Hat מהו עיסוי בוקאלי? יתרונות ונזקים

0

עיסוי פנים פיסולי-בוקאלי הוא אחת הטכניקות החדשניות, שעליהן ניתן למצוא את הסקירות השנויות ביותר במחלוקת של קוסמטיקאיות וחולים שניסו זאת בעצמם. הסקירה של היום תסביר את מהות ההליך ואת הסיבות ליעילותו, תאמר לכם כמה עולה פגישה אחת, ומה עליכם לחפש בבחירת סלון בו ניתן שירות זה.

מה זה

הטכניקה היא מחקר של שרירי הפנים ושכבות עמוקות של האפידרמיס, המתבצעות בו זמנית מבפנים של הפה ומחוצה לה בסגנון הסנטר, עצמות הלחיים והגבות. ככל הנראה נגזר המונח מהלטינית "בוקה " - לחי, או מצרפתית "bouche " - פה. שם אחר הוא תת-לשוני, כלומר עיסוי בפה. ההשפעה החזקה על השרירים והעור רק גרמה לתגובה שלילית אלימה בקרב קוסמטיקאיות. עד לאותו רגע האמינו כי לא מקובל להחיל טכניקות של עיסוי כוח על הפנים, מכיוון שהדבר מוביל להופעת המטומות ולפגיעה בזרימת הדם בשכבות העמוקות של האפידרמיס. עם זאת, טכניקת הביצוע מאומתת ומסתדרת עד כדי כך שלאחר ההליך לא נותרו פציעות או עקבות בפנים. לאחר מכן, בואו ניקח בחשבון אילו סוגים של עיסוי בוקאלי הם.

פיסולי

כיוון התנועה הוא מלמטה למעלה, מהדקולטה עד הצוואר והסנטר. ואז הם מסתדרים:

 • מהסנטר ועד האוזניים מלמטה למעלה;
 • מאזור מחרוזת הארנק ועד לאוזניים, תוך כדי אימון עצמות הלחיים.

המצח מעסה מהמרכז למקדשים ומהגבות לקו השיער. אחרי זה - תנועות בכיוון ההפוך, מטה. משיכות קלות מתחלפות עם לחץ עז. קפלי האף, הסנטר וגשר האף מתגלגלים בתנועות הזזה, אוחזים בעור, כאילו האצבעות מרימות ומניעות את הגל שנוצר על ידי העור מלמטה למעלה. סוג זה של מניפולציה נועד לעבד באופן מקסימאלי את השרירים שנמצאים במנוחה רוב הזמן ולצנוח הכי מהר בגלל מעורבות מחקה נמוכה. חיזוק זרימת הדם מפעיל את מסגרת השרירים, גורם לה "לעבוד" כראוי, ולבצע פונקציה תומכת. זרימת הלימפה והדם עולה בכל שכבות האפיתל.

יתרונות:

 • עבודה בו זמנית משכבות עמוקות של רקמות עור ושרירי פנים;
 • על ידי הפעלת חילוף החומרים ברקמות, ייצור הקולגן גדל, העור מתהדק;
 • מחדש את הפנים.

חסרונות:

 • לא, אם מקיימים את הטכניקה.

ארוג עמוק

זה מבוצע מעצמות הלחיים ועד השפתיים מלמעלה למטה, בעוד שנקודות הצומת של שרירי הלעיסה מעורבות באופן פעיל. במקביל, משטחים את המשטחים החיצוניים והפנימיים של הלחיים, החניכיים ואזור חוט הארנק סביב הפה. מנגנון פעולה: זרימת דם ולימפה מוגברת, שבגללה רקמות ושרירי הפנים משופעים, רוויים בחמצן.

כדי לגוון את השרירים ולפזר את השומן התת-עורי בשכבות העמוקות של האפיתל, המעסה אוחז באצבעותיו בשריר הפנים ומושך אותו. לפני תחילת הכאב חזור למצב ההתחלה. המניפולציה מתבצעת לסירוגין עם כל השרירים.

יתרונות:

 • מפעיל זרימת דם ולימפה, מרווה רקמות בחמצן;
 • מחזק את חילוף החומרים ברקמות;
 • מסלק ביעילות לחיים עגולות על ידי פירוק עודפי משקעי השומן.

חסרונות:

 • אנשים עם סף כאב נמוך עלולים לחוות אי נוחות.

המטופל לא מתמודד עם השאלה כיצד לבחור את סוג העיסוי - הרצף והשילוב הנכון של מניפולציות נבחרים על ידי המעסה בנפרד. קריטריוני בחירה עיקריים:

 • תכונות וסוג העור;
 • מצב האפידרמיס;
 • גיל המטופל;
 • אפקט רצוי.
עיסוי בוקאלי: תמונות לפני ואחרי הקורס

לעיתים עיסוי בין-אוראלי מכונה גם בוקאלי, אך זה לא לגמרי נכון. טכניקת החשיפה שונה מזו הבוקאלית בכך שמניפולציות מתבצעות בעיקר באזור חוט הארנק ובאזור הלחיים מבחוץ ומבפנים, בעוד שהשיטה הצרפתית מכסה את כל הפנים לחלוטין, כמו גם את הצוואר ואזור הדקולטה.

גישה לא סטנדרטית להתחדשות לא כירורגית הוצעה על ידי הביוכימאית והקוסמטיקאית הצרפתית ג'ואל סוקו, שהקדישה יותר מ -30 שנה לחקר טכניקות קוסמטיקה לשימור נוער הפנים. הטכניקה החדשה ליופי עור הפנים עוררה מחלוקת בעולם הקוסמטיקה, אך תוצאות המחקר והבדיקה אישרו את יעילות השיטה. הוא באמת מסוגל להיפטר מקמטים לא נעימים של אזור מחרוזת הארנק (nasolabial), להדק את אליפסת הפנים ש"רחפה "עם הגיל, להדגיש את עצמות הלחיים ולהחליק את" רגלי העורב "סביב העיניים.

האפקטיביות מובטחת על ידי עמידה בכמה תנאים:

 1. ההליך צריך להתבצע על ידי איש מקצוע שסיים קורסים מתקדמים בחקר המתודולוגיה והטכניקה ליישומה. באופן אידיאלי, מומחה כזה צריך להיות בעל השכלה רפואית ולהבין את המכניקה השרירית של הפנים, וכן להכיר את המבנה והמפרקים של סיבי השריר.
 2. המפגש נמשך לא יותר מ -40 דקות, בעוד שהטכניקה נשמרת בקפדנות, אחרת הפנים "יגיבו" עם המטומות ובצקות. המטופל לוקח את המיקום הנוח ביותר עבור עצמו: ישיבה, שכיבה או שכיבה.
 3. כל המניפולציות מתבצעות עם כפפות סטריליות ועל פנים מטוהרים.
 4. הקורס צריך להיות לפחות 5 מפגשים, מקסימום - 10. סוג העיסוי מוקצה במהלך הבדיקה הראשונית של המטופל. הכמות נקבעת על ידי הקוסמטיקאית באופן פרטני במהלך העבודה. תגובת השרירים והעור לטיפול לאחר 2-3 המפגשים הראשונים מאפשרת לך להעריך באופן אובייקטיבי את התוצאה ואת הסיכויים ליישום נוסף.

יש אנשים שקוראים להליך כושר פנים, מכיוון שמנגנון הפעולה דומה לאימון גופני פעיל. זה זמן רב הוכח, הן מדעית והן ניסויית, כי פעילות גופנית מאפשרת לך לשמור על גופו בכושר לאורך זמן, ולהאט את תהליך ההזדקנות. אותו עיקרון חל על עיסוי תת-לשוני: מסגרת השרירים משופצת, המפעילה את תהליכי ההתחדשות, מתחילה מחדש את ייצור הקולגן. כך שהיעילות ברורה. אבל האם זה לא מזיק כמו שטוענים חסידיו של ג'ואל קיוקו?

תועלת ופגיעה

כמו כל הליך, הטכניקה כוללת אינדיקציות והתוויות נגד. אם אתה לא משתמש בו עם התוויות נגד, זה לא יפגע. מונה לבעיות הבאות:

 • אובדן אלסטיות של האפידרמיס, הכרוך בתקלון בעור, הידרדרות עור הפנים והופעת קמטים מחקים באזור האף ובזוויות העיניים החיצוניות;
 • היחלשות וצניחת המסגרת השרירית, כתוצאה מכך - סגלגל "צף" של הפנים, העמקת קפלי האף.
 • האטה הקשורה לגיל של תהליכים מטבוליים בעור, מעוררת הצטברות של שומן תת עורי (הלחיים גדלות וצונחות, מופיע סנטר שני);
 • ניוון שרירי הפנים עקב מחלות נוירולוגיות.

ככלל, 5-6 המפגשים הראשונים מתבצעים במרווחים של 2-3 ימים (2 בשבוע). יתר על כן, על פי שיקול דעתו של המעסה, המרווח בין הפגישות יכול להיות בין שבוע לשבועיים.

הטכניקה נקבעת גם לתנאים הבאים:

 • שיתוק פנים, כולל לאחר שבץ מוחי, או פתולוגיה של עצב הפנים - הטכניקה מאפשרת לך לשחזר בהדרגה את עבודת שרירי הפנים, באופן חלקי או מלא, ולהתאושש מהר יותר לאחר מחלה;
 • מצב עצבי - במקרה זה, מנגנון הפעולה מאוד מעניין.חוויות רגשיות משתקפות לעיתים קרובות על הפנים, תהליך זה הוא כמעט בלתי נשלט. במצב של מתח עצבני, אדם יכול ללכת שעות עם "מסכה" כזו מבלי לשים לב לכך. במקרה זה ניתנים קמטים וקמטים בפנים. העיסוי ירגיע את השרירים הקפואים בהעווית, המשוב יעבוד: העווית מוסרת מהפנים והמתח העצבי שגרם לה נסוג אוטומטית. שיטה זו של "טיפול גורם כתוצאה" משמשת זה מכבר רבים מחסידי הרפואה האלטרנטיבית ומעניקה תוצאות.

המלצות קוסמטיקאיות: אל תמהרו ותמנו פגישות בעצמכם. עבור בנות מתחת לגיל 25-28, טכניקה זו אינה רלוונטית. השיטה מתאימה יותר לנשים לאחר 30 שנה.

במהלך תקופה זו, ככלל, יש האטה משמעותית בתהליכי חילוף החומרים וההתחדשות. במקרים מסוימים, כאשר המצב הניווני נמצא לפני מדד הגיל, ניתן לרשום פגישות בגיל מוקדם יותר, אך רק לאחר בדיקה אצל קוסמטיקאית.

עכשיו - בפירוט לגבי התוויות נגד. הפעלות לא מומלצות בתנאים הבאים:

 • פצעים ושריטות על העור ועל הקרום הרירי של הלחיים;
 • ניאופלזמות: הרפס, יבלות, פפילומות;
 • פריחות אלרגיות;
 • רשת נימים;
 • המטומות;
 • מחלת חניכיים;
 • הריון והנקה;
 • אונקולוגיה.

כמו כן, ההליך עשוי שלא לתת את האפקט הרצוי ואף לפגוע אם הטכניקה אינה מתבצעת. לכן, יש לוודא שהקוסמטיקאית באמת מכירה את טכניקת העיסוי הצרפתי ובעלת תעודת הכשרה מתאימה. כדי להימנע אפילו מטעות ולו הקלה ביותר בבחירת מומחה, יהיה זה שימושי ללמוד את כל הביקורות עליו לפני ההרשמה, תוך תשומת לב מיוחדת על מה הלקוחות מתלוננים במיוחד.

עצת קוסמטיקאית: אינך יכול לחסוך בעיסוי תת-לשוני, מכיוון שבמקרה זה האמרה על הקמצן שמשלם פעמיים רלוונטית מתמיד.

סביר להניח כי מכוני תקציב לא יוכלו להרשות לעצמם להעסיק איש מקצוע ברמה גבוהה ששלט בטכניקה של עיסוי בוקאלי. קודם כל, מכיוון שמומחה בעל כישורים כאלה, מוניטין טוב והשכלה רפואית לא ילך לעבוד בסלון מדרג שלישי. לכן, אין לצפות למתן שירות באיכות גבוהה ממעסה במוסד כזה.

מופיעים בבית

ניתן לשלוט בטכניקה ולבצע אותה לבד בבית, אך יש להקפיד על הליך נכון. הטכניקה הספציפית מסבכת את ההתנהלות העצמאית: קשה להסתגל לעסות בו זמנית את הפה מבפנים והלחיים - מבחוץ. כדי למנוע שגיאות, עליכם ללמוד היטב את תיאור הווידאו ואת כיתת המאסטר שמקיימת ג'ואל סוקו. הסרטון מדגים את כל שלבי ההליך שלב אחר שלב ומסביר בפירוט כיצד לבצע את שני הסוגים שלו.

עצת קוסמטיקאית: הפגישה הראשונה צריכה להימשך לא יותר מ -10 דקות. זה חשוב!

אותו כלל חל בסלון כאשר מניפולציות מתבצעות על ידי איש מקצוע. על הקוסמטיקאית להבין כיצד רקמות רכות ושרירים מגיבים למניפולציות מסוימות, מבלי "לסתום" את זה, כביכול, בפגישה מלאה.

שלבים בסלון ובבית:

 1. ניקוי. אתה יכול להשתמש בכפפה קוסמטית מיוחדת העשויה ליפה או אנלוגי סינתטי, עם קצף ניקוי או סבון. אתה יכול גם להשתמש בשפשף להסרת חלקיקי עור מתים. ואז מטפלים בפנים בחומר חיטוי (בבית, תמיסה אלכוהולית של חומצה בורית או סליצילית, או קרם ניקוי יומי מתאים). זה ינקה היטב את הנקבוביות מאבק ועודף חלב.
 2. צחצוח שיניים, חניכיים ולשון הוא צעד הכרחי, מכיוון שהפה הוא המקום הכי לא היגייני בבני אדם.
 3. ללבוש כפפות סטריליות. ניתן לקנות כפפות כירורגיות סטריליות בבית המרקחת במחיר של 18 עד 500 רובל לזוג - הפונקציונליות והמאפיינים זהים לכפפות המשמשות בסלון.אם תרצה, תוכל למצוא מוצרים עבור 1,000 רובל, אך האם יש טעם לשלם יותר מדי? למוצרים חומר אחד בלבד - לטקס מעובד במיוחד.
 4. עיסוי הפנים בקווים פיזיולוגיים כך שהשרירים מתחממים, הופכים פלסטיים יותר ומגיבים טוב יותר למניפולציות נוספות.
 5. מניפולציות בטכניקה פיסולית ושזורה עמוקה.
 6. סיימו בטפיחות קלות בקצות האצבעות.
 7. מריחת קרם לחות או שמן - המוצר מרוקע גם בקצות האצבעות, ולא משפשפים אותו פנימה.

עצה של קוסמטיקאית: השמן חייב להיות טבעי, אחרת הנקבוביות ייסתמו בכימיקלים במקום להידרדר בחומרים מזינים. זה יכול לעורר דלקת ו suppuration מקומי.

אתה יכול גם להשתמש בג'ל קולגן או חומצה היאלורונית או קרם לחות.

המפתח להצלחה הוא סדירות. השפעה נראית לעין תבוא לאחר קורס של נהלים, אשר יש לעשות זאת לחלוטין על מנת לאחד את התוצאה לאורך זמן.

כדי להגביר את יעילות ההליך, עליך לעקוב אחר מספר כללים:

 • מומלץ מאוד לא לצרוך אלכוהול וניקוטין 2-3 ימים לפני ההליך;
 • אין צורך לערוץ שעתיים לפני המפגש;
 • ביום שנקבע עדיף לוותר על תה, קפה ואלכוהול. עדיף להגדיל את כמות המים הטהורים הנצרכים - הם יאיצו את חילוף החומרים ואת חילוף החומרים הבין-תאי, ויאיצו את סילוק הרעלים מהגוף בכלל ומרקמות העור בפרט;
 • אין צורך להתאפר - הפנים מנקים לפני הפגישה, כך שאין טעם לבזבז זמן על המריחה וההסרה של המייקאפ;
 • במהלך ההליך אתה צריך להירגע - המתח ישפיע על שרירי הפנים, יהיה קשה יותר לעבוד איתם, ההשפעה תפחת;
 • במרווחים שבין הפרוצדורות ואחרי הקורס, עליכם להשתמש בקוסמטיקה תומכת באופן קבוע עם קולגן וחומצה היאלורונית.

חָשׁוּב! תחושות לא נעימות ואפילו כאב קל ב 2-3 הפגישות הראשונות נחשבות לנורמה. עם זאת, אם צריך לסבול את הכאב במאמץ של רצון, יש להפסיק את הפגישה באופן מיידי. תחושות כאב קשות הן סימן בטוח לכך שמניפולציות מתבצעות בניגוד לטכניקת הביצוע.

לסיכום, אנו יכולים להדגיש מספר יתרונות וחסרונות של התנהלות עצמית.

יתרונות:

 • חיסכון בכסף (המחיר הממוצע למפגש הוא בין 3.000 ל -6.000 רובל בסלונים עם הביקורות והמוניטין הטובים ביותר);
 • אין צורך להסתגל ללוח הזמנים של המטפל.

חסרונות:

 • הטכניקה הנכונה היא די קשה, בעיקר משום שלא תמיד נוח לחבר את האצבעות לאזור הנדרש מבפנים של הפה. ייקח זמן מה ללמוד ולשחזר נכון מניפולציות בעיסוי.

עכשיו, כשיודעים הכל או כמעט הכל על עיסוי בוקאלי, תוכלו לחפש בבטחה קוסמטיקאית עו"ד שתוכל לנגב כמה שנים מפנייך מבלי להשאיר עקבות. וכדי למנוע את חזרתם, עליך לזכור לטפל בעורך.

השאר ביקורת

אנא הכנס את התגובה שלך!
אנא הזן את שמך כאן

קראתי את התנאים הסכמת המשתמש *