את החידושים הצפויים ביותר ואת היצירות הפופולריות ביותר של המחבר במתכונת של דפי צביעה למבוגרים ניתן למצוא באתרי האינטרנט של חנויות הספרים ושל הוצאת הספרים AST.

"פְּתָיוֹן.סיפורים חסרי צבע שתצייר "

זהו אוסף סיפורים מאמן האימה ההומוריסטית בעיצוב יוצא דופן: ספרי תמונות למבוגרים שצריכים להיות צבעוניים. החידושים של פרוזה קצרה "לבושים" בכריכות יפות ומתפרסמים על נייר מצופה, שקל לצבוע ונעים לעלעל.

פְּתָיוֹן. סיפורים חסרי צבע שתצייר

יתרונות:

 • המחבר מטפל בחוכמה באותה מידה ב"צורות קטנות "- סיפוריו מלאי חיים ותוססים כמו הרומנים.

חסרונות:

 • לא ממש הפורמט הרגיל למי שרגיל לראות בפלאחניוק אך ורק סופר.

"מוֹרֶשֶׁת. סיפור חסר צבע שתצייר "

הכרך השני של ספרים עם תמונות לצביעה, המיועדים למבוגרים, יצא לאור בשנת 2018. רומן העוסק בירושה יוצאת דופן, שעברה בירושה של פקיד בנק, שאינו מכביד על פי אמות מידה מוסריות. עץ דקורטיבי קטן ששווה מכונית רטרו אספנית נותן פירות יקרים שמעניקים אלמוות. אבל יש יותר מדי ציידים לאוצר הזה: זהו כוכב סטריפטיז "צעיר לנצח" מזדקן, ורודף מסתורי שלא מכיר שום רחמים ושלווה, וכנופיית בריונים אנוכיים שמוכנים למכור עץ קסמים למי שמשלם יותר. הומור אפל ועלילה מרתקת מבטיחים, כרגיל, את המשך הפופולריות של ספרי הכותב ואת המיקום המוביל בדירוג העבודות לקריאה.

מוֹרֶשֶׁת. סיפור חסר צבע שתצייר

יתרונות:

 • עיצוב יוצא דופן ומתאר מבריק של העלילה;
 • פרסום במתכונת זו יכול להיות מתנה נפלאה למי שמושך ספרות זרה מעניינת באמת עם "תיבול" פיקנטי.

חסרונות:

 • למי שלא מכיר את עבודתו של הכותב: אל תתן את הספר לילדים או לבני נוער. למרות התמונות לצביעה, העבודה כמו תמיד היא ברוח פלאחניוק, והאיורים כלל אינם מזיקים כמו בצביעת ילדים.

טיפים מהמאסטר

בין היתר תוכלו למצוא הדרכה באינטרנט בשם "איך כותבים ספרים" עם עצות מעשיות למחברים שאפתנים. המדריך נכתב על ידי מומחה בז'אנר הספרותי של אימת הקומדיה פלאחניוק, שכשלעצמו צריכה להיות סיבה לשים לב להמלצותיו בכדי ללמוד כיצד לשמור על תשומת לב הקורא לאורך כל היצירה. כמו כן, תוכלו ללמוד ממנו היכן להתחיל ומה לחפש כשאתם עובדים עם הטקסט, כך שהוא יפיל את הקורא אל העולם שהומצא על ידי המחבר, ולא ירדים אותו לישון. הנושא סוקר בפירוט רב יותר בכמה מאמרים מאת המחבר, אותם פרסם באתר הרשמי של מעריצי יצירתו. עבודות אלה חושפות באופן מלא את משמעות המונחים המקובלים בסביבה הספרותית, ומפרטות את התזות העיקריות של עבודתו של המחבר בכדי להקל על תהליך היצירה כפי שהוא אמור להיות בהבנת פלאחניוק. הוא גם מספר בפירוט על הטעויות העיקריות בבחירת סגנון המצגת. סופרים טירונים בהחלט ימצאו מועיל לקרוא מאמרים אלה.

איך כותבים ספרי פלאחניוק

יתרונות:

 • מצגת מובנת ונגישה, מתובלת בהומור.

חסרונות:

 • ניתן למצוא רק באינטרנט.

כמה עולה רב מכר ואיך לבחור ספר ולא להתאכזב?

העלות הממוצעת של ספריו של צ'אק פלאחניוק נעה בין 150 ל -600 רובל, תלוי בפורמט: אפשרויות כריכה רכה בתקציב יעלו פחות, אך עותקים יקרים יותר נעימים יותר להילוך ולקריאה מפעם לפעם. כמו כן, ניתן להוריד או לקרוא את ספרי המאסטר באופן מקוון במשאבים של הוצאות לאור באינטרנט, שם רבים מהם זמינים בחינם לקריאה מקוונת. המחיר הממוצע של קובץ להורדה יהיה בין 140 ל -390 רובל. כאשר אתה מחליט איזה מהם עדיף לקנות, אתה יכול להתמקד בקריטריונים לבחירה הבאים:

 • תיאור קצר על הכריכה - ככלל הוא נערך על ידי עורכים שעושים שינויים ברומן, ולכן יודעים את תוכנו;
 • ביקורות של לקוחות - ניתן לראות את דירוג הספר הזה בביקורות ואת הדירוג הממוצע שניתן על ידי מי שכבר קרא אותו.שם תוכלו גם לראות ביקורות על יצירות אחרות ולהחליט איזה ספר עדיף;
 • ביקורות ביקורתיות - אנשים אלה, ככלל, אינם משוחדים בשל מומחיותם, ולכן הם מעריכים באופן אובייקטיבי את עבודתו של הסופר בכללותו או יצירה נפרדת. נכון, צריך לקחת בחשבון את העובדה שלפעמים אפילו המחברים הטובים ביותר ויצירותיהם זוכים במאפיינים חסרי פניות. הסיבה לכך נעוצה בעובדה שאודות השבח מפנקות מעת לעת, פשוט צריך לדלל אותן עם ביקורת בריאה.

כעת, כשיודעים הכל או כמעט הכל על פועלו של הסופר המצטיין הזה, תוכלו לענות לעצמכם על השאלה: האם תסכנו לקחת את ספרו בידיכם מבלי לחשוש שיישאב למערבולת של אירועים קודרים, מפחידים, ובו בזמן גם מציאותיים שיכולים מאוד היו לקרות ואיתך ... אם המפלצות האישיות שלך השתחררו?

השאר ביקורת

אנא הכנס את התגובה שלך!
אנא הזן את שמך כאן

קראתי את התנאים הסכמת המשתמש *