דבקי הרפש הטובים ביותר לשנת 2020

0

כל הזמן מופיעים חידושים בחנויות הצעצועים לילדים. אבל קשה לסווג את הרפש ככזה, מכיוון שהם היו ידועים לילדים כבר זמן רב, ובכל זאת, הם לא מאבדים את הפופולריות שלהם. הכיף מעניין גם עבור הדור המבוגר - הורים רבים שמחים להתחיל לעשות רפש עם ילדיהם. צוות המערכת של האתר "best-iw.designuspro.com" מציע לכם סקירה של הדבקים הטובים ביותר ליצירת סליים לשנת 2020.

סליים - מה זה?

סליים או משחק יד הוא צעצוע שבגלל מראהו הבהיר ומרקמו הפלסטי הנעים, הוא פופולרי ביותר בקרב ילדים. הצעצוע מבוסס על חומר דמוי ג'לי צמיג הדומה לנוזל. אך יחד עם זאת, הוא אינו נשפך ונאסף ללא מאמץ. אם הסוכן אינו מושפע פיזית, הוא יתחיל להתפשט על פני השטח, אולם עם פגיעה חדה, מבנהו נדחס מיד.

השם "סליים" מקורו בסליים האנגלי, שמתורגם כ"סליים ". בשוק המקומי, הצעצוע ידוע כסליים. יש להניח כי פרשנות רוסית זו לשם האנגלי קשורה לסדרת הסרטים המצוירים "Ghostbusters", שם תורגמה הדמות סלימר כסליים.

בפעם הראשונה שוחרר handgum על ידי מאטל בשנות ה -80 של המאה העשרים ואז המרכיב העיקרי של הצעצוע היה מסטיק גואר. הרפש היה בצבע ירוק עז והגיע בצנצנות פלסטיק עם מכסים. מאז, חברות רבות עוסקות בייצור ובמכירה שלה, והשם נודע בכל רחבי העולם.

המרכיבים העיקריים של ה- handgam של החנות הם בורקסים ופוליסכרידים. במקום זאת ניתן להשתמש ברכיבים אחרים. בפרט פולימר. ואת בורקס ניתן להחליף במעבים אחרים. לדוגמא, תמיסה לעדשות, נתרן טטורבורט, חומצת בור.

בניגוד לאמונה הרווחת, הצעצוע אינו מזיק לילדים, אלא כפוף לכללי הפעולה.

תכונות של ביצוע סליים

קלים להכין סליים במו ידיך.

כדי ליצור אתה צריך פולימר ומפעיל. פעיל הוא חומר שנוסף למרכיב העיקרי להשגת תכונות מסוימות. במקרה זה, מבנה דמוי ג'לי. זה יכול להיות בורקס (בורקס מעורבב עם גליצרין), נוזל עדשות בשילוב עם סודה לשתייה, נפטיזין וחומצת בור.

צבעי מאכל, שלג מלאכותי, נצנצים משמשים כמרכיבי עזר. הם אופציונליים ואופציונליים.

מה הם?

הסוגים הבאים של סליים אפשריים:

 1. מקורי (קלאסי);
 2. מבריק (מבריק);
 3. אוורירי (פלאפי);
 4. חמאה (חמאה);
 5. חלב (חלבי);
 6. פריך (פריך);
 7. הר (מפולת שלגים);
 8. אומבר;
 9. שקוף (ברור);
 10. פיגמנט (מתכתי);
 11. מעונן (מושלג);
 12. ג'לי (ג'יגלי);
 13. קַרחוֹן.

מְקוֹרִי

יש לו מרקם בסיס וצבע לבן סטנדרטי. מורכב מדבק ומפעיל.

מבריק

בעל משטח מבריק הומוגני, כמו גם מרקם רך צפוף בשל נוכחותו של שמן תינוקות בהרכב.

אוויר

סליים קלאסי, המאופיין במרקם "פלאפי" עקב תוספת קצף או ג'ל גילוח.

שמן

טפטוף מט שמנת. כבסיס, משתמשים בקומפוזיציה קלאסית (אך לא שקופה, אחרת המשחק ידיים מתגלה כגומי) בתוספת חימר או פלסטלינה קלה.

חֲלָבִי

רפש בעל מרקם שקוף, המתקבל על ידי ערבוב בפרופורציות שוות דבק לבן ושקוף.

פָּרִיך

כדי ליצור צריך בסיס שקוף או קלאסי, כמו גם כדורי קצף. סליים של פופקורן נחשב גם לתת-מין פריך, שבו משמשים חתיכות קצף קטנות כמרכיב נוסף.

הַר

מוצר המבוסס על שילוב של בסיס לבן ושקוף. הם מתמזגים לשלמות אחת ויוצרים מעבר יפה של גוונים.

אומבר

Handgam בעל בסיס שקוף או לבן בתוספת מספר צבעים. כאשר הם מעורבבים, הם יוצרים שיפוע רב צבעוני.

שָׁקוּף

אחד מהניסוחים הבסיסיים שעיקר היתרון שלהם הוא שקיפות מוחלטת. עשוי מדבק שקוף ומפעיל.

פיגמנטרי

פיגמנט מתווסף לאבני היד השקופות כדי להעניק למוצר ברק מתכתי.

מְעוּנָן

רפש, לייצורו משמש בסיס קלאסי ושלג מלאכותי. הם לא יוכלו להתרסק, אלא לטשטש - כן.

ג'לי

טפטוף ג'לי, שמרקמו קרוב ככל האפשר לרכישה. זה לא נמתח טוב, אבל אתה יכול להכין אותו על כל אחד מהבסיסים, העיקר להוסיף עוד מים.

קַרחוֹן

מוצר פלאפי עם תכלילי עמילן. מאפיין אופייני הוא הקרום הפריך, שנוצר לאחר שהמוצר נותר ללא פתיחה במשך 24 שעות.

איך בוחרים דבק?

על מנת להימנע מטעויות בבחירת דבק, עליך לשים לב לפרמטרים הבאים:

 • סוג דבק;
 • סוג המפעיל שיש למרוח עם הדבק שנבחר;
 • המאפיינים העיקריים של הדבק;
 • יַצרָן;
 • מחיר.

סוג דבק

חומר הדבק הוא המרכיב העיקרי לייצור המשחק.

ניתן להשתמש בדבקים שונים, אך אלה הפועלים ביותר הם PVA ונייר מכתבים.

PVA

PVA הוא תרכובת על בסיס מים המכילה פלסטיקים. ישנם סוגים שונים:

 • משק בית - משמש לרוב לטפטים;
 • PVA-K - פולימר נייר מכתבים המיועד להדבקת קרטון ונייר;
 • PVA-MB הוא דבק אוניברסלי אשר "לוקח" נייר, עץ, עור;
 • PVA-M היא גרסה תקציבית של PVA-MB, בעלת עקביות לא אחידה ומיועדת לקרטון, עץ ונייר.

כל הקטגוריות הללו מתאימות להכנת סליים, אך עמידות המוצר תלויה באיכות הדבק. הטובים ביותר הם תכשירים המבוססים על חומרים אנאורגניים. לאחר ההתקשות, הם לא מאבדים את תכונותיהם האלסטיות, ולכן הצעצוע יחזיק מעמד זמן רב.

מִשׂרָדִי

באמצעות פולימר נייר מכתבים (משרד) ניתן ליצור צעצועים שקופים ושקופים. מוקדם יותר על שטח ברית המועצות, תרכובות סיליקט, המכונות גם "זכוכית נוזלית", הופקו בשם זה. הם היו מסוכנים לילדים בגלל הרעילות הגבוהה שלהם. פולימרים נייר מכתבים מודרניים אינם מכילים חומרים רעילים ומסווגים כמוצרים בעלי רעילות נמוכה.

מדבק משרדי מתקבלים מוצרים מקוריים חסרי צבע, ובמחיר ציוד משרדי למשרד אינם שונים בהרבה ממחיר ה- PVA.

הבסיס השקוף מאפשר להוסיף לו רכיבים שונים לקבלת משחק ידני מקורי - פאייטים, אבקות פלורסנט, חרוזים, פאייטים, שלג מלאכותי וכו '.

פולימר טוב אמור להתמצק כמעט מייד עם הוספה של כמה טיפות מפעיל. אם זה לא קורה, עליך להגדיל את המינון או לערבב באלכוהול ביחס של אחד לאחד.

סוג מפעיל

בבחירת דבק, עליך לשקול גם באיזה מפעיל ניתן להשתמש איתו.

חומצה בורית ונתרן טטורבורט מתאימים כמפעילים PVA.

בסיסי דבק שקופים משולבים בצורה הטובה ביותר עם אבקת נתרן טטראבורט. להכנת המעבה יש לדלל כפית אחת מהחומר במים חמים עד להמסה מלאה. אם המרקם שנוצר אינו צמיג מספיק, כדאי להוסיף כמות קטנה של אתנול.

מפעיל הדבק המוכן האוניברסלי מתאים לסלים הקטנים ביותר. זה בטוח (אבל יש צורך בהשגחת מבוגרים), יש לו הרכב לא רעיל ובא במגע עם כל סוגי הדבק.

מי מלח מתאים להכנת צעצועים דביקים ובטוחים. זה טוב במיוחד להכנת סליים ברורים, מבריקים ורכים. הכלי די קל לרכישה בבית המרקחת. יש לציין בהרכב חומצת בור או נתרן בוראט. כדי להשיג עקביות עבה יותר, יהיה עליכם להוסיף סודה לשתיה.

עמילן נוזלי עובד במהירות ובבטיחות. ילדים צעירים יכולים ליצור איתו קשר. כמו כל המעבים הנפוצים, הוא מכיל נתרן בוראט. אך זכור כי סירופ עמילן תירס אינו יכול להיחשב לעמילן נוזלי, ולכן אינו מתאים במקרה זה.

המרכיב העיקרי בתמיסת העדשות הוא חומצת בור, אשר משמשת כחומר משמר במוצרי ניקוי רבים. כשמשתמשים במעבה כזה, יש ליטול אותו כפליים בהשוואה לכמות הנלקחת כשמכינים סליים בתמיסת מלח.

אחד המעבים הפשוטים ביותר הוא חומר ניקוי (ג'ל כביסה). הוא נלקח בכמויות קטנות ומוסיפים אותו בהדרגה לדבק עד ליצירת העקביות הנדרשת.

מאפיינים עיקריים

חֶדֶרמפרטיםהמלצות
1שחרור טופסהפולימר יכול להיות בצורת נוזל, קרם, סרט, ספריי ומקל קשיח. כדי ליצור סליים, עדיף לקחת מוצרים נוזליים.
2סוג המוליך יש מיכלים ללא מתקן, עם מכשירים, עם מברשות, עם מרית, בצורה של גליל וסמן. מיכלים קטנים מצוידים לרוב במתקנים. בקבוקים גדולים - ללא מתקן.
3אריזהמוצרים נוזליים נארזים בבקבוקי פלסטיק המצוידים בכובע או בכובע נפתל. עדיף שעל האריזה יהיה מכסה נשלף ולא מתפתל שמתחבר היטב לבקבוק כדי למנוע אובדן.
4כרךישנם בקבוקים בנפח של 25 מ"ל עד 2 ליטר. יש לבחור את עוצמת הקול על סמך כמה סליים מתוכננים להיעשות בו זמנית. מכיוון שלא מומלץ להשאיר את הצנצנת פתוחה לאורך זמן.

איפה לקנות וכמה זה עולה?

אתה יכול לקנות בסיס דבק בחנות ציוד משרדי רגילה או להזמין אותו באינטרנט מחנות מקוונת.

האפשרות האחרונה מספקת אפשרות רחבה יותר. בנוסף, קיימות פלטפורמות מתמחות באינטרנט שמוכרות אביזרים ליצירת סליים - דבקים, טעמים, צבעים, פיגמנטים, נצנצים, ספרינקלס ועוד. שם תוכלו למצוא גם צנצנות זולות לאחסון צעצועים מוגמרים, בקבוקים להפעלה ומדבקות עליהן.

מחיר הדבק עבור משחק ידני תלוי בנפח הבקבוק, המותג והרכבו.

PVA יעלה בממוצע 300 רובל, פולימרים למכתבים הם תקציביים יותר - העלות שלהם משתנה כ -250 רובל.

איזו חברה עדיפה?

קיים מגוון עצום של דבקים המיועדים למגוון מטרות. בין כל חברות הייצור הזמינות, יש להדגיש את אלו שיוצרים דבקים המתאימים ליצירת סליים. היצרנים הטובים ביותר הם:

 1. אריך קראוזה;
 2. ברלינגו;
 3. VGT;
 4. אנדקס;
 5. אלמרס;
 6. ריי אדום;
 7. איש קשר;
 8. מעדניה;
 9. טנטלום -4;
 10. קורס.

דגמים פופולריים ניתן למצוא בחנויות לשיפור הבית שמוכרות חומרי איטום סיליקון במרקם גו. בהתאם להרכב שלהם, הם מחולקים לבן, שקוף וצהוב. לדבקים כאלה יש רמות אלסטיות גבוהות, שלא הולכות לאיבוד גם לאחר שימוש ממושך.החיסרון העיקרי של חומרי האיטום הוא ריח חריף שלא נעלם לאורך זמן.

יתרונות וחסרונות של סליים

יתרונות:

 • לצעצוע תכונות המפתחות מוטוריקה עדינה של הידיים, וזה חשוב מאוד לילדים;
 • אינטראקציה עם רפש מסייעת בהפגת מתחים ובהרפיית שרירים;
 • הצבע הבהיר של המוצר עוזר לעודד;
 • הפונקציונליות של המשחק היא כזו שאפשר להשתמש בה להסרת לכלוך ממשטחים שונים, במיוחד במקומות שקשה להגיע אליהם;
 • משחק עם סליים מסייע בפיתוח הדמיון, מעורר נטיות יצירתיות;
 • יצירת משחקי ידיים מושלמת ליצירתיות משותפת של ילדים והורים;
 • קל מאוד לרתק ילד בצעצוע ולהעסיק אותו לאורך זמן.

חסרונות:

 • לאנשים המועדים לאלרגיות, מגע מתמיד עם המוצר עלול לגרום לתגובה אלרגית. בהקשר זה, בעת רכישת דבק, חשוב לקרוא בעיון את הרכב ותיאור המוצר;
 • לפי הגיל, לרפש אין כמעט מגבלות, אך אסור לתת אותו לילדים מתחת לגיל 3 - הילד מסוגל לנסות לטעום מהצעצוע, וזה בכלל לא טוב לגוף.

דירוג דבקים איכותיים של TOP-10 לרסיסים לשנת 2020

PVA

"לוך" PVA-M

יצרן: רוסיה

משקל - 85 גרם

מחיר ממוצע - 25 רובל.

דבק בצורת נוזל, המוכר לרבים מאז ילדותו, שכן המותג נמצא בשוק זמן רב. ניתן להשיג בגדלים שונים - 25, 45, 65, 85 ו- 125 מ"ל. מיועד להדבקת נייר, עץ, קרטון, טקסטיל ועור. וחוץ מזה, על פי הקונים, זה נהדר עבור slimes. העקביות רגילה - עבה ולבן. כאשר מתקשרים עם מפעיל, התגובה מתחילה כמעט באופן מיידי. המסה נאספת בגוש עבה, הדומה למרקם של ג'לי, אשר לאחר מכן יש ללוש ביד. כמו כן, הבסיס, המבוסס על חומר כזה, מוכתם היטב בצבעים. ולכן, אפילו מתחיל יכול להתמודד עם המשימה ליצור מוצר בהיר ומקורי.

PVA "לוך" PVA-M

יתרונות:

 • עם מוליך;
 • אריזה נוחה;
 • מחיר סביר;
 • מגיב במהירות למפעיל;
 • קל לערבב.

חסרונות:

 • ריח ספציפי בולט.

מרכז

יצרן: גרמניה

משקל - 60 גרם

מחיר ממוצע - 30 רובל.

PVA נוזלי המיועד להדבקת נייר, עץ, קרטון, קרמיקה, עור. משחקי יד טובים מתקבלים ממנו תוך הקפדה על כל הפרופורציות הדרושות ושילוב נכון של רכיבים. המסה, כאשר מוסיפים מפעיל, מגיבה במהירות ומגיבה עם המעבה. ביציאה מתקבלים הסליים עם משטח מבריק ונעים.

מרכז PVA

יתרונות:

 • עם מתקן;
 • אריזה נוחה;
 • מחיר סביר;
 • מתכונת חסכונית;
 • עמיד בפני כפור;
 • מתאים ליצירתיות של ילדים אחרים.

חסרונות:

 • המכסה אינו מעוות היטב.

BRAUBERG Brands GmbH

יצרן: גרמניה

משקל - 1 ק"ג

מחיר ממוצע - 150 רובל.

PVA אוניברסלי מיצרן גרמני המדביק נייר, קרטון, עץ וטקסטיל. הוא צבר פופולריות בקרב רזים. מוצרים המבוססים על Brauberg אינם מתפשטים, אוחזים בצורה טובה, עמידים ונמתחים בצורה מושלמת. בשל תכולת המים הנמוכה במוצר, הצעצועים אלסטיים ורכים. עם זאת, זיופים נמצאים לעתים קרובות בחנויות. זה די פשוט להבחין בין מוצר גרמני אמיתי לבין מזויף - ההרכב הלא מקורי הוא נוזלי, ולכן לא מתאים להכנת סליים.

PVA BRAUBERG Brands GmbH

יתרונות:

 • תַקצִיבִי;
 • עמיד בפני כפור;
 • מחומרי גלם איכותיים;
 • מכיל מעט מים;
 • מתעבה במהירות;
 • יכול לשמש עם מפעילים שונים.

חסרונות:

 • אריזה לא נוחה ללא מתקן.

מרחב משרדי

יצרן: רוסיה

משקל - 1 ק"ג

מחיר ממוצע - 200 רובל.

נוזל דבק אוניברסלי המיוצר ברוסיה, המיועד לנייר, עץ, קרטון, טקסטיל, עור. יש לו עקביות עבה ושקופה, ויש לו גם חוזק וגמישות גבוהים.בשילוב עם מפעיל, הוא יוצר מסה צמיגה, שיש לה את כל התכונות הדרושות לרפש תלול - היא נלחצת, נמתחת ולושה היטב.

משרדי PVA

יתרונות:

 • חיי מדף בלתי מוגבלים;
 • עלות משתלמת;
 • נפח גדול;
 • הרכב איכותי;
 • לא רעיל;
 • אין לו ריח חריף.

חסרונות:

 • אריזה ללא מתקן.

דבק בית הספר PVA של אלמר

יצרן: ארה"ב

נפח - 946 מ"ל

מחיר ממוצע - 1100 רובל.

דבק בית ספר אמריקאי ידוע, שאינו מתאים רק ללימוד, אלא גם מסייע ביצירת רפש מתיחה נהדר. ההרכב מבוסס על הנוסחה הקלאסית, שבגללה המסה הלבנה מגיבה במהירות למפעיל ומיידית לתפוס. המוצר אינו מכיל חומרים רעילים, ולכן מתאים גם לקטנים ביותר שייצרו סליים מצחיקים עם הוריהם.

דבק בית הספר PVA של PVA Elmer

יתרונות:

 • לא נוזל;
 • נשטף ידיים בקלות;
 • נוסחה בטוחה;
 • אין רכיבים רעילים;
 • משוב טוב.

חסרונות:

 • קופסה לא נוחה ללא מתקן;
 • מחיר.

דבקים למכתבים

ErichKrause אקסטרה

יצרן: רוסיה

נפח - 50 מ"ל

מחיר ממוצע - 40 רובל.

פולימר נוזלי של מותג המוכר לרבים דקים נלהבים. הכלי מתאים כבסיס ליצירת סליים שקופים ושקופים מעולים. ההרכב רעיל נמוך, ולכן אינך יכול לפחד שהצעצוע יפגע בילד. אם תרצה, ניתן להוסיף לחומר נטול הצבעים רכיבים שונים - מאבקת נצנצים, שתעניק לרפש ברק, ועד לטעמים.

דבק מכתבים ErichKrause Extra

יתרונות:

 • עם מוליך פלסטיק;
 • שאריות נשטפות בקלות מהידיים עם מים;
 • אינו מכיל רכיבים רעילים;
 • אינו מכיל ממס;
 • עם פונקציה עמידה בפני כפור;
 • תַקצִיבִי.

חסרונות:

 • נפח קטן.

נִספָּח

יצרן: רוסיה

נפח - 150 מ"ל

מחיר ממוצע - 80 רובל.

דבק נייר מכתבים סיליקט בעל מרקם שקוף ועקביות עבה, אשר מתקשר באופן מיידי עם המפעיל. המסה מתחילה כמעט מיד להתעבות והופכת מחמירה. רפש שקוף מעולה מתקבל מחומר כזה, המסוגל למתוח חזק מבלי להישבר. בנוסף, בזמן הנגינה, משחקת המשחק משמיעה צלילים נעימים. ניסוח הסיליקט עובד היטב עם קצף גילוח ליצירת רפש תקליטונים אוורירי. ואם אתה משאיר את זה במשך 3-5 ימים להחדיר, מפעם לפעם "משחרר" בועות קצף, אז התפוקה תהיה חפץ פנינה טעים.

דבק מכתבים צרף

יתרונות:

 • עם מוליך פלסטיק;
 • לא רעיל;
 • נשטף ידיים בקלות;
 • בטוח לילדים;
 • בקבוק נוח;
 • עלות משתלמת.

חסרונות:

 • בעל ריח ספציפי.

סלימר "מפעל צעצועים"

יצרן: רוסיה

נפח - 250 מ"ל

מחיר ממוצע - 300 רובל.

נייר מכתבים מיוחד עם טעם "לימונדה", שניתן להשיג בשישה גוונים תוססים - ורוד, סגול, צהוב, כתום, ירוק וכחול. הפופולריות של דגמים מהמותג Toy Factory נובעת מהעובדה שהפולימר מאפשר לחשוף את כל האפשרויות של דמיון הילדים וליצור רפש צבעוני בעל מרקם צמיג, נעים למגע. משחק יד כחול בניחוח לימונדה יהפוך לצעצוע מקורי נגד לחץ.

דבק נייר מכתבים סלימר "מפעל הצעצועים"

יתרונות:

 • נפח טוב;
 • אריזה פונקציונלית;
 • עם טעם;
 • צֶבַע;
 • עמיד בפני כפור;
 • בטוח לילדים.

חסרונות:

 • אין מוליך.

ד"ר פאן

יצרן: סין

נפח - 500 מ"ל

מחיר ממוצע - 300 רובל.

דבק שקוף שנמצא במתכוני סליים רבים. נדרש כ -150 מ"ל מהמוצר כדי ליצור סליים אחד, ולכן בקבוק של 500 מ"ל מספיק בכדי להכין שלוש משחקי יד. במקום נתרן טטורבורט, אתה יכול להשתמש בעמילן או בסודה כמפעיל - הצעצועים יהיו בטוחים, צפופים ונמתחים היטב, אך יהיה עליהם לשמור במקרר.

דבק מכתבים ד"ר מניפה

יתרונות:

 • עבה;
 • מתאים לרפש;
 • ללא ריח רעיל בולט;
 • אריזה נוחה עם מתקן;
 • מכסה שלא ילך לאיבוד;
 • נפח טוב.

חסרונות:

 • המחיר מעל הממוצע.

דבק נצנצים של אלמר

יצרן: ארה"ב

נפח - 177 מ"ל

מחיר ממוצע - 500 רובל.

דבק נצנצים סגול ממותג שתוכנן במיוחד להכנת סליים. נצנצים כלולים בתכשיר הבטוח והלא רעיל לייצור מוצרים יפים עם ברק לאורך זמן. ניתן להשתמש בדבק כבסיס או לערבב עם דבקים לבנים ושקופים אחרים.

דבק מכתבים דבק נצנצים של אלמר

יתרונות:

 • עם מתקן;
 • עם פאייטים;
 • אינו מכיל רכיבים רעילים;
 • בטוח לילדים;
 • נשטף ידיים בקלות.

חסרונות:

 • עלות גבוהה בהתחשב בנפח הקטן.

רשימת דבקים לא מתאימים

ישנם דבקים שאינם מסוגלים להגיב עם המפעיל, ולכן אינם מתאימים לייצור משחקי יד. גם אם מוסיפים כמות גדולה של מעבה לפולימר כזה, המסה לא תהפוך לאלסטית. כדי לא לטעות בקנייה, כדאי לבחון מקרוב את ההרכב - דבקים המכילים כמות מינימלית של חומרי גלם אינם מתאימים.

הרשימה הבאה כוללת את התרופות הפחות מוצלחות:

 1. קולינן;
 2. לקרה;
 3. אינדקס;
 4. בולרים;
 5. חוטף.

כמו כן, PVA, שתוכננו רק להדבקת נייר וקומפוזיציות עם זיהומים שומניים המונעים את עיבוי המסה, אינם מתאימים.

טיפים

ליצירת מוצר איכותי, מומלץ:

 • השתמש בדבקים של יצרנים מהימנים;
 • אל תשתמש בדבקים פתוחים שפג תוקפם וארוך שנים;
 • מערבבים את החומרים שיש לשלב במשך 15 דקות לפחות;
 • אין להשתמש בדבקים לבנייה המכילים פורמלדהידים וכימיקלים נדיפים כבסיס. הם יכולים לעורר תגובות אלרגיות - אדמומיות בעור הידיים, פריחות, גירוד;
 • הרעילות של הרכב מסומנת בבירור על ידי ריח חריף חריף. במקרה זה, עדיף לסרב להשתמש במוצר כזה;
 • הריריות האלסטיות ביותר מתקבלות מחומר דבק על בסיס שרפי פוליאסטר וגומי סיליקון.

כמו כן, כשמוסיפים דבק למוצר שכבר מוגמר, עליכם להיות מוכנים לכך שזה ישנה את מאפייני הצעצוע. מידת השינוי תלויה בריכוז חומרי הפלסטיק ובנפח התוסף.

ברוב המקרים, משחק ידיים מאבד מתכונותיו המקוריות - הוא הופך פלסטי מדי, אינו מחזיק את צורתו ונדבק לידיים. כדי להחזיר את המוצר למצבו האלסטי והאלסטי לשעבר, יש צורך להוסיף מעבה מפעיל:

 • תמיסת נתרן 20% נתרן מעורבבת עם גליצרין;
 • תמיסת חומצת בור לאלכוהול;
 • נוזל לאחסון וניקוי עדשות מגע;
 • ריסוס טיימורובה.

מעבים אורגניים כגון עמילן וקמח עלולים לגרום להיווצרות עובש על המוצר ויש להוסיף אותם בזהירות לאחר מכן. אבל אם אין אפשרויות אחרות, אז יש לאחסן צעצוע כזה במקרר לאחר "החייאה".

תוֹצָאָה

לסיכום, יש לומר שרפש טוב, המיוצר בבית, צריך להיות בעל מרקם אחיד וריח נעים, להיות אלסטי ולהימתח היטב, לא לקרוע או להכתים את הידיים. משחק יד מוכן כהלכה אינו נחות בשום אופן מזה שנקנה בחנות.

יש לאחסן את משחק היד במיכל פלסטיק, זכוכית או מתכת אטום. אם המוצר עשוי מרכיבים אורגניים, שמור על קור רוח.

וכדי שהצעצוע לא יגרום נזק, כדאי להימנע ממגע ממושך ורציף, לא לתת אותו לתינוקות מתחת לגיל 3, לשלוט בכל שלבי יצירת הצעצוע, ואם מופיע ריח לא נעים או ציפוי עובש, מיד זורקים אותו. כמו כן, אין להרים אותו במקרה של פגיעה בשלמות העור.

אם יש לך ניסיון בשימוש בדבקי הרפש המופיעים בדירוג, או באפשרויות מעניינות יותר, ספר לנו על כך בתגובות.

השאר ביקורת

אנא הכנס את התגובה שלך!
אנא הזן את שמך כאן

קראתי את התנאים הסכמת המשתמש *