מיטב הגיטרות החשמליות למתחילים ולמקצוענים לשנת 2020

0

הגיטרה החשמלית היא כלי נגינה פופולרי למדי עם צליל אופייני. בעזרתו תוכלו לבצע בצורה מופתית מגוון יצירות, החל מג'אז וכלה בכבד. הודות לאלמנט החשמלי המובנה של מערכת הטנדר המכוונת, טווח הצליל של מכשיר זה גדל משמעותית בהשוואה לגיטרה אקוסטית קלאסית.

עורכי האתר "best-iw.designuspro.com" הכינו עבורכם דירוג של מיטב הגיטרות החשמליות למתחילים ואנשי מקצוע לשנת 2020.

קצת היסטוריה

ההיסטוריה של הגיטרה החשמלית הראשונה מעניינת למדי. זה הופיע בזכות כיוון מוזיקלי כזה כמו הבלוז. זה היה הסגנון האקוסטי לחלוטין שהניע את יצירת הכלי הזה.

בשנות העשרים והשלושים של המאה העשרים, להקות בלוז ניגנו בגיטרה אקוסטית רגילה, אך הצליל שלה היה כל כך חלש שהוא יכול לבצע רק פונקציית קצב. לכן, במקום גיטרה, ברוב המקרים נעשה שימוש בבנג'ו, שיש לו צליל בהיר ורווי יותר.

הניסיון הראשון להעצים את צליל הגיטרה באמצעות טנדר אלקטרוסטטי היה ממציא בשם לויד לורה, אך לא הצליח. בשנת 1931 ניסו שוב אדולף ריקנבקר וג'ורג 'בוש להגביר את צליל הגיטרה. הם השתמשו בטנדר אלקטרומגנטי. הניסוי היה די מוצלח, והממציאים הצליחו להשיג צליל חדש. נכון, המצאתם הייתה כמו מחבת עם סיפון מתכת וצוואר ארוך. כך נראתה הגיטרה החשמלית הראשונה.

בשנות השלושים המשיך הניסויים בצלילי גיטרה. הם ניסו לחבר טנדר אלקטרומגנטי לגוף ה"אקוסטיקה ", אך הצליל היה מעוות והפיק רעשים זרים. כדי להסיר צלילים מיותרים הונחו סמרטוטים ועיתונים בגוף הגיטרה החלול. בסופו של דבר הגה הגיטריסט לה פול את הרעיון לייצר גוף גיטרה חשמלי מגוש עץ מלא ולהוסיף אליו טנדר מטלפון רגיל. עם המצאה כזו הוא החליט להופיע בציבור. הופעת הכלי גרמה לזעזוע אמיתי בקרב הקהל, ולכן לה פול חיברה אליו גוף של גיטרה אקוסטית רגילה על מנת למנוע שאלות ותלונות מיותרות.

מאוחר יותר התברר שצורת הגוף של גיטרה חשמלית לא השפיעה על הצליל שלה בשום צורה, ולכן כל כך הרבה מוזיקאים החלו להפוך אותה בצורה מקורית מאוד.

רוב חובבי הגיטרות האקוסטיות לא רצו לזהות את הגיטרה החשמלית זמן רב, והסבירו כי הדמיון שלה עם הדגם הקלאסי טמון רק במראה שלה. עם זאת, ביותר מ -70 שנות היסטוריה, הגיטרה החשמלית הפכה לכלי הנגינה החיוני ביותר בז'אנרים רבים של מוזיקת ​​רוק.

תכונות עיקריות

ללא ספק, ההבדל העיקרי בין גיטרה חשמלית לאקוסטיקה הוא הצליל שלה, ולכן הוא משמש בעיקר לביצוע יצירות מוזיקליות בסגנון רוק.

עם זאת, למרות ששני הזנים הללו מגיעים מאותו מכשיר - הגיטרה, יש להם מספר מאפיינים ייחודיים. ביניהם:

 1. דיור. לגיטרה החשמלית גוף דק יותר. לכן נדרש חיבור נוסף להשמעתו (למחשב או מגבר משולב), אחרת הצליל יהיה עמום למדי. למארז האקוסטיקה צורה חלולה ומידות גדולות יותר, שבגללן הצליל חזק בהרבה ואינו דורש חיבורים נוספים.
 2. קשור. יש הרבה יותר סריג על גיטרה חשמלית. מספרם מגיע ל -27 ואילו באקוסטיקה לא יכול להיות יותר מ- 21. זאת בשל העובדה כי הרבה יותר קל להגיע לדלתות הרחוקות בגרסה החשמלית בשל גודלו המינימלי של המארז. על האקוסטיקה, על מנת להגיע לסימנים הרחוקים, ברוב המקרים אתה צריך לעשות חיתוך מיוחד במקרה, המכונה cataweem.
 3. ניידות. היתרון העיקרי באקוסטיקה הוא שתוכלו לקחת אתכם לכל מקום (לטיול ביער, מפגש עם חברים), מבלי שיהיה לכם ציוד נוסף בהישג יד. עם גיטרה חשמלית בעניין זה, המצב קצת יותר קשה, מכיוון שתצטרכו לחפש איפה ניתן לחבר אותו.
 4. טכניקת ביצוע. הגרסה האקוסטית כוללת שימוש באצבעות בלבד, לעתים רחוקות יותר נעשה שימוש בבחירה. הגיטרה החשמלית מנוגנת רק עם בחירה.
 5. עֲלוּת. בכל מקרה, מחיר האקוסטיקה יהיה נמוך בהרבה. כך, למשל, ניתן לרכוש את האפשרות הנפוצה ביותר בתוך 6,000 רובל. הגיטרה החשמלית תעלה יותר, בטווח של 10,000-15,000 רובל.
 6. אזורי שימוש. הגרסה האקוסטית של הגיטרה נרכשת ברוב המקרים לנגינה בבית, ואילו האלקטרו מיועד להופעות במה.
 7. מהדק את הסריג. הוא האמין כי הידוק הדקים על גיטרה חשמלית הוא הרבה יותר קל מאשר בגרסתו האקוסטית. הידיים פחות רגישות לעייפות ומתח.

טיפים מועילים לבחירה

יש להתכונן בצורה נכונה ויסודית לבחירת הכלי, לגשת לנושא זה תוך תשומת לב ואחריות מרבית, שכן הגיטרה נרכשת לנגינה, ולא רק להעריץ אותה.

בבחירת גיטרה חשמלית, במיוחד מוזיקאי מתחיל, כדאי לשים לב במיוחד לניואנסים חשובים כמו הסגנון המוסיקלי שאתה מתכנן לבצע, עיצוב הכלי, כמו גם צליל הגיטרה עצמה.

גיטרה לסגנון המשחק

אילו יצירות מוזיקליות יבוצעו באופן ישיר קובע איזה כלי הכי טוב לבחור. אם אתם מתכננים לנגן באחד הסגנונות הכבדים, יש לתת עדיפות לדגמים עם טנדר humbucker (יש לו שני סלילים, צליל מעט נמוך, עמום וחסר צליל "גבוה"). במקרה שאתה מתכנן לבצע סגנונות קלים יותר - דגמים עם טנדר סליל יחיד (מורכב מסליל אחד, בעל צליל בהיר, נקי ומובהק יותר).

אתה יכול גם לרכוש מכשיר עם שני סוגים של טנדרים בו זמנית. ההחלפה שלהם תתבצע באמצעות מכשיר מיוחד הממוקם על גוף הגיטרה החשמלית.

מראה חיצוני

למרות שתכנון המכשיר הוא קריטריון חשוב, הוא עדיין לא ממלא תפקיד מיוחד ברכישה. עם זאת, הגיטרה צריכה לרצות את בעליה לא רק עם הצליל שלה, אלא גם עם המראה שלה. אחרי הכל, אי אפשר שלא להסכים שזה הרבה יותר נעים לנגן על כלי יפהפה מאשר מכוער.

נשמע

זהו אחד הגורמים החשובים והמפתח בעת בחירת כלי. כדי לבדוק את הצליל, עליך לבקש מהמוכר לחבר את הגיטרה החשמלית למגבר המשולב. גם אם אינך מכיר אקורד אחד, אינך צריך להיות ביישן - פשוט נסה לנגן בגיטרה, האזן לצליל שלה. אם זה לגמרי מתאים לך, מצאת את הכלי הדרוש, אך אם לא, אתה צריך לנסות מודל אחר.

המלצות נוספות

יש כמה טיפים שימושיים אחרים למתחילים כדי להפוך את הבחירה ליותר מדויקת ופשוטה:

 • הקפד לבדוק את מצב צוואר הגיטרה.זה צריך להיות אחיד, ללא סדקים או סוגים אחרים של נזק;
 • בדוק את איכות כוונון יתדות הכוונון על הצוואר. לשם כך, סובב אותם לכיוונים שונים - עליהם לגלול בקלות ובאותה עת לא לפלוט חריקות לא נעימות;
 • בדוק אם המיתרים משקשקים כשאתה מנגן. הם צריכים להיות ממוקמים לא רחוק ובאותו זמן לא קרוב מדי לבר, וגם לא אמורה להיות אי נוחות בתהליך ההידוק;
 • בדוק את איכות הסריגים. שחקו בכל דאגה והקפידו לא להכות את המיתר על דאגה או טנדר סמוכים.

למוסיקאי מתחיל יהיה די קשה לקבוע נכון את הבחירה בגיטרה חשמלית בפעם הראשונה, אך ככל שהניסיון יצטבר, זה יהפוך לקל וקל יותר. 

דירוג מיטב הגיטרות החשמליות

סטנדרטסטר סטנדרטי של פנדר

זהו קלאסיקה אמיתית בקרב כל הגיטרות החשמליות הקיימות. זהו הכלי המפורסם ביותר של פנדר. דגם זה פופולרי מאוד בשל הרבגוניות שלו. צוואר המייפל בעל 4 הבריחים בעל 21 הברגים והטנדרים הסטנדרטיים הפצועים יחידה יוצרים סט שלם למוזיקאי - 3 סינגלים.

הגיטרה נוחה במיוחד לשימוש, כל פרט מחושב בה. כשמשחקים בישיבה, המכשיר מתאים בנוחות על הרגל, וכשמשחקים בעמידה, הבר לא עולה קדימה.

סטנדרטסטר סטנדרטי של פנדר

יתרונות:

 • משקל קל (2.5 ק"ג);
 • צדדיות, מכיוון שהוא מתאים לכל סגנון למעט קשה;
 • איכות בנייה גבוהה.

חסרונות:

 • בקרת עוצמת הקול קרובה מדי לחוטים.

Squier Bullet Stratocaster HSS

לדגם זה הצורה הקלאסית של גוף הסטרטוקסטר, שזכה לכבוד רב ביותר מדור מוזיקלי אחד. גיטרה כזו תתאים כמעט לכל ז'אנר מוסיקה ותתאים לכל סגנון ביצוע. הגוף עשוי מעץ טיליה המצופה בלכה פוליאוריטן, המספק הגנה אמינה על העץ מפני השפעות שליליות חיצוניות.

בגיטרה יש 3 טנדרים (HSS): humbucker בגשר וסינגלים באמצע ובצוואר. בשילוב עם מתג בורר 5 כיוונים ובקרות עוצמת הקול, הם מספקים כוונון אופטימלי כמעט לכל צליל שתרצו.

Squier Bullet Stratocaster HSS

יתרונות:

 • גוף חזק למדי עשוי טיליה;
 • צליל סליל יחיד אמין ללא רעש זר;
 • היכולת לנגן בסגנונות מוזיקליים שונים.

חסרונות:

 • יתכן וקשה להסתגל;
 • יש מעט חוסר כוח קול.

VGS Soulmaster VSM-120

מותג חדשני של חברת GEWA הגרמנית, המצויד ב -7 מיתרים ובגשר Evertune קבוע לא סטנדרטי, המאפשר לגיטריסט לכוון את הכוונון פעם אחת בלבד. זה גרם ישירות לעונג ולהערצה של מוזיקאים רבים, מכיוון שהוא מספק מעיינות נפרדים לכל מחרוזת. בשל תכונה זו, דגם זה שומר על הכוונון בצורה מושלמת, ללא קשר לאקלים הפנימי, לבלאי או לעוצמת נגינת המבצע.

VGS Soulmaster VSM-120

יתרונות:

 • הגדרה פשוטה למדי, המחייבת פיתול של זוג סלילי ווסת בלבד;
 • עיצוב מקורי;
 • צליל ברור ועשיר בשל נוכחות המיתר השביעי.

חסרונות:

 • משקל כבד מעט (4.3 ק"ג).

Epiphone Les Paul Standard

דגם זה נותר אחד הפופולאריים בקרב גיטריסטים, מרגע הופעתו הראשונה ועד היום. זהו שילוב של עיצוב קלאסי ואופי קול עם איכות גבוהה באופן עקבי במחיר סביר.

גוף הגיטרה עשוי מעץ מהגוני עם חלק עליון מייפל לסאונד קלאסי ולקיים. זווית הטיה הראשית של 14 מעלות יוצרת לחץ מיתרי אופטימלי על האוכף, משפרת את השמירה ושומרת על הכוונון.

Epiphone Les Paul Standard

יתרונות:

 • עיצוב קלאסי, המגלם את צורת המארז הסטנדרטית;
 • מבחר גדול של הגדרות טון, החל מהנמוך ביותר לגבוה ביותר;
 • עמידות חומרי ייצור (מייפל ומהגוני).

חסרונות:

 • ללבוש מהיר למדי של האדנים.

ימאהה פסיפיקה 112

למרות הצוואר הקלאסי, סדרה זו מושלמת למגוון רחב של ז'אנרים וסגנונות מוסיקליים. מערכת הטנדר מספקת מגוון אפקטים קוליים, החל מדיקטציה כבדה ועד צליל שקוף שקוף. חוץ מזה, דגם זה די נוח לשימוש. הארגונומיה של גוף האלמון המוצק, הצוואר הבריח ומתג ההמבוקר 5-כיווניים הופכים את זה לגיטרה הנמכרת ביותר.

ימאהה פסיפיקה 11

יתרונות:

 • רמה גבוהה של חוזק הבר;
 • נוכחות של שליטה על עוצמת הקול והטון;
 • נוח ונעים בידיים.

חסרונות:

 • לא נמצא.

איבנז GRX20

דגם זה מאופיין באיכות בנייה גבוהה ועבר בקרת איכות קפדנית. גיטרה מסוגננת מספיק עם סאונד מרשים, המיועדת למופעי רוק ומטאל איכותיים. 2 האמבוקרים הפאסיביים מסוג פתוח לא רק מספקים את הגמישות הטונאלית הרצויה, אלא גם משתלבים בצורה מושלמת בעיצוב האלגנטי של הכלי. יש לו מתג איסוף לחמישה מצבים, כמו גם שני בקרי עוצמה וטון.

איבנז GRX20

יתרונות:

 • בהירות הצליל ללא תקלות ורעש זר;
 • נוכחות של טנדרים זוגיים;
 • צוואר דק.

חסרונות:

 • בעל קצוות דקים חדים מספיק כדי לחתוך את עצמך.

ג'קסון js11 דינקי

הגיטרה המרכיבה המוצקה נועדה לספק לבעליה ביצועים ועיצוב חדשניים. גוף עץ בס קמור, טנדרים מגנטיים קרמיים, חיזוק צוואר גרפיט וחומרה איכותית. לוח הקשת מכוסה בלוח האצבעות רוזי בגודל 12 אינץ 'עם פרופיל שטוח. יחדיו, כל זה מאפשר להשיג צליל עוצמתי ונפיץ, שבזכותו הגיטרה החשמלית תפעל בכל מגבר משולב.

ג'קסון js11 דינקי

יתרונות:

 • עיצוב מגניב;
 • פעולה ללא הפרעה ללא הגדרות נוספות;
 • טון נגינה אחיד ומאוזן לחלוטין.

חסרונות:

 • טרמולו אופציונלי, רק מסבך את הבנייה.

השוואה בין המודלים שהוצגו

דֶגֶםחוֹמֶר
חַיִל
סוּלָם
(אינץ)
כמות
מצער
כמות
מיתרים
העלות
(לשפשף)
תקן פגוש
סטרטוקסטר
אַלְמוֹן25.5216מ 45600 ל
56000
כדור סקוויר
סטרטוקסטר HSS
טִילְיָה25.5216מ 12900 עד
14320
VGS Soulmaster
VSM-120
נאט"ו25.5247החל משנת 15800 ועד
17200
אפיפון לס פול
תֶקֶן
אֶדֶר24.75226מ 32000 ל
46000
ימאהה פסיפיקה 112אַלְמוֹן25.5226משנת 18405 ועד
20140
איבנז GRX20צַפצָפָה22.5226מ- 13700 ל-
15600
ג'קסון js11 דינקיטִילְיָה25.5226מ 16540 עד
18100

סיכום

כאשר מחליטים לרכוש גיטרה חשמלית, עליכם להיות מוכנים תמיד לכך שכלי איכותי אינו תענוג זול. עם זאת, אל תשלוף מיד את שיערך לאחר בדיקת המחירים עבור כלים חדשים. לחלופין, תוכלו לגלוש במכירות פומביות מקוונות או לקנות גיטרה ביד. אך במקרה זה, קיים סיכון להיתקל בהונאים וכתוצאה מכך לקבל כלי באיכות נמוכה במחיר גבוה. הפיתרון הטוב ביותר הוא רכישת גיטרה חשמלית מחנות מומחים המציעה מוצרים חדשים ומשומשים כאחד. מוכר שמעריך את המוניטין שלו לעולם לא יציע לקנות כלי באיכות חשודה במחיר נהדר, אלא להיפך, יעזור לכם לבחור את האופציה האופטימלית ביותר במחיר סביר.

השאר ביקורת

אנא הכנס את התגובה שלך!
אנא הזן את שמך כאן

קראתי את התנאים הסכמת המשתמש *