‍♀שיטות להתמודדות עם דיכאון, בלוז ומתח: תרופות לעומת טִבעִי

0

אם ניתן לפתור את הבעיה, אל תדאג. אם לא ניתן לפתור את הבעיה, דאגה חסרת תועלת.

/ דלאי למה XIV /

מילים נהדרות, איש נהדר. אבל הכל היה קל אם זה לא היה כל כך קשה. העולם המודרני כל כך רווי בגורמים מלחיצים, שגם כשאנחנו בטוחים ונוחים לחלוטין, אנחנו עדיין מרגישים לחץ ועצבנות כל הזמן. וכביכול דיכאון כבר הפך למחלה "אופנתית".

עורכי האתר "best-iw.designuspro.com" ניסו להבין נושא זה. במאמר זה נבחן את סוגי ההתנהגות הפסיכולוגית הדורשים תרופות נגד דיכאון. אנו נציג גם מבחר של תרופות בטוחות ויעילות, ודרכים לעזור לגוף לעמוד בלחץ ובמצב רוח רע.

דיכאון או בלוז

לעתים קרובות אנו יכולים לשמוע מאחרים "אני בדיכאון!" אבל, צריך להבין בבירור שדיכאון הוא אבחנה, זו מחלה ויש לטפל בה.

למעשה, המצב הדיכאוני הוא מכת זמננו, והבעיה הזו רק הולכת ונעשית צעירה מדי שנה. מדוע אנו מרגישים לעתים כה קרובות בודדים, לא מרוצים, מתוסכלים, מקמטים פנים רבות והולכים לאורך זמן לאורך הפס השחור.

מה באמת קורה לנו? האם זה פשוט מצב רוח רע או שזה דיכאון?

בואו נבין את המושגים. לאחר שהכרנו את האויב בראייה, קל לנו יותר להעריך את שיטות ההתמודדות איתו.

בלוז - זהו מצב עמום וקודר בו הרקע הרגשי של האדם פוחת, והוא אינו רוצה לעשות דבר בכדי לפתור את הבעיה. במילים פשוטות, זה יכול להיות רק מצב רוח רע ומתעכב.

דִכָּאוֹן - זו הפרעה נפשית בה מצב הרוח מחמיר, אדם אינו מסוגל לחוש ולחוות שמחה, חשיבה היא לרוב שלילית ופסימית. כמו כן, עם התפתחות הדיכאון, מתרחשים אדישות פיזית, עייפות, התקפי פאניקה, חרדה, עצבנות. עם דיכאון מתעוררות לעיתים קרובות מחשבות אובדניות.

אם אתה עצוב, אתה לא רוצה כלום, הכל עצלן, אבל מדי פעם אתה מסוגל להכין לעצמך תה עם עוגיות ולצפות בתוכנית הטלוויזיה המועדפת עליך, אז זה לא דיכאון

אם קשה לך לקבוע את מצבך ויתרה מכך לצאת ממנו, אז זה הגיוני לפנות לפסיכולוג. אבל אם פסיכולוג מאבחן דיכאון, אז אתה זקוק לעזרת פסיכותרפיסט ופסיכיאטר.

חָשׁוּב! אם לא מטפלים במצב הדיכאוני, זה יכול להשפיע על פעילות מערכת הלב וכלי הדם.אדם מתחיל גם לפצות על מצב זה בסטיות התנהגותיות שונות, למשל, כמו התמכרות לאלכוהול, מזון או סמים, התאבדות.

דיכאון לאחר לידה

החלטנו להדגיש סוג זה של דיכאון בפרק נפרד, שכן בעיה זו החלה לצוץ יותר ויותר בקרב אמהות צעירות. התנהגות זו מסוכנת מאוד, שכן היא משפיעה על כל בני המשפחה, והכי חשוב, על הילד.

דיכאון לאחר לידה או לאחר לידה הוא סוג של הפרעת דיכאון המתרחשת בחודשים הראשונים לאחר לידתו של תינוק. תקופה זו מתאפיינת בכך שהאם מרבה לשנות את מצב רוחה, יש התקפי זעם מתמידים והתפרצויות כעס או אדישות, תחושת אשמה מתמדת.

הנה רשימה גסה של תסמינים הקשורים למצב זה:

 • נִרגָנוּת;
 • דִכָּאוֹן;
 • חרדה מוגברת;
 • התקפי זעם;
 • אִינֶרצִיָה;
 • בידוד חברתי;
 • סירוב לעזור;
 • ירידה בחסינות, וכתוצאה מכך, מחלות תכופות;
 • אובדן או תיאבון מוגבר;
 • הפרעת שינה;
 • פחדים לילד;
 • הגנת יתר או אדישות לילד;
 • מחשבות אובדניות.

סוג זה של דיכאון מופיע אצל 15% מהנשים, אך רק 3-4% מבקשים עזרה. "

נתונים סטטיסטיים אלה מסוכנים למדי, שכן, למרבה הצער, השלב המתקדם של דיכאון לאחר הלידה יכול להוביל לתוצאות טרגיות.
חָשׁוּב! בביטויים הראשונים של מצב זה, חשוב להתייעץ עם מומחה. תרופה עצמית במקרה זה אינה האופציה הטובה ביותר.

לרוע המזל, אמהות רבות נותרות לבדן עם ילדיהן לאחר שהגיעו מבית החולים, וקשה לעקוב אחר התפתחות הדיכאון לאחר לידה. קרובי משפחה, הרואים את עצבנותה של אם צעירה, מצחיקים אותה לעיתים קרובות ומתייחסים לעייפות ולחץ לאחר הלידה.

עם זאת, בחודשים הראשונים חשוב ליצור את תנאי המחיה הבטוחים, הנוחים והרגועים ביותר עבור אמא ותינוק. מטבע הדברים, אינך צריך לחפש מיד סימני דיכאון אצל אישה שילדה זה עתה, מכיוון שהם יכולים להתבלבל עם עייפות בנאלית, חוסר שינה, שינויים הורמונליים או פשוט מעבר לתפקיד חדש כאם. אבל להיות קשובים ולהציע עזרה זה ערובה לשלום בבית ולבריאות של אמא ותינוק.

לחץ

כל המחלות ממתח! כולם מכירים את האמרה הזו. ואנחנו מסכימים איתו. להמעיט בערך ההשפעה של גורמי לחץ על גוף האדם כמוה להרס עצמי. בידיעה על ההשפעות המזיקות של לחץ, נוכל ללמוד להשפיע ולהתמודד איתו.

בעולם, הלחץ נמצא בכל מקום. הוא מלווה אותנו מלידה. זה קורה עם כל שינוי באזור הנוחות והפעילות שלנו. זו יכולה להיות תגובה לאירוע כלשהו, ​​או לספקולציות פנימיות או אפילו להשפעה פיזית (תזונה, הצטננות, שינויי אקלים, מחלות וכו '). יתר על כן, זה יכול להיות לחץ עם קונוטציות שליליות וחיוביות כאחד.

התגובה הפיזיולוגית של הגוף ללחץ בצורה של אירוע משמח או שלילי זהה. עם זאת, אם במקרה הראשון, התגובה למתח היא הפעלת אנרגיה חיונית, אז עם לחץ "שלילי", הגוף נהרס.

כאשר מתרחש מתח (גורם מתח), בלוטת יותרת המוח מתחילה לייצר את ההורמון אדרנו-קורטיקוטרופין, המגרה את בלוטות יותרת הכליה. ואז, מה שמכונה "הורמוני הלחץ" - אדרנלין, קורטיזול, נוראדרנלין - נכנסים לשחק. הלב מתחיל לפעום מהר יותר ולחץ הדם עולה.

אגב, במינונים קטנים מתח אפילו מועיל. הוא טריגר לפעילות נמרצת.

אם מתח מתרחש כל הזמן, או שאדם חלש פסיכולוגית, נוטה לחוויות, אז תהליכים פיזיולוגיים אינם חוזרים למצבם הרגיל.

רמות קורטיזול גבוהות כל הזמן מובילות לבעיות בלחץ הדם, בבלוטת התריס, במערכת החיסון ובעצמות. הגוף, הנמצא במתח, מנסה כל הזמן לשמור על רמת האנרגיה שלו ובכך לאגור שומן. מכאן הרצון התכוף לאכול משהו מתוק, שומני, עמילני וקמח. עם זאת, קיים גם מצב הפוך עם אובדן תיאבון.

זה הגיוני שאי אפשר להוציא רגעים לא נעימים מחיינו. לדברי מומחים בתחום הפסיכולוגיה:

ככל שאנחנו מנסים להימנע מבעיות וממצבים מלחיצים, כך אנו נעשים חלשים ופגיעים יותר.

כדי להיות עמיד יותר במתח, אתה צריך לנהל את הרגשות שלך, ללמוד איפוק, סבלנות וקבלה.

שלבי לחץ

מתי כדאי להתחיל לטפל בהשפעות של לחץ? והאם ניתן לחזק את "חסינות הלחץ" מראש?

ברור שעבודה על עצמך ועל חשיבתך תעזור לך להתמודד טוב יותר עם גורמים שליליים. יש דרגה מסוימת של שלבים שאדם שעובר לחץ עובר. הם זוהו על ידי הביולוג ההונגרי הנס סלי בתחילת המאה הקודמת.

 1. שלב חרדה. במהלך תקופה זו, אדם עלול לאבד שליטה עצמית על רקע חרדה הולכת וגוברת, מכיוון שהגוף מתחיל להגיב למצב מלחיץ. באותה תקופה יתכנו ביטויים למחלות מסוימות, כמו אלרגיות, דלקת קיבה, מיגרנות וכו '.
 2. שלב התנגדות. שלב זה מופיע כאשר גורמי לחץ ממשיכים להיות נוכחים בחייו של האדם. עם זאת, הגוף מגויס והאדם מודע להשפעת החרדה. במהלך תקופה זו תוכלו לקבל החלטה נאותה להתמודד עם לחץ.
 3. שלב התשישות. שלב זה מאופיין בעייפות הגוף והנפש עקב המאבק בלחץ. בשלב זה כבר אין מילואים לגייס כוחות. החרדה ואף הבהלה גוברים, כמו גם חוסר היכולת לפעול באופן עצמאי.

הוא האמין כי בשני השלבים הראשונים ניתן להסתדר ללא תרופות, מכיוון שאדם מסוגל להתמודד עם השפעה שלילית בכוחות עצמו, תוך הסתמכות על עתודותיו הפנימיות וניסיונו.

במציאות, כל אחד מציג את התרחיש שלו בתגובת לחץ. העובדה היא שאנשים מסוימים רגילים למצבים חרדים תכופים, ולכן נראה שהם קשוחים ומסוגלים להילחם בכוחות עצמם. והשלבים המפורטים עוברים בסדר אחר, או אפילו נבחרה אחת מהאפשרויות. יש גם אנשים שנמצאים בלחץ מאוד ולא יכולים להתמודד בכוחות עצמם. הם מגיבים קשה מאוד להיסוס הקל ביותר של רגשות חרדים.

לחץ לחץ לטווח ארוך בשלב מתקדם יכול להוביל לדיכאון.

מתי להתחיל ליטול תרופות נוגדות דיכאון

למעשה, ניתן לרפא את רוב התנאים ה"דיכאוניים "שלנו ללא תרופות. מומחים ממליצים תחילה לסלק את הגורמים המשפיעים לרעה על מערכת העצבים שלנו.

סביר להניח שאם תשפר את היום והמנוחה, התזונה והלחץ, מצבך ישתפר.

כמובן שתרופות נוגדות דיכאון מודרניות ללא מרשם הן בטיחותיות למדי ולמעשה לא ממכרות. אך צריך להבין שמדובר בתרופות העלולות לגרום לתופעות לוואי. לכן, לא כדאי לקחת אותם לאירוע ביתי לא משמעותי.

זה הגיוני לפנות לתרופות נוגדות דיכאון כאשר עברת את כל אפשרויות הטיפול האפשריות ללא תרופות, כולל פסיכותרפיה, והתסמינים של מצב מתמשך מפריעים לחיים הרגילים שלך.

אם בכוונתך ליצור קשר תרופות טיפול, אם כן, למשל, עם לחץ מתוכנן (פגישה קרובה, החלפת עבודה, גירושין, תקופת דיווח וכו ') או עם בלוז עונתי, אנו ממליצים לך לתמוך בגופך בתרופות כגון קומפלקסים של ויטמינים ותוספי תזונה.

תשומת הלב! לפני קנייה ונטילה של תרופות כלשהן, אנו ממליצים להתייעץ עם הרופא שלך בכדי שתוכל לקבוע את הצורך והמינון של תרופה זו או אחרת.

ויטמינים, תוספי תזונה

מתח ודיכאון דועכים באופן דרמטי את מערכת העצבים, ולכן היא זקוקה לעזרה בצורת ויטמינים ומינרלים. בדרך כלל הם נקבעים בטיפול מורכב. עם זאת, אם הגוף ימלא את כל האלמנטים הדרושים לו, בשלבים הקלים של חרדה וכחול יהיה לו הרבה יותר קל להילחם.

רשימת יסודות קורט שניתן להשיג ממוצרים או על ידי מתחמים נפרדים:

• כל הויטמינים מקבוצה B (B1, B2, B3, B5, B6, B12);
• ויטמין סי;
• ויטמין A (רטינול);
• ויטמין E;
• אומגה 3;
• מגנזיום ואבץ;
• ויטמין די.
• חומצת האמינו L-tryptophan (חיונית לסינתזה של סרוטונין, הורמון האושר)

אנו ממליצים בחום לבצע בדיקות ויטמינים ויסודות קורט כדי שהרופא יוכל לקבוע את המינון של תרופה ספציפית המתאימה לך. לדוגמה, ל- iHerb.com יש מבחר גדול של ויטמינים בודדים במינונים ותכשירים שונים.

דלקת עצבים

שֵׁם דלקת עצבים
הרכב חומרים פעיליםויטמינים: B1, B6, B12
סִימָןעם מחלות נוירולוגיות, מלוות במחסור בויטמיני B.
פעולהלוויטמיני B הנוירוטרופיים השפעה מיטיבה על מחלות דלקתיות וניווניות של העצבים ומערכת התנועה. לקדם זרימת דם מוגברת ולשפר את תפקודה של מערכת העצבים.
התוויות נגדצורות חמורות וחריפות של אי ספיקת לב כרונית מפוזרת; הֵרָיוֹן; במהלך ההנקה; גיל הילדים (אך ורק על פי מרשם הרופא); רגישות יתר למרכיבי התרופה.
אנלוגים (גנריות)פנטוביט, Heupobeks Forte, Kombilipen, Kompligam.
דלקת עצבים

קומפלקס ויטמינים ומינרלים ויטרום סופרסטרס

שֵׁם קומפלקס ויטמינים ומינרלים יוניפארם ויטרום (ויטרום) SUPERSTRESS (Superstress)
הרכב חומרים פעיליםויטמינים E, C, B1, B2, B5, B6, חומצה פולית, B12, PP, ביוטין, ברזל.
סִימָןתקופת הלחץ הנפשי והגופני המוגבר; מניעה וטיפול בהיפוביטמינוזיס ומחסור בברזל בתקופת ההחלמה לאחר מחלות, פציעות, פעולות שונות.
פעולההפעולה התרופתית נקבעת על ידי קומפלקס הוויטמינים המרכיבים את התרופה.
התוויות נגדרגישות יתר למרכיבי התרופה.
אנלוגים (גנריות)Endur-VM (Endur-VM)
טבליות Vitrum Superstress

מגנזיום פעיל דופלרץ + ויטמינים מקבוצה B

שֵׁם Doppelherz פעיל (Doppelherz aktiv) מגנזיום + ויטמינים מקבוצה B
הרכב חומרים פעיליםמגנזיום, ויטמינים B1, B6, B12, חומצה פולית.
סִימָןבטיפול ומניעה מורכבים של מחלות כלי דם, לב, מחלות נוירולוגיות; תקופת החלמה לאחר מחלה; עייפות כרונית; לחץ פיזי ונפשי; תזונה לא מאוזנת; מחסור או צורך בחומרים מזינים.
פעולההפעולה התרופתית נקבעת על ידי קומפלקס הוויטמינים המרכיבים את התרופה.
התוויות נגדרגישות יתר למרכיבי התרופה; תקופת ההריון וההנקה.
אנלוגים (גנריות)מגנזיום B6
מגנזיום פעיל דופלרץ + ויטמינים מקבוצה B

פורטה מגנה B6

שֵׁם מגנה B6 פורטה (מגנה B6 פורטה)
הרכב חומרים פעיליםמגנזיום ציטראט, ויטמין B6
סִימָן נדודי שינה; נִרגָנוּת; עוויתות של מערכת העיכול; קרדיופולמוס; התכווצויות וכאבי שרירים; עייפות מהירה.
פעולהכדי לחדש את המחסור במגנזיום בגוף וויטמין B6. מווסת העברה עצבית-שרירית והוא חיוני להתכווצות שרירים.
התוויות נגדפתולוגיה בכליות; חוסר סובלנות אינדיבידואלי; גלקטוזמיה; חוסר לקטאז; תסמונת ספיגה של גלקטוז וגלוקוז; טיפול בו זמנית עם לבודופה; פנילקטונוריה. ילדים מתחת לגיל 6 נקבעים על ידי רופא בקפדנות.

אנלוגים (גנריות)מגנליס, מגנזיום, פננגין
פורטה מגנה B6

פנטוביט

שֵׁם Pentovit (Pentovitum)
הרכב חומרים פעיליםניקוטינאמיד, ויטמינים B6, B1, B12.
סִימָןטיפול מורכב במחלות פריפריאליות (radiculitis, neuralgia, neuritis) ומערכת העצבים המרכזית.
פעולהמשפיע על המצב התפקודי של מערכת העצבים המרכזית וההיקפית.
התוויות נגדהֵרָיוֹן; חוסר סובלנות פרטני למרכיבי התרופה.
אנלוגים (גנריות)Neurovitan, Benfolipen, Antavist Teravit, Pikovit
פנטוביט

סולגאר, מתחם ויטמין B, עם ויטמין C, פורמולה להפגת מתחים

שֵׁם סולגאר, קומפלקס B עם נוסחת מתח ויטמין C
הרכב חומרים פעיליםויטמינים C, B1, B2, B3, B5, B6, B12, חומצה פולית, ביוטין, כולין, אינוזיטול.
סִימָןתמיכה במערכת העצבים ובחסינות.
פעולההפעולה התרופתית נקבעת על ידי קומפלקס הוויטמינים המרכיבים את התרופה.
התוויות נגדהריון והנקה - כפי שקבע רופא; חוסר סובלנות פרטני למרכיבי התרופה.
סולגאר, מתחם ויטמין B, עם ויטמין C, פורמולה להפגת מתחים

עכשיו מזון, מתחם סידן מגנזיום

שֵׁם Now Foods, נוסחת Cal-Mag Stress עם קומפלקס B וויטמין C
הרכב חומרים פעיליםויטמין C, B1, B2, B3, B5, B6, B12, כולין, סידן, מגנזיום, אינוזיטול, חומצה פארא-אמינובנזואית.
סִימָןמסייע בשמירה על היענות אדרנלין רגילה; משפר את תפקודה של מערכת העצבים.
פעולהתכונות נוגדות חמצון; הפעולה התרופתית נקבעת על ידי קומפלקס הויטמינים המרכיבים את התרופה.
התוויות נגדהריון והנקה, ילדות - כפי שקבע רופא; חוסר סובלנות פרטני למרכיבי התרופה.
עכשיו מזון, מתחם סידן מגנזיום

עכשיו אוכלים, L-Theanine, חוזק כפול

שֵׁם עכשיו מזון, ניהול מתח L-theanine, 200 מ"ג
הרכב חומרים פעיליםL-Theanine (חומצת אמינו המצויה בעץ התה), אינוזיטול.
סִימָןניהול לחצים.
פעולהבעל השפעה מרגיעה; מחזק את מערכת הלב וכלי הדם? תמיכה בריכוז ויכולת קוגניטיבית.
התוויות נגדהריון והנקה, ילדות - כפי שקבע רופא; חוסר סובלנות פרטני למרכיבי התרופה.
עכשיו אוכלים, L-Theanine, חוזק כפול

מחקר ת'ורן, מתחם B מדכא מתח

שֵׁם מחקר ת'ורן, מתחם מתח B
הרכב חומרים פעיליםויטמינים B1, B2, B3, B5, B6, B12, חומצה פולית, ביוטין, כולין.
סִימָןלתמיכה באדרנל ולניהול מתחים.
פעולההפעולה התרופתית נקבעת על ידי קומפלקס הוויטמינים המרכיבים את התרופה.
התוויות נגדהריון והנקה, ילדות - כפי שקבע רופא; חוסר סובלנות פרטני למרכיבי התרופה.
מחקר ת'ורן, מתחם B מדכא מתח

נויטרופיקה וחרדה

Nootropics, או ממריצים נוירומטבוליים, הם תרופות שיש להם השפעה ספציפית על מערכת העצבים, הם משפרים את זרימת המוח, מגרים פעילות נפשית ומגבירים את עמידות המוח להשפעות שליליות.

לעתים קרובות, תרופות נויטרופיות נקבעות לדיכאון או לעומסי לחץ מוגברים.

פיראצטם

שֵׁם פיראצטם
הרכב חומרים פעיליםפיראצטם
סִימָןדִכָּאוֹן; זיכרון מופחת; אֲדִישׁוּת; הפרות של התחום הרגשי והרצוני; מחלות של מערכת העצבים.
פעולהמסייע בשיפור ביצועים קוגניטיביים; משפיעה לטובה על מערכת העצבים המרכזית.
התוויות נגדכשל כלייתי; שבץ מוחי דימומי; הריון, הנקה, ילדים מתחת לגיל שנה - בהחלט על פי מרשם הרופא; כוריית הנטינגטון; רגישות יתר.
אנלוגים (גנריות)Nootropil, Lucetam, Memotropil, Escotropil
פיראצטם

גליצין פורטה

שֵׁם גליצין פורטה
הרכב חומרים פעיליםגליצין
סִימָןמצבים מלחיצים; לחץ נפשי-רגשי; ביצועים נפשיים מופחתים; נגעים של מערכת העצבים, מלווים בריגוש מוגבר, חוסר יציבות רגשית, ירידה בביצועים הנפשיים והפרעות שינה.
פעולהמשפר תהליכים מטבוליים ברקמות המוח, משפיע על הרגעה ונוגד דיכאון; מפחית לחץ נפשי, רגשי, אגרסיביות וקונפליקט; משפר הסתגלות חברתית ומצב רוח; מקל על ההירדמות ומנרמל את השינה; מגביר ביצועים נפשיים.
התוויות נגדחוסר סובלנות פרטני לרכיבי התרופה.
אנלוגים (גנריות)טנוטן, ביוטרדין, אפובזול, מסולק, אלתצין
גליצין פורטה

אפובזול

שֵׁם אפובזול (אפובזול)
הרכב חומרים פעיליםFabomotizol
סִימָןהפרעת חרדה; נויראסטניה; הפרעות שינה; cardiopsychoneurosis; תסמונת קדם וסתית; לחץ.
פעולהאפקט מגרה אור; פעולה חרדתית (מפחיתה או מבטלת תחושות חרדה); הפרעות קוגניטיביות.
התוויות נגדחוסר סובלנות אינדיבידואלי למרכיבי התרופה; אי סבילות ללקטוז; הריון, הנקה, ילדים מתחת לגיל 18 - בהחלט על פי מרשם הרופא.
אנלוגים (גנריות)סלנק, מביקר, לזיה, אדפטול

תרופות הרגעה של צמחים

מדובר בתרופות הרגעה קלות המבוססות על עשבי תיבול כגון יוגו הקדוש, מנטה, מליסה, כשות וכו '.

היתרון של כספים כאלה הוא שהם אינם ממכרים ומנת יתר לא תביא שום נזק לבריאות.

נובו-פסיט

שֵׁם נובו-פסיט
הרכב חומרים פעיליםגויפנזין, תמצית יבשה מקני שורש עם שורשי ולריאן אופיסינאליס, עשב של לימון, עשב סנט.
סִימָןנוירסטניה ותגובות נוירוטיות, מלוות ברוגז, חרדה, פחד, עייפות, הסחת דעת; מצב של מתח נפשי מתמיד; הפרעת שינה; כאבי ראש הנגרמים על ידי מתח עצבי; מִיגרֶנָה; דרמטוזות מגרדות.
פעולההשפעות הרגעה וחרדה.
התוויות נגדמיאסטניה גרביס; ילדים מתחת לגיל 12 אך ורק על פי מרשם הרופא; רגישות יתר למרכיבי התרופות; הריון והנקה - אך ורק על פי מרשם הרופא.
אנלוגים (גנריות)פרסן, דומיפלנט, נוירונורם, פורט האם
נובו-פסיט

פרסן

שֵׁם פרסן
הרכב חומרים פעיליםנענע לימון, מנטה, ולריאן.
סִימָןעצבנות מוגברת מוגברת; נִרגָנוּת; נדודי שינה.
פעולהפעולה מרגיעה ונוגדת עוויתות.
התוויות נגדרגישות יתר לרכיבים; אי סבילות ללקטוז; חוסר סובלנות לפרוקטוז; מחלות בדרכי המרה; הריון והנקה, ילדים מתחת לגיל 12 - בהחלט על פי מרשם הרופא.

אנלוגים (גנריות)נובופאסיט, סנאסון, ולריאן, אנטיסטריס
פרסן

דפרם פורטה

שֵׁם דפרם פורטה
הרכב חומרים פעיליםתמצית סטנדרטית יבשה של וורט סנט ג'ון
סִימָןדִכָּאוֹן; מצב חרדה; הפרעות שינה.
פעולהתרופות נוגדות דיכאון, הרגעה וחרדה; השפעה מגרה על מערכת העיכול ועל זרימת הדם; אפקט טוניק כללי.
התוויות נגדחוסר סובלנות אינדיבידואלי.
אנלוגים (גנריות)דפרם, Gelarium Hypericum, St. John's wort, Doppelgerts Nervotonik
דפרם פורטה

דרכים טבעיות להפחתת חרדה

למרות העובדה שתרופות גדלות ומתפתחות במהירות בייצור תרופות נוגדות דיכאון, שיטות טבעיות להקשיח ולטפל בגוף אינן מאבדות מפופולריותן.

אולי זה רק אפקט פלצבו, אך כיום אנשים פונים יותר ויותר לשיטות עתיקות להתמודדות עם לחץ במקום לרוץ לבית המרקחת. הרי אף אחד לא טוען שמדיטציה, תרגילי נשימה או תה מנטה לא עוזרים.

אנו מציעים לך אפשרויות לדרכים טבעיות ומשתלמות להתמודד עם לחץ ודיכאון.

תְזוּנָה

לא משנה עד כמה זה נשמע נדוש, אך זוהי תזונה נכונה שמעצבת את תגובתנו ללחץ. כאשר רמות הגלוקוז בדם יורדות, האדם מתחיל להרגיש תחושת חרדה. לכן, האוכל צריך להיות בהתאם למשטר, מגוון, מזין ובאופן אידיאלי, "חי".

עובדה ידועה זה מכבר שבישול אוכל הופך אותו לעיכול מאוד, אך כבד יותר ומזין פחות. לכן, הוסיפו כמה שיותר ירקות גולמיים, פירות ואגוזים לתזונה.

פעילות גופנית ושיטות בריאות רוחניות

לאחר פעילות גופנית הפעילות החשמלית של השרירים פוחתת, מה שמוביל לתחושת רוגע.

פעילות גופנית מפחיתה מתח. אנשים רבים מציינים תחושה של אופוריה לאחר פעילות גופנית - על כך אפשר להודות למוליכים העצביים המפותחים, כולל אנדורפינים.

ריקוד הוא אלטרנטיבה נהדרת לספורט. עכשיו אתה יכול להתחיל לרקוד בכל גיל, אף אחד לא ישפוט אותך. בנוסף לאימון אירובי מעולה, תקבל תמיכה אנרגטית מדהימה, תגביר את ההערכה העצמית שלך ואת המיניות.

אגב, על פי מחקרים שנערכו לאחרונה, ישנם רבים הכבדים הארוכים בקרב אלו הרוקדים את ריקוד הסלסה.

שימו לב גם שעם פעילות גופנית סדירה, רמות הלחץ יורדות בגלל הערכה עצמית מוגברת. אימון שהושלם או אפילו ריצה של 20 דקות בפארק תעצים את מצב הרוח והביטחון.

אם קשה לך מדי להכריח את עצמך לעסוק בפעילויות ספורט קלאסיות, אזי מה שנקרא שיטות רוחניות ומשפרות בריאות כגון יוגה, התעמלות צ'יגונג, טאי צ'י וכו '.

הודות לתרגילי נשימה ואיזון המחוך הפנימי, אילו תרגילים מכוונים, למשל, לאותה יוגה, משופרת אספקת החמצן למוח.

בשילוב עם תזונה קלה ותרגול רוחני-נפשי, מצב הלחץ מצטמצם משמעותית. ההתנגדות של הגוף גוברת.

חָשׁוּב! אם אתה רוצה להיפטר ממתח או דיכאון באמצעות ספורט, עשה מה שאתה אוהב. העיקר שפעילות כזו מניעה אותך ומביאה לך הנאה.

פיטותרפיה

אתה עצבני ומציעים לך תה. אל תסרב! רצוי שזה יהיה משקה צמחי מרפא. תה צמחים, מרגיע, מרגיע ו"ישנוני ", מחולל פלאים.

כיום יש מספר רב של תכשירים צמחיים מוכנים עם אפקט הרגעה. אתה יכול גם לבשל אותם בעצמך. אם אתה רוצה להירגע, להירגע, לנרמל את מערכת העצבים ואז לחפש את הצמחים הבאים בהרכבים:

 • ולריאן officinalis;
 • Motherwort;
 • קמומיל תרופות;
 • מנטה;
 • וורט של סנט ג'ון;
 • טִילְיָה;
 • תה ירוק;
 • לִקְפּוֹץ.

תוכלו להכין משקה "קסם" כזה: לחלוט עשבי תיבול יבשים בפרופורציות המצוינות על האריזה, רצוי בתרמוס, לתת לו להתבשל ולסנן. קח את העירוי שהתקבל חם. אם התה נראה מריר, ניתן להוסיף מעט דבש או סירופ טבעי.

אגב, בנוסף לחליטת הצמחים תוכלו להוסיף מעט לבנדר, קונוסי כשות או זרעי קימל. לרכיבים אלה השפעה מיטיבה על מערכת העצבים המרכזית ומפיגים חרדה.

שמנים חיוניים

ארומתרפיה מוצעת לעיתים קרובות כטיפול במחלות שונות. ולא כדאי לך להוזיל את "האורח הבלתי נראה" הזה.

השפעתם של אתרים על גוף האדם הוכחה מדעית. מחקרים רבים מראים ומאשרים כי ניחוחות פועלים על קולטנים עצביים מסוימים, המעוררים את אותן תגובות ביוכימיות כמו כמה תרופות נגד דיכאון.

אם אתה רוצה לעודד ולהיפטר מאדישות, נסה את המתכון הזה לתערובת:

שמן חיונימספר טיפות
לימון4
רוזמרין2
אֲזוֹבִיוֹן2
ילנג ילנג2

אם אינך זקוק לאפקט ממריץ אלא למרגיע יותר, תוכל להשתמש בנוסחה הבאה:

שמן חיונימספר טיפות
אֲזוֹבִיוֹן4
לימון3
ילנג ילנג2

ניתן להשתמש בתערובות אלה באופן הבא:

 1. מנורת ארומה או מפזר. בהתבסס על שטח החדר, השתמש 1-2 טיפות לכל 5 מ"ר. M.
 2. משאף אישי.זה מאוד נוח להיות מסוגל לשמוע את הריח החוסך במהלך היום. 10-12 טיפות מספיקות לקלמר אחד.
 3. לְעַסוֹת.התערובת מדוללת בשמן בסיס ביחס של 2-3 טיפות לכל 5 מ"ל שמן. ניתן למריחה בכל הגוף. זה גם יעיל מאוד לעסות את הרגליים בשמן זה.
 4. מְנוּקָד. שמנים אתרים פועלים ככל האפשר באזורים הפועמים בגוף, כך שתוכלו למרוח את התערובת על פרק כף היד, הצוואר וחלל הצוואר (כדי למצוא את פוסת הצוואר, עליכם להטות את ראשכם חזק - הסנטר ינוח כנגדו).אנו גם מדללים שמנים אתרים בשמן הבסיס ביחס של 5 טיפות לכל 5 מ"ל שמן.

מֶדִיטָצִיָה

כיום יש פריחה בשיטות המדיטציה. פרסומים פופולריים כותבים על כך, רופאים ומאמנים מאמנים מייעצים לה.

ולא מפתיע, כי ההיסטוריה של המדיטציה היא יותר מ 3000 שנים. במקור, מדיטציה הייתה ונותרה כלי רוחני. הוא נוצר כדי לנקות את הנפש ולעזור לאדם להשיג הארה פנימית במסגרת הבנת דתו של האב הקדמון.

עם זאת, בעולם המודרני במדיטציה, אנשים מחפשים בדיוק את הדרך להפיג לחץ, להירגע, להתנתק מגורמים מגרים חיצוניים.

אנחנו לא רואים שום דבר רע בתרגול מדיטציה. מומחים החוקרים את השפעות המדיטציה על גוף האדם הגיעו למסקנות מעניינות. אצל אנשים (מתרגלים כל הזמן), בתהליך של מדיטציה, הפעילות העצבית במרכזים האחראים לתגובה הרגשית לאושר עלתה ב-700-800%.

מנקודת המבט של הפיזיולוגיה במוח, מדיטציה מאפשרת לך לעבד פחות מידע ונותנת לך אפשרות לנוח. קצב הפעילות פוחת והמוח מתאושש.

מדענים ערכו מחקר מוחי לאחר חצי שעה של מדיטציה ומצאו כי פעילות בחלקים מסוימים של המוח דעכה. אלה היו התחומים האחראיים על תכנון וקבלת החלטות, חישה, איברי חישה ואונות המפעילים את מוכנות המוח לעבוד.

מעניין שדווקא הירידה בפעילות ובמנוחה היא שאפשרה למוח להתחיל לעבד מידע הקשור ל"אני "הפנימי, ולא לעולם החיצון.

איך להתחיל מדיטציה?

אנו ממליצים לכם לתרגל לפחות 5 דקות של שתיקה ביום. קשה ללמוד, אבל אתה יכול. מתרגלי מדיטציה מתמידים מצליחים לעשות זאת גם בשעות העומס בהובלה.

המקום הכי קל להתחיל הוא במקום מבודד, במצב נוח (רצוי לשבת). אתה יכול לנגן מוסיקה מדיטטיבית, להשתמש באוזניות או באטמי אוזניים.

הדרך הקלה ביותר להתחיל להיכנס למצב מדיטטיבי היא להתרכז בנשימה. לדוגמא, הספר "שתיקה" (Tit Nat Khan) מציע טכניקה פשוטה להתארגנות ולקחת הפסקה מנחיל המחשבות בראש במהלך המדיטציה. ב- INLET, קבל וייצג את המחשבה, על הנשיפה, שחרר אותה. אתה יכול אפילו להשמיע את זה בקול הפנימי שלך. הדרך הקלה ביותר היא להרפות ממחשבה על ידי הדמיה (למשל, היא נמסה, מתמוססת וכו ').

ככל שאתה מקבל ומשחרר מחשבות רחוק יותר, הם פחות "מטפסים" לראש שלך.

התוויות נגד למדיטציה! דיכאון, סכיזופרניה, הפרעה דו קוטבית או מחלות נפש קשות אחרות. יש צורך להתייעץ עם מומחים.

מגע עם העור

הדרך המהירה והקלה ביותר להשיג שקט נפשי היא באמצעות חיבוקים.

זו באמת פעולת ריפוי. אנו קרובים לדרך זו להשיג רגשות נעימים מלידה, ודווקא זה חסר לנו כשאנחנו לבד.

במקרה של מגע פיזי, הגוף משחרר אוקסיטוצין, הורמון הנאה. לאחרונה, הופיעו מחקרים שבהם נמצא כי שחרור תכוף של הורמון זה "מקשה" על מערכת העצבים.

לדוגמה, אם לעתים קרובות אתה מחבק את ילדך, הוא יהיה פחות נוטה לדיכאון כמבוגר.

לעיתים קרובות, כאשר לאדם יש בלוז, דיכאון או לחץ חמור, אז הוא רוצה להיות לבד, הוא מתחיל להתרחק מהחברה.

הרצון המתמשך של אחרים לדבר ולהיכנס לנשמה יכול רק להחמיר את המצב. לכן, הדרך הקלה ביותר לתמוך היא חיבוק.

תרגולים רוחניים רבים, כגון טנטרה, מציעים את תרגול החיבוק כחילופי אנרגיות והשגת מצב של רוגע ואיזון.

אלטרנטיבה מצוינת לחיבוקים עם בני אדם היא חיבוקים עם בעלי חיים. אם אתה לא אלרגי, אז סוג כזה של מגע עם הגוף יכול לתת לך שחרור עצום של הורמונים "שמחים". בעלי חיים יעניקו לך אהבה אמיתית כמו גם מוטיבציה לחיים.

סוף סוף

לפני שאתה מאבחן את עצמך עם דיכאון או רץ לבית המרקחת לקבלת תרופה להפגת מתחים, חשוב להשתמש במשאבים הפנימיים שלך כדי להתמודד עם שליליות.

רוגע היא ביטוי הכוח הגדול ביותר.

להלן ההנחיות הפשוטות ביותר להתקשות נגד לחץ:

 • ארגון איזון בין עבודה למנוחה;
 • פעילות גופנית;
 • תחביבים ותחומי עניין (לעתים קרובות זה תחביב שעוזר לשרוד מצבים קשים בחיים);
 • גישה פילוסופית למתח (שאל את עצמך את השאלה: "האם זה יהיה חשוב בעוד שבוע, חודש, שנה?");
 • חשיבה חיובית (שימו לב לבשורות טובות, תקשרו עם אנשים חיוביים, תרגלו סליחה ותודה);
 • אנו ממלאים את גופנו בוויטמינים ובמיקרו אלמנטים הדרושים.

אם גופך מגיב חזק מדי למתרחש מסביב, אם איכות חייך מתדרדרת בגלל זה, אתה זקוק לעזרת מומחה. והוא המוסמך לרשום לך תרופות נוגדות דיכאון. תרופות עצמיות במקרה זה יכולות רק להחמיר את המצב.

עורכי האתר "best-iw.designuspro.com" מאחלים לך עצבים חזקים ומצב רוח טוב!

איך מתמודדים עם דיכאון ומתח? שתף את דרכיך בתגובות.

השאר ביקורת

אנא הכנס את התגובה שלך!
אנא הזן את שמך כאן

קראתי את התנאים הסכמת המשתמש *