המתאוששים הטובים ביותר למשק בית לשנת 2020

1

מחזיר הוא מכשיר המהווה חלק ממערכת אוורור. יש צורך לספק אוויר צח לחדר, וזה המפתח לשמירה על סביבה נוחה. צוות המערכת של האתר "best-iw.designuspro.com" מציע לכם סקירה של מיטב המחזירים הביתיים לשנת 2020.

מחלים - מה זה?

לכל בניין, במיוחד ביתי, יש גישה חופשית לאוויר חיצוני נקי. ונפחו אמור להתאים לנפח האוויר "הפליטה" שהוסר מהחדר. לפיכך, חייבת להיות תפוצה. עם זאת, יחד עם זרימת האוויר, משהו בעל ערך רב נעלם. בחורף הוא חם, ובקיץ הוא קריר, מפותח בחריצות על ידי מזגנים רבי עוצמה. על מנת למנוע זאת פותח המחזיר (או המחזיר).

למילה "recuperator" עצמה שורשים לטיניים והיא באה מהמילה "recuperation", שניתן לתרגם כ"מקבל "," חוזר ". במקרה זה, אנו יכולים לדבר על מכשיר זה כמחליף חום, המונע הפסדי חום בעונה הקרה, ומונע את כניסת החום לבית יחד עם זרימת אוויר חדשה בעונה החמה. הודות לכך, במערכת ממוזגת, המחזיר מספק מיקרו אקלים נוח ללא עלויות חשמל גבוהות.

עקרון הפעלה

שיטת התאוששות החום היא טכנולוגיה לחיסכון באנרגיה המפחיתה הפסדי חום המיוחסים לאוורור. המשחזר מאפשר לחסוך עד 70% מהחום "שיוצא" לרחוב ולעשות בו שימוש חוזר.

תוכנית הפעלת המחזיר היא די פשוטה. למעשה, המכשיר הוא מחליף חום בעל דופן כפולה, שם נפגשים שני זרמי אוויר מבלי להתערבב זה עם זה - אספקה ​​ופליטה. בשל העובדה שלזרמים יש מדדי טמפרטורה שונים, כאשר הם נפגשים ביניהם, מתרחשת חילופי אנרגיה תרמית. במילים פשוטות, זרם קר מתחמם וזרם חם מתקרר. כמו כן, במהלך קירור הזרם החם מסירים לחות מהאוויר. בצורה של עיבוי, הוא מתיישב על קירות מחליף החום או חוזר לחדר.

מה הם?

היחידות מחולקות לסוגים הבאים:

 • לפי סוג עיצוב - מעטפת-צינור, ספירלה, סיבובית, lamellar, lamellar סנפיר.
 • בתיאום מראש - אוויר, גז, נוזל. האוויר מובן כיחידת אוורור, שמשימתה היא אוורור עם התאוששות חום. במכשירים מסוג גז, עשן משמש כנוזל קירור. מחלימי נוזלים - ספירלה וסוללה - מותקנים לרוב בבריכות שחייה.
 • על פי הטמפרטורה של נוזל הקירור - טמפרטורה גבוהה, טמפרטורה בינונית, טמפרטורה נמוכה. מחלימים בטמפרטורה גבוהה נקראים מחזירים בטמפרטורה גבוהה, שנשאי החום שלהם מגיעים ל -6000 C ומעלה. התקנים בטמפרטורה בינונית הם מכשירים עם מאפייני נוזל קירור באזור 300-6000ג. הטמפרטורה של נוזל הקירור של היחידה בטמפרטורה נמוכה נמוכה מ -3000מ.
 • דרך תנועה של מדיה - זרימה ישירה, זרימה נגדית, זרימה צולבת. הם נבדלים בהתאם לדפוס כיוון זרימת האוויר. ביחידות זרימה צולבות הזרימות עוקבות בניצב זו לזו, ביחידות זרימה נגדית, הזרימה והפליטה מנוגדות זו לזו, וביחידות זרימה ישירה הזרימות הן חד כיווניות ומקבילות.

מחליפי מעטפת וצינורות

יש להם את המכשיר הפשוט ביותר. חסרונות - משקל, מידות, קושי בתחזוקה.

סְלִילִי

במודלים ספירליים מחליפי חום נראים כמו שני ערוצי ספירלה שדרכם התקשורת עוברת. עשויים מחומר גליל, הם עטופים סביב מחיצה ממוקמת במרכז.

מחזירים רוטרי

מותקן במערכות אוורור אספקה ​​ופליטה. אופן הפעולה שלהם מבוסס על מעבר האספקה ​​והפליטה זורמת דרך מחליף חום סיבובי מיוחד.

מחליף חום צלחת

זהו מחלים, שבו העברת החום ממדיום חם לקור מתרחשת על ידי מעבר דרך לוחות פלדה, גרפיט, טיטניום ונחושת.

משחזר צלחות ממוצא

בנייתו מבוססת על לוחות בעלי קירות דקים עם משטח מצולע, המיוצרים באמצעות ריתוך בתדירות גבוהה ומחוברים זה לזה בתורו בסיבוב של 900... תכנון כזה, כמו גם מגוון חומרים המשמשים, מאפשרים להשיג טמפרטורה גבוהה של מדיום החימום, עמידות מינימלית, חיי שירות ארוכים, שיעורים גבוהים של שטח העברת חום ביחס למסה הכוללת של מחליף החום. בנוסף, מכשירים כאלה אינם יקרים ומשמשים לרוב לעיבוד החום של אמצעי הגז הפסולת.

הפופולריות של דגמי סנפירים מבוססת על היתרונות הבאים (בהשוואה לאנלוגים מהסוג הסיבובי והפלסטי באופן מסורתי):

 • טמפרטורות הפעלה גבוהות (עד 12500מ);
 • משקל וגודל קטנים;
 • תקציבית יותר;
 • החזר מהיר;
 • עמידות נמוכה לאורך נתיבי גז-אוויר;
 • עמידות בפני סיגים;
 • ניקוי קל של תעלות מזיהום;
 • חיי שירות ארוכים;
 • התקנה ותחבורה פשוטים;
 • שיעורי תרמופלסטיות גבוהים.

מחלימי תעשייה ומשק בית - מה ההבדלים?

יחידות תעשייתיות משמשות בתעשיות בהן קיימים תהליכים טכנולוגיים תרמיים. לרוב, תעשייה פירושה דווקא מחליפי חום צלחות מסורתיים.

התקנות ביתיות כוללות מכשירים המאופיינים בממדים קטנים וביצועים נמוכים. אלה יכולים להיות דגמי אספקה ​​ופליטה, שהמשימה העיקרית שלהם מצטמצמת לאוורור עם התאוששות חום. ניתן ליישם מערכות כאלה בדרכים שונות - הן בצורה של סיבוב והן בצורה של מחליף חום צלחת. יתר על כן, לכל אחד מהם יתרונות וחסרונות משלו.

לאחר מכן, נשקול את קריטריוני הבחירה העיקריים על מנת להבין איזה מחזר עדיף לקנות.

איך לבחור?

בעת בחירת מכשיר ביתי, עליך לשים לב לפרמטרים הבאים:

 1. חוֹמֶר;
 2. פוּנקצִיוֹנָלִי;
 3. סוג חדר;
 4. תנאי ביצועים ומיקרו אקלים;
 5. שיטת התקנה.

חוֹמֶר

מחליף החום יכול להיות:

 • קֵרָמִי. מהמקצוענים - הוא מצטבר למעשה ומוריד חום לאורך זמן, אינו חושש מלחות. ובזכות המבנה בצורת חלת דבש, שטח החומר המוליך את החום הוא רחב ככל האפשר. מבין המינוסים - הוא מתחמם לאורך זמן.
 • נחושת / אלומיניום. החומר זול ומוליך חום היטב. האוויר הפולט מעביר אנרגיה תרמית לפלטות, אשר בתורן מחממות את זרם האספקה ​​הטרי.
 • פלסטיק. לאחרונה נעשה שימוש בפלסטיק ולכן עדיין קשה ליצור תמונה מלאה עליו. מומחים מכנים מכשירים כאלה ניסיוניים ומהיתרונות שהם מציינים עד כה רק את המחיר;
 • תאית. מסוגל לתפקד בתנאים של לחות בינונית ונמוכה, תוך שמירה על הרמה האופטימלית שלו. מהמקצוענים: לא מתייבש.מבין המינוסים: רגישים ללחות וטמפרטורות נמוכות - קופא ב -50מ.

פוּנקצִיוֹנָלִי

לדגמים מסוימים יש את הפונקציות הבאות:

 • מערכת סינון רב-מפלסית יעילה ביותר;
 • חימום זרם האספקה;
 • ויסות צעדים של מדדי מהירות המאוורר;
 • התאוששות חום עד 94-97%;
 • בקרה ומעקב אחר איכות האוויר על ידי חיישנים שונים;
 • פעולה במצב "לילה", המגן מפני רעש;
 • עבודה במצב אוטומטי;
 • שליטה באמצעות מחשב, סמארטפון, טאבלט, שלט רחוק.

סוג חדר

התקנת אוורור צריכה להתבצע תוך התחשבות בשערי חליפין האוויר, השונים בהתאם לסוג ולמטרה של החדר. לכן, עבור חדרי שינה וסלונים, מומלץ לארגן זרימת אוויר. ולחדרי אמבטיה, שירותים ומטבחים, הציוד המייצר את מכסה המנוע מתאים ביותר. זה הכרחי על מנת למנוע מעבר של אוויר מזוהם לחדרי מגורים.

משרדים מאופיינים בבעיה של ייצור חום מוגזם מציוד ומספר רב של עובדים. בחדרי כושר, בנוסף לכמות החום הגדולה עקב האינטראקציה הפעילה של המבקרים עם ציוד התעמלות, ישנה גם לחות מוגברת. ושם, ושם, נדרשת יחידה חזקה יותר מאשר לבית.

בעת התקנת ציוד בכיתות ובחדרי הגן, יש לקחת בחשבון מספר גורמים חשובים במקביל - מספר האנשים, הלחות וכמות המזהמים.

לבית פרטי, יחידות צלחת צמודות קיר מתאימות ביותר. הם קלים להתקנה, אינם דורשים טיפול נוסף ותחזוקה מיוחדת ואינם מקלקלים את הפנים. אם מתוכנן להתקין ציוד רב עוצמה, מה שמרמז על ממדים גדולים של המכשיר, עדיף לספק התקנה גם במהלך הבנייה.

דגם צלחת מתאים גם לדירה, אך על מנת להימנע מטעויות בבחירה, יש לקחת בחשבון את העובדה שרוב המחזירים, בשל ממדיהם המרשימים, מיועדים לקירות חיצוניים עבים. ולדירה אתה צריך מכשיר שיכול לעמוד בקיר בבית פאנלים. אפשרות טובה היא מכשיר המבוסס על טכנולוגיית רוורס.

חשוב גם לקחת בחשבון את האזור שעליו יהיה לשמור על המחזר. עליו להתאים לקיבולת ולרוחב הפס של הציוד. מכשיר חזק מדי באזור קטן יהיה צורכת אנרגיה ולא חסכונית. ולא מספיק חזק באזור שירות גדול לא יהיה יעיל מספיק ולא ייתן את התוצאה הרצויה.

תנאי ביצועים ומיקרו אקלים

ניתן לחשב את קצב הזרימה של נפח האוויר המסופק בבניין מגורים בשני אופנים - בהתבסס על השטח, כמו גם על פי מספר האנשים החיים (השוהים לצמיתות).

תנאי המיקרו אקלים בחדרי מגורים ושינה יכולים להיות:

 • גדל אופטימלי (36 מ '3/ אדם אחד או 5 מ '3/ שעה למשך 1 מ '2) - הכרחי לאנשים עם צרכים מיוחדים, למשל, אנשים עם מוגבלות, אנשים חולים, ילדים קטנים, קשישים;
 • אופטימלי (25 מ '3/ אדם אחד או 3.6 מ '3/ שעה למשך 1 מ '2) - ליצור תחושת נוחות עקב היחס האופטימלי של רעננות וחום, לתרום לעלייה ביעילות ובפעילות;
 • מותר (15 מ '3/ אדם אחד או 2.2 מ '3/ שעה למשך 1 מ '2) - להכריח אדם להשתמש במנגנוני תרמו-ויסות נוספים להתאמה פיזיולוגית, אך יחד עם זאת אינם גורמים לתוצאות בלתי הפיכות או מסוכנות לבריאות.

חשוב גם הוא מחוון ה- CO2... פחמן דו חמצני (המכונה גם פחמן דו חמצני) נפלט על ידי בני אדם בקצב של כ- 20-25 ליטר לשעה. כשאנשים נמצאים כל הזמן בחדר, רמת ה- CO2 עולה, כמות החומרים האורגניים והחיידקים גם עולה. זה האחרון נקבע בפשטות לפי הריח - האוויר הופך מיושן, כבד. בריכוז CO2 מעל לעשרה אחוזים, האדם מאבד את הכרתו.

יחד עם זאת, על פי מסמכים רגולטוריים אירופיים, נוצרים תנאים אופטימליים כאשר החדר מקבל בין 12 ל -25 מ '3 שעה אוויר צח לאדם. לפיכך, קיבולת היחידה היא 120 מ '3/ שעה תספיק לענות על הצרכים של 3-4 אנשים בחדר בו זמנית.

שיטת התקנה

רצפה אפשרית, תלייה וגג.

האפשרויות עם התקנת תקרה מעניינות בכך שהן מאפשרות לך להסתיר את כל הפרטים הטכניים בחלל התקרות הנמתחות והמתלים. מחיר מכשירים כאלה די גבוה ונקבע על פי הדרישות למידות המכשיר - עליו להיות קומפקטי. יחד עם זאת, לצורך חיבורו, ערוצי עוקף עזר אינם נדרשים. חסרון משמעותי בשיטה זו הוא רעש במהלך הפעולה, אשר נגרם על ידי המרחק הקטן בין החלקים המתפקדים לבין סורגי האוורור.

מכשירי חשמל על הרצפה ועל הקיר מתמקדים במיקום בחדרים טכניים. הביצועים של דגמים כאלה אינם מוגבלים על ידי מידות, עם זאת, חשוב להפוך את מערכת הרצועה נכונה. משתמשים במכשירים עם רצפה / קיר בשילוב עם מערכות מיזוג אוויר וחימום.

דגמי הגג הם אורחים תכופים בבניינים עם חדר גדול אחד. הם מותקנים על גג הבניין ויש להם יתרונות כמו יעילות גבוהה, התקנה מהירה וקלה ותחזוקה קלה.

ישנם גם דגמי קיר נקודה המותקנים בנפרד בכל חדר הסמוך לרחוב. הם טובים מכיוון שאינם זקוקים לתקשורת נוספת.

טיפים לבחירה

לגבי תוכנית הפעלת הציוד:

 • ניתן להתקין מתקן עם פונקציונליות של הנשמה רק על אספקת אוויר חיצוני צח, ואוויר הפליטה יוסר באופן טבעי דרך מכסה המנוע;
 • מכשיר זרימה נגדית, הפועל בו זמנית לזרימה והסרה, מסוגל לספק אוורור מלא לחדר נפרד;
 • מכשירים עם חיבור נוסף של צינורות אוויר מכוונים לשירות בו זמנית למספר חדרים או דירה שלמה בבת אחת באמצעות התקנה אחת;
 • מומלץ להתקין יחידות הפועלות במצב לאחור בזוגות. זה מבטל את הפרת איזון האוויר בדירה או בבית;

תוכניות הפעולה הנחשבות הן בסיסיות, אולם עדיף לדון בתכנית הספציפית ובבחירת מספר המכשירים עם מומחים.

על מספר הקומות בבניין:

 • בגלל משבי רוח חזקים אפשריים, לא מומלץ למתקשים להתקין אותם בדירות מעל הקומה החמישית, במיוחד אם אתר ההתקנה אינו מוגן. רוחות חזקות יכולות להשפיע לרעה על מאפייני חילופי החום ועל תפקוד המאווררים. כמו כן, בשל גובה הרצפה, יש לשקול טיוטה טבעית חלשה יותר.
 • לקומות העליונות, יחידת טיפול אוויר קומפקטית עם פונקצית חימום וניקוי מתאימה. ניתן להשתמש גם באוורור אספקה ​​ופליטה - לחדר או לדירה נפרדים.

זה גם לא יהיה מיותר לקחת בחשבון את מתווה הבית / הדירה - האם יש דלתות בין חדרים לרווחים מתחת לדלתות לצורך הצפה, חדרי מעבר או לא, האם יש גישה חופשית לאוויר מחדרי מגורים למטבח ולחדר הרחצה.

איזו חברה עדיפה?

היצרנים הטובים ביותר של ציוד אקלים הם:

 1. בריזארט;
 2. טורקוב;
 3. בלוברג;
 4. קלימה מלכותית;
 5. GlobalVent;
 6. סולר ופלאו;
 7. ויליאנט.

דגמים פופולריים מיוצרים על ידי Maico (גרמניה), PRANA (אוקראינה), VAILLANT (גרמניה), TION (רוסיה), MITSUBISHI ELECTRIC (יפן), VENTS VENTS (אוקראינה).

איפה לקנות וכמה זה עולה?

מבחינת מחיר, המכשירים משתנים בהתאם למותג ולביצועים של כל מערכת האוורור. על מנת לקבוע את המחיר, יש צורך לפתח פרויקט מוכשר שיעמוד בבקשות ותנאים ספציפיים. לא רק התפעול היעיל של המערכת כולה תלוי באיכות הפרויקט, אלא גם בכמות עלויות התחזוקה הנוספות.לטענת הקונים, ניתן לבחור את הציוד באופן עצמאי, וזה באמת כך - ניתן לרכוש צינורות אוויר, סורגים ואלמנטים אחרים, אך עדיף שאיש מקצוע יתמודד עם סוגיות אלה. המעצב יצטרך לשלם תוספת ובמבט ראשון עלויות כאלה נראות מרשימות, אך בעתיד זה ימנע בעיות רבות אפשריות ועלויות בלתי צפויות במהלך התיקונים.

כשבוחרים בריצה, צריך קודם כל להעריך את יחס המחיר / האיכות. אתה לא צריך לתפוס מיד פריטים חדשים או לשלם סכום משמעותי רק עבור מותג מקודם. הרי הציוד אינו זול וישתלם למשך מספר שנים.

ניתן לרכוש את המכשיר על ידי ביקור בחנות מתמחה או הזמנה מקוונת מהחנות המקוונת. אך ללא קשר למקום הרכישה שנבחר, עליכם בהחלט ללמוד את תיאור המוצר והביקורות, כמו גם לבדוק תעודות מוצר ולברר כמה זמן האחריות היא. ככלל, הוא לא ניתן עבור המכשיר עצמו בכללותו, אלא עבור מרכיביו האישיים. לכן, ככל שאיכות הרכיבים גבוהה יותר, הציוד יהיה יקר יותר.

יתרונות וחסרונות

יתרונות המחזירים:

 • ניקוי קבוע מחומרים מזיקים - אבק, זיהום קטן, גזי פליטה, אלרגנים ופליטות אפשריות אחרות האופייניות למגזיות ולערים עם מספר רב של מפעלים תעשייתיים;
 • ארגון אוורור איכותי של החדר ללא טיוטות מסוכנות;
 • חיסכון משמעותי בחימום, שברור בעיקר לאנשים החיים בבתים פרטיים;
 • עבור בנייני דירות עם מערכת הסקה מרכזית, חיסכון תרמי אינו כל כך רלוונטי, אך קיימת בעיה חריפה באוורור ובאוויר צח;
 • היכן שהיחידה מותקנת, הניקוי צריך להתבצע 2-3 פעמים בתדירות נמוכה יותר.

חסרונות:

 • דגמי הלוחות מועדים להקפאה בחורף, מה שמצריך כיבוי תקופתי של ציוד או ציוד יקר יותר;
 • חלקים נעים של המבנה (במיוחד במודלים סיבוביים) דורשים תחזוקה תקופתית;
 • ערך מוחשי שיכול להשתלם רק בעוד כמה שנים.

מאפיינים טכניים עיקריים

חֶדֶרמפרטיםהמלצות
1מערכת בקרהבגרסה הפשוטה ביותר, למגמל אין מערכת בקרה, אך יחד עם זאת הוא מצויד בבולם המאפשר לך להתאים את תפוקת מחליף החום. במקרים אחרים, המחזיר הוא האלמנט היחיד לאכיפת תנועת הזרימה, בהתאמה, מהירות מאוורריו קובעת את עוצמת חילופי האוויר. עבור יחידות כאלה, ניתן להחליף מצב ידני. ישנם גם דגמים שפעולתם נשלטת על ידי שלט רחוק. את הדגמים המתקדמים ביותר ניתן לחבר למערכת אוטומציה ביתית כללית ולהתאים אוטומטית את הביצועים על סמך נתונים על מספר האנשים או מידע המתקבל ממנתחי גז פנימיים.
2מצברי חוםנקודת התורפה של מחזירי משק בית רבים היא הדובדבן של מחליף החום בעונה הקרה. כדי למנוע את זה, הדגמים הטובים ביותר מצוידים בצברי חום, כמו גם מאווררים מוגברים.
3מסנניםהמכשירים מצוידים במסננים לניקוי האוויר הנכנס מזיהום. ככלל, מותקנים פילטרים שונים בזרמים הנכנסים והיוצאים - פילטרים עדינים וגסים.
4רמת רעשהמתאוששים הם ציוד די רועש, ולכן נוטים להתקין אותם בחדרי שירות. כשבוחרים מכשיר שמתוכנן להתקין בחדרי מגורים, חשוב לשים לב לרמת הרעש.
5לכל החייםאורך החיים של הציוד הוא כ -10 שנים, תקופת האחריות משתנה תוך 3 שנים - תלוי ביצרן.
6מצבים נוספיםפונקציות נוספות שעשויות להיות קיימות אצל המחזירים כוללות מצב לילה, הפעלת חיישני CO2 ויכולת להתחבר למערכת "הבית החכם".
7הַרכָּבָהמספק התקנת המכשיר בשיפוע מסוים על קיר חיצוני בעובי מסוים (בין 300 ל -600 מ"מ). נקב תעלה בקיר ונדרש בידוד תרמי סביב הגוף וכן איטום מרווחים בקיר. ראשית, עליך לבטל את הפעלת החדר כדי שתוכל להניח את החיווט ללוח הבקרה. דגמים אלחוטיים זקוקים לשקע חשמל בלבד בכדי לחבר את המתח למחזור. בהיעדר כישורים מיוחדים, עדיף לשתף מומחים בהתקנה.

דירוג דגמי איכות לשנת 2020

למלרית

מיצובישי לוסניי חשמלי VL-100EU5-E

יצרן: מיצובישי אלקטריק (יפן)

קוטר הצינור: 75 מ"מ

מידות (רוחב / שעה): 62x16.8x26.5 ס"מ

משקל - 6.5 ק"ג

מחיר ממוצע - 29,000 רובל.

יחידת טיפול אוויר תלויה עם מחליף חום צלחת. ניתן להתקנה אנכית ואופקית. פרמטרים להחלפת אוויר: מינימום - 65 מ '3/ שעה, מקסימום - 105 מ '3/שָׁעָה. רמת הרעש היא 30 dB. המחזיר עשוי נייר דק הספוג בהרכב מיוחד. זה מתאים לא רק את טמפרטורת האוויר, אלא גם את הלחות. המסננים המותקנים עוזרים לנקות את האוויר משברים גדולים של לכלוך ואבק. גוף המכשיר נועד לספוג רעידות קול.

מיצובישי לוסניי חשמלי VL-100EU5-E

יתרונות:

 • עבודה שקטה;
 • מראה אסתטי;
 • התקנה קלה;
 • קלות תחזוקה;
 • מחיר סביר;
 • עם פילטר גס לכניסה ויציאה;
 • עם חיישני טמפרטורה;
 • מבטל במהירות ריח זר.

חסרונות:

 • היעדר לוח בקרה;
 • מפסיק לעבוד בטמפרטורות נמוכות (מתחת ל -100מ).

רויאל קלימה SOFFIO RCS 950 2.0

יצרן: רויאל קלימה (איטליה)

קוטר הצינור: 200 מ"מ

מידות (רוחב / שעה): 96x27x96.2 ס"מ

משקל - 43 ק"ג

מחיר ממוצע - 75,000 רובל.

מכשיר מותג אוורור מסוג תלייה המצויד במאושש צלחות. היחידה מסוגלת לפעול ביעילות בטמפרטורות נמוכות, היא מצוידת במערכת עוקף חכמה, והמאווררים המובנים כוללים שלושה מצבי מהירות. הוא אינו זקוק לניקוז עיבוי עקב השימוש בטכנולוגיית הממברנה, כלומר לא רק חום מועבר, אלא גם לחות. הגוף מצויד בבידוד תרמי בפנים ובחוץ. יעילות ההחלמה היא 90%. נפח חילופי אוויר בין 613 ל- 950 מ '3/שָׁעָה. צריכת חשמל - 0.23 קילוואט. רמת הרעש במהלך ההפעלה היא 31 dB.

רויאל קלימה SOFFIO RCS 950 2.0

יתרונות:

 • עם חיישן טמפרטורה;
 • עם שלט רחוק עם צג מסך מגע;
 • עם הגנה מפני כפור;
 • עם טיימר רב-שכבתי למשך שבוע;
 • יש אפשרות לחבר חיישן פחמן דו חמצני נוסף;
 • עם היכולת לחבר דוד חשמלי ומאוורר;
 • ישנם פילטרים לשימוש חוזר מובנה;
 • עובד בשקט.

חסרונות:

 • מחיר.

מַחזוֹרִי

Systemair SAVE VSR 300

יצרן: Systemair (שבדיה)

סוג: חשמלי

מידות (רוחב / שעה): 59.5x50.5x112.0 ס"מ

קוטר - 160 מ"מ

משקל - 65 ק"ג

מחיר ממוצע - 204,000 רובל.

אספקה ​​ופליטה יחידה מושעה יעילה ביותר עם מחזיר סיבוב. מתאים לבנייני מגורים עם שטחי שירות עד 240 מ"ר2... נפח חילופי אוויר - עד 376 מ '3/שָׁעָה. צריכת החשמל היא 1.83 קילוואט. רמת הרעש היא 42 dB. המאפיינים המובהקים של הציוד כוללים בית מבודד חום ורעשים, מערכת אוטומטית מתוכנתת מובנית, מחליף חום עם פונקציית העברת לחות לאספקה ​​ומאווררים איכותיים הצורכים 50% פחות אנרגיה. תוכנת ה- Wizard תקל מאוד על ההפעלה הראשונה, תעזור לכם להפעיל את הציוד ותמנע שימוש בהגדרות שגויות. כל הפרמטרים המוגדרים מוצגים בתצוגה. ניתן להתקין את המכשיר בצורה אנכית על הרצפה או אופקית מתחת לתקרה.

Systemair SAVE VSR 300

יתרונות:

 • עם פילטר עדין לאספקה;
 • עם פילטר גס למכסה המנוע;
 • עם חיישני לחות וטמפרטורה;
 • עם שלט רחוק ולוח בקרה;
 • התאמה נפרדת של זרם ויציאה;
 • הגנה מפני כפור;
 • טיימר לשינוי מצבים מ"יום "ל"לילה";
 • אזעקת סכנה;
 • ניתן לחבר חיישנים חיצוניים.

חסרונות:

 • כָּבֵד;
 • יָקָר.

GlobalVent Climate-R300

יצרן: GlobalVent (רוסיה)

קוטר הצינורות המחוברים: 160 מ"מ

מידות (רוחב / שעה): 60.5x25x88 ס"מ

משקל - 27 ק"ג

מחיר ממוצע - 105,000 רובל.

יחידת אוורור חסכונית וקומפקטית מתוצרת רוסית עם מחזיר סיבוב, המשמשת לשמירה על מיקרו אקלים אופטימלי. בחורף, המכשיר מספק חימום של האוויר החיצוני המסופק, ובקיץ - קירור. בעל רמת ביצועים גבוהה (180-330 מ '3לשעה) עם צריכת חשמל נמוכה (0.35 קילוואט). ניתן להתקנה מתחת לתקרה מזויפת או בנישה נפרדת. זה עוזר להרחיק את היחידה מהעין ולהסתיר את כל האלמנטים הטכניים. המעטפת כוללת מאפייני בידוד תרמי והיא עשויה פלדה מגולוונת. רמת הרעש המופקת היא 47 dB.

GlobalVent Climate-R300

יתרונות:

 • יחידת ניקוי עצמי;
 • מקפיד במדויק על הטמפרטורה שנקבעה;
 • התקנה פשוטה ומהירה;
 • התקנה בכל מיקום נוח;
 • עם חיישני טמפרטורה;
 • שליטה / שליטה אוטומטית בשלט הרחוק;
 • צריכת חשמל נמוכה;
 • עבודה אמינה.

חסרונות:

 • יָקָר.

עם בידוד ביניים

Breezart 3700 אקווה RR

יצרן: Breezart (רוסיה)

מידות צינורות מלבניים: 600x300 מ"מ

מידות (רוחב / שעה): 104x120.1x249.3 ס"מ

משקל - 270 ק"ג

מחיר ממוצע - 813,000 רובל.

יחידת טיפול אוויר מהדור האחרון עם מחזיר סיבוב ומוביל חום ביניים. יש דוד ויחידת ערבוב עם שסתום דו-כיווני (תלוי בסוג אספקת המים). מצויד בשסתומי אוויר ממונעים, מערכת אוטומטית דיגיטלית עם לוח בקרה מגע וכל החיישנים הדרושים. פעולת המאוורר מאופיינת בנוכחות של 10 מדרגות מהירות, ולכן ניתן לכוונן אותה בהתאם לצרכים. אפשר גם לשלוט על מכשיר האדים ולפקח על מידת הזיהום של מסנן האוויר. הציוד מניח הרכבה רצפתית אופקית. המקרה מבודד לחום ולרעש. נפח חילופי האוויר הוא עד 3700 מ '3/שָׁעָה. צריכת חשמל עד 1.4 קילוואט. רמת הרעש שהושגה היא 49 dB.

Breezart 3700 אקווה RR

יתרונות:

 • פרודוקטיביות רבה;
 • מערכת אוטומציה אלקטרונית חזקה;
 • עם פילטרים גסים לאספקה ​​ופליטה;
 • עם חיישן טמפרטורה;
 • עם שלט רחוק;
 • עם הגנה מפני כוויות קור;
 • עם שעון זמן אמת;
 • 8 תרחישים שבועיים של תפקוד, כולל מצבים "נוחות" ו"הפעלה מחדש ";
 • ניתן לחבר למערכת "בית חכם";
 • שלט רחוק ממחשב או סמארטפון.

חסרונות:

 • רוֹעֵשׁ;
 • כָּבֵד;
 • יָקָר.

Blauberg KOMFORT Roto EC LW1000-2 S17

יצרן: Blauberg (גרמניה)

מידות (h / w / d): 70x121x74.5 ס"מ

משקל - 130 ק"ג

מחיר ממוצע - 313,000 רובל.

יחידת טיפול אוויר עם מחזיר מסתובב, דוד מים ובקרה אלקטרונית. מאפייני העיצוב מאפשרים להתקין את המכשיר על הרצפה, לתלות מהתקרה או להצמיד אותו לקיר באמצעות סוגריים מיוחדים. המכשיר יעזור לארגן אוורור יעיל בדירה, בבית, בקוטג '. המעטפת עשויה מפאנלים תלת שכבתיים המצופים באלומיניום עם בידוד חום ורעשים. דרגה גבוהה של טיהור מושגת על ידי פילטר קלטת על הפליטה ומסנן כיס על האספקה. התנור המובנה מופעל כאשר החום מזרימת הפליטה אינו מספיק כדי לחמם את אוויר האספקה ​​לטמפרטורה שנקבעה. עוצמת החימום נשלטת אוטומטית. נפח חילופי האוויר הוא 900 מ '3/שָׁעָה. רמת הרעש שהושגה היא 58 dB.

Blauberg KOMFORT Roto EC LW1000-2 S17

יתרונות:

 • יעילות גבוהה (98%);
 • מראה נעים;
 • עם בקרת זרימת אספקה;
 • פילטרים עם אינדיקציה;
 • צריכת חשמל נמוכה;
 • מעמד הגנה טוב;
 • חיווי אזעקה;
 • הפעלת טיימר;
 • בחירת מהירות המאוורר (3 מצבים).

חסרונות:

 • רוֹעֵשׁ;
 • זקוק לניקוז מעובה.

גג

טורקוב ZENIT HECO 550

יצרן: טורקוב (רוסיה)

מידות (h / w / d): 106x130.5x72.5 ס"מ

משקל - 175 ק"ג

מחיר ממוצע - 365,000 רובל.

יחידת טיפול באוויר עם מחזיר ומחמם חשמלי שיעילותם היא 80%. מצויד במארז היי-טק קטן, שצורתו מאפשרת להתקין אותו בכל חדר. יש בידוד איכותי, המספק הגנה מפני ציוד לייצור רעשים ותפעול יציב גם בטמפרטורות נמוכות במיוחד (עד -350מ). למאווררים שלוש הגדרות מהירות. ניתן להתקין את המכשיר בכל מיקום נוח הן בתוך הבניין והן מבחוץ בשל הגנתו מפני השפעות סביבתיות. מתאים לשימוש בבית פרטי או במתקן מנהלי קטן. נפח חילופי האוויר הוא 550 מטר3/שָׁעָה. רמת רעש - 45 dB.

טורקוב ZENIT HECO 550

יתרונות:

 • שליטה אוטומטית;
 • מידה קומפקטית;
 • מגוון רחב של טמפרטורות הפעלה;
 • להחזיר לא רק חום, אלא גם לחות;
 • ללא עיבוי;
 • אינו זקוק לחימום מראש;
 • מותקן בכל מיקום נוח.

חסרונות:

 • כָּבֵד;
 • אין חיישני אינדיקציה.

טורקוב ZENIT HECO-1200

יצרן: טורקוב (רוסיה)

מידות (h / w / d): 106x130.5x725 ס"מ

משקל - 175 ק"ג

מחיר ממוצע - 365,000 רובל.

יחידת טיפול אוויר טכנולוגית עם מחליף חום צלחת ומחמם חשמלי. הוא מיוצר במקרה ארגונומי, שתכונות העיצוב שלו מאפשרות התקנה בכל מקום ומיקום נוחים. ניהול ציוד פשוט ומהיר ללמוד. יציבות התפקוד מובטחת גם בטמפרטורות של עד -35%, כך שניתן יהיה להתקין אותה בחדרים קרים ולא מחוממים, וגם בחוץ. למאוורר שלוש מהירויות. זרימת אוויר אספקה ​​מקסימום 1200 מ '3/שָׁעָה. יעילות ההחלמה היא 85%. רמת הרעש מגיעה ל- 49 dB.

טורקוב ZENIT HECO-1200

יתרונות:

 • שליטה אוטומטית;
 • ביצועים גבוהים;
 • צְפִיפוּת;
 • ללא עיבוי;
 • עבודה ללא חימום מראש;
 • מעמד הגנה טוב (IP54);
 • מותקן בכל עמדה;
 • תחזוקה קלה.

חסרונות:

 • מחיר.

תָא

PRANA-150

יצרן: PRANA (אוקראינה)

קוטר המודול - 150 מ"מ

קוטר חור הרכבה - 162 מ"מ

משקל - 4.3 ק"ג

המחיר הממוצע הוא 30,000 רובל.

יחידת אוורור עם זרימה ישירה עם פונקציית התאוששות. הגוף עשוי מפלסטיק מזון, מחליף החום הוא נחושת. המכשיר מאפשר לך להוציא אוויר מזוהם מהחדר, תוך אספקת אוויר צח ונקי מהרחוב. תהליכי האספקה ​​והפליטה מתבצעים בערוצים שונים, ולכן אינם מתערבבים. העברת חום בין-ערוצית מתרחשת, כלומר האוויר מהחדר מוותר על האנרגיה התרמית שלו לזרימת הרחוב הקר. ביצועי ציוד במהלך התאוששות: לכל זרם - 105 מ '3/ שעה, לפליטה - 97 מ '3/שָׁעָה. מומלץ לשירותי שטח עד 60 מ '2... בהתאם למצב ההפעלה, הוא נצרך מ- 4 W / h ל- 17 W / h. השליטה מתבצעת באמצעות שלט רחוק או דימר.

PRANA-150

יתרונות:

 • מידות קומפקטיות;
 • קל;
 • יעילות גבוהה (עד 95%);
 • רמת רעש נמוכה (14 dB במרחק של 3 מ ');
 • צריכת חשמל נמוכה;
 • עם מצב "לילה";
 • עם פונקצית חימום מיני.

חסרונות:

 • ביצועים קטנים.

סולר ופלאו רספירו 150

יצרן: סולר ופלאו (ספרד)

סוג: מאוורר הפיך

מידות (רוחב / שעה / ד): 2.15x2.15x8 ס"מ

משקל - 3 ק"ג

המחיר הממוצע הוא 31,000 רובל.

יחידת קיר אספקה ​​ופליטה עם מחליף חום קרמי לחדרים סגורים. עובי הקיר המותר הוא בין 250 ל -400 מ"מ. התפוקה היא 30-60 מ '3/שָׁעָה. צריכת חשמל - 8.9 וואט. רמת הרעש הניתנת להשגה היא 23 dB. המכשיר מספק אספקה ​​מתמדת של אוויר צח עם הוצאת אוויר שכבר מותש מהחדר. במקרה זה, אמצעי האספקה ​​מחומם על ידי זה שהוסר.למכשיר משלימה הפונקציה של ויסות אוטומטי של מהירות ההפעלה תוך התחשבות בלחות הנוכחית. ניתן להתקין אותו בכל מקום, בעוד שהציוד לא יקלקל את העיצוב הקיים וישתלב בכל פנים מודרני. טמפרטורות עבודה מ -20 עד +50 0מ.

סולר ופלאו רספירו 150

יתרונות:

 • מידה קומפקטית;
 • עם פילטרים בשקע הכניסה;
 • שליטה ידנית;
 • המאוורר פועל בשני מצבי מהירות;
 • לא עושה רעש;
 • יעילות התאוששות גבוהה (עד 93%).

חסרונות:

 • תפוקה נמוכה.

VAKIO Base Plus

יצרן: VAKIO (רוסיה)

קוטר הצינור: 125 מ"מ

מידות (רוחב / שעה / ד): 23.4x50.5x9.8 ס"מ

משקל - 7 ק"ג

מחיר ממוצע - 19,900 רובל.

יחידת טיפול אוויר תלויה עם מחזיר. מספק הרכבה בקיר בכל מיקום נוח - אנכי או אופקי. מחליף החום עשוי מפוליאוריטן ומתפקד ללא תלות במערכת הפליטה. הגוף מצויד בלוח בקרה משולב שבזכותו האינטראקציה עם המכשיר פשוטה וברורה ככל האפשר. הפילטרים איתם מצויד המכשיר לוכדים אבקה, אבק דק, נבגי פטרייה ועוד. נפח חילופי האוויר המרבי הוא 40 מטר3/ שעה, מינימום - 120 מ '3/שָׁעָה. רמה - 20 dB. עובד בטווח טמפרטורות רחב - מ -47 עד +500מ.

VAKIO Base Plus

יתרונות:

 • מידה קומפקטית;
 • חיבור נסתר;
 • עם פילטר גס ומשובח לאספקה;
 • שלט רחוק;
 • עבודה שקטה;
 • שירות אחריות במרכז השירות;
 • יעילות התאוששות 80%;
 • צריכת חשמל חסכונית;
 • לא נותן רעש מהרחוב.

חסרונות:

 • דורש מרחב נפרד.

אם יש לך ניסיון בשימוש במוצרי משק בית המתוארים בדירוג או במודל מעניין יותר, ספר לנו על כך בתגובות.

תגובה 1

 1. חבר'ה, האם אתם יכולים בבקשה להגיד לי אם כדאי לקנות PVA טורקי לדירה, האם ההתקנות אמינות? תודה.

השאר ביקורת

אנא הכנס את התגובה שלך!
אנא הזן את שמך כאן

קראתי את התנאים הסכמת המשתמש *