כיצד להימנע מעור יבש במהלך החימום (המלצות מובילות)

0

עבור נשים, אחד הפרמטרים החשובים ביותר לשמירה על היופי הוא טיפוח עור הפנים. יש לשים לב במיוחד לגורם זה בעונה הקרה. אחרי הכל, אז ההשפעה השלילית של גורמים חיצוניים גוברת: סוללות ומכשירי חימום אחרים מייבשים את האוויר במקום. חוסר לחות מוביל לעור יבש, קילוף, גירוד, מה שמביא דקות לא נעימות רבות. צוות המערכת של האתר "best-iw.designuspro.com" מציע להכיר את ההמלצות שימנעו את הסיכונים לעור יבש בעונת החימום.

גורמים המשפיעים על עור יבש

תקופת החורף היא מבחן אמיתי לעור הידיים והפנים. קשה לומר שיש לו השפעה שלילית גדולה יותר - כפור בחוץ או אוויר יבש בבתים. בהתחשב בכך שרוב הזמן בעונת החימום מבלה בתוך הבית, יש להקפיד לשמור על רמת הלחות בדירה או במשרד.

מדוע העור מתחיל להאדים ולהתקלף במיוחד בחורף? במזג אוויר קר, האוויר הפנימי מתייבש בגלל החימום. רמת הלחות יורדת ל -20%, ובמקרים מסוימים ל -10%. יחד עם זאת, הנורמות של אינדיקטור זה לא צריכות להיות נמוכות מ- 50-70%. אוויר יבש מתייבש במהירות ומיישן את העור. כתוצאה מכך מופיעים תסמינים שליליים כמו אדמומיות, התקלפות וגירוד. כל זה מביא הרבה דקות לא נעימות. יתר על כן, חיידקים פתוגניים יכולים להיכנס למיקרו סדקים על העור, מה שרק מחמיר את המצב.

כיצד למנוע עור יבש

ישנן מספר דרכים ליצור את רמת הלחות הנדרשת. תמיכה מקיפה כוללת כמה כיוונים בו זמנית, שנועדו להגן על העור מפני התייבשות מוגזמת בחורף.

לחות בחדר

כבר הוזכר כי בחורף לחות האוויר בדירות ובבתים מופחתת משמעותית. היעדר רמת הלחות הנדרשת, לפחות 40%, משפיע לרעה על הנוכחים ועל הסביבה. העור ואזורי הריריות בגוף מתייבשים, ישנם סיכונים למחלות כגון סינוסיטיס וסינוסיטיס. ילדים צעירים רגישים במיוחד לאוויר יבש, שחסינותו מוחלשת משמעותית. בנוסף, צמחים וחיות מחמד סובלים מחוסר לחות.

כיצד להשיג את האדים הדרושים של האוויר בסלון עם השפעה פעילה של מכשירי חימום? הדרך הקלה ביותר היא לרכוש מכשיר אדים קולי. הוא כמעט שקט, מכוון ליצירת כמות גדולה של קיטור. כאשר המכשיר פועל, רמת הלחות של חדר ממוצע מגיעה לערכו האופטימלי תוך מספר דקות. עלות המכשיר, בהתאם למאפיינים, לפונקציונליות וליצרן, נעה בין כ -5,000 - 15,000 רובל.

ניתן להשיג את האווירה הפנימית הרצויה ללא עלות נוספת. אתה יכול גם להרטיב את האוויר באמצעים מאולתרים רגילים.

מיכלים עם מים

אידוי לחות מתמיד מפחית את יובש האוויר.לשם כך, מספיק להציב מיכלים עם מים ליד מכשירי החימום. אלה יכולים להיות אגרטלים, קערות נוי המשמשות כמכשיר אדים. חשוב לא לשכוח לשטוף את הכלים מעת לעת ולהחליף את המים.

רְתִיחָה

מים חמים מתאדים באופן פעיל, ומלחלים את האוויר בדרך. יהיה עליך להרתיח מים בסיר או בקומקום, ואז להשאיר את המכסה פתוח. הקיטור ילחל חלק מהחדר לזמן מה. אם תוסיפו כמה טיפות שמנים ארומטיים למים, הדירה תתמלא בנוסף בריחות נעימים. במקרה זה, אתה לא צריך לשכוח אמצעי בטיחות ולהניח מיכלים עם מים רותחים במקום בטוח.

חדר אמבטיה

אחת האפשרויות הפשוטות ביותר להרטיב דירה היא להשאיר את דלת האמבטיה פתוחה לאחר השלמת הטיפול במים. ניתן גם למלא מראש אמבטיה חמה. אדי כמויות גדולות של מים ימלאו את משימתם להרטיב את החדר.

ייבוש בגדים

דרך נהדרת להוסיף לחות לדירה שלך היא לייבש את הבגדים לאחר הכביסה. זה מספיק לשים מְיַבֵּשׁ עם כביסה שטופה על ידי הסוללה. הדברים יתייבשו מהר יותר, האוויר יהיה רווי בלחות הדרושה. חשוב לזכור ששיטה זו מתאימה רק לבגדים שטופים היטב ללא חומרי ניקוי שנותרו.

לחות מכנית

על מנת להיעלם במהירות אוויר יבש בחדר, מומלץ לתלות מעת לעת מגבות רטובות על הסוללות. אתה יכול גם להשתמש בבקבוק מים או מיכל אחר שבו ממוקם חלק מהבד. עיצוב זה יספק בד לחות רציף ונידוף לחות.

קישוטים דקורטיביים

האם ברצונך להרטיב את הדירה ובמקביל לשמור על הרמוניה בפנים? לשם כך, עליך לשים לב לכמה פתרונות עיצוב. קומפוזיציה קטנה בצורת מזרקה ביתית תספק לחות נוספת באוויר, שחשובה כל כך בתקופת החימום.

קיום אקווריום בדירה מסייע גם בלחות את האוויר. כמעט ולא כדאי לשתול דגים במיוחד. אי אפשר לקרוא לרעיון זה רציונלי. אבל אם יש רצון לקשט את הבית באקווריום, אז בנוסף לתפיסה האסתטית, לאוהבי החיים הימיים יש אפשרות נוספת לחסל אוויר יבש.

ניקוי חדר

שמירה על ניקיון בדירה, בפרט, ניקיון רטוב, מסייעת לשמירה על רמת לחות נוחה ומסלקת אבק שהצטבר. מומלץ גם לאוורר את המקום באופן קבוע. זה יעזור להיפטר מעודף חיידקים ולרענן את האוויר.

במאבק באוויר יבש, חשוב לא לשכוח שללחות מוגזמת יכולה להיות השפעה שלילית. בתוך הבית, רמת הלחות לא תעלה על 70%. אחרת, עובש יכול להתפתח, המהווה גורם מצוין להתפתחות פתוגנים ואלרגיות. כמו כן, סביר שלא יהיה לחות מוגזמת בחדר למגורים קבועים.

משטר שתייה

שתייה של כמות מסוימת של מים באופן קבוע תעזור לשמור על איזון הנוזלים בגוף. עדיף להשתמש במי שתייה נקיים ולא מוגזים. הצריכה המומלצת היא עד 2.5 ליטר מדי יום. פירות וירקות עסיסיים, כמו מלפפונים, אבטיחים, עגבניות, פירות יער, יסייעו לא רק לספק את כמות הלחות הדרושה, אלא גם להרוות את הגוף בויטמינים ובנוגדי החמצון הדרושים, החשובים כל כך לשמירה על עור נעורים.

טיפוח עור

החלקים הפגיעים ביותר בגוף בעונת החימום הם עור הידיים והפנים. הם הסובלים במיוחד מיובש, קילוף וגירוי. כדי להבטיח הידרציה רציפה, יש לעקוב אחר מספר כללים פשוטים מעת לעת.

נהלי מים

ניקוי העור הוא אחד התנאים העיקריים לבריאותו. אל תשתמש במים חמים בעת שטיפת פנים וידיים. כביסה עם מים קרים תהיה שימושית הרבה יותר. יחד עם זאת, מומלץ להימנע מחומרי ניקוי קשים כמו סבונים מוצקים, ג'לים. האפשרות הטובה ביותר היא סבון נוזלי או שמן הידרופילי לשטיפה.מוצרים אלה מסוגלים להגן על העור מפני התייבשות ככל האפשר.

במקרים מסוימים, במקום לשטוף את הפנים, מספיק לנגב את הפנים בעזרת טוניק או קרם.

קוסמטיקה

ההבדל בין טמפרטורות החדר לחוץ אינו משפיע בצורה הטובה ביותר על הגוף. יובש פנימי וכפור בחורף מובילים לרגישות מוגברת של עור הפנים. העונה הקרה עושה התאמות משלה להליכים קוסמטיים. כהליכי בוקר, מומלץ להזין את העור, ולא לחות, שכן כאשר אתה יוצא החוצה, חלקיקי לחות מתגבשים וגורמים לגירוי.

בחורף, הזמן הטוב ביותר למריחת מוצרי קוסמטיקה לחות הוא אחר הצהריים. בתקופה זו של השנה, מומלץ להשתמש באופן פעיל במסכות לחות, טוניקות, קרמי גוף. מסכת אלגינט מוכרת כאחת היעילות ביותר. זהו מוצר קוסמטי טבעי המבוסס על אצות. החומר הכלול במסכה מגביר את גוון העור, שומר על לחות ומשפר את עבודת תכונות ההגנה של העור.

מסכות אלגנטיות נלחמות באופן פעיל בבעיות כגון:

 • הזדקנות העור;
 • תהליכים דלקתיים;
 • קילוף ויובש;
 • צלקות עקב תקופת האקנה;
 • הופעת רשתות כלי דם;
 • נקודות כהות.
מסכת אלגינט

מסכות לחות עם רכיבי אלגין נחשבות לאוניברסליות, מתאימות לכל סוגי העור. מיועד במיוחד לעור יבש ומזדקן. תדירות היישום של מוצר קוסמטי בחורף היא מספר פעמים בשבוע. במקרים מסוימים מומלץ לעבור קורס בן שבועיים עם יישום יומי של הרכיב. המסכה קלה לשימוש לא רק בסלון, אלא גם בבית. כאשר מוחל אותו על הפנים, המוצר מתקשה והופך למסה אלסטית עבה. לאחר המריחה יחד עם המסכה, רעלים וחומרים מזיקים מוסרים מעל פני העור.

טיפול ביד לא פחות חשוב. למטרות אלה מתאימים קרמים הכוללים שמן אשחר ים, מיץ אלוורה. נוכחותם של קרמידים ופוספוליפידים בקוסמטיקה היא גם גורם חשוב. שכבה שומנית דקה הנוצרת על העור לאחר מריחת קרמים מגנה עליו מפני אידוי לחות עודפת, אשר כה חשובה בחדרים יבשים.

אבל עם כספים, שמרכיביהם העיקריים הם גליצרין או חומצה היאלורונית, עליכם לטפל בזה בזהירות. בתנאים של לחות נמוכה בהשפעת חומרים אלה, העור מתייבש עוד יותר. בבחירת מוצרי קוסמטיקה חשוב לשים לב להרכב הקרמים. ההרכב האופטימלי לטיפול בעור בחורף הוא תוכן נמוך של גליצרין וחומצה היאלורונית בשילוב שומנים.

קוסמטיקה דקורטיבית

אם כבר מדברים על קוסמטיקה, כדאי להזכיר גם קוסמטיקה דקורטיבית. בעונה הקרה, קרמים טונליים מבצעים פונקציות הגנה, ומונעים בין היתר את ייבוש העור.

תכשירים מודרניים מכילים את כל הרכיבים הדרושים ללחות, השימוש התכוף בהם אינו מזיק כמעט. שמנים טבעיים, ויטמינים, שעווה קוסמטית, חומצה היאלורונית הכלולים בהרכב הטונאלי מונעים את התייבשות העור ומונעים הזדקנות מוקדמת.

העקביות של תשתית עם אפקט לחות צריכה להידמות לשמנת חמוצה עבה בינונית. המבנה הצמיג מונע אובדן לחות לאחר היישום.

מסירים איפור

בעונה הקרה, בתנאים של אוויר יבש מוגבר, עדיף לסרב למסירי איפור אגרסיביים, כמו קצף וג'ל. הם מסירים באופן מושלם אפילו איפור מתמשך, מנקים את העור היטב, אך יחד עם זאת מייבשים אותו, ומשבשים את מאזן המים הטבעי.

מים מיסלריים, חלב וקרמים מיוחדים להסרת איפור אולי לא יעילים באותה מידה, אבל הם עושים עבודה נהדרת של טיפוח העור. אך השימוש בהם לא יהרוס את מאזן המים. בהתחשב בכך שהליך זה חייב להתבצע מדי יום, עליך לבחור מוצרים איכותיים.

מים מיסלרים

מים תרמיים

בתנאים של אוויר יבש מוגבר, אין להזניח תרופה כזו לעור הפנים כמו מים תרמיים. ההרכב המינרליזציה של הנוזל משפיע לטובה על השכבה החיצונית של האפידרמיס ואף משמש במאבק נגד מחלות עור. מטרת מים תרמיים:

 • מלחלח את העור בחדרים יבשים;
 • מקל על גירוי בעור, מבטל התקלפות;
 • מצמצם את הנקבוביות;
 • מנרמל את איזון השומנים במים;
 • גוונים, מסיר את זכר עייפות;
 • משפר את זרימת הדם;
 • מתקן איפור, וגם מנקה את העור לאחר האיפור;
 • יוצר שכבת מגן המונעת אידוי יתר של לחות.

המחיר הממוצע של מים תרמיים הוא 500-600 רובל. חשוב לבחור דוגמה לסוג העור שלך. לכל אפשרות יש הרכב מינרלים שונה. לקבלת לחות מקסימאלית מתאים מוצר עם ריכוז מלח מופחת. לאחר מריחת מים, תושג השפעה גדולה יותר אם הלחות שנותרה בפנים מוחקת ברקמה.

ניתן להשתמש במים תרמיים לפני מריחת הקרמים, מה שמאפשר לעור "לנשום". ריסוס לאחר מריחת קוסמטיקה דקורטיבית תורם לעמידות האיפור. אך במקרה זה, לא מומלץ לרסס מים ישירות על הפנים. אתה צריך לרסס מים ל"ענן "קטן ולעלות לתוכו.

כדי לשמור על איזון אופטימלי של לחות העור, ניתן לבצע הליכים קוסמטיים ברצף הבא:

 1. ניקוי עור הפנים. בהמלצת קוסמטיקאיות, מומלץ להשתמש במים צוננים לשטיפה. לפעמים זה מספיק לנגב את העור בטמפון ספוג חלב קוסמטי או קרם. זה ירענן את המראה מבלי לאפשר ללחות הטבעית להיעלם.
 2. מומלץ למרוח את קרם ההזנה לא לפני 40 דקות לפני שיוצאים החוצה. יש להשתמש בקרם לחות בזמן לחות נמוכה ולפני השינה.
 3. מים תרמיים יעזרו לשמור על משטר המים במהלך היום, הם כלי הכרחי לשהייה ממושכת במשרד או בדירה. מותר לרסס את הפנים עד 3-4 פעמים ביום.
 4. בעת בחירת קוסמטיקה דקורטיבית, עליך לשים לב לבסיס עם אפקט לחות. שכבת האיפור המונחת מגנה על העור מפני התייבשות מוגזמת.
 5. מדי פעם מומלץ לעשות מסכות פנים עם אפקט לחות.

בעונת החימום מופחתת משמעותית הלחות באוויר הפנימי. לכן עור הפנים דורש טיפול נוסף. מאזן המים הדרוש נשמר על ידי מספר גורמים: שימוש בתמרוקי לחות מזינים, צריכת מי שתייה והרבה מכנית של החלל. אם אתה יודע דרכים נוספות להגן על העור מפני התייבשות, כתוב עליו בתגובות.

השאר ביקורת

אנא הכנס את התגובה שלך!
אנא הזן את שמך כאן

קראתי את התנאים הסכמת המשתמש *