גלאי החיווט הנסתרים הטובים ביותר לשנת 2020

0

חיווט פנימי יכול להיות פתוח או מוסתר. ככלל, חיווט נסתר מתבצע בלוחות כמו גם בבתי לבנים. החיסרון של חיווט מסוג זה הוא שקשה מאוד לזהות אותו (לזהות את המקומות בקיר בו עוברים החיווט החשמלי). לכן, בעת ביצוע עבודות תיקון, בהן יש צורך לקדוח את הקירות ולבצע בהם חורים, ישנם קשיים קלים הקשורים בזיהוי מיקום החיווט. אחרי הכל, נזק במהלך קידוח הקיר של חוט חשמל המונח בקיר עלול להוביל לקצר חשמלי ואף להתחשמלות אצל מומחה העוסק בעבודות תיקון וביצוע חורים בקירות.

לאיתור חיווט חשמלי שנמצא בתוך הקירות (חיווט נסתר) משתמשים בגלאי חיווט מוסתרים מיוחדים. מכשירים אלה מסוגלים לקבוע במדויק את מיקום החיווט הנסתר בתוך הקירות, כמו גם את נוכחותם של אביזרים או צינורות. עורכי האתר "best-iw.designuspro.com" הכינו לתשומת לבכם סקירה של מיטב הדגמים הטובים ביותר של גלאי חיווט מוסתרים מסוגים שונים וקטגוריות מחירים החל משנת 2020.

תיאור המכשיר

גלאי חיווט סמוי הם מכשירים שתוכננו במיוחד המאפשרים לחפש בבטחה חיווט שנמצא בתוך קירות עשויים בטון, עץ וחומרים אחרים. הודות לשימוש במכשירים מסוג זה, ניתן לזהות הפסקות בהן נפגעת תקינות הטלפון, כמו גם כבלי אינטרנט או רשתות חשמל.

בהתאם לדגם של הגלאי, המיקום של מבני מתכת שונים יכול להיות ממוקם בדיוק בקיר. על פי עקרון הפעולה, ישנם מספר סוגים של גלאים כאלה. העובדה היא שישנן שתי דרכים למצוא את חוט החשמל שנמצא בתוך הקיר. השיטה הראשונה כוללת שימוש בגלאי מתכות, והשנייה היא חיפוש קרינה אלקטרומגנטית וחשמל סטטי הנפלט מחוטים חיים.

גלאי המתכות נוח מכיוון שבזכות השימוש בו, בתוך הקירות, ניתן למצוא גם חיווט חסר אנרגיה, וגם חפצים או מבנים שונים עשויים מתכת (מסמרים, אביזרי צינורות, וכן הלאה). עם זאת, במקרים נדירים מאוד משתמשים בגלאי מתכות לאיתור חיווט נסתר שנמצא במתח קבוע. למטרות אלה, ככלל, משתמשים בגלאים המגיבים לשדות אלקטרומגנטיים.

עם זאת, פעולתם של גלאים כאלה מושפעת לרעה ממגוון מכשירים ביתיים (טלפונים ניידים, תנורי מיקרוגל וכו '). לכן, כדי לחפש חיווט מוסתר, עדיף להשתמש בבודקים המשתמשים בשני סוגים של חיפוש במהלך עבודתם (חיפוש מוצרי מתכת ושדות אלקטרומגנטיים). גלאי חיווט מוסתרים שונים בסוג האותות שהם פולטים כאשר מתגלים חיווט. האינדיקציה למכשירים אלה היא:

 1. נשמע. במהלך הפעולה המכשיר פולט אותות בעלי משך וטון שונה.גלאים כאלה, לפי סוג האות שהם פולטים, מאפשרים לך לקבוע במדויק מה נמצא בתוך הקיר.
 2. אוֹר. נוריות LED משמשות לאינדיקציה מסוג זה. ככלל, נוריות מותקנות בצבעים שונים וכאשר מתגלים חומרים שונים בקיר, קבוצות שונות של נוריות נדלקות.
 3. בצורה של תצוגת גביש נוזלי.

זה לא יהיה מיותר להזכיר שיש דגמי גלאים שמצוידים בכל שלושת סוגי האינדיקציה. עם זאת, מכשירים כאלה למציאת חיווט חשמלי נסתר הם יקרים מאוד.

על פתק! מכשירים המסוגלים לזהות כמה סוגים שונים של חומר בתוך קיר מצוידים בדרך כלל במסך LCD. עם זאת, מכשירים כאלה הם יקרים. לכן, במקרים מסוימים, מומלץ להשתמש במדדים שבמהלך עבודתם משתמשים בסוג חיפוש אחד בלבד (קביעת מוצרי מתכת או שדות אלקטרומגנטיים).

איזו חברה עדיף לקנות

איזו חברה היא המכשיר הטוב ביותר לקנות? ישנם יצרנים רבים המייצרים גלאי חיווט נסתרים. היצרנים הטובים ביותר של מכשירים כאלה, על פי ביקורות ועצות של רוב הקונים, כוללים:

 1. רקסנט. זהו סימן מסחרי רוסי שמתחתיו מיוצרים מגוון מחברים, חומרים מתכלים וכלים שונים מתוצרת סינית. חברה זו מייצרת גם מגוון מכשירי מדידה ומכשירי איתות המאפשרים לזהות את המיקום המדויק של חיווט מוסתר הממוקם בקירות הבניינים. התקנים המיוצרים תחת מותג זה פועלים במצב אוטומטי. מצויד במערכות אזהרה דיגיטליות וקוליות.
 2. Precision Mastech Enterprises Co. זוהי יצרנית הונג קונגית המפתחת ציוד מדידה למגוון רחב של מטרות. בודקים המיוצרים תחת מותג זה מסוגלים, בזכות נוכחותו של גלאי הפסקה, לזהות את מיקום החיווט הפגום אפילו.
 3. דובי. זו חברה פולנית פופולרית המייצרת מגוון מכשירי מדידה וציוד חשמלי. הרבגוניות של המכשירים המיוצרים על ידי חברה זו נעוצה בעובדה שהם מסוגלים לזהות חיווט מואץ בקירות ולזהות את מיקום המתכות השונות. היתרונות של הגלאים של חברה זו כוללים את העובדה שיש להם עומק זיהוי טוב לחיווט נסתר (כ- 30 מ"מ).
 4. בִּיזוֹן. יצרנית רוסית ידועה של כלי חשמל בשוק המקומי. היא מייצרת מגוון רחב של דגמים של התקני איתות מונפים המסוגלים לזהות חיווט חשמלי בעומק 40 מ"מ. לדגמים המיוצרים תחת מותג זה צורה ארגונומית, משקל קל, כמו גם אינדיקציה לחיפוש קול וגרפי.
 5. אולסון. חברה סינית ידועה המייצרת מכשירי מדידה. עומק הגילוי של המוצאים המיוצרים על ידי חברה זו הוא כ- 50 מ"מ. בנוסף, מכשירים של יצרן זה מסוגלים לבצע את עבודתם במגוון רחב של טמפרטורות הפעלה (מ -7 עד +40 מעלות צלזיוס). הסורקים מסוגלים לחפש כבלים במתח AC או DC.
 6. אלטס. זהו מרכז מדעי וטכני אוקראיני, שמייצר מאז 2001 מכשירי מדידה חשמליים. למכשירי איתות המיוצרים על ידי חברה זו יש מגוון רחב של רגישות (דרגות 1-4). הם מצוידים גם באפשרות ניטור עצמי. היתרון של המכשירים המיוצרים על ידי יצרן אוקראיני זה בכך שהם מסוגלים לחפש גם חיווט מוסתר וגם את המקום בו נשבר הכבל.
 7. בוש. יצרנית גרמנית פופולרית ברחבי העולם המייצרת מגוון רחב של ציוד חשמלי באיכות גבוהה. הגלאים המיוצרים תחת מותג זה נבדלים על ידי פונקציונליות וקלות שליטה.הם מסוגלים לציין את המיקום המדויק של חיווט מוסתר והן של מתכות שנמצאות בתוך הקירות. עומק הסריקה של מכשירים המיוצרים על ידי יצרן גרמני זה הוא עד 7 ס"מ.

בשוק המקומי ישנם דגמים רבים של גלאי חיווט נסתרים מיצרנים שונים לשימוש ביתי (מודלים תקציביים) והן לשימוש מקצועי. ישנן חנויות מקוונות מתמחות רבות שמוכרות מכשירים אלה. לדוגמא, תוכלו לקנות גלאי תקציבי זול בסין, באתר עלי אקספרס.

קריטריונים לבחירת גלאי חיווט מוסתר

כיצד לבחור גלאי, מה לחפש, מאילו טעויות להימנע בבחירת מכשיר זה? לפני שתענה על השאלה - איזה מכשיר הכי טוב לקנות, עליך להבין באילו קריטריונים יש לעקוב בעת בחירת טכניקה כזו. לפני רכישת מכשיר כזה, עליך לשים לב ל:

 1. מחוון עומק זיהוי. אחד המדדים החשובים ביותר לגלאי חיווט נסתרים. האפשרות לאתר חיווט חשמלי בתוך הקיר תלויה בעומק הגילוי. ככלל, רוב היצרנים, בתיעוד הטכני, למכשירים שלהם. ציין את הערך המקסימלי לעומק הזיהוי של חיווט חשמלי, עץ או מתכות. ראוי לציין כי הפרמטר האופטימלי ביותר של עומק הזיהוי עבור מכשירים כאלה, כאשר מחפשים חוטים חיים, הוא 5 ס"מ. דגמים יקרים יותר של מכשירים אלה מסוגלים להציג את העומק המדויק של החיווט שנמצא או החומרים שנמצאו.
 2. דיוק. על מנת למזער נזק לקירות או לתקרות במהלך עבודות תיקון, כאשר מחפשים חיווט חשמלי נסתר, חשוב לדעת היכן בדיוק הוא ממוקם. פרמטר הדיוק של מכשירים מסוג מקצועי מאפשר שגיאה של לא יותר מ -5 מ"מ. עבור מכשירי חשמל ביתיים, פרמטר שגיאה זה הוא 10 מ"מ.
 3. היכולת לזהות במדויק את החומרים שנמצאו. בקיר, בנוסף לכבל, ניתן לאתר אביזרים, חפצים שונים עשויים מתכות, עץ, פלסטיק וכן הלאה. לכן, כאשר מחפשים חיווט, חשוב שהמכשיר יוכל להבחין בין סוג האובייקט שנמצא.
 4. נוכחות כיול אוטומטי. תכונה זו תתגלה כשימושית מאוד עבור משתמשי גלאי מתחילים. מכשיר המצויד בפונקציה זו מזין באופן עצמאי נתונים על סוג האובייקט שזוהה ועל חומר הבסיס, כך שאין צורך לבזבז זמן על עבודות הכנה וכיול מכשיר.
 5. כיבוי אוטומטי. ככלל, רוב הדגמים הקיימים של גלאים משתמשים בסוללות כמקורות חשמל. לכן, פונקציית כיבוי אוטומטי, במקרה של חוסר פעילות ממושך של המכשיר, חוסכת חשמל בסוללה.
 6. תאורה אחורית. התאורה האחורית מקלה על ביצוע עבודות תיקון בחיווט בערב, או במקומות מוארים גרוע.

גלאי החיווט הנסתרים הטובים ביותר לשנת 2020

במהלך אוסף הדירוג של גלאי החיווט הנסתרים הטובים ביותר, הן ביקורות של לקוחות והן מאפיינים טכניים, נלקחה בחשבון הפונקציונליות של המכשירים. הפרמטרים העיקריים המשמשים לבחירת הגלאים הם:

 • מחוון עומק סריקה מרבי;
 • מידות (גודל, משקל המכשיר);
 • קלות שימוש;
 • היכולת לסרוק סוגים שונים של חיווט חשמלי במתח קבוע ו / או מתחלף;
 • איכות תצוגה;
 • זמינות, מאפייני האיכות של האינדיקציה (אור, צליל);
 • רמת הרגישות של המכשיר, כמו גם היכולת להתאים אישית, להתאים.

בנוסף, בעת עריכת הדירוג הוקדשה תשומת לב מיוחדת לאינדיקטורים כמו צדדיות המכשירים, היכולת למצוא מתכות. עובדה חשובה שהשפיעה גם על בחירת המכשירים היא העלות שלהם (כמה הם עולים), האפשרות לשימוש מקצועי, כמו גם ייעוץ מומחה. ראוי לציין כי ישנם דגמים של מכשירים המסוגלים לזהות צינורות פלסטיק. במקביל, הם יכולים לזהות פלסטיק, שניהם מלאים במים, ולמצוא צינורות פלסטיק ללא מים.

התייחסות! ישנן תוכניות רבות באינטרנט שנותנות הוראות מפורטות כיצד ליצור מכשיר כזה במו ידיך. עם זאת, לפחות מחצית מהמעגלים הללו דורשים רכיבים יקרים. לכן, במקרה זה, במקום מוצרים תוצרת בית, מומלץ לרכוש מכשיר זול לאיתור חיווט חשמלי נסתר.

Laserliner MultiFinder Plus 080.965A

גלאי די פשוט בשימוש יומיומי, שיכול לשמש גם למטרות ביתיות וגם למטרות מקצועיות. מצויד במסך LCD ומערכת בקרה פשוטה למדי. ניתן להפעיל מצבים שונים של מכשיר זה באמצעות כפתור אחד בלבד. הוא מסוגל לזהות את מיקום החיווט החשמלי (עומק הזיהוי אינו עולה על 40 מ"מ), מתכות ברזליות (עומק הזיהוי אינו עולה על 100 מ"מ), מתכות שאינן ברזליות (עומק החיפוש המרבי הוא 50 מ"מ). בנוסף, מכשיר זה מסוגל לחפש מבני עץ הממוקמים בתוך קיר (עומק זיהוי - 40 מ"מ).

Laserliner MultiFinder Plus 080.965A

יתרונות:

 • תצוגה איכותית;
 • פוּנקצִיוֹנָלִי;
 • בקרות פשוטות;
 • נוכחות של חיווי צליל וצבע;
 • פונקציית כיבוי אוטומטית;
 • משקל קל (230 גרם).

חסרונות:

 • מחיר גבוה (עלות ממוצעת היא 7237 רובל);
 • סוללה (כתר) אחת משמשת כמקור חשמל, אשר אולי לא יספיק לעבודה ותפעול לטווח ארוך.

Bosch UniversalDetect

אחד הטובים ביותר, על פי הקונים, כלי חיפוש, המושלם לשימוש ביתי, ביתי ומקצועי. הודות לשימוש בו, ניתן לקבוע את המיקום המדויק של מתכות אל ברזליות, ברזליות וחיווט חשמלי. עומק הזיהוי המרבי לחיווט הוא 50 מ"מ, למתכות ברזליות - 100 מ"מ. בנוסף, מכשיר זה מסוגל לזהות מבני עץ (עומק זיהוי 25 מ"מ).

המכשיר משתמש ב -4 סוללות (AAA) כמקור חשמל וזמן הפעולה הרציף שלו הוא כ -4 שעות. משקלו של מכשיר גילוי חוטים זה 340 גרם.

Bosch UniversalDetect

יתרונות:

 • לבנות איכות;
 • שעות עבודה;
 • משקל נמוך;
 • קלות שימוש;
 • עומק זיהוי טוב.

חסרונות:

 • עלות (4977 רובל);
 • היא אינה מסוגלת לחפש חיווט רב ליבות שאין בו מצב במצב "מתכת" (מידע זה מוגדר במדריך ההתקן).

מכשירי ADA סורק קיר 120 PROF

דגם קומפקטי, פופולרי לשימוש יומיומי ומקצועי. מכשיר זה מסוגל לזהות את מיקומם של חיווט חשמלי ומתכות ברזליות לא ברזליות (עומק החיפוש המרבי לחיווט הוא 50 מ"מ, מתכות ברזליות - 120 מ"מ, לא ברזליות - 80 מ"מ). מכשיר זה מצויד בנוסף בתאורה אחורית מיוחדת, אור, חיווי קול ומשתמש בסוללה אחת (כתר) כמקור חשמל. זמן ההפעלה של המכשיר הוא לפחות 5 שעות. משקל המכשיר הוא 270 גרם. יש לציין כי היצרן סוגר את החורים הממוקמים בתוך טבעת המחוון בעזרת תקעים, אשר יכול להיות קשה מאוד לשלוף.

מכשירי ADA סורק קיר 120 PROF

יתרונות:

 • גוף ארגונומי;
 • פוּנקצִיוֹנָלִי;
 • מצב חיפוש מתכות טוב.

חסרונות:

 • עלות (המחיר הממוצע של המכשיר הוא 3590 רובל);
 • רגיש להפרעות כאשר מצב חיפוש החיווט מופעל;
 • הכתר משמש כסוללה;
 • נוכחות של תקעים הממוקמים בחור בו נמצא החיישן.

STAYER מאסטר טופלקטרו

מכשיר תקציבי קומפקטי, זול לשימוש ביתי. מושלם לאיתור חיווט חשמלי ומתכות ברזליות במהלך עבודות תיקון ובנייה. עומק הזיהוי של התקן זה, גם חיווט חשמלי וגם מתכות, אינו עולה על 50 מ"מ. משקלו של מכשיר זה הוא 90 גרם בלבד.

STAYER מאסטר טופלקטרו

יתרונות:

 • עלות מקובלת (461 רובל);
 • צְפִיפוּת;
 • משקל נמוך;
 • די טוב למדי במצב חיפוש מתכת.

חסרונות:

 • נוכחות של אינדיקציה קולית בלבד;
 • אין מצב חיפוש אחר מתכות ועץ לא ברזליות;
 • אין אינדיקציה לעומק המדויק של האובייקט.

ביזון מאסטר DX - 350

דגם פופולרי וזול של סורק איכותי ופונקציונאלי ונוח לשימוש. מאפשר לך לחפש לא רק חיווט חשמלי, אלא גם מוצרים עשויים מתכת ועץ. היא מבצעת את עבודתה בזכות צלילי הד אולטראסוניים, שבגללם תוצאת השגיאות בחיפוש אחר אובייקטים מצטמצמת למינימום. עומק החיפוש אחר חיווט חשמלי במכשיר זה הוא עד 50 מ"מ, מתכות ברזליות עד 38 מ"מ ועץ עד 19 מ"מ. מצויד בתצוגה, תאורה אחורית וחיווי צליל.

ביזון מאסטר DX - 350

יתרונות:

 • זמינות כיול אוטומטי;
 • צורה ארגונומית נוחה;
 • מחיר סביר (1079 רובל);
 • מחוונים רב צבעוניים;
 • בחיפוש אחר כבלים חיים, עוצמת האות מוצגת באחוזים.

חסרונות:

 • צליל אות חלש יוצא כשמחפשים חפצים;
 • לתצוגה של המכשיר זווית ראייה קטנה.

מאפיינים השוואתיים, תיאור גלאי חיווט מוסתרים

שֵׁםעומק זיהוי עצמים מרבי (מ"מ)משקל (גרם)עלות (ברובלים)
Laserliner MultiFinder Plus 080.965Aחיווט חשמלי - 40
מתכות ברזליות - 100
מתכות לא ברזליות - 50
עץ - 40
2307237
Bosch UniversalDetect חיווט חשמלי - 50
מתכות ברזליות - 100
עץ - 25
3404977
מכשירי ADA סורק קיר 120 PROFחיווט חשמלי - 50
מתכות ברזליות - 120
מתכות לא ברזליות - 80
2703590
STAYER מאסטר טופלקטרוחיווט חשמלי - 50
מתכות ברזליות - 50
מתכות לא ברזליות - 50
90461
ביזון מאסטר DX - 350חיווט חשמלי - 50
מתכות ברזליות - 38
עץ - 19
לא צוין1079

באמצעות גלאים של חיווט חשמלי נסתר, תוכלו למצוא ולקבוע במהירות את המיקום המדויק של חלקי עץ של מבנים, למצוא חיזוק הממוקם בקירות עשויים בטון או קיר גבס. כמו כן, מכשירים אלה מאפשרים לך לקבוע את המיקום בצורה מדויקת ככל האפשר ולחפש חיווט חשמלי בקירות. זה מקטין באופן משמעותי את הסיכון לפציעה כתוצאה מהתחשמלות המתרחשים אם פוגעים בטעות בכבל תוך כדי חוררים בקיר.

כמו כן, קביעת המיקום המדויק של החיווט ממזערת הפסדים המתרחשים כאשר קירות נהרסים או חיווט אם יהיה צורך להחליפו. אם יש לך ניסיון בשימוש בגלאי חיווט מוסתרים או שאתה משתמש במכשיר איכותי המתואר בדירוג ה- TOP שלנו, אנא השאר את המשוב וההמלצות שלך בתגובות.

השאר ביקורת

אנא הכנס את התגובה שלך!
אנא הזן את שמך כאן

קראתי את התנאים הסכמת המשתמש *