המצלמות הטובות ביותר ללא מראה לשנת 2020

0

במשך תקופה ארוכה כל מי שעסק בצילום ביקש לרכוש DSLR ששולט בתעשיית הצילום. עם זאת, בשנת 2008 הייתה הפיכה - הופיעה טכנולוגיה ללא מראה, שהוותה אלטרנטיבה למראה וזכתה במהירות למעריצים. על מנת להבין מדוע מצלמות חסרות מראה כל כך אוהבות קונים, עורכי האתר "best-iw.designuspro.com" קיבצו דירוג של המצלמות חסרות המראה הטובות ביותר.

מצלמות - מהן?

טכניקת הצילום מחולקת לסוגים הבאים:

 • מכשירים קומפקטיים;
 • מצלמות SLR;
 • דגמים ללא מראה;
 • מצלמות פעולה.

מכשירים קומפקטיים

אלו כוללים:

 • מנות סבון הן מצלמות זולות. הפשוטה והמשתלמת ביותר מכל מה שיש על מדפי החנויות. הם מאפשרים לך לקחת מסגרת בלתי נשכחת לאלבום תמונות משפחתי ולירות בצילום סטטי הוא מתאים, אך לא ניתן יהיה ללכוד אובייקט נע בגלל העובדה שהמטריצה ​​של מכשירים כאלה היא קטנה מאוד. היתרון של מכשירים כאלה הוא בגודל הקטן שלהם, שבזכותו הם יכולים להשתלב בקלות בתיקים של נשים, וגם למשתמשים חסרי ניסיון טכנית לא יהיו בעיות בשימוש. החיסרון הוא באיכות הצילום הנמוכה. הסמארטפונים האחרונים מסוגלים לייצר תמונות טובות יותר;
 • "אולטראזום" (סופרזום, היפרזומה) - שונה מ"קופסאות סבון "בעדשה, מה שמאפשר לכם לצלם ממרחק רחוק יותר. במצלמות כאלה מצוין יחס הזום, כלומר יחס אורכי המוקד המקסימליים והמינימליים של העדשה. גם איכות התמונות שצולמו עם אולטרה-זום נמוכה, והעלות גבוהה ממחיר הקטגוריה הקודמת. Ultrazoom מתאים למטיילים חובבים, כאלה שרוצים לתפוס את העולם סביבם, אך אין צורך באיכות גבוהה;
 • מקצועי - מנגנון צילום רב תכליתי המשלב מאפיינים של מספר סוגים של מצלמות. מצויד בעדשה לא טובה להסרה טובה למדי ומטריצה ​​גדולה המספקת תמונות באיכות גבוהה. הדגמים הטובים ביותר מצוידים באופטיקה של זום גבוה, המאפשר לך לצלם מרחוק. בגלל גודלו המכשיר לא ישתלב בכיס, אך יחד עם זאת המכשיר לא נראה מגושם וזה די נוח לקחת אותו איתך לטיולים. מבחינת עלות, ציוד מקצועי מקדים משמעותית מכשירים קומפקטיים אחרים.

מצלמות SLR

שם הטכניקה נובע מתכונות העיצוב הספציפיות שלה - המכשיר מבוסס על מראה המשבשת את המסגרת העתידית ושולחת אותה ישירות לעינית. הוא האמין כי בגלל זה תצלומים שצולמו עם DSLR הם באיכות כה גבוהה. למעשה, הסיבה לתמונות הנהדרות היא גודל החיישן. למכשירי DSLR יש גדול.

נקודה חשובה נוספת היא אופטיקה נשלפת, הזנים שלה רבים. ציוד סטנדרטי למכשירי DSLR כולל גוף מצלמה ועדשה, המכונה ערכת ערכה או KIT - אפשרות טובה עבור צלמים מתחילים.

מקצוענים מעדיפים לקנות מצלמה בנפרד מעדשות על מנת שיוכלו לצייד אותה בהתאם לצרכים שלהם, מכיוון שיש צורך באופטיקה שונה למטרות שונות. סוג זה של דגם נקרא גוף או "פגר".

ישנם מספר חסרונות של יחידות המראה - מידות גדולות ועלות גבוהה. לא כולם יכולים להרשות לעצמם אפילו מכשירים מקטגוריית המחיר הבינוני.

מצלמות ללא מראה

התקני מערכת עדשות להחלפה שהופיעו בשוק יחסית לאחרונה. כמו כן, כמו SLR, הם מאופיינים בגודל מטריצה ​​גדול, המספק תמונות באיכות גבוהה.

במה שונה מכשיר ללא מראה ממראה?

ההבדלים הם כדלקמן:

 1. עקרון הפעלה. ההבדל הוא שמכשירים נטולי מראה משתמשים בעינית אלקטרונית ואילו מכשירי SLR משתמשים בעינית אופטית. שטף האור, החודר דרך הסרעפת, נכנס מייד לחיישן. התמונה מעובדת על ידי המעבד ואז, בצורה דיגיטלית, מוצגת בעינית או בתצוגה;
 2. ממדים. אמנם DSLR הם האופציה האופטימלית ביותר לצילומי אולפן, אך עדיף לקחת ציוד נטול מראות לטיול או לכל אירוע ארוך. מכשירים ללא מראה עדיין רחוקים ממכשירי הכיס, אך הם משקלם ניכר בצורה ניכרת, והגוף, בניגוד למראה, הוא קומפקטי יותר בגלל היעדר מראה עולה ופנטפריזם;
 3. לְעַצֵב. DSLR מכילים אלמנטים מכניים רבים, שרובם ניתנים להזזה, אשר לא רק מעלים את עלויות הייצור, אלא גם מפחיתים את אמינות המכשיר. מכשירים ללא מראה פשוטים ככל האפשר - לא רק המראות והפנטפריזם שהוזכרו כבר חסרים. אין עינית אופטית וחיישן פאזה, כולל.

מצלמה ללא מראה מתאימה לאנשי מקצוע כאופציה קלה, כמו גם למי שמתכוון לצלם באופן קבוע.

מצלמות פעולה

הטכניקה, ששמה מכיל את כל מהות המכשיר, היא מצלמות המשמשות לצילומים וצילומים במהלך פעולות אקטיביות (הקשורות לרוב לתנאים קיצוניים) - צניחה חופשית, קפיצת בנג'י, צלילה, נהיגה במהירות גבוהה, מדרונות סקי וכו '. נוסף.

מצלמות פעולה מספקות תמונה איכותית, אך בתאורה חלשה כל הפונקציות מסתכלות. יחד עם זאת, המחיר עבור מכשירים כאלה הוא "נושך" מאוד.

לאחר מכן, נשקול את קריטריוני הבחירה העיקריים שיעזרו לך לנווט איזו מצלמה עדיף לקנות.

איך בוחרים מצלמה?

כשאתה ניגש בצורה מיומנת לבחירת ציוד הצילום, עליך לשים לב לפרמטרים הבאים.

מַטרִיצָה

המטריצה ​​(או החיישן) מתייחסת לחלק המכשיר בו נוצרת התצלום. זה הבסיס של כל מצלמה והיא מוצגת בצורה של מעגל מיקרו עשוי פוטודיודות הממירים את שטף האור לאותות חשמליים. האלמנט האנלוגי לדיגיטלי ממיר את האות החשמלי לדיגיטלי.

הגודל

איכות החיישן אחראית לפוטנציאל המכשיר בכללותו ויש לו פרמטרים רבים, אך החשוב שבהם הוא גודלו הפיזי. ככל שערכו של אלמנט זה גדול יותר, התמונה תהיה ברורה וטובה יותר.

רזולוציית מטריקס

ישנה חשיבות רבה גם לרזולוציה, כלומר למספר המגה-פיקסל של המטריצה.פיקסלים (פיקסלים) הם אלמנטים רגישים לאור הנמצאים על החיישן, ככל שמספרם רב יותר, כך התמונות יהיו איכותיות יותר. כמו כן, גודל התמונה בה ניתן להעתיק ללא ירידה ניכרת באיכות תלוי גם ברזולוציה.

מספר מסוים של אלמנטים אור נצרכים לצרכים פנימיים, ולכן חלוקת הפיקסלים למספר מגה-פיקסל ומגה-פיקסל יעילה מקובלת. המגה פיקסלים היעילים מציינים את הרזולוציה בפועל.

פורמט וסוג

הפורמט המרבי שיכול להיות לחיישן הוא מסגרת מלאה של 35 מ"מ. בשל תהליך הייצור המורכב, כמו גם העלות הגבוהה, חיישנים עם מסגרת מלאה מותקנים רק במכשירים מקצועיים יקרים. דגמים ללא מראה נמוכים מצוידים לרוב בחיישני מיקרו 4/3 ארבעה שלישים. החיישנים הנפוצים ביותר שנמצאו בדגמי הביניים הם ה- APS-C. בטכנולוגיית סטודיו למקצוענים משתמשים בתצוגה בפורמט בינוני של המטריצה.

לגבי סוג המטריצה, נעשה שימוש במצלמות מודרניות - CMOS, BSI CMOS, CD, X-Trans CMOS, Live MOS ו- EXR CMOS.

גורם היבול

גורם החיתוך הוא ערך הקובע את ההבדל בין הגודל הפיזי של חיישן צילום לבין מסגרת סרט 35 מ"מ מסורתית. גורם החיתוך משמש לחישוב אורך המוקד כאשר העדשה מותקנת בדגמים שונים. כלומר, בידיעת ערך הגורם היבול, ניתן לקבוע את אורך המוקד של עדשה מסוימת ולהשוות אותה למאפיינים של דגמים אחרים. לדוגמא, אם למצלמה מקדם החיתוך 2, המשמעות היא שהחיישן הוא בגודל חצי ממסגרת של 35 מ"מ.

ניתן לחשב את מקדם החיתוך על ידי חלוקת האורך האלכסוני של מסגרת 35 מ"מ לאורכו האלכסוני של החיישן. אתה יכול גם להסתכל בהוראות היצרן, שם יש לציין את ערך גורם היבול.

עומק צבע

הצבע של כל פיקסל מקודד על ידי מספר מסוים של ביטים (חלקיקי מידע בסיסיים). בהתאם לכמה ביטים שמוציאים על צבע לכל פיקסל, נקבע קידוד של מספר צבעים אחר. כתוצאה מכך, עומק הצבעים מאפשר לקבוע את המגבלה על מספר הצבעים והגוונים שניתן להעתיק בתמונה.

לדוגמא, אם העומק הוא 24 סיביות / פיקסל, אז תוכן הצבע של תמונה פוטנציאלית יהיה כ -16.8 מיליון מכל מיני צבעים וגוונים.

רגישות לאור

רגישות לאור היא כמות אנרגיית האור הנדרשת להפקת תמונה. הוא מאופיין בערך מינימלי ומקסימלי, הנמדד ביחידות ISO וככל שהערך שצוין גבוה יותר, כך הרגישות גבוהה יותר. לדוגמא, צילום בתנאי תאורה נמוכים ומהירות תנועה גבוהה של הנושא דורש פרמטרים מוגברים של רגישות החיישן.

טווח הפעולה של הרגישות חשוב גם הוא - רוחבו מספק אפשרויות רבות יותר, שכן במרווח זה החיישן מסוגל להעביר תמונה עם הפרעות מינימליות ורעש מקובל.

עינית

ישנם ארבעה סוגים של עיניות - אופטי, אלקטרוני, מראה והיברידי.

אופטי הוא הנפוץ ביותר והוא תכנון של עדשות אופטיות, בעזרתן מכוונת המצלמה לנושא הצילום ונקבעים גבולות הצילום העתידי. חסרונות - אפקט הפרלקסה, כלומר האי-התאמה בין התמונה המוצגת בעינית לבין התמונה הנראית בעדשה. לצלם אין דרך לעקוב אחר דיוק המיקוד.

האלקטרוני מיוצר בצורה של מסך LCD קטן עם עדשה, המותקן בתוך המכשיר. המסגרת העתידית מוצגת על גבי המסך של העינית בדיוק בצורה בה היא נקבעת על ידי המטריצה ​​הרגישה לאור, "רואה" דרך המערכת האופטית של המצלמה. העינית האלקטרונית מבטלת את האפשרות לפרלקסה, ולכן הצלם יכול לקבוע מיד את כל פרמטרי הצילום.הפרמטר העיקרי של העינית האלקטרונית הוא הרזולוציה. המשמעות היא מספר הפיקסלים וככל שהוא גבוה יותר, כך התמונה תוצג על המסך בצורה מפורטת יותר. החיסרון העיקרי של עינית אלקטרונית הוא צריכת החשמל הגבוהה שלו.

למראה יש את עיקרון הפעולה הבא - התמונה מופנית אליה ישירות דרך העדשה באמצעות מראה מתקפלת. פרלקס נעדר, ולכן הצלם מסוגל לשלוט בפרמטרים מרכזיים, כולל דיוק מיקוד ועומק השדה.

העינית ההיברידית משלבת את היתרונות של אופטי ואלקטרוני.

ישנם גם דגמים ללא עינית, כאשר מסך גביש נוזלי ממלא את תפקידו. הוא מציג את התמונה שנכנסת למטריצה ​​הרגישה. החיסרון הוא שקשה לראות את התמונה על המסך באור עז.

סוג מסך

המסך יכול להיות סיבובי או לא סיבובי, כמו גם מגע או כפתור לחיצה.

בעיצוב מסתובב, ניתן לסובב את המסך עצמו ואת הפאנל האחורי של המכשיר בנפרד. הסיבוב מתבצע סביב צירו ב 90 מעלות או נפתח לצד, בדומה למצלמות וידיאו.

צג LCD הרגיש למגע, כלומר, רגיש ללחץ מאפשר לך לבחור את תנאי ההפעלה של המכשיר על ידי נגיעה בתמונות המתאימות על המסך. והיעדר כפתורים מאפשר להרחיב את התצוגה עצמה.

עם זאת, רוב דגמי המכשירים מצוידים בלחצנים הממוקמים בחלק האחורי של המסך לבחירת הגדרות.

תַעֲרוּכָה

קטע

חשיפה היא פרק הזמן בו תריס המכשיר נשאר מורם לצילום. בעל ערך מקסימלי ומינימלי. זמן החשיפה קובע כמה אור פוגע במטריקס הרגיש, אשר בתורו קובע את החשיפה הנכונה. לדוגמא, צילום בלילה דורש מהירות תריס איטית. אך עבור חפצים מוארים היטב, כמו גם לתיקון חפצים נעים, חשיפה נדרשת לכל הפחות.

טווח החשיפה שונה עבור כל דגם, מכיוון שהוא תלוי ביכולות הטכניות של המצלמה. עם זאת, ככל שהיא רחבה יותר, כך המצלמה מתאימה יותר לצילום נושאים.

מספר F (מספר F)

פרמטר זה מציין את היחס בין אורך המוקד לקוטר העדשה וקובע את כמות האור המופיעה על חיישן הצילום. בעל ערך מקסימלי ומינימלי. ככל שמספר ה- F נמוך יותר, כך המערכת האופטית תעבור יותר אור והתמונה תהיה טובה יותר בתנאי תאורה נמוכים.

ערך הצמצם המקסימלי נקבע באופן ידני, המינימום נקבע על פי מאפייני העדשה.

עבור עדשות זום משתמשים בשני ערכי עצירת f - במיקום שאורך המוקד הוא מינימלי (זווית רחבה) ובמיקום שאורך המוקד במקסימום שלו (מיקום טלה). הטלפוזיציה צריכה להיות גדולה יותר מהזווית הרחבה, ועל ידי שני המספרים הללו תוכלו לנתח כמה אור האופטיקה מכניסה במצבי צילום שונים (צמצם).

עיבוד חשיפה אוטומטי

ישנם שני סוגים של מצב:

 • עיבוד אוטומטי עם עדיפות תריס - מאפשר להגדיר את מהירות התריס הנדרשת, וערך הצמצם נקבע באופן עצמאי, תלוי במידת התאורה של האובייקט המצולם;
 • עיבוד אוטומטי עם עדיפות צמצם - מאפשר לך לבחור את ערך הצמצם הנדרש, ומהירות התריס מותאמת לאור.

פיצוי חשיפה

פיצוי חשיפה נקרא פיצוי חשיפה ידני, ביחס לפרמטרים המחושבים על ידי המצלמה במצב אוטומטי. נמדד באותו אופן כמו חשיפה ב- EV. העברת החשיפה בצעד אחד תכפיל את כמות האור הנכנסת לחיישן. תזוזה חיובית - יש עלייה בצמצם / מהירות התריס. שלילי - ירידה דומה.

לרוב נעשה שימוש בפיצוי חשיפה במקרים בהם החשיפה המחושבת אוטומטית מניבה תוצאה לא רצויה. לדוגמא, בעת צילום אובייקטים מנוגדים בהירים.

סוגר חשיפה

הכוונה למצב תמונה סטילס שבו כל פריים נלכד במהירות תריס וערך צמצם שונים בקיזוז זה מזה. התוצאה היא סדרת צילומים שצולמו בפרמטרים שונים, מהם תוכלו לבחור את התמונה הטובה ביותר. סוגר משמש לצילומי תמונות שצולמו בתנאים קשים כאשר לא ניתן לקבוע בבירור את החשיפה הנכונה.

התמקדות

מודול מיוחד אחראי על תהליך המיקוד, המתמקד באותם אזורי המסגרת הנמצאים במרחב המכוסה על ידי נקודות המיקוד הליניאריות. מספר הנקודות הללו משפיע ישירות על דיוק הזיהוי של האובייקט עליו תרצו להתרכז בזמן הצילום.

נקודות ליניאריות מכוונות אופקית ואנכית, ויעילות השימוש בהן תלויה במידה רבה יותר בנושא הצילום - נקודות כיוון אנכיות מתמקדות היטב באובייקטים עם קווים אופקיים, ונקודות כיוון אופקיות, להיפך, עם נקודות אנכיות.

סוג פוקוס אוטומטי

במודלים מודרניים של מצלמות נעשה שימוש בפוקוס אוטומטי פסיבי, מהם ישנם מספר סוגים:

 • ניגודיות - משמש לרוב במצלמות ללא מראה. עקרון הפעולה הוא כדלקמן - מעבד המכשיר מנתח את התמונה הנוכחית על המטריצה ​​ומעביר את העדשות לאחד משני הצדדים. אם לאחר מניפולציה זו התמונה הופכת למנוגדת יותר, אזי תנועת העדשות ממשיכה עד לנקודה שבה נמצא הצורך במיקוד. במקרה של הידרדרות באיכות התמונה, העדשות נעות בכיוון ההפוך עד למציאת המיקום הרצוי. מיקוד ניגודיות הוא הטוב ביותר לצילום בסביבות חשוכות;
 • שלב - משתמשים בו לרוב ב- DSLR ולפעולתו נדרשים חיישנים מיוחדים, אליהם מתקבלים שברי שטף האור מנקודות שונות של המסגרת באמצעות מראות. לאחר מכן, החיישנים מחשבים באיזה מרחק שני שטפי האור צריכים להיות זה מזה כדי להשיג תמונה מדויקת. היתרונות של מיקוד אוטומטי לגילוי פאזות הם מהירות פעולה מהירה;
 • היברידי - משלב את היתרונות של ניגודיות ופוקוס אוטומטי לזיהוי פאזה. הוא משובץ במכשירים ללא מראה וגם ללא מראה.

בחלק מדגמי המצלמות קיים פולט (תאורה אחורית) המובנה בגוף המכשיר. הוא מספק מקור אור נוסף להפעלת פוקוס אוטומטי.

בנוסף לטכנולוגיה האוטומטית, יש מיקוד ידני, המאפשר לך להתמקד בצורה מדויקת יותר בנושא, מכיוון שהאוטומטי לא תמיד עובד כראוי.

פוקוס פנים

פונקציה שמזהה נוכחות של פנים במסגרת, ואז מחדדת אותם באופן אוטומטי. כמו כן, פונקציה זו מרמזת על חשיפה אוטומטית והיא תהיה שימושית עבור מי שמצלם אנשים לעיתים קרובות על רקע שונה.

זיכרון וממשקים

המצלמות משתמשות בסוגים הבאים של כרטיסי זיכרון לאחסון תמונות שצולמו:

 • Compact Flash I / Compact Flash II הוא הסוג הנפוץ ביותר, הוא נתמך על ידי מכשירים רבים ובעל יחס מחיר / נפח אופטימלי. במודלים התומכים ב- Compact Flash II, ניתן להשתמש גם ב- Compact Flash I;
 • HC MMCPlus - כרטיסי זיכרון בעלי קיבולת גדולה הניתנים לשימוש רק במכשירים תואמים;
 • SDXC - תכונה היא נפח של עד 2 ג'יגה-בייט וקצב חילופי נתונים של עד 104 מגהבייט לשנייה;
 • Secure Digital / Secure Digital HC - SD מוגבל ל -4 GB. הרחבת SD - SD HC קיבולת של 4GB עד 32GB. כלפי חוץ, הם דומים מאוד, עם זאת, ניתן להשתמש ב- SD HC רק עם טכנולוגיה תואמת;
 • מדיה חכמה היא שברירית ולא מעשית, ולכן עוזבת את השוק בהדרגה;
 • XQD - קצב העברת נתונים עד 125 מגהבייט לשנייה;
 • microSD - כרטיסים סופר קומפקטיים התואמים למכשירים הפועלים בכרטיסי T-Flash;
 • microSDHC / microSDXC - משמש לרוב במצלמות קומפקטיות;
 • xD-Picture הם קטנים, אמינים מאוד וצריכת חשמל נמוכה.

ממשקים

 • Bluetooth - מאפשר לך לחבר את המצלמה למחשב והתקנים אחרים באמצעות טכנולוגיה אלחוטית;
 • FireWire - מספק חיבור גם למחשב באמצעות ממשק IEEE 1394 i.Link, המופץ על ידי אפל;
 • וידאו HD - פלט וידאו במצלמה, המשמש בדרך כלל לצפייה בתמונות דרך חיבור לטלוויזיה בחדות גבוהה באמצעות כבל או מתאם מיוחדים;
 • HDMI - משמש להעברת תמונות וידאו בחדות גבוהה לציוד עם המאפיינים הטכניים המתאימים - טלוויזיה סטנדרטית HDTV;
 • RS232 - יציאת COM, שאינה משמשת במודלים מודרניים של מצלמות בגלל שיעורי העברת מידע נמוכים;
 • USB הוא ללא ספק אפשרות החיבור הנפוצה ביותר, מכיוון שכמעט כל הטכנולוגיה המודרנית תומכת ב- USB. לדגמים מסוימים יש אפשרות לטעון את הסוללה מהמחשב באמצעות כבל USB;
 • Wi-Fi - באמצעותו ניתן להעביר קבצים למחשב, כמו גם להדפיס תמונות במדפסת המצוידת גם במתאם Wi-Fi;
 • אודיו - פלט המאפשר לחבר ציוד צילום למכשיר המשחזר צליל;
 • וידאו הוא ממשק מורכב המשמש לצפייה במידע דרך טלוויזיה.

הקלטת שמע ווידאו

הנוכחות של פונקציית הקלטת הווידאו מאפשרת לצלם קטעי וידאו קטנים עם המצלמה, ככלל, במהירות של 15-30 פריימים לשנייה וברזולוציה של 320x240 / 640x480. ככל שהרזולוציה גבוהה יותר, כך תוכלו לקבל סרטון ברור ומפורט יותר בסופו של דבר. פסקול לסרטון מוקלט אם מיקרופון מובנה במבנה. קצב הפריימים של הסרטון חשוב גם הוא. בקצב נמוך, עצמים נעים נעים כמו מטומטמים. על מנת שהאפקט הזה לא יתרחש, נדרש תדר של 24 עד 30 פריימים לשנייה. חלק מהמצלמות מסוגלות לצלם ב -1000 פריימים, אולם ככל שכמות זו גבוהה יותר, נדרש זיכרון רב יותר להקלטת וידאו. מכיוון שהפונקציה נחשבת למבדרת, לעתים רחוקות היא קיימת בטכנולוגיה מקצועית.

וידאו codec / וידאו מיכל

קודק פירושו שיטה המאפשרת לך לדחוס מידע וידאו, ומיכל פירושו יכולת להרחיב קובץ וידאו. סוג המיכל קובע אילו תוכניות ישמשו אחר כך להפעלת ההקלטה שהוקלטה. סוג ה- codec מציין באיזה פורמט המידע יישמר ואיכותו הבאה.

פורמט הווידיאו יכול להיות:

 • ASF - פותח על ידי מיקרוסופט, תומך בקודקים שונים, ונגן המדיה של Windows מתאים להפעלה;
 • AVI הוא תקן ההרחבה הנפוץ ביותר, עם תוכן תמונה וסאונד;
 • MOV - שפותח על ידי אפל, QuickTime משמש לצפייה;
 • MP4 - מיכל מולטימדיה המכיל זרמי וידאו ושמע; רכיבי codec MPEG-4 משמשים לדחיסה;
 • MPEG VX - שפותח על ידי סוני, המשמש בטכניקה של המותג הזה, ולהפעלה תצטרך להתקין את התוכנית המתאימה במחשב האישי שלך.

פונקציונליות ויכולותיה

איזון לבן הוא פונקציה המאפשרת לפצות על עיוות צבע הנגרם על ידי המאפיינים של מקורות אור שונים - אור שמש, נורת ליבון, מנורת פלורסנט וכו '.

הלבן נתפס כ לבן באור השמש, אך עשוי להיתפס אחרת בתנאים אחרים. האיזון הלבן משמש לתיקון עיוותי צבע ו. ברוב המצלמות הדיגיטליות, איזון הלבן מותאם אוטומטית, ללא התערבות אנושית, תוך התאמת רגישות הצבע של המכשיר. בשל כך, הצבעים משוחזרים באופן טבעי יחסית, אך התוכנית האוטומטית אינה מסוגלת לקחת בחשבון את כל הניואנסים ובדגמים מסוימים ניתנת האפשרות הידנית. פונקציות אחרות הן איזון לבן קבוע מראש והגדרה ידנית.

פלאש הוא מנורה מובנית אשר נורה כאשר התריס נפתח. מטרת הפלאש היא להאיר את הנושא בזמן הצילום, מה שמאפשר צילום בתנאי תאורה נמוכה. ייתכן שהפלאש המובנה אינו זמין בחלק מהדגמים המיועדים לשימוש עם תאורה חיצונית.

מייצב - מפצה ללחיצת יד בעת צילום או טלטול בעת הליכה לקבלת תמונה ברורה וללא טשטוש.

ניתן לחלק את כל מערכות הייצוב המכני המשמשות כיום לשני סוגים. הראשון מתממש באמצעות אלמנט זז בעדשה, השני - באמצעות תזוזה של החיישן הרגיש לאור. ייצוב משמרת מטריקס טוב בכך שהוא אינו מעוות את התמונה ואינו משפיע על הצמצם האופטי, ובכך מאפשר שימוש בעדשות כלשהן. אך מייצב עם אלמנט פעיל נחשב יעיל יותר, מכיוון שהוא מספק מהירות פעולה גבוהה.

מצבי צילום

 • מהירות צילום תמונות - קובעת באיזו מהירות המסגרת תתבצע במצב הפיצוץ. פרמטר זה מתייחס למהירות התריס ולמהירות בה המערכת מעבדת תמונות. ככל שהוא גבוה יותר, כך המשתמש יספיק לצלם יותר תמונות של מושא העניין. חשוב לזכור שאיכותן של תמונות כאלה תהיה שונה מאלה שצולמו במצב רגיל. חלק מהיצרנים מספקים את היכולת להתאים את הפרמטרים של צילום מהיר, כך שתוכל להתאים בצורה מדויקת יותר את המצלמה למשימות ספציפיות;
 • פרץ תמונות מרבי הוא מספר הצילומים שניתן לצלם בפרץ ולשמור בתקן הרצוי (JPEG או RAW). ערך זה מוגבל על ידי הפונקציונליות המאפיינת את האלקטרוניקה של המכשיר;
 • צילום פרץ הוא היכולת של המכשיר לצלם מספר מסוים של זריקות ברציפות במרווח מינימלי. ככל שהמכשיר יכול לצלם יותר בתוך סדרה אחת, כך יש לו פוטנציאל רב יותר. אפשרות זו חשובה במיוחד אם משימת הצלם כוללת את הצורך "לתפוס" אובייקט נע דינמי במסגרת, למשל, במהלך אירועי ספורט או ריקוד;
 • טיימר - מאפשר לקבוע את הזמן שאחריו התריס יעבוד, וזה מאוד נוח כשאתה צריך לצלם תמונה קולקטיבית בהשתתפות הצלם עצמו;
 • הקפות זמן - מצב, כאשר הוא מופעל, תמונות מצולמות לאחר מרווח זמן מוגדר - מכמה שניות למספר עשרות דקות. הקפות זמן משמשות להשגת מטרות שונות, אך הסצנות הנפוצות ביותר הן פריחת פרח, השמש השוקעת מעבר לאופק וכו '.

פורמט תמונה

יש פורמטים 16: 9, 3: 2, 4: 3.

המספרים מציינים את היחס בין גובה המסגרת לרוחבה.

יחס הממדים של 16: 9 תואם למסכים עם מסך רחב וטלוויזיות, ולכן תמונות שצולמו בגודל זה נראות הכי טוב במכשירים עם מסך רחב.

תמונות 3: 2 מתאימות להדפסה על נייר צילום רגיל.

גודל 4: 3 הוא פורמט המסך של צג המחשב. מתאים לצפייה בתמונות במחשב מכיוון שהוא מנצל את המקסימום מהאזור הזמין.

תְזוּנָה

כוח מסופק על ידי אלמנטים מסוג סטנדרטי (לרוב AA ו- AAA). משתמשים בסוללות משלו בתדירות נמוכה יותר.

אלה סטנדרטיים נהדרים מכיוון שהם קלים להחלפה בעת הצורך. מספר הסוללות הסטנדרטיות עשוי להשתנות בהתאם לדגם, אך בדרך כלל המספר הוא בטווח של ארבע. עם כמות קטנה יותר, משקל המכשיר פוחת, אך קיבולת הסוללות הכוללת הופכת קטנה מדי, מה שמשפיע על משך הפעולה האוטונומית.

סוללות עצמיות קלות יותר, יעילות יותר ומגיעות עם מטען, אך קשה להחליפן. הסוללה עם קיבולת גדולה מאפשרת לצלם תמונות נוספות לפני שנדרש טעינה.לעתים קרובות, יצרנים מציינים את קיבולת הסוללה במספר הצילומים, מה שנותן מושג ברור יותר לגבי יכולות המצלמה.

לדגמים מסוימים יש קלט מיוחד לחיבור ספק כוח חיצוני, וזה הרבה יותר נוח בעת עריכת הפעלות סטודיו.

קריטריונים נוספים

כדי לא לכלול אפשרות של שגיאה, בעת בחירתך, עליך לקחת בחשבון מאפיינים כגון:

 • ניקוי מטריקס - דגמים עם פונקציית ניקוי מצוידים במנגנון מיוחד המסיר אבק המצטבר על פני החלק. פונקציית הניקוי מתממשת על ידי טלטול מעט של החיישן באמצעות אולטרסאונד, שנוצר כאשר המכשיר מופעל ומכבה;
 • כידון הוא סוג של מערכת מערכת אופטית מתחלפת הקובעת באילו עדשות ניתן להשתמש במצלמה. השורה התחתונה היא שבמכשירים עם עדשות מתחלפות, ניתן להתקין רק את האלמנטים שתוכננו במיוחד עבור דגם מסוים, מכיוון שהתושבות שונות ולכל יצרן יש תקן עדשות משלו. אם כבר יש לך סט עדשות בעת רכישת מצלמה, עדיף לבחור בדיוק את הדגם שיהיה תואם להן;
 • שדה הראייה הוא מאפיין של העינית שלא תמיד עולה בקנה אחד עם שדה הראייה של העדשה, ומהווה רק 80% ממנו. מכיוון שכך, הצלם לא תמיד רואה את כל התמונה שנלכדה, אלא רק את חלקה הגדול, שמאלץ אותו לבצע תיקון נפשי, תוך התחשבות שהתמונה המתקבלת תהיה גדולה מעט יותר מהתמונה המוצגת בעינית.

יתרונות וחסרונות

יתרונות:

 • עיצוב ללא מראה הופך את המכשיר לקומפקטי יותר;
 • חוסר רעש ורעידות הנוצרים במהלך צילום עם מצלמת SLR;
 • עינית אלקטרונית בצורת תצוגת LCD;
 • מספר קטן של אלמנטים מכניים, מה שמגביר את אמינות המכשיר;
 • העלות נמוכה מזו של DSLR;
 • לטענת הקונים, התצוגה שיש למצלמה נטולת מראה נוחה הרבה יותר לשימוש מאשר העינית של DSLR;
 • יש אפשרות להציג תמונות שצולמו באמצעות פילטרים מותאמים אישית והגדרות סטנדרטיות;
 • מגוון רחב של דגמים.

חסרונות:

 • הגבלות מסך על ניגודיות ורמות רוויה;
 • התמונה משוחזרת בעיכוב בגלל מהירות המעבד;
 • אור בהיר יכול לגרום להחזרות על המסך, מה שמקשה על צפייה בתמונה שצולמה;
 • ניקוז סוללה מהיר.

מאפיינים טכניים עיקריים

חֶדֶרמפרטיםהמלצות
1חומר גוףגוף המצלמה יכול להיות עשוי מתכת או פלסטיק. חומר פלסטי הופך את המצלמה לקלה וזולה יותר, אך המכשיר אינו עמיד בפני נזק מכני. גוף המתכת הופך את המצלמה לאמינה יותר, אך העיצוב כבד ויקר באופן ניכר. במצלמות מקצועיות, בדרך כלל משתמשים במרכב מתכת.
2רזולוציית מטריקסהיכולות של מצלמות מודרניות חורגות משמעותית מהמינימום הנדרש ומשתפרות מדי שנה. כיום ישנם דגמים ברזולוציה של 15-20 מגה פיקסל. עם זאת, המירוץ אחר MP אינו תמיד פלוס, שכן עלייה ברזולוציה עם גודל פיזי קבוע של החיישן מובילה לירידה בגודל הפיקסלים, מה שמגדיל בתורו את רמת הרעש בתצלום.
3גורם היבוללמצלמות המודרניות הטובות ביותר יש גורם חיתוך של 1 (מה שמכונה פריים מלא). בצד השני יש מצלמות עם מקדם היבול 5-6.
4עומק צבעעבור הטכנולוגיה המודרנית, הנורמה היא עומק צבע של 24 סיביות לפיקסל. אם אתה זקוק לדיוק מרבי בעיבוד גוונים, עליך לבחור דגם בעומק של 30 סיביות לפיקסל.
5קו הראיהלמצלמות איכותיות שדה עינית של 90-100%.
6כמה זה העלות הממוצעת של מצלמה נטולת מראה איכותית היא כ 43,000 רובל.

דירוג דגמי איכות לשנת 2020

ערכת סוני אלפא ILCE-6000

יצרן: סוני (יפן)

מחיר ממוצע - 41,000 רובל.

מצלמה נטולת מראה עם אופטיקה מתחלפת ועינית אלקטרונית התומכת בעדשות להחלפה של הר ה- Sony E. מספר הפיקסלים האפקטיביים של החיישן (גודל CMOS 23.5x15.6 מ"מ) הוא 24.3 מיליון. גורם החיתוך הוא 1.5.

איזון לבן נקבע במצבים אוטומטיים וידניים, סוגריים קיימים.

הטכנאי מצלם במהירות של אחת עשרה פריימים לשנייה, ושומר תמונות (JPEG ו- RAW) בפורמטים 3: 2, 16: 9. שדה הראייה של העינית הוא מאה אחוז. צג הגביש הנוזלי בגודל שלושה אינץ 'מצויד במנגנון מסתובב. פוקוס אוטומטי היברידי.

כל הממשקים הדרושים לעבודה זמינים - HDMI, USB 2.0, HD-video. יש גם מחבר לשלט רחוק. הכוח מסופק מאור הסוללה שלו, שהקיבולת שלו מספיקה ל -360 תמונות במצב רגיל.

הפונקציונליות של המכשיר מאפשרת לך להקליט וידאו בתקן AVCHD, MP4. רזולוציית הווידאו המגבילה היא 1920x1080 עם 60 פריימים לשנייה.

יש זום דיגיטלי פי 4.

ערכת סוני אלפא ILCE-6000

יתרונות:

 • שימוש במסך כעינית;
 • תפריט נוח;
 • איכות תמונה גבוהה;
 • תומך בכרטיסי זיכרון רבים;
 • מאפשר לך להקליט שמע ווידאו;
 • עם עדשה כלולה;
 • עם פונקציית ניקוי חיישנים;
 • גורם יבול נמוך;
 • ישנם מצבי תלת מימד ו- HDR;
 • יש הבזק מובנה המדכא עיניים אדומות;
 • יש טיימר;
 • בנוכחות הר המאפשר להתקין את הציוד על חצובה;
 • תיאום מרחוק, כמו גם שליטה ממחשב אישי.

חסרונות:

 • אין מייצב תמונה;
 • אין אופק;
 • ללא מסך מגע.

ערכת Canon EOS M50

יצרן: Canon (יפן)

מחיר ממוצע - 54,000 רובל.

מצלמה ללא מראה עם גוף פלסטיק, אופטיקה מתחלפת ועינית אלקטרונית עם שדה ראייה של 100%. המכשיר תומך בהרכב Canon EF-M ומאפשר לך לממש את הרעיונות היצירתיים המקוריים ביותר. מספר חיישן ה- CMOS הפיקסלים האפקטיבי בגודל 22.1x14.9 מ"מ הוא 24.1 מיליון. גורם החיתוך הוא 1.6.

עומק הצבע שהציוד מסוגל להעביר מגיע ל 42 ביט. ניתן להפקיד את הגדרת האיזון הלבן למצב האוטומטי, ואז המערכת תבחר בעצמה את הערך הרצוי, או תתאים אותו ידנית מהרשימה. טווח ההבזק המובנה הוא עד 5 מטרים.

המצלמה מצלמת את הנושא בקצב של עשר פריימים לשנייה ומספר הצילומים המקסימלי שניתן לצלם בפרץ הוא 33 תמונות ב- JPEG ו- 10 ב- RAW. ניתן לשמור תמונות באחד מהפורמטים האלה - 4: 3, 1: 1, 16: 9.

LCD מסך מגע 3 אינץ 'כולל מנגנון מסתובב לשיפור השימושיות.

פוקוס אוטומטי מסוג ניגודיות מצויד בתאורה אחורית, במיקוד ידני ובמיקוד פנים אל פנים.

תומך בסוגים הנפוצים ביותר של כרטיסי זיכרון - SD, SDHC, SDXC.

ממשקי USB 2.0, HDMI, Bluetooth, NFC מגדילים את היכולות של ציוד צילום ומאפשרים לבצע את כל המניפולציות הדרושות לצלם מודרני. יש גם פלט מיקרופון.

כוח מסופק על ידי סוללה אחת עם קיבולת של 235 תמונות שצולמו במצב רגיל.

הפונקציה של הקלטת וידיאו עם סאונד מאפשרת ליצור סרטונים קטנים לארכיונים ביתיים או לבלוג משלכם באינטרנט. קטעי וידאו מוקלטים בתקן MP4. מגבלת גודל הקלטת הווידיאו היא 4 ג'יגה בייט, המקבילה לסרטון של חצי שעה.

ערכת Canon EOS M50

יתרונות:

 • עיצוב קלאסי;
 • משקל קל;
 • עדשה כלולה;
 • גורם יבול נמוך;
 • עם פונקציית ניקוי חיישנים;
 • עם פונקציית הפחתת עיניים אדומות;
 • עם טיימר;
 • עם מצב זמן לשגות;
 • עם חיישן כיוון;
 • עם סוגריים;
 • תומך ב- Wi-Fi;
 • פורמטים של HD ו- НDR זמינים;
 • ישנם מנגנונים לאבטחת החצובה.

חסרונות:

 • אין מייצב;
 • קיבולת הסוללה אינה מוצגת במדויק על המסך;
 • התצוגה אינה מציגה מידע על שטח כרטיס הזיכרון הזמין.

ערכת אולימפוס עט E-PL8

יצרן: אולימפוס (יפן)

המחיר הממוצע הוא 34,000 רובל.

מצלמה ללא מראה מעניינת ללא עינית, אך עם גוף מתכתי ועדשות מתחלפות לתושבת מיקרו 4/3. מספר חיישן הפיקסלים האפקטיבי (גודל CMOS 17.3x13.0 מ"מ) הוא 16.1 מיליון. גורם החיתוך הוא 2. עומק הצבע הוא שלושים ושש סיביות וזה מספיק כדי ליצור תמונה רוויה צבעונית.

התאמת איזון הלבן נקבעת באופן אוטומטי, או שתוכל להתערב בתהליך זה ולבחור את הערך הרצוי באופן ידני מהרשימה.

המצלמה מסוגלת לצלם בשמונה פריימים לשנייה ומספר הצילומים שניתן לצלם ברציפות הוא 20 בתקן RAW. תמונות נשמרות רק בפורמט 4: 3.

תצוגת הגביש הנוזלי בגודל 3 אינץ 'כוללת מנגנונים סיבוביים ומצוידת בחיישן המאפשר להגדיר במהירות את המצבים הרצויים.

ההתמקדות מתבצעת על 81 נקודות, תשע מהן צולבות.

תומך בסוגים כאלה של כרטיסי זיכרון כמו SD והתוספים שלו - SDHC ו- SDXC.

ממשקים - USB 2.0 ו- HDMI. יש גם פלט שמע ווידאו, כמו גם מקום למיקרופון. המצלמה "מופעלת" על ידי סוללה משלה (1).

המכשיר מסוגל להקליט סרטונים בתקן AVI ו- MOV בקצב מקסימלי של שלושים פריימים לשנייה.

פונקציונליות נוספת כוללת תושבת המאפשרת הרכבה של ציוד צילום על חצובה, כמו גם תיאום ושליטה מרחוק ממחשב.

ערכת אולימפוס עט E-PL8

יתרונות:

 • עם עדשה כלולה;
 • עם ניקוי חיישנים;
 • צילום בפורמט תלת ממדי;
 • יש סוגרי חשיפה;
 • ייצוב תמונה אופטי טוב עם העברת חיישן;
 • שָׁעוֹן עֶצֶר;
 • רמת התאמה אישית גבוהה;
 • שימוש במסך כעינית;
 • התמקדו בפנים;
 • עם מצב הקלטה JPEG + RAW;
 • ה- Wi-Fi מחובר;
 • אתה יכול להקליט הערות וידאו, שמע ושמע.

חסרונות:

 • תפריט מורכב כברירת מחדל;
 • אין דרך לטעון את המכשיר דרך יציאת ה- USB;
 • כָּבֵד;
 • הפלאש מחובר בנפרד.

גוף Panasonic DC-GX9

יצרן: Panasonic (יפן)

מחיר ממוצע - 59,000 רובל.

עינית אלקטרונית ללא מראה עם עדשות מיקרו 4/3 להחלפה. מספר חיישן הפיקסלים האפקטיבי (גודל MOS חי 17.3x13.0 מ"מ) הוא 20.3 מיליון. גורם החיתוך הוא 2.

האיזון הלבן מותאם על ידי המערכת באופן עצמאי, כמו גם באופן ידני מהרשימה הזמינה.

המצלמה מצלמת במהירות של תשע פריימים לשנייה והמספר המרבי של תמונות פרץ הוא 140 בתקן JPEG ו -29 בתקן RAW. תמונות נשמרות באחד מהפורמטים שנבחרו - 4: 3, 3: 2, 1: 1, 16: 9.

מסך ה- LCD בגודל 3 אינץ 'מצויד במסך מגע ובמנגנון מסתובב, ויכול לשמש כעינית.

מיקוד אוטומטי מסוג ניגודיות מתמקד ב -49 נקודות.

המצלמה תומכת בכרטיסי זיכרון SD וכן בכרטיסי SDHC ו- SDXC.

ממשקים זמינים USB 2.0, HDMI, Bluetooth.

המכשיר מצויד בסוללה אחת משלו, המספיקה ל -260 תמונות במצב סטנדרטי.

המצלמה נועדה ליצור קטעי וידיאו AVCHD ו- MP4 בשישים פריימים לשנייה.

גוף Panasonic DC-GX9

יתרונות:

 • ניקוי החיישן;
 • פלאש מובנה המבטל עיניים אדומות.
 • מייצב אופטי עם העברת חיישן;
 • טיימר (10 שניות);
 • עם מצב זמן לשגות;
 • עם תאורת פוקוס אוטומטי;
 • עם פוקוס ידני;
 • עם התמקדות בפנים;
 • עם מצב הקלטה "JPEG + RAW";
 • תומך בטכנולוגיית Wi-Fi;
 • פונקציונליות נוספת.

חסרונות:

 • אין עדשה כלולה;
 • מהירות נמוכה של צילום.

ערכת Fujifilm X-A10

יצרן: Fujifilm (יפן)

מחיר ממוצע - 26,000 רובל.

מצלמה ללא מראה ללא עינית ועם תמיכה בעדשות Fujifilm X Mount הניתנות להחלפה. מספר חיישן הפיקסלים האפקטיבי (גודל CMOS 23.6x15.6 מ"מ) הוא 16.3 מיליון. גורם החיתוך הוא 1.

אתה יכול לבחור את איזון הלבן בעצמך או לסמוך על ההגדרות האוטומטיות. ניתן להשתמש בסוגריים במידת הצורך.

לפלאש, המובנה במבנה, טווח של עד חמישה מטרים.

המכשיר מאפשר לך לצלם שש פריימים בשנייה ומספר התמונות המקסימלי בפרץ הוא עשרים בתקן JPEG, אך RAW זמין גם לשמירה במצב סטנדרטי. הפורמטים הזמינים הם 3: 2, 1: 1, 16: 9.

LCD 3 אינץ 'כולל מנגנון מסתובב. התמקדו בפוקוס אוטומטי עם 49 נקודות מיקוד והתמקדו בפנים.

כרטיסי זיכרון מתאימים לפורמט SD ולהרחבות שלו. ממשקים - USB 2.0 ו- HDMI, יש גם מחבר שלט רחוק.

המצלמה מצוידת בסוללה משלה בכמות של חתיכה אחת, המספיקה ל -410 צילומים סטנדרטיים.

מאפשרת להקליט וידאו עם סאונד בתקן MOV ברזולוציה מקסימלית של 1920 × 1080 ותדר של 50 פריימים לשנייה.

מצויד בתושבת המאפשרת הרכבה של המצלמה על חצובה. החבילה כוללת, בנוסף לסוללה, גם מתאם AC, מתאם תקע AC, כבל USB ורצועת כתף.

ערכת Fujifilm X-A10

יתרונות:

 • עדשה כלולה;
 • עם פונקציית ניקוי חיישנים;
 • איכות תמונה גבוהה;
 • הבזק עם הפחתת עיניים אדומות;
 • יש טיימר;
 • עם מצב זמן לשגות;
 • שימוש במסך כעינית;
 • עם כוונון ידני של מהירות התריס וצמצם;
 • עם סוגריים לחשיפה;
 • עם תאורת פוקוס אוטומטי ופוקוס ידני;
 • עם מצב הקלטה JPEG + RAW;
 • תומך ב- Wi-Fi;
 • צילום HD;
 • ציוד נוסף.

חסרונות:

 • ללא מייצב;
 • מהירות נמוכה של צילום;
 • ללא מסך מגע;
 • פרט מסך לא מספיק.

טיפים: בחירת הטוב ביותר

ישנם דגמים רבים בשוק, שמגווןם קל להתבלבל. אין כל כך הרבה טיפים אוניברסליים, אך אם אתה מסכם את ביקורות הלקוחות, אתה יכול להסיק את המסקנות הבאות:

 1. לא כדאי ללכת לחנות מבלי לבחור דגם מצלמה ספציפי ולסמוך על עזרת המוכרים. ראשית, הצוות לא תמיד מוכשר, ושנית, הם עשויים להיות מונחים על ידי האינטרסים שלהם ולא על האינטרסים של הקונה.
 2. לפני הקנייה לא יהיה מיותר להכיר את הביקורת במצלמה. ישנם הרבה מאוד פרסומים באינטרנט, כמו גם קטעי וידאו, המכילים תיאור של ציוד זה או אחר. זה יעזור לכם לערוך השוואה בין דגמים שונים ולבחור לטובת האופציה המתאימה.
 3. תכונות כמו Wi-Fi, NFC, GPS מעלות את עלות המכשיר, ולא כולם זקוקים להם נואשות.
 4. בחלק מהדגמים של מצלמות מודרניות, הקלטת וידאו מתבצעת בפורמט 4K, אחת לצפייה בהקלטת וידאו כזו תדרוש גם רזולוציית טלוויזיה 4K. אתה יכול גם להשתמש במקרן או בצג דומה. אבל זכרו שאפשר לצלם סרט טוב עם Full HD.
 5. היצרן חשוב, אבל אתה לא צריך לנתק חברה מסוימת. הפופולריות של דגמים של מותגים מסוימים נקבעת לא כל כך על ידי היתרון הטכני של המכשיר עצמו כמו על ידי הפופולריות של המותג. כל חברה מתגאה בשורות מוצרים מוצלחות ובכישלונות.

איזו חברה עדיפה?

מיטב היצרנים של מצלמות מודרניות הם ענקיות אלקטרוניקה שמקורן ביפן:

 • פנסוניק;
 • פוג'יפילם;
 • סוני;
 • קָנוֹן;
 • ניקון.

דגמים פופולריים מיוצרים גם על ידי Pentax ו- Sigma (יפן), Samsung (דרום קוריאה), Hasselblad (שבדיה), Leica (גרמניה).

אם יש לך ניסיון להשתמש במצלמות ללא מראה המתוארות בדירוג, או במודל מעניין יותר, ספר לנו על כך בתגובות.

השאר ביקורת

אנא הכנס את התגובה שלך!
אנא הזן את שמך כאן

קראתי את התנאים הסכמת המשתמש *