הספרים הטובים ביותר של בוריס אקונין לשנת 2020

0

מסקירת הקורא: “אני אוהב את אקונין, שילוב נכון ונכון של בידור עם עובדות לא ידועות גורם לך לקרוא שוב, ולא להסתכל על העטיפה. סגנון הכתיבה שלו הוא ייחודי ואינטליגנטי ביותר. אהבתו לדמויות שלו מדבקת. זה מעבר לרגיל. אקונין הוא סופר ומצוין. " עורכי האתר "best-iw.designuspro.com" הכינו עבורכם דירוג של מיטב הספרים מאת בוריס אקונין לשנת 2020. הדירוג מבוסס על ביקורות סובייקטיביות של קוראים באינטרנט, לא על פרסום, לא על מדריך קנייה, אלא על הכללה של רשמים על יצירתו של הכותב.

ביוגרפיה קצרה

בוריס אקונין הוא סופר רוסי ממוצא גרוזיני. נולד בגרוזיה הסובייטית בשנת 1956, מגיל שנתיים התגורר במוסקבה. הוא התחנך להיסטוריה של המזרח, התעניין במיוחד בארץ השמש העולה, הפך למלומד יפני. ביצע תרגומים רבים של סופרים יפנים. הוא דובר אנגלית, גם עשה תרגומים רבים.

פירוש הכינוי הוא "אדם רשע", "פולש" ביפנית. בנוסף, השם מזכיר את מיכאיל אלכסנדרוביץ 'בקונין, מהפכן ופילוסוף רוסי בולט, ממייסדי האנרכיזם.

המחבר לא הגביל את עצמו לשם בדוי אחד. אנטון ברוסניקין ואנה בוריסובה - זה גם הוא, והשם האמיתי הוא גריגורי צ'כארטישווילי.

ספרים מסוימים מתפרסמים בשמם, במיוחד ביקורתיים ותיעודיים.

הביבליוגרפיה מגוונת ורבה. סקירת ספרים מראה שקשה להגדיר בבירור את הז'אנר. לדוגמא, כל אחד מחלקי הסאגה על פנדורין כתוב בסגנון שונה, הרישום, המספר והצורה משתנים. הנושא המרכזי הוא תמיד פשע, אבל לפחות כמה מהספרים כמעט ולא יכולים להיקרא בלש. אקונין יצר במיוחד סדרת ספרים "ז'אנרים", בהם הוא מתנסה, כל סיפור חדש כותב בסגנון חדש.

יצירתיות מובחנת ברגישות מיוחדת להיסטוריה בכלל ולתקופות ספציפיות בפרט. ראשית, זהו רקע המאפשר לכותב להתנסות בז'אנרים שונים, תוך הפעלת קשר עם הקוראים, המהווים מרכיב מהותי בעבודתו, נקודת משען. אקונין, על פי הודאתו האישית, מבקש למלא את החסר על ידי יצירת ספרות חדשה באופן איכותי עבור רוסיה: מבדרת, קלילה, אך כתובה באופן מקצועי.

מהפילמוגרפיה היצירה הפופולרית ביותר הייתה "גמביט טורקי". לא פחות מצולם צילם את "היועץ הממלכתי" בשנת 2005 עם הכותרת המקורית ו- "Spy Romance" בשנת 2012 תחת הכותרת "המרגל". הסרט "מעצב" כמעט מוכן. הצילומים הזרים של הסדרה על פנדורין נמשכים.

הכותב קיבל פרסים רבים בתחום הספרות, הרוסית והבינלאומית, כמו גם מועמדויות רבות. במקביל, ביקורת פעילה על בוריס אקונין ומבקריו אינם ביישנים בביטויים. לקוראים יש דעות מגוונות, וזה בסדר.

בשנת 2012 השתתף צ'כארטישווילי בהקמת הארגון הציבורי והפוליטי "ליגת הבוחרים", שנוצר במטרה לשמור על זכויות הבחירות של האזרחים. באופן כללי, הוא ידוע בהצהרותיו הקשות נגד הרשויות הרוסיות.

הוא התחתן פעמיים, בפעם הראשונה לאישה יפנית, והשני לבן ארצה שאיתו הוא גר בבריטניה מאז 2014. אין לך ילדים.

ספרים פופולריים

בסוף שנות התשעים הוא יצר את דמותו האופיינית של ארסט פטרוביץ 'פנדורין - חוקר רוסי. זו דמות מקסימה מאין כמותה בסיפורי בלשים פנטזיים. הצליח למכור 4 מיליון עותקים. זה היה להיט. תורגם לשפות רבות בעולם.

מלבד פנדורין, אקונין הוא "אביו" של פלאגיה, נזירה חוקרת. רשימת הסיפורים קטנה, שלושה ספרים בלבד. רבים אהבו את הגיבורה, האוהדים מצפים להמשך.

הסדרה המונומנטלית "תולדות מדינת רוסיה" מורכבת מכרכים היסטוריים ואמנותיים. הפופולריות של הספרים נובעת מהקלות בה מוצג חומר מורכב לאדם הממוצע. לדברי הקוראים, אקונין כותב סיפור מעניין להפליא ומלא בדמויות צבעוניות בוהקות, כמעט פנטזיה, אבל העולם האמיתי לא נעלם לשנייה. לאחר הקריאה, יש רצון להעמיק את הידע של ההיסטוריה שנרכשה בבית הספר.

הכותב פעיל ברשתות חברתיות. הוא דן עם הקוראים בחידושים, שואל על מה לכתוב, יחד איתם הוא יצר את הפרויקט "Photo as a hokku", הכולל צילומים וסיפורים של אנשים רגילים. הספרים הצפויים ביותר לשנת 2020 יצאו בהתאם לרצון האוהדים. זהו ספר נוסף בסדרה ההיסטורית "אלכסנדר המבורך וניקולאי הבלתי נשכח", הכרך הבדיוני "המעשים הטובים וההנמקה של לוציוס קטינה" ו"טרסוריום ".

הספרים הטובים ביותר של בוריס אקונין לשנת 2020

איזה ספר הכי טוב? בסדרה "תולדות מדינת רוסיה" כל חלק מבריק. קשה להבחין בנפרד מהסאגה על פנדורין, הקו עשיר ביצירות מופת. מהדורות חדשות הן גם משעשעות ומומלצות לקריאה. לכן, דירוג האיכות הגבוה כלל ספר אחד מפרויקטים שונים של אקונין.

גמביט טורקי

לדמותו של פנדורין יש מאפיינים בל יימחה: גבוה, נאה, מפתיע עם גמגום קל. האבל הוא לזלזל בו, הוא בעל מוטיבציה, ניחן באופי ברזל, מוחו, זריז, גמיש ופתוח, מאפשר לו לראות מה מתחמק מאחרים. יתר על כן, יש לו מזל מסתורי.

מדוע הגמביט הטורקי נמצא בדירוג? זה רב מכר, השם נשמע. חלקית גם בגלל שזה צולם בהצלחה.

סיפור ריגול יפה. בשנת 1877 מתנהלת מלחמת רוסיה-טורקיה בבלקן, על הדמות הראשית מוטלת משימה עדינה: ללוות את בן ארצה האטרקטיבי הצעיר ואריה, הנחוש להצטרף לארוסה בחזית בולגריה. הבלש עומד בקרוב למבחן מכיוון שהוא יצטרך לשחרר מישהו מהאשמות ריגול.

ספר מאוד משכנע, כתוב היטב. המיומנות של אקונין היא להסתיר את האמת ואת המאפיינים של הגיבור בסיפור המלחמה שהוא הבסיס לרומן, ולהציב כל כך הרבה דמויות שנראות חשובות, אך בסופו של דבר, הן מטרות כוזבות. כמו בבובת קינון, בכל פרק הסיפור מתגלה כשונה ממה שנראה בחלק הקודם, וחושף שבר חדש ופרט חדש, המוביל לסיום בפניות רצופות, בו הגיבורים מגלים לבנה אחר לבנה של הפושע האמיתי.

פנדורין, כמו תמיד, מתגלה כמוח אמיתי שהבין הכל מוקדם יותר מאחרים.

ב. אקונין גמביט טורקי

יתרונות:

 • להיט מודרני, קל לקריאה;
 • הסיפור מבריק בפשטותו;
 • רומן בנוי בחוכמה בסגנון ארתור קונאן דויל;
 • זה היה סרט נהדר.

חסרונות:

 • לא זוהה.

פלאגיה והתרנגול האדום

העבודה מייצגת מסע ברוסיה בסוף המאה ה -19 - תחילת המאה ה -20, ואז ביקור בארץ ישראל ובירושלים. ספר זה משלב את הדת והמיסטיקה בעלילה. עד כדי כך שלעתים זה מבלבל את הקוראים.

קשה לומר אם זהו הספר האחרון על הנזירה פלאגיה, שכן הסיום נותר מעורפל (בכוונה). כל הדמויות עובדות בפירוט, אפילו משניות, המחבר מקרב את הקורא לאנשים רבים המתגוררים על הדפים ומחכה להמשך.

מומלץ לקרוא לראשונה את הספרים המוקדמים על הרפתקאותיה של פלאגיה.אבל גם אם תתחיל עם החלק האחרון, מובטח לך שיהיה לך כיף לקרוא. מותחן גחמני, תיאור אירוני אך מדויק של התרבות הרוסית של תחילת המאה ה -20, לא ישאיר אתכם אדישים.

ב 'אקונין פלאגיה והתרנגול האדום

יתרונות:

 • פלאגיה היא דמות צבעונית לא פחות מפנדורין, והקוראים אוהבים אותה;
 • סיפור מעניין אומנותי באופן אבסורדי, סוריאליסטי, קומי;
 • כמה חלקים, אך כל אחד מהם נתפס כעצמאי;
 • מתאים לקריאה בתחבורה ציבורית, הסחת דעת מצוינת מהסביבה.

חסרונות:

 • לא זוהה.

מעשים טובים והנמקות לוציוס קטינה

זהו הספר האחרון בתולדות המדינה הרוסית. נפח בדיוני. שנת פרסום 2020.

כרגיל, תככים, פילוסופיה, היסטוריה שזורים זה בזה. לקוראים, יותר סיפורים מאשר הרפתקאות. העלילה לא מפותלת במיוחד, ללא עודף דם, רגועה למדי, סבירה. חלקם מאוכזבים. אבל הם משבחים את השפה המרהיבה, שיחים חכמים על עבדות חרבות וחוק.

קטין מעוררת רגשות סותרים. סירוב לאלימות, הגינות, שאננות הם בהחלט תכונות חיוביות, אך באמצע הספר הם מתחילים לעצבן מאוד. המקסימליזם של ילדים לא נמצא במצעדים.

התוצאה שוב לא מובנת. למי רוסיה צריכה. אבל הקוראים תומכים, הם אוהבים את אקונין לא בגלל שהמחבר עונה על השאלות, אלא בגלל שהוא מעז להעלות אותן.

בתוך הספר נמצא סוד, ספר נוסף נוסף, מה שמכונה "משופר", הוא מופעל על ידי הסמארטפון על ידי הורדת האפליקציה בחינם, כתוצאה מכך נפתח תוכן שמע ווידאו.

ב. אקונין מעשים טובים ונימוקים של לוציוס קטינה

יתרונות:

 • חידוש משעמם;
 • רומנטיקה נעימה, לא מעצבנת, מושכת, שומרת על תשומת לב;
 • תוכן שמע ווידאו נוסף.

חסרונות:

 • לא זוהה.

ספר ילדים

השנה הראשונה לפרסום - 2005. חלק מסדרת הז'אנרים. על מסעות בזמן. הספר ממוקם כספר ילדים, אך מעניין גם למבוגרים. מי שמעדיף ספרים עם תמונות, יש מהדורה עם איורים מאת דניס גורדייב, שפורסמה בשנת 2017.

מחק כיתה ו 'מחק פנדורין מבצע הישג להצלת העולם, וחוזר אחורה בזמן דרך "חור הכרונו". ספר מרגש שקוראים אותו בנשימה אחת. היסטוריה, הומור והרפתקאות, שלושה באחד.

העבודה קיבלה המשך בלתי צפוי. גלוריה מו, יחד עם אקונין, כתבו את "ספר ילדים לילדות". על מעלליו של גלי פנדורינה.

ב 'אקונין ספר ילדים

יתרונות:

 • לילדים ולמבוגרים, מתאים לקריאה משותפת;
 • עובדות היסטוריות בשפה פשוטה, מעודדות מחקר נוסף על התקופות;
 • קל לקריאה;
 • יש מהדורות עם תמונות.

חסרונות:

 • סוף לא ברור, קונים רבים נותרו אובדי עצות.

אלטין-טולובאס או כתב היד הסודי

הספר הראשון מהסדרה "הרפתקאות המאסטר". הגרסה האנגלית נקראת The Secret Manuscript.

אקונין המציא את נינו של ניקולאי, נינו, שחי באירופה המודרנית. הוא אזרח בריטי, היסטוריון מקצועי, למרות גילו הצעיר, כבר קיבל את תואר הברון על לימודיו. בניגוד לדודו הגדול, הוא חסר אומץ ויכולות אינטואיטיביות, אך הוא נעזר בנתונים פיזיים, גובהו מטר תשעים ותשעה סנטימטרים.

בין המסמכים המשפחתיים הוא מוצא חצי צוואה, שנערכה ביד ברוסית עתיקה ומתוארכת לשנת 1600. דמותו של החוקר לוקחת אותו למוסקבה. הוא מתחיל בחקירה על מנת להבין את דבריו המסתוריים של אביו, מתמודד עם היהירות, הספקולציות, השחיתות של רוסים חדשים שקשה לסבול אותם. מבין העוזרים המזויפים, מי שבאמת עוזר הוא העיתונאי אלטין, צרור עצבים ואינטליגנציה.

התיאור של שתי תקופות שונות מתחלף, שביניהן אין כל כך הרבה הבדלים. עלילה אחת תפוז על פני זמנים שונים בהפרש של שלוש מאות שנה, המאה ה -17 וה -20.

סיפור בלשי, הרפתקאות היסטוריות, חיפושים אחר סודות, רוצחים, עיסוקים, עלילות מקבילות, דמויות צבעוניות, תווים רומנטיים, יש הכל.הכותב מעביר גם הומור ואירוניה עדינים באמצעות ספר, בעת קריאה שהקורא מחייך יותר מפעם אחת, או אפילו צוחק בקול רם.

ב 'אקונין אלטין-טולובאס

יתרונות:

 • סיפור סיפור מרתק, לפעמים קשה להבין את מניע הדמויות;
 • בילוי נעים, רגשות עזים ניתנים;
 • ספר שנון גאוני, נראה שהמחבר לועג, מגיע לאמצע, איש אינו מסוגל לעצור עד שיקרא לשורה האחרונה;
 • ביקורות משבחות, ביקורות חיוביות.

חסרונות:

 • לא זוהה.

תמונה כמו הוקו

עבודה ניסיונית. עם סיפורים מאנשים אמיתיים. עם תמונות. כל אדם מיוצג בתקופות חיים שונות: בהתחלה, בשיאה, בסוף. התוצאה היא אוסף של גורלות אנושיים.

איפה להתחיל? למד בזהירות את התמונות, נסה לנחש את גורלו של האדם המתואר. ואז קרא את סיפורו. שימושי לבדיקה ואימון האינטואיציה שלך.

ראוי לציין כי הספר נוצר במשותף עם הקוראים. אקונין פנה לרשתות חברתיות בבקשה למעריצים לשלוח שלושה צילומים של יקיריהם ותיאור חייו של האדם המתואר. יש תמונות עדכניות, יש תמונות ישנות מאוד, טרום מהפכניות, אבל הן מאוחדות על ידי דבר אחד - כנות.

באינטרנט קל למצוא ביקורות על אנשים שהשתתפו בניסוי. הם אסירי תודה לאינסוף על כך שהרעיון של אקונין הניע אותם לשמור בזיכרון של יקיריהם, קרובי משפחתם, יקיריהם; לרשום, להבהיר, למיין, לעשות סדר בארכיון המשפחתי.

הכותב טוען כי הסיפורים לא נערכו. זה מגדיל עוד יותר את הערך והנגיעה של הפרסום. אקונין הבהיר מיד שזה לא הרעיון שלו. עם זאת, האוהדים מודים לו על היישום המעשי, על כך שהוא סופר.

ב 'אקונין צילום כהוקו

יתרונות:

 • ביוגרפיות לא בדיוניות;
 • פורמט מקורי;
 • הביקורות טובות מאוד.

חסרונות:

 • מבחר התצלומים הוא עבודה טכנית, ולא ספרותית.

סולאז'ין

משחק, מבוך, חידה, מבחן. החלק הראשון בגרסה יחידה. לאחר מכן הקורא עושה את הבחירה להמשיך. יש שניים מהם. קורא שוב ושוב את הדילמה. כתוצאה מכך יש לספר שמונה סיומות שונות. לאיזה סיום להגיע תלוי רק בך. מאוד חיוני.

רבים מתוך סקרנות נוטים לקרוא כמה חלקים או אפילו את כולם. הם מגיעים למסקנה שהאופציה הראשונה היא האופציה הטובה ביותר. זה מדהים, אבל הבחירה הראשונה האינטואיטיבית מובילה לתוצאה המעניינת ביותר עבור אדם מסוים. פסיכולוגיה משעשעת.

"סולאז'ין" פתח סדרה חדשה "תמנון". האוהדים מחכים לשילובים חדשים של ספרים וצעצועי מחשב.

ב 'אקונין סולאז'ין

יתרונות:

 • יש אלמנט פסיכולוגי, זה עוזר ללמוד את עצמו;
 • ממכר, כיף, התרגשות;
 • ספר אישי בהתאמה אישית;
 • קורא במהירות, קל לטיפול תוך כמה שעות;
 • עם איורים, עם אפליקציה בתשלום.

חסרונות:

 • סביר יותר שפרויקט מסחרי מאשר ספרותי. ניתן להוריד את האפליקציה בחינם, ועליכם לשלם עבור כל בחירה. הדמויות אינן מעניינות, הספר אינו ניחן במשמעות מיוחדת, מיומנות המחבר אינה נראית לעין.

סיכום

בוריס אקונין הוא סופר פורה וסופר מצטיין. ספריו הרבים אהובים על רקע מעניין, תיאורים מקוריים של הסביבה ופיתולי עלילה. איזה עדיף לקנות? אם יצירה כלשהי ריתקה אותך, יעץ, שתף את דעתך בתגובות. אולי ספרו הטוב ביותר עדיין לא יצא. הוא ממשיך ליצור באופן פעיל. והוא עדיין יכול לכשף!

השאר ביקורת

אנא הכנס את התגובה שלך!
אנא הזן את שמך כאן

קראתי את התנאים הסכמת המשתמש *